Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

lienka3105
19. okt 2010

@kingstonka Aj ja idem vo štvrtok na poradńu.Kam chodíš Ty?Ja do starej porodky k Dr. Horanskej.To stým nepribratím je asi v poriadku,malé si berie zrejme tuk zo mňa 😵 .V prvých dvoch tehotenstvách som to nepostrehla,tak ma teraz trocha znepokojilo.

juliap
19. okt 2010

@lienka3105 je to uplne normalne, mozes uz teraz aj ist z vahou dole a nie hore, hlavne je, ze mimcu je v brusku este fajn a ze rastie ono ...

kingstonka
20. okt 2010

@lienka3105 aj ja idem k Dr. Horanskej 🙂

aha1
20. okt 2010

@lienka3105 Ja som dokonca nepribprala v priebehu tehu vôbec iba som schudla 4kg ale malý rastie neviem akú váhu si mala pred tehu ale ja som sa informovala, že ak som mala nadváhu tak je normálne, že malé si berie z výživu z teba ( Ja som zmenila stravovacie návyky nedržím dietu len nejem tučné jedlá ) zdá sa, že malému to neprekáža.

palesandra
22. okt 2010

ahojte, ja hoci budem byvat pri presove, tak planujem ist rodit az do KE Sace... Saca ma celkom dobre meno..len dufam ze to stihnem ;)
inak pripadjam skusenost znamej zo starej nemocnice... zariadenie stare, to jedno vecko na chodbe je fakt realita.., ale pristup personalu si velmi pochvalovala... Ona rodila predcasne a dvojicky, vlastne prisla len na kontrolu do novej nemocnice v 7.mesiaci a tam jej povedali ze sa otvara tak ju hned zobrali do starej, ze vraj tam maju lepsie pristroje..a bola operovana na sekciu..bolo to v juli tohto roku.. ;)

jespera
22. okt 2010

@palesandra , neda mi reagovat. Moja vlastna skusenost. V starej porodnici v Presove som lezala MESIAC, rodila som v 32 tt, cakala som za malickou kym zosilnie. Pointa je ze za ten mesiac som dobre spoznala ako to tam chodi, aky je personal, ake su wc, ako sa tam upratuje, aka je strava,,atd....atd.
To ze je wc jedno na chodbe, je podstate pravda, ale su tam 3 zachody v tej jednej miestnosti..za ten mesiac som nikdy na zachod necakala, kazde rano tam poctivo upratovacky vsetko upratovali.
Ja som bola tiez toho nazoru cele tehotenstvo - chcela som ist do sace, a tam a tam a rodit do vody, a samostatna izba a modre z neba.. To co riesite pred porodom - verte ze po porode to riesit nebudete, budete plne sustredene na kojenie, na male..a to ci tam budu nove zachody alebo stare, alebo podlaha ci stara guma,, vam bude srdecne 150. verte mi nie je to len moja skusenost, ale fakt vam hovorim to co som tam zazila..a mat vlastnu izbu - je asi najvacsia hovadina,, sorry za vyraz,, budete sa ucit jedna od druhej, a jedna druhu povzbudzovat...aspon tam to tak funguje...
Ale co je najpodstatnejsie - je tam detska Jiska, ktoru nemaju ani slavne Kosice, ani sukromne kliniky..a to je vec na nezaplatenie.. A na com sme sa bavili najviac..na namyslenych slecinkach z velkych Ke..ktore sa tvarili ako bohyne, a za dva tyzdne dakovali vsetkym svatym ze su prave v starej porodnici v Presove.
Personal je tam fakt skvely, su tam starsie sestricky, ktore vedia o com hovoria..ale hovorim najpodstatnejsie su zenske okolo vas, lebo tam ziskate najvacsie skusenosti.. Lezala som aj v monobloku v Presove..ale tam by som sa nevratila...personal..nie nadarmo sa hovori mladost pochabost..

matova
22. okt 2010

Ahojte, uplne suhlasim s jesperou 😉
minuly tyzden som druhykrat rodila v starej nemocke, prvy krat som mala tzv. roomingovu 2 postelovu izbu, teraz sme boli 4 na izbe, ale rooming od 9 do 19:30 bol samozrejmostou. Po dvoch rokoch co som bola prvykrat to tam je s wckami (s cistotou)lepsie, upratovacky stale vsetko cistia....aj predtym sa snazili, ale teraz je nasa mensina ubytovavana na druhej strane chodby a maju svoje wcka. Sestricky su vazne ochotne a na detskom odd. aj celkovo v pôrodnici pracuju skveli lekari s dlhorocnou praxou...A dokonca mi vyhoveli bez problemov a chystali nemäsitu stravu 😅 , tak sa mi nakoniec ani domov nechcelo ist 😀

bmmz
22. okt 2010

presne tak treba vyberat aby babubolo dobre... takze ak bude mat male problem treba aby tam bol taky personal ktory sa o dieta postara.... poznam kosice a ak v ke saci ma babo problem vezu ho do fakultnej tam je jiska ... takze ak je vsetko ok tak ok ale ak nie tak je lepsie mysliet aby boli tam co najlepsie vybaveny

palesandra
22. okt 2010

dakujem za vase skusenosti..no ja momentalne zijem v KE uz dlhsie, preto som nad presovom velmi neuvazovala...Ale som si povedala, ze zacnem zbierat info aj o presove..(zeby som to nemala na rozhodovanie prilis lahke ;) v KE chodim aj na predporodnu pripravu a rozmyslam ze si zoberiem k porodu nielen manzela (ak to stihne) ale aj dulu (k tej co chodim na pripravy). ja som hrozny strachoput co sa tyka bolesti, a tiez som nerozhodna.. 😖 ale tak dufam ze sa rozhodnem spravne..a snad ked to na mna pride, tak budem rodit tam, kde to budem mat blizsie..

inak este by som sa chcel spytat na skusenost..je mozne chodit na kontroly v posledne mesiace do jednej nemocnice a rodit v inej ?? inak kolkokrat sa ide na tu kontrolu..a ani neviem co tam robia...

juliap
23. okt 2010

@palesandra v poslednom mesiaci chodis na prietoky a ctg do nemocky a ano mozes chodit do 1 nemocky a nakoniec skoncit porodom uplne v inej, tesne pred porodom ti totiz aj tak natocia ctg ... pri ctg ti davaju na brusko take 2 pasy a na monitore im zaznamenava ozvy srdiecka miminka a ci mas nejake kontrakcie, lezis cca 10-20 minut

juliap
23. okt 2010

@palesandra a kam do PO sa budete stahovat?

matova
23. okt 2010

palesandra: mna poslal obvodny gynekolog na kontroly do nemocnice od 36tt, kazdy tyzden raz- robi sa CTG- srdcove ozvy a vnutorne vysetrenie. Rodit sa da isto aj inde potom, aspon si myslim, vsak keby si nahodou bola kdesi odcestovana a doslo by to na teba, tak ta predsa neposlu inde 😉 .

Dulu ti v dobrom zavidim 🙂 , ja som nemala a zisla by sa mi vtedy pri prvom porode velka opora.

juliap
23. okt 2010

@matova a blahozelam k babatku ... v pase to mas pekne napisane, ze monk-moj oblubeny serial, a juli, to som ja julia

matova
23. okt 2010

juliap: dakujem pekne 😉 Julia sa nam velmi pacilo a synator je Simonko, ale sprava sa velmi podobne ako Monk 😀 🙄 😀 , inak aj moj oblubeny serial 😉

palesandra
25. okt 2010

@juliap ahoj juli, dik za podrobne info. budeme sa stahovat do dedinky pri presove (cca smerom na kapusany), ale je to do mesta este okolo 10 min autom.

juliap
25. okt 2010

@palesandra ked sa to tak zoberie, tak aj zo sidlisk mame do mesta 10 minut ... 😅

palesandra
25. okt 2010

@juliap ano.. ale ja uvazujem do KE alebo Krompach alebo nieco take ;) a z domu mi bude vsade daleko ;) preto zacinam zvazovat aj ine moznosti..napr ako presov ;)

juliap
25. okt 2010

@palesandra tak drzim prsteky, sa ti to uz teraz bude rychlo minat a ani sa nenazdas a pokladik bude pri tebe ...

klajosa
25. okt 2010

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať, že čo treba zobrať zo sebou do prešovskej pôrodnice pre maminku aj pre bábo.
Ďakujem všetkým krásne za odpovede 🙂

juliap
25. okt 2010

@klajosa v porodke, ked budes chodit na prietoky, tak to tam mas vypisane, ale pre teba treba nocna kosela na porod + kosela na kojenie + podprda + plienka do podprdy, zupan, papuce, vlozky, gate, hyg potreby, ponozky, pohar, pribor. pre mimi potrebujes plienky, vlhcene obrusky, teraz, ked je chladnejsie, zober pre istotu aj ciapocku ... oblecko na odchod domov ti potom donesu az ked pojdwete pa ... v nemocke dostanes pre mimi peroxid na pupcek, vzorku sudokremu na zadocek, tampony na vytieranie pupceka ... asi tolko, ak by ti nieco chybalo, mozu doniest

20myska7
25. okt 2010

@matova ahoj 🙂 no pri mne boli doktor Byl a Kudla.....a boli velmi milí....uz aj pocas toho ked som chodila na ctg-cka.... 🙂 inac pisem asi uz neskoro lebo uz mas malicke.... 🙂 blahozelam k drobcekovi.... 🙂

matova
25. okt 2010

20myska7: 😀 , nevadi, dakujem 😉

palesandra
26. okt 2010

babusky, robia sa niekde v PO predporodne kurzy? ak mate info, pls napiste.dik

juliap
26. okt 2010

@palesandra robia, u tvojho dr sa pozri, ci tam nema letacik vycapeny ...

dalle
26. okt 2010

ahojte nejaka mamicka ktora caka v novembri-decembri???..🙂

olienka12
26. okt 2010

@palesandra ak chces dam ti tel.c. na porodnu asistentku z monobloku,kt.to robi v PO neviem kde ma teraz v prenajme miestnost ale mne velmi pomohla aj informacie,kt.som dostala

matova
26. okt 2010

palsandra: aj v starej nemocke je vycapeny plagat o predporodnych kurzoch- hned pri ambulancii kde je prijem. uroven neviem posudit, ja som nebola.

palesandra
26. okt 2010

dakujem dievcata, ak mate nejake konkretne info budem rada. napiste do IP.

@juliap ja chodim k lekarovi do KE, teda mi to velmi nepomoze, teraz zhanam kurzy v PO..aspon aby som vedela kedy zacinaju a aky je priebeh..cize take info.. Ja momentalne chodim na cvicenie do KE, ale od decembra chcem s mm spolu do PO, lebo on bude tam..cize radsej by som taky co su tam aj partneri, cize nejake prednasky a tak..
Inak chcem mat dulu pri porode, aasi je lepsie spoznat aj ine, ako tu co k nej chodim, kazda ma iny pristup..ale ona je inak dobra aj tak..len to ze je z KE a momentalne neviem kde pojdem este rodit..

Este otazka, mate skusenosti o dule pri porode v presove, ci pustaju v starej alebo novej nemocke k porodu a ako sa stavia nemocnicny personal a lekari k tomu, ci beru v uvahu alebo pozeraju na ne krivo 😖 ..a aky je tam system. Lebo v kosickych mozu byt.

juliap
27. okt 2010

@palesandra tak neviem poradit, ohladom tej duly, v PO som sa s tym este nestretla, ale myslim, ze ked ta pripravuje ona na porod, tak by to malo stacit a kurz naviac ti netreba ziadny, to je ale len moj nazor, kludne chodte aj na ine ...

juliap
27. okt 2010

@palesandra skus ohladom tych kurzov zavolat do kidfit v PO, oni robili ... najdes cislo na stranke www.kidfit.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre