Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
18. máj 2011

@evellina12 ajeje evka 😀 😀

evellina12
18. máj 2011

@olienka12 ahoooj Lenka 🙂

olienka12
18. máj 2011

@evellina12 ako si zvykate moja? maly je krasny 😀

merilu
19. máj 2011

@evellina12 ahoj vdaka za odpoved takze si bola s porodom v monobloku spokojna?neviem preco ale kazdy nadava na monoblok a tiez tam chcem ist rodit hadam budem aj ja spokojna rodit by som mala o mesiac tak som zvedava a gratulujem k babu 🙂

evellina12
21. máj 2011

@olienka12 jaaaj lenka zvykame,zvykame...zatial je zlatucky, v noci pekne spinka,tak dufam, ze to tak aj ostane... S Dr.Billom si mala pravdu. Bola som s nim velmi spokojna.

evellina12
21. máj 2011

@merilu dakujem pekne 🙂 Ano bola som s monoblokom spokojna, ziaden problem. Aj sa mi dostatocne venovali pri kojeni, co bolo super. ak som nieco potrebovala,tak personal nemal absolutne problem s nicim. Detske doktorky su tam velmi mile a citlive. A ty preco vlastne chces nadstandartnu izbu?

makalka165
21. máj 2011

ahojte, aj ja sa pripájam a hodnotím oddelenie šestonedelia v monobloku kladne, rodila som v decembri a bola som spokojná aj s lekármi aj som sestričkami 🙂 čo sa ale nedá povedať o sestričkách na 9.poschodí kde som rodila 😒 žiadna pomoc a pochopenie.... ☹

renik5
23. máj 2011

Ahojte, ja môžem zhodnotiť 3 pôrodnice: SL. rodila som 2 krát a všetko bolo super: personál, starosltivosť, vybavenie, bola som max. spokojná......Prešov monoblok: personál v poriadku, vybavenie horšie, starostlivosť v poriadku.............Prešov stará pôrodnica: niečo také strašné som ešte v žiadnej nemocnici nezažila: personál: žiadny záujem, aj 3 dni neboli vizity, samé chyby sa tam robili, malej ruku zlomili, vybavenie hrozné ale za to oni nemôžu, aby som bola objektívna, starostlivosť dosť zlá...lieky od bolesti na vyžiadanie iba, ATB iba 3 dni a pod. Ja by som volila jednoznačne SL, kde chodí aj mnoho žien z iných okresov..........a dnes už viem bohužiaľ prečo.

rianka7
23. máj 2011

ahojte, chcem sa spytat, tie co ste chodili na CTG do starej nemocnice, objednane pacientky beru presne nacas alebo treba cakat?

makalka165
23. máj 2011

@rianka7 ahoj ja som tam chodila v decembri a brali v poradí v akom som prišla...všetky mamičky šli na CTG takže sestrička mi určovala len približný čas a mala som celkom šťastie lebo som čakala stále max. polhoďky 🙂

marcovka
23. máj 2011

@renik5 ahoj ,tak neviem kedy si rodila v PO,ale asi davno pradavno,lebo to co pises nieje pravda ja som rodila minuli rok a kazdy den bola vizita a tabletky od bolesti kazdy den na stoliku a zabudla si dodat ze v SL mate uzasneho pana primara ktory nedostava plat ked si pyta neskutocne sumy za porod ☹ 2 kamosky tam rodili a bola som zhrozena kolko zacvakali tak ze tak 😠 😝

anavila
23. máj 2011

@rianka7 ahoj..no malokedy sa stalo že ma vzali tak ako som bola objednana...stalo sa že som čakala aj dve hodiny navyse, lebo sa im pokazil pristroj...ale stalo sa že ma zobrali aj s 15minutovym meskanim...zalezi od toho kolko maju v ten den objednanych..ja som chodila v stredy...každopadne sa priprav na cakanie...nejaky casopis a tak...ale ak ti mozem poradit, hlas sa u sestricky hned ako otvori dvere...ze si objednana..ona ti vezme papiere a budes v poradi..lebo ona nevola tak ako ma zeny zapisane...a moze sa stat ze ta niekto predbehne ...a navyse...do tej ambulancie chodia zeny aj s inymi problemamy nielen na CTG, takze kym ich vysetruju, tebe može zatial prebiehat to vysetrenie...takze hned sa hlas u sestricky. drzim palce nech je vsetko ok a nech dlho necakas...ahoj

rianka7
23. máj 2011

@makalka165 @anavila ok, dik kocky 😉 pytam sa preto, keby mi nahodou meskal bus, aby ma sestricka nezdrbala. ale asi budem skor cakat, no uvidime 🙂

rianka7
23. máj 2011

@makalka165 chodila si na CTG do starej nemocnice, a rodila si v monobloku, to sa da?

tigrica182
24. máj 2011

@rianka7 no aj mne sa stalo, ze som raz - alebo dvakrat prisla nacas a hned ma aj brala - ale uz som cakala aj 2 hodky... ako bolo povedane, treba sa hned hlasit u sestricky...

tigrica182
24. máj 2011

@renik5 ja som rodila zaciatkom maja v starej a mam presny opacny nazor - so sestrickami a starostlivostou som bola velmi spokojna - sestricky ochotne - mam vpadnute bradavky a sestricky v pohode kazde kojenie pri mne boli, ucili ma, radili mi atd... skor lekari mi prisli, ze maju na vsetko cas - jedine ked tam bol primar, tak sa vsetko hybalo... 🙂 ale rozhodne som bola maximalne spokojna

makalka165
24. máj 2011

@rianka7 ahoj, áno dá sa to, vraj to už majú nejako zlúčené takže som si mohla do poslednej chvíle rozmyslieť kam pôjdem rodiť 🙂

rianka7
24. máj 2011

@makalka165 tak to si mala potom dobre. skusim sa spytat, ci sa to da zmenit, keby naaahodou. ja posledne dni stale riesim kde ist rodit, a neviem sa rozhodnut ☹ kedze mi viac ludi radi skor staru, objednala som sa tam na CTG. preco si nakoniec isla do monobloku, nebola si s niecim spokojna?

makalka165
24. máj 2011

@rianka7 no šla som tam lebo tam mal službu lekár, ktorého pozná náš známy takže ma odrodil, no a to bolo pre mňa dôležité aby sa o mňa postaral niekto komu aspôň trocha dôverujem lebo pravdu povediac ja nemám veľkú dôveru v slovenské zdravotníctvo 😒 Ale inak som aj ja počula že v starej sú lepší doktori 🙂

renik5
24. máj 2011

@marcovka v PO som rodila pred mesiacom a suma primára bola niekolko násobne vyššia ako primára v SL, ved predsa len väčšie mesto...ale dnes už každý čaká, že niečo dostane, všade treba dať 😖

renik5
24. máj 2011

@tigrica182 je to tam aj také menšie, rodinnejšie ale zato zas každý každého pozná a veľmi sa vynáša, zatial čo v PO je väčšia anonymita. Zariadenie porodnice však v SL určite krajšie, nové prerobené, v PO je monoblok lepšie na tom ako stará....tam sme mali diery v sklách na oknách 🙂

tigrica182
24. máj 2011

@renik5 teraz v maji mi tie diery vobec nevadili - este boli male - lebo som spala len v kratasoch a podpire 😀

tigrica182
24. máj 2011

@renik5 osobne by som to tak nebrala, ze vsade treba dat - ja som nedala nic - ved si robila len svoju robotu, za ktoru uz plat dostava - ludia si tych lekarov a inych naucili ze ved im nieco treba dat - a jasne, ze oni cakaju a ruky natahuju a cakaju od koho to dostanu... pri mne mali na sale problemy - a myslim ze riadne a aj napriek tomu lekarka nic nedostala a svoju pracu odviedla skvele...

anavila
24. máj 2011

ja som tiez nic nedavala, ked som odchadzala domov tak som odniesla na porodny sal dezert asistentkam,prave mali sluzbu tie "moje" a lekarke s velkym "L" Mudr. Hricovej som tiez davala dezert ani nechcela zobrat, ale nakoniec vzala...no tazko povedat...mozno keby som mala nejake vaznejsie problemy tak by som aj odniesla nieco doktorovi...aj ked sa mi z toho dviha zaludok...ale ludia si sami tak doktorov naucili...co už...
@tigrica182 ako to tam je teraz v lete?? da sa to na tych izbach??? ja som bola v januari a neviem si predstavit teraz ako tam musi slnko svietit cely den do tych izieb...ale ma to aj vyhodu...deti so zltackou sa mozu hravo opalovat 😅

evellina12
24. máj 2011

nahodou,teraz ked je monoblok poprerabany,tak to tam vyzera dobre...a hlavne cisto.

olienka12
25. máj 2011

boze baby pocula som pocula v starej toto v novej tamto... su princezne ktorym bude aj anglicka nemocnica s obedovym menu a nadstandardom malo a su baby ktorym staci cista postel... vec nazoru vsade su plusy aj minusy urcite by som sa neodvazila tvrdit ze tam a tam su lepsi lekari zvlast ked sa moze stat,ze v monobloku vas odrodi lekar zo starej a naopak... je to cisto o pocite kazdej jednej kde sa rozhodne rodit.. u mna najviac zavazilo 1.prostredie ktore je urcite v monobloku prijatelnejsie ako v starej.. uz len to wc na izbe je velke plus.. 2. na novej sa k vam navsteva dostane kedykolvek aj ked je zatvorene oficialny vchod je este vnutorne schodisko... 3. chodila som na pripravu k PA z monobloku..

tigrica182
25. máj 2011

@anavila vies, ze bolo tam fajn teraz - nesvieti tam stale slnko ale mas pravud- na izbe sme boli 3 baby a jeden chalpcek mal vaznejsiu zltacku - teda silnejsiu tak sa opaloval on, potom druhy chlapcek mal nabeh, tak aj ten sa opaloval a aj mojho som nechala 😀 mne tam bolo prijemne - vecer sme mali otvorene okno a spalo sa sladko....

renik5
25. máj 2011

@tigrica182 no a ja som bola v marci a dostala som zápal ucha aj dutín, spala som hned pri okne, ani vám deti nechceli púšťať z novorodeneckého pre žltačku? ked som bola ja nikto nebol kratšie ako 10 dní 🙂

renik5
25. máj 2011

@tigrica182 presne tak, ľudia ich naučili a teraz už tolko pýtajú, že obyčajní ľudia na to ani nemajú.....mne v PO pomohla práve lekárka, ktorej som nič nedala a lekár, ktorý dostal na mna kašlal......až potom som zistila jeho taxy a ja som dala iba stotinku z toho, takže zbytočne som dávala a ešte jej aj ruku pri porode zlomil, ani sa neospravedlnil, nič, ľahostajnosť, že to sa stáva 😒

tigrica182
25. máj 2011

@renik5 aj ja som spala pri okne.. no v marci musela byt riadna kosa - to verim... no ak malo babo silnu zltacku, tak mu odstriekavala mliecko mamicka.... ak bola slabsia, tak nam ich dali na izbu a slnili sme ich ...

a ktoze bola ta lekarka, ktora ti pomohla??? a aky lekar zlomil ruku babatku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre