Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olgus
10. jan 2011

Ahojte kocky...nie som z Presova,byvam tu len dva roky a v podstate tu nikoho nemam.som prvorodicka a v marci cakame chlapceka.velmi sa tesime,aj ked sa strasne bojim ☹ netusim vobec,kde mam rodit a co ma vlastne caka,ale to zrejme kazda prvorodicka.Som rada,ze si mozem aspon ake-take nazory precitat....Tak radte..kde rodit???? 😉

anavila
10. jan 2011

@olgus no ahoj..vitaj v prešove....ked si precitas toto forum, tak najdes chvaly aj nechvaly na jednu aj na druhu porodnicu...takze jednoznacne ti to nevie nikto povedat...ja som rodila v starej, idem tam zas, o novej neviem nic povedatt, lebo som tam nebola. Ale kamoska tam teraz je, a pochvalovala si. Odtrpiet si musis svoje tak ci tak...takze neviem ti inak poradit. Skus sa opytat svojej lekarky, ku ktorej chodis, co ti odporuci, alebo stav na nahodu...drzim palce 😉

anavila
10. jan 2011

@olgus ahoj..vitaj v prešove....ked si precitas toto forum, tak najdes chvaly aj nechvaly na jednu aj na druhu porodnicu...takze jednoznacne ti to nevie nikto povedat...ja som rodila v starej, idem tam zas, o novej neviem nic povedatt, lebo som tam nebola. Ale kamoska tam teraz je, a pochvalovala si. Odtrpiet si musis svoje tak ci tak...takze neviem ti inak poradit. Skus sa opytat svojej lekarky, ku ktorej chodis, co ti odporuci, alebo stav na nahodu...drzim palce 😉

tatiana1985
10. jan 2011

@olgus ...presne tak... pozitiva aj negativa maju obe porodnice...ja som rodila v novej a bola som maximalne spokojna...
ale samozrejme zalezi ake mas predstavy, poziadavky,a pod.... hlavne prajem rychly porod, ostatne je zanedbatelne 😉 🙂

radana606
11. jan 2011

ahojte ma niektora z vas skusenosti z Dr.Olejarom???

anavila
11. jan 2011

@radana606 no ja len som ho videla , raz ma vysetroval, vela toho nenarozpraval, dost potichu rozprava...aj na vizite som ho videla, a to je vsetko...ale som pocula pozitivne veci na neho...no neviem, asi som ti velmi nepomohla 🙂

radana606
12. jan 2011

@anavila to nevadí ja som tiež počula ze je taký tichý ja som si ho vybavila k pôrodu tak som zvedavá.a ty, kde ides rodiť?inač drzim palce uz sa ti to kráti.daj vediet ako si dopadla

marcovka
12. jan 2011

@radana606 ja som ho tiež chcela k pôrodu,ale mal vtedy dovolenku kamošky si ho chvalili,že je velmi zlatý taky srandista určite si sa dobre rozhodla.... 😀

anavila
12. jan 2011

@radana606 chystam sa do starej..dnes som bola na CTG, hodnotila mi ho Dr. Palova. Taka nemasna neslana, aspon na mna tak posobila...a jedna ciganka sa tam rozculovala ze ju posielaju kade tade a ona ma vazny stav a pod...a ta doktroka povedala, ze vysetroval vas Olejar, tak musite prist zajtra, on ma zajtra sluzbu a pridte aj s vecami....tak jej kazala...ale neviem o co islo...len potom ta ciganka v cakarni povedala, ze ked sa nieco stane, ze kto to potom bude mat na svedomi.....to len taka pikoska....na ozivenie diskusie...CTG som mala dnes dobre, tak uvidime o tyzden

masabi
13. jan 2011

@radana606 Uržite odporučam Dr.Olejára,a taktiež Dr.Boreckú...porodite tak že na to nezabudnete do konca života 🙂 🙂 🙂 Skveli lekari

nikietka
13. jan 2011

@kvetka84 Super,Kvetka, ďakujem za informácie. 😉

anavila
13. jan 2011

@betus82 teraz som telefonovala s kamoskou, ktora je v monobloku prave, porodila 6.1 ale je este tam, lebo maly berie nejake ATB ci co, a povedala ze Stosekova tam je normlane, ze ju aj videla, tak neviem...a ze tam vsetci hovoria ake uplatky nehorazne a ocidivne berie...to je teda sila..ale ze robi nanajvys sekcie, ze k normalnym porodom nechodi...ja uz neviem, kazdy vravi nieco ine...alebo sa to vsetko stale meni, ja neviem..

kvetka84
13. jan 2011

@masabi cha 😀 ze nezabudnem do konca zivota 😀 ja na to chcem zabudnut 😉

nikietka
13. jan 2011

@kvetka84 Kvetka, Ty si vedená u dr.Minárikovej? Ja tiež🙂 . Prosím Ťa, ako si sa rozhodla, kde budeš rodiť? Pani doktorka už pre Krompachy nepracuje a taktiež vraj (čítala som niekde) nesúhlasila s koncepciou pôrodnice tu v PO..., tak neviem... ja ešte nemám nikoho vybratého, stále sa rozhodujem a navyše, neviem, kde, čo a ako... či ma nebude čakať sekcia kvôli myómu.

anavila
13. jan 2011

@kvetka84 ako to myslis??mas skusenost s tymi doktormi???alebo ako

anavila
13. jan 2011

lebo ja mam s Boreckou velmi zlu skusenost...bola ku mne dost neprijemna az protivna...ale snazim sa na to zabudnut.

masabi
13. jan 2011

Baby to važne? ja som pri nej pred 5.mesiacmi rodila a Kvetka 84 myslela som to v tom zmysle že nezabudneš,že ten púrod aj napriek bolestiam bol naozaj zážitok.Mám za sebou tri ale taky ako bol posledny .a s Dr.Boreckou ...naozaj super a rodila som po dvoch porodoch bez nastrihu.po porode za mnou prisla aj na druhy den a podotykam ze som si ju nevybavila ani som k nej nechodila,normalne som sa jej dostala pod ruky ked som sla rodit.

kvetka84
14. jan 2011

@nikietka ano chodim k Minarikovej. Ja budem rodit v starej porodnici, ale nikoho si nevybavujem. Chcela by som normalny porod ak bude vsetko v poriadku, takze si myslim, ze to uz nejako zvladnem s hocikym. Ale pre pripad, tam pozname 2-3 doktorky, tak ak by sa nieco stalo tak mamka bude volat, ale dufam, ze to nebude potrebne 😉

kvetka84
14. jan 2011

@anavila myslis to, ze by som na to chcela zabudnut ? Ja len ze mi to prislo smiesne co pisala masabi, ze ona na porod nikdy nezabudne. Nepoznam ani jedneho lekara.

anavila
14. jan 2011

@kvetka84 ani ja nepoznam lekarov...nikoho nemam znameho ani nic podobne...akurat tam na novorodeneckom robi jedna pani od nas, ale to je tak vsetka "protekcia" ...bola som tam minuly rok a bola som spokojna...natrafila som na Mudr. Hricovu...celkom bola fajn...

kvetka84
14. jan 2011

dievcata ktore uz rodili v starej porodnici, co davaju mamickam ako vybavu? Alebo si vsetko musim doniest sama? Nocna kosela a tak. A co pre babo? Vsetko si treba doniest?

A este sa chcem opytat na pediatra pre babo. Kedze ho treba mat vybaveneho uz pred porodom. Akeho detskeho pediatra mate? Ja by som chcela zo Sekcova z polikliniky, aby som mal blizko na vsetky vysetrenia a odbery. Prosim poradte

marcovka
14. jan 2011

@kvetka84 sranduješ.............všetko si musíš priniesť z domu,aj pre male ked pojdeš na tu prípravu k Lojovej tak ona nám dávala zoznam plienky,vlhčen.obrúsky plienky hned pýtaju po porode vo výhode sú asi tmavšie pacientky 😝 kamoška chodí Dr.Balážovej je snou spokojná,ja chodím na Šváby ale to máš asi od ruky,jáj zabudla som budavam dávať taký kufrik+baby vak také vzorky,časopisy ked sa to nezmenilo 😉

anavila
14. jan 2011

@kvetka84 no pre teba ti nedaju nic...vestko od oblecenia po toaletak a vlozky si musis doniest. Nezabudni si odsavacku na mlieko, maju tam sice, pozicaju ti, ale vies, ako to je ...svoje je svoje...a babo oblecu oni...preneho ti treba len plienky, obrusky, krem na zadok, a potom ked vas uz pustia domov, tak manzel donesie veci pre babo...na cestu domov. Ked som bola ja minuly rok v zime, tak niektore deti mali ciapocky ale myslim, ze to boli ich vlastne z domu...to nam sestricky povedali, tak som volala manzelovi nech donesie ciapocku,predsalen je tam prievan najma na chodbach ked ich nosia na kojenie. A co sa tyka pediatra tak mas nahlasit potom aby vedeli kam poslat papiere ci co...dufam ze som ti pomohla

kvetka84
15. jan 2011

@anavila a ty mas akeho pediatra?

anavila
15. jan 2011

@kvetka84 ja niesom z presova, mám pediatra u nás v Širokom

nikietka
15. jan 2011

@kvetka84 Ďakujem, Kvetka, za odpoveď.

radana606
15. jan 2011

baby to este pred pôrodom musím mat vybavenú pediatričku???

kvetka84
15. jan 2011

@radana606 ano este pred porodom, lebo ked dojdes do porodnice tak od teba budu pytat, lebo potom vysledky o babatku posielaju priamo pediatricke. A ked dojdes z porodnice domov, tak jej musis volat a dohodnete sa na stretnuti. Niekedy chodili na prve navstevy doktorky domov za babom a tam prebehla prva prehliadka, ale dnes to uz maloktory doktor takto robi. Najskor ked dojdes z porodnice, zavolas sestricke svojej pediatricky a ona ti povie, ze kedy mas prist ty na prvu prehliadku s babom.
Treba volat, aby ste sa dohodli, aby si zbytocne necakala v cakarni kde mozu byt dalsie chore deti a male sa nenakazilo 😉

andrea487
15. jan 2011

mi sme volali pred porodom,k pediatričke či berie nových pacientov,chodíme k mudr Zacharovej má ambulanciu, v centre na Kováčskej,je výborná,po príchode som volala že kedy možem dojst s malou.. 🙂
je dobre ked budeš mat aspon vybratú a zistené či berie babatka..
a do porodnice,no bohužial všetko si musíš doniest sama 😔 ,trošku choré,lebo nechápem načo platíme zdravotné poistenie,no čo už... 😠 😠
akurát odsávačka na mlieko,do porodnice sa mi to zdá ako zbytočnost..mne napr.neodporúcali kupovat pred porodom,lebo nemusela som ju vobec využit... a v porodnici sme boli 4dni lebo mala sa narodila ráno,takže za tie dni mi nebola potrebná..po príchode domov na další den som si objednala..

anavila
15. jan 2011

odsavat mi povedala doktorka hned na prvej vizite, ze si po kojeni stale odsat zvysne mlieko...ale to v Krompachoch mi povedali. Dost ma to prekvapilo...ale aj v Presove co som bola, tak tam mal odsavacku kazdy a kazdy odsaval ako na povel. Tak neviem preco.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre