Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

lucinkax20
2. júl 2009

ahoj kocky...no neviem ja mam teraz v tom vsetkom hrozny zmätok 🙂 do porodu mi zostavaju 2 tyzdne a idem do monobloku...chodim tam aj na CTG zatial som sa tam stretla s velmi dobrym pristupom.Sestricky su strasne zlate a ochotne...ale aj si myslim,ze kazdy sudi podla svojho porodu.Ak ma niekto tazky porod tak nadava a ak porod prebehne v poriadku tak chvali 😉

petra1985
2. júl 2009

hm a to ako zistim kto bol moj izbovy lekar? heh ja to neviem doteraz 😉

lucinkax20
2. júl 2009

Baby chcela by som sa opýtať ci aj vám opuchajú nohy?mne doteraz nic ale teraz ked je tak teplo tak mam nohy dost opuchnute!Strasne mi to vadi...to mi po porode odpuchnu?ci dokedy to takto bude???

lucinkax20
2. júl 2009

A este sa chcem opytat ci a kedy vam popraskalo brusko.Moja mamina ma 3 deti a vobec nema strie,tak sa upokojujem ze je to dedicne 🙂 🙂 🙂zatial nemam ziadne znaky na brusku po striach a bola by som rada,ak by ziadne neboli! Budem rada ak odpisete 😉

andrejka77
3. júl 2009

ja si myslim ze ak priberas postupne a nie naraz a ak sa o brusko staras,kremujes ho tak by sa ti strie nemali spravit.
😅 😉 .

petra1985
3. júl 2009

ja som si nasla strie na zadku.. presne na oboch polkach na rovnakom mieste este stastie, ze to plavky zakryju.. natierala som len brucho zadok nie tak to asi preto.. na brusku nemam nic.. ale to musis natierat uz od pociatku teraz si myslim, ze uz je na to neskoro..

a nohy ked ti opuchaju nejako strasne tak neviem ci by si s tym nemala ist k doktorovi a mozno by si ta uz nechali aj v spitali 😒

maria311009
3. júl 2009

mima55:ahoj neviem ako sa vola ta lekarka zo šariša,len mi jedna znama spominala,ale nevedela si spomenut a napadlo mi ze tu mozn o niekto bude vediet ,a inak ahojte dievcata a pekny dnik 🙂

eldzina
3. júl 2009

lucinka, skus si vykladat nohy aspon na pol hodinu denne aj viac krat. ak Ti ale veeelmi napuchaju a neodpuchnu ani po vylozeni, skus zavolat svojej Dr. nemusi to byt z horucav, ale moze to znamenat aj ine, tak sa radsej porad.

sanik
3. júl 2009

maria,

neviem ci je zo sarisa nejaka sestricka, ale je stamad urcite porodnicka-lekarka, vola sa Dr. Horanska. Je fakt uzasna, velmi mila a je aj velka profesionalka. Ja som ju mala pri porode a chcela by som ju raz mat aj pri 2.porode. Najprv som bola toho nazoru, ze chlap je lepsi, predsa vie lepsie znasat stres, teda ak by sa nieco skomplikovalo, ale aj ona je perfektna.
Mozno myslis ju, neviem 🙂

lucinkax20
3. júl 2009

ahojte...ja si kremujem brusko kazdy vecer,ale jedna moja kamoska si tiez kremovala a ma strie tak neviem preco sa jej urobili.A s tymi opuchmi noh to neje zatial take strasne ale ak mi budu opuchat este viac tak uz pojdem k svojmu doktorovi.Sice som to sestricke na poradni povedala ale nejak velmi to neriesili...vraj je to normalne ...no neviem...

andrejka77
4. júl 2009

chcel som sa spytat....uz tretiu noc nespim lebo maly je akysi nepokojny mava skubacie pohyby trhacie a citim ho hrozne nízko dole akoby uz chcel vyliezť ☹ 😒 .pričom cez den je to ok to ma kopka vsade.doktor povedal ze to je ok aj ultrazvuk bol v poriadku.ale mne sa to nezdá .nestretli ste sa niektora s tym?od 5mesiaca je uložený trosku nizsie tak asi preto ale v noci to je obzvlášť neprijemne.pri prvom babu som sa s tym nestretla tak sa teraz bojim,....hoc uz som to mala asi pred mesiacom a preslo to a teraz znovu..... 😢

deniskajakubko
4. júl 2009

lucinkax20 mne nohy opuchali dosť, bola som s tým aj v nemocnici. Doma mi vôbec nechceli odpuchnúť a v nemocnici, keďže tam som stále ležala tak mi hneď odpuchli. Zisťovali mi aj či nemám náhodou gestózu, ale nemala som.

Brucho mi vôbec nepopraskalo ani pri prvom ani pri druhom. Vôbec som si ho nenatierala a pribrala som dosť. Takže ja si myslím, že to nebude tými krémami, že Ti nepopraská brucho.

lucinkax20
4. júl 2009

andrejka...aj ja som mala ten problem,ze som citila niekedy velmi nizko pohyby a doktor mi povedal ze mam nizsie polozenu placentu. A to som bola asi v 5 mesiaci vtedy, ale potom sa mi to samo postupne dvihalo...ale aj teraz obcas citim pohyby strasne nizko...no neberiem to ako nejaky problem...ta neboj

petra1985
4. júl 2009

vacsinou je to typom pokozky.. mozes skremovat ako chces ked raz ti ma popraskat tak popraska.. 😠

andrejka77
4. júl 2009

strie.... moze byt aj nieco na tom ci sportujes,aku mas pracu ,zamestnanie ci sedave alebo si stale na nohach.ale aj sportovci obzvlast tenistky na nich som si vsimla ze aj ked denne sportuju ,posiluju tak tie strie u niektorej aj tak sa ukaze. 😀 😀 takze kto vie .... 😉

suknicka
4. júl 2009

ahojte.. podla mna su strie o pruznosti pokozky.. prva dcerka mala porodnu vahu 4300g- ja som pri nej pribrala 15kg a brusko som mala riadne "potrhane"..aj ked som si ho poctivo natierala teda riadne.. teraz cakam druhe- pribrala som uz tiez nejakych 16kg a vidim na brusku ze sa opat zacina trhat 😔 aj ked opat natieram.. cize podla mna si clovek asi nevyberie 😔

maja402
6. júl 2009

Ahojte baby, chysta sa niektora z vas rodit v starej porodnici a chodi uz aj na predporodnu pripravu? Mna zaujima ako casto ta priprava byva a kolko krat to zhruba dokopy je... ci mam este cas aĺebo je uz na case zacat ju navstevovat.. Cakame prve babo, takze okrem toho co sme citali nemame v skutocnoti sajnu do coho ideme, tak sa chcem aspon troska prichystat.. 🙂

sanik
6. júl 2009

maja,

ta priprava je raz do tyzdna, aspon pred rokom to tak bolo, viedla to sestricka z monobloku a bolo to super, super oddych, pacilo sa mi ze sme sa vzdy rozpravali o hocicom ohladne tehotenstva a porodu. velmi mi to pomohlo a zisli sme sa tam velmi zlate baby.
predporodnu pripravu mozes zacat od 20tt ale aj hocikedy potom a kedze si uz 35tt, tak uz je asi aj najvyssi cas.

mima55
6. júl 2009

ahojte...dnes nas prepustili domov-hura....Oliver sa narodil 1.7.o 17.15....mal 4400g a 54cm,mame sa super,malicky je zdravucky a vsetci sa tesime,hlavne mala Laura.Porod bol bezproblemovy,celkom rycho to slo.Lekarka a sestricky-super,nemam sa co stazovat,ale som fakt stastna,ze sme uz doma,pa pa

lucinkax20
6. júl 2009

mima...blahozelaaaaam... 🙂 nech sa vam dari 😉 a chcem sa vsetkych opytat aky mate nazor na epiduralnu analgeziu???ja mam o to zaujem ale neviem sa rozhodnut!Vraj treba vypisat nejaku ziadost,ktorá je aj na nete len ju nemozem najst 🙂 nevie mi niekto poradit?dakujeem...

maja402
7. júl 2009

Sanik, dakujem za info..

sanik
7. júl 2009

mima, blahozem ku Oliverovi a tiez aj ku jeho dnesnym meninam. a kto bol nakoniec pri porode?

lucinka, tu epiduralku si musis ist vybavit osobne do monobloku, 1.alebo2.posch na resustitacno-anesteziologicke odd. a tam sa to aj plati.

maja402
7. júl 2009

Podarilo sa mi zistit, ze predporodna priprava je vo stvrtok o 13:00 a trva cca 1 hodinku. Je to v starej porodnici, niekde na 1. poschodi v edukacnej miestnosti..

lucinkax20
7. júl 2009

sanik...a tu ziadost mi tam daju vypisat?ci tam mam prist s uz vypisanou ziadostou???nevies ako sa k nej dostanem?dakujeem

sanik
7. júl 2009

lucinka,
tam ti ju daju vypisat, tam ti daju aj mini prednasku o vyhodach a nevyhodach tej epiduralky. tak vela stastia. 🙂

mima55
7. júl 2009

SAnik a Lucinka dakujem....no ja som mala pri oboch porodoch epiduralku a bola som spokojna!!!!v monobloku na sekretariate sme sa zhovarali co je to vlastne epiduralka a vsetko okolo toho,vypisali sme ziadost,podpisali zmluvu,ktoru museli poslat na riaditelstvo a do tyzdna mi to podpisane prislo postou,no a do 3 dni sme museli ist do nemocnicnej pokladne zaplatit,pri prijme do nemocnice som nahlasila,ze mam epid.a oni zavolali lekara,to je vsetko-citila som len kontrakcie to som musela a ked to zacalo nic ma nebolelo a zatlacila som 3 krat a bolo to.... 😀 😀 no pri porode bola HORANSKA a bola super,pri nej som sa nicoho nebala,no aj manzel bol pri mne

kiert
7. júl 2009

Maja, ja sa chystam tiez do starej porodnice a minule som bola prvy krat na tej predporodnej priprave, je to tam ako vravis, tento tyzden by sme si mali prezriet aj porodnu salu, takze vrelo odporucam aby si prisla uz tento stvrtok 🙂 .

petra1985
7. júl 2009

maji ta edukacna je presne na prvom poschodi na oddeleni sestonedelia.. teda ked ich nemaju viac ale myslim, ze nie

maja402
8. júl 2009

Kiert a Petra, vdaka za info... urcite sa tam zajtra chystam.. dufam, ze to v pohode najdem.. chcem sa este informovat, ci moze prist so mnou aj manzel? Vynimocne nie je zajtra v praci v tom case, tak by sme chceli aspon raz prist spolocne.. A este, ci si treba doniest nejake veci na cvicenie? Dakujem

kiert
8. júl 2009

Maji nebudes potrebovat ziadne veci na prezlecenie, tu hodinku, co to trva, je zvacsa prednaska, az ku koncu sa zvykne trosku ponatahovat, ale to trva tak asi 5 min., nie je tam ani velmi priestor na cvicenie. Manzela neviem ci si mozes vziat, na to som sa nestihla spytat...,kedze som tam bola len raz, teoreticky aj ano, ja v tom problem nevidim a pokial to nebude prekazat ostatnym mamickam, tak preco nie... 🙂
Pekny dnik prajem vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre