Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

zvonkohra
3. mar 2011

@betus82 tak super ja som platila 3 ecka

kvetka84
4. mar 2011

@olienka12 album mam pristupny iba pre prihlasenych uzivatelov, ti ktori nesu prihlaseni tak nevidia, nie je to velka vyhra ze som dala prec profilovu fotku, ale spon som trosku viac inkognito 😉

a nie holky, este som neporodola 🙂 Vcera som bola v tom novom nakupnom centre, ani sa nezda a stravili sme tam s mm dve hodky a dnes rano som isla s mamkou a pokupila som si somariny do domacnosti 🙂 Konecne mam novu zaclonu do spalne, tak mozem dnes umyt okna, vycapit zaclonu a zajtra by som mohla ist rodit 😅 xi Dobra predstava co? Ale predsa mam este cas, ved termin mam az v utorok-stredu. Dnes sa tiez citim zatial uzasne, tak ja sa snad ani maleho nedockam. Budem ako slonica nosit dva roky 😀

marcovka
4. mar 2011

@kvetka84 ááále dočkaš sa až potom ti začne kolotoč 😀 keby nahodou zajtra tak s tvojim dropcom budem mat naraz narodky 🙂

juliap
4. mar 2011

@marcovka a ty mas zajtra 35? tak to presne mas narodky s mojou segrou a presne aj roky ... 😀 tak vsetko naj predom aj tebe 😉

marcovka
4. mar 2011

@juliap dakujem krásne 🙂 ale ten čas letí,tak príjemnu oslavu aj vám 😉

kvetka84
5. mar 2011

iba sa hlasim, ze som este stale doma 🙂 Dnes poctivo upratujem, namaham sa, ale s mierou, tak uvidime ci nas maly mi da darcek na "den zien" alebo nas prekvapi 🙂 ja sa este ozvem, no dufam, ze uz s inou spravou 😉 caute 🙂

mirka12011
5. mar 2011

@kvetka84 drz sa myslime na teba...

zvonkohra
6. mar 2011

@kvetka84 ty uz bez rodit a nevypisuj 😀

inuska29
6. mar 2011

Ahojte kočky/ budúce netrpezlivé / trpiace mamičky!!!
Chcem sa pripojiť,kedže aktuálne s Vami bude robiť tento mesiac.Začínam 37.tyž.,idem do starej pôrodnice.
Prvú dcérku som tam tiež rodila,nikoho som si nevybavovala...chodila som na kontroly ku dr.Kaščákovi a som spokojna.Bola som u neho znova prvý krát v tejto gravidite aj teraz v stredu,kedže som absolvovala prvé CTG.
No des...kopec žiačok,kt.sa zaučali,jeden prístroj im odišiel....my tehotné,sme im museli /kedže nas tam bolo viacej druhorodičiek/,že ďalší pristroj CTG je aj na príjme!!! Tak sme to zrazu urýchlili.... 😀 Veď som tam prišla o 11:15 a čakala tam ešte mamička,kt.potrebovala stihnúť do 12h na konzultáciu lekára,nemala spravené ešte CTG a trčala tam od 9.h.
😕
Je pravda,že 90% pôrodu sa Vám venuje pôrodná asistentka, ja som mala anjelika.....Lekárku pravdupovediac som nepoznala,podľa referencíí po 2.rokoch,ak som niekomu spomenula a opísala ju,tak vraj to bola dr.Hricova.
Dr.Kaščáka som nevolala k pôrodu,kedže ma to chytilo v noci....Ale určite Vám odporúčam nejakú blízku osobu!
Mala som manžela pri sebe a doteraz s úsmevom na perách krásne spomínam ako mi pomáhal rozdýchavať,stláčať fit loptu....a tie slová " som na Teba hrdý,máme dcéru!!!"....boli kočky krajšie " ako áno pri sobáši "......držím paľuchy 😅

zvonkohra
6. mar 2011

@inuska29 drzim palce aby bol porod taky krasny ako pri prvej dcerke

dannizeta
6. mar 2011

No tak ja som sa po všetkých skúsenostiach mamičiek ,kt. rodili v Prešove rozhodla že pôjdem rodiť do Levoče.Mám to bližšie ,majú tam vynovené priestory,manžel pri mne môže byť celý ten čas a počula som len samé chvály,čo sa týka prístupu personálu aj lekárov,čo o Prešove nemôžem povedať.Teda aspoň naša rodina má zlé skúsenosti.Žiadne pochopenie,súcit s trpiacou,či milé slovo...A to už nerozvádzam pochybenie jednej lekárky.. 😠 Hrozné.Ale asi záleží na koho natrafíte..Nechcem hádzať všetkých do jedného vreca..len som vyjadrila svoj názor.

giulianna
6. mar 2011

kocky na vsetko co tu citam odpovedam len jednym - stoji za to vybavit si lekara ! Iny pristup, viac casu, menej stresu, viac informacii a rodit pojdete o 90% kludnejsie !!!!!

inuska29
7. mar 2011

@zvonkohra ďakujem za prianie...ono strach sa stupnuje,Ale je to asi prirodzené,kedže sa termín blíži....Beriem aj homeo,aj pijem malinový čaj....🙂)

zvonkohra
7. mar 2011

@inuska29 mne nepomohlo nic

anavila
7. mar 2011

dievcata, podla mna je zbytocne vybavovat si lekara, hlaavne ak tehotenstvo je ok a vsetko prebieha normalne, kazdy lekar sa o vas postara ci zaplatite alebo nie. Ja som v pohode porodila 3 deti bez nejakych vybavovaciek...ved peniaze sa zidu na ine veci.
Ked som ja bola teraz v porodnici, jedna pani prisla v piatok s vlekymi opuchmi noh, no hrozne to vyzeralo...aj tvar mala opuchnutu aj ruky ani dychat nevladala...k tomu ju zobrali na sono a zistili ze nema takmer ziadnu plodovu vodu a napriek tomu, ze mala zaplateneho Olejara, nechali ju cakat cely vikend az do stredy !!!! a to uz bola v 38 tt. A lezala s nami na izbe, Olejar bol par krat za nou ale jeho pristup bol taky isty ako k nam ostatnym, aj za mnou sa zastavila po porode asi na treti den doktorka aby sa ma opytala ako sa mam a nic som neplatila (dezert som jej dala, przinam sa, ale az pri odchode domov)!!! Akurat som mala jednu znamu, ktora kedysi dlhe roky v porodnici robila porodnu asistentku, tak ked som isla z domu rodit, zavolala som jej a ona potom zavolala tam, aby ma "ohlasila" ze som jej znama. No a ked som prisla, tak mi asistentka co mala sluzbu povedala ze naco si robim starosti, ze netreba nikomu volat, ze oni sa postaraju o kazdeho rovnako. Az som sa citila trapne.
Tiez som mala spolubyvajucu ktora mala rizikove tehotenstvo, absolvovala operacie, lebo mala nepriechodne vajcovody, dlho sa snazili, nakoniec mala taku diagnozu, ze mala v pupocniku len jednu cievu (maju vraj byt dve) a tiez nemala nikoho znameho a postarali sa o nu ako o ostatne..bez problemov.
Takze nikomu nic neplatte neoplati sa to...pridete, porodite, par dni tam vydrzite a pridete domov s babetkom a zabudnete na vsetko...a tych 200eur si kludne miniete na nieco ovela osoznejsie. 🙂

tatiana1985
7. mar 2011

@anavila mas uuplnu pravdu... presne to iste si myslim aj ja...
dat obalku dr. do vrecka su vyhodene peniaze...len skoda ze to niektore mamicky nevedia a takto si "rozmaznavaju" doktorov 😖 😖

zvonkohra
7. mar 2011

@anavila suhlasim

mirka12011
7. mar 2011

@anavila moje tehotenstvo bolo od zaciatku problematicke a porod duplom a kym som si doktora nezaplatila tak p....robili 3x denne na ctg to bolo naznak ze nieco nieje v poriadku..........na cakatelskom 5x.........nemenovany dr. H....ze mate preeklampsiu chodte si predpisat lieky na tlak a kazdy den chodte kontrolovat ku gynekologovi volam gynekologovi sa smeje ze ktory doktor to povedal.......ze od 36tt som v strarostlivosti nemocnice no co ti poviem..........vybavila som si a nastastie to dopadlo dobre........mala som ist rodit normalne no keby som tak rodila nedopadlo by to dobre tak ma brali rychlo na sekciu a keby este dlhsie vraveli ze OK OK tak Timka by neprezila..........mala 3x pupocnik okolo krku a uz malo kyslika.......co ti nato povedat...........akurat moj vybaveny porodnik este sme sa nepoznali ma v 34tt chcel prijat ze nedobre a nakoniec ma aj odrodil.........

mirka12011
7. mar 2011

@tatiana1985 ty zijes????????????????????

mirka12011
7. mar 2011

@zvonkohra
@anavila
@tatiana1985
inak s tym suhlasim ked je cele tehotenstvo OK tak je to zbytocne.....

tatiana1985
7. mar 2011

@mirka12011 😀 😀 😀 😀 serus 😀 😀

mirka12011
7. mar 2011

@tatiana1985 draha ja uz neviem ako vyzeras :D:D:D

olienka12
7. mar 2011

@anavila k tomu ti poviem asi tolko,keby som nemala vybaveneho lekara nemam dieta...

zvonkohra
7. mar 2011

@mirka12011 si bola v monobloku?

mirka12011
7. mar 2011
mirka12011
7. mar 2011

@olienka12 podobne a asi aj toho isteho ak dobre pamatam hihi

olienka12
7. mar 2011

@mirka12011 🙂 skutocne kebyze tam chodim len na ctg kuknu krivky a ide sa dalej.. ziaden utz nic. Ked som chodila za jednym skontroloval vsetko utz robil a vedel co sa deje. Moj gynekolog na prehliadke po 600nedeli povedal, mali ste stastie mohlo to dopadnut velmi zle..

zvonkohra
7. mar 2011

baby nezavidim vam...ja som si nikoho nemusela platit nastastie aj ked uz som mala sto chuti ked zomnou nic nerobili ale potom sa to akosi rozhybalo a primar skonstaktoval sekciu kebyze nie v ten den ktovie co by bolo s laurou 😒

mirka12011
7. mar 2011

@olienka12 presne tak mne tiez hovoria ze mozem byt rada ze timea je zdrava.................a ja dufam tiez........

olienka12
7. mar 2011

@zvonkohra dopredu som nic neplatila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre