Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
2. aug 2009

myslite,ze ked pridem este predtym ako budem chodit pravidelne do nemocnice na ozvi,ze mi ukazu priestory v jednej aj druhej aby som sa vedela rozhodnut?

petra1985
3. aug 2009

olienka12 ak uvidis priestory urcite sa rozhodnes pre monoblok.. 🙂 v starej kvituju skor to aky je tam dobry personal a lekari.. a neviem ci je vobec taka moznost prezriet si porodnice...

tinika
3. aug 2009

Ahojte, ja mam "uzasnu svagrinu" ktora síce uz tiez je na materskej, o mesiac rodi, a tak mi "vybavila" hihi v monobloku ta samozrejme ze neviem kde idem este

petra1985
3. aug 2009

tinika 🙂

tanity
7. aug 2009

kiert ako ? 😵 myslim na vas, myslim....strasne....snad to uz mas za sebou a drzis si aj ty svoj pokladik v naruci 😵 😵 😵 a dakujeme za prianicko xxx

mamagaga
9. aug 2009

ahoj, ja som sa uz rozhodla pre monoblok, ked som si volala do starej, tak tam je rooming len cez den, na noc ti dietatko beru, co mne osobne nevyhovuje a podla info by mal byt v monobloku rooming 24h... a ze ked sa chodi na kardiotokograf, ze sa daju kuknut aj priestory a zistit nejake info... dufam...

sue250
9. aug 2009

caute baby chcem sa Vas opytat poculi ste o dr.smolkovi nejaky 49rocny bol vraj v Presove a teraz vyhral konkurz do Levoce, a ja tam mam rodit lebo moj primar ide prec uz teraz mam strach. napiste dik

sue250
9. aug 2009

baby a este jedna otazka a dr.Kysely to je ten stary pan ci to uz je jeho syn, lebo poznala som jedneho ale ten musi mat okolo 60tky. a ten je mladsi?

ivkaivka
9. aug 2009

mamagaga, Ty chces babo mat pri sebe 24hod.? Ja asi nie, aj lekar mi povedal, ze to nie je velmi dobre. Jednak si mamicka potrebuje oddychnut a jednak je cela zodpovednost na Tebe. Takze ak sa babatku nieco stane (treba verit, ze nie), tak zodpovedna si Ty. Ja chcem asi izbu, kde nie je rooming, ved babatka si este uzijem 😀

eldzina
9. aug 2009

Kysely to bude asi jeho syn, ten v starej porodnici urcite nema 60 😀

petra1985
10. aug 2009

ale na syna je Kysely trosku starsi tiez nie?🙂 50 ma urcite ked nie tak vyzera na 50 urcite

petra1985
10. aug 2009

ivkaivka ma pravdu.. ked je babatko pod dozorom aj v noci tak je to isto lepsie

sue250
10. aug 2009

a ten Smolko poznate?

ivkaivka
10. aug 2009

ja poznam len Kubu-taky mladsi, teda ako vyzera-zda sa mi fajn, taky sympatak, on robi na starej porodnici. Svokra tam robi tiez a vraj si ho chvalia, ze je dost taky pedant, vsetko musi ist ako po masle 😀 .

vikuska
10. aug 2009

ahojte,Kysely má uz po 60-tke,myslim,ze je r.1944

danielkapo
10. aug 2009

Ahojte,
mamagaga, ja som rodila v monobloku pred rokom aj nieco, ale v tom case tam rooming 24h. nebol...po poslednom kojeni o polnoci babatka "pozbierali" a priniesli rano o 6:00....pravdupovediac, rooming bol super vec, podla mojho nazoru, ale bola som celkom rada, ze sa v noci aspon trosku vyspim 😉 ale mozno to uz zmenili odvtedy a je moznost aj 24h.roomingu
Kysely uz moze mat okolo 60...syn to nie je urcite, ten s porodnictvom nema nic spolocne 😀

mamagaga
10. aug 2009

ahojte , ja preferujem skor moznost mat dieta pri sebe 24 hodin... skusila som to pri prvej dcere a nelutujem ... ivkaivka, zodpovednost je od zaciatku na mame, ci je dieta na novorodeneckom alebo pri mne na roomingu - a na rooming dieta daju len vtedy, ak to jeho zdravotny stav dovoluje... stat sa mu moze hocico hocikde... ja som bola spokojnejsia, ked som mala dceru pri sebe

navyse ako prvorodicka som si vsetko ohladom zaobchadzania s dcerou natrenovala v porodnici (mamu a zvysok rodiny som mala 300 km dalej a este aj manzel musel sluzobne prec, tak sa mi to velmi zislo), cize som uz doma nestresovala...

co sa tyka vyspatia, ja uz ani neviem, co to slovo znamena 😀 zojku som kojila do 20 mesiacov - niekedy v noci bola hore aj 10 krat, kojit som prestala, lebo sme otehotneli a kedze som pocas tehotenstva taky prietokovy ohrievac, tak sa v noci zase nevyspim, lebo beham na zachod...

ivkaivka
10. aug 2009

mamagaga, kazdy chce nieco ine. Ja mam stastie, ze mi ma kto pomoct, ked pridem z nemocnice. Inac, ja sa velmi obavam, ako to budem zvladat, hlavne kvoli spanku-neskutocne rada a vela spim, tak dufam, ze to nejako pojde. Ja v noci na wc beham kazdu hodinu a pol, je to dost otravne. Cez den mi to ani nevadi, ale v noci hrozne.

mamagaga
10. aug 2009

ivkaivka, mne je jasne, ze kazdemu vyhovuje nieco ine 🙂 ja mam jasno v roomingu, pretoze sa mi to osvedcilo a aj tak som nebola schopna na nic mysliet, len na to, ze sa mi narodil krpec a popravde som nerobila v porodnici nic ine, len som sa na dceru uzasnuto pozerala a nevedela som sa vynadivat 😀

a tiez som (bola) spachtos, dokazala som prespat cely vikend 😲 to som si asi podvedome robila zasoby... som celkom zvedava, ako to zvladnem s dvojrocnym sidlom a novorodencom, ale sak nejak bolo a nejak bude... 😉

petra1985
10. aug 2009

fuuuuuuu vikuska ostala som v nemom uzase.. tak to sa potom Kysely velmi dobre udrziava hihi podla mna na 60 a dokonca aj viac voooobec nevyzera

ivkaivka neboj sa zvyknes si to ako keby ja som pisala.. prve noci su tazke ja som kojila pospiacky ale teraz je to uz parada.. radost vstavat raz za noc hehe

ivkaivka
10. aug 2009

peti, dufam, ze to aj ja zvladnem. Teraz sa Ti uz smeje... 🙂

petra1985
11. aug 2009

zvladnes neboj ked budes musiet zvladnes🙂 uz sa mi smeje dobre ja uz som si svoje odskakala 😉

ivkaivka
11. aug 2009

peti, rodila si v Presove? V ktorej porodnici a pri kom? Mozno si to uz pisala, len sa mi nechce vsetko citat 😅

petra1985
11. aug 2009

ivkaivka v starej som rodila pri Pochovi 🙂

ivkaivka
11. aug 2009

toho nepoznam, je dobry? Ja sa len obavam, ci tam na mna nebude niekto kricat, ze neviem tlacit a tak.... Neviem, mam take cudne predstavy...

petra1985
11. aug 2009

ivkaivka ked budes v nemocke spoznas kazdeho🙂 bola som spokojna.. mily, privetivy, profesionalny pristup.. a on na teba isto kricat nebude.. neboj sa my sme kricali dve dokonca v noci a nikomu to nevadilo.. 🙂 a opovazil by sa na mna niekto tam kricat heh..

bmmz
11. aug 2009

ivkaivka... tlacit normalka nadychnes akoby si sa isla potapat a tlacis a zatvoris oci... pohodicka vsetko zvladnes ono to je prirodzene a samo vsetko pride.. 😉

ivkaivka
11. aug 2009

bmmz, dakujem, ja mam dnes cudnu naladu, stale mi chodi po rozume to, ze to neprezijem. Tie hormony si asi robia co chcu. Mam neuveritelny strach. Dufam, ze rano uz budem v pohode.

petra1985
11. aug 2009

ivkaivka ta co si na to ani nemysli.. ivka a ty ides do starej? Dr. mas vybaveneho?

ivkaivka
11. aug 2009

peti, chystam sa do starej, je blizsie pri vchode 😀 . Lekara vybaveneho nemam, svokra robi v nemocnici a pozna tam vsetkych, tak sa hadam niekto na mna obzrie. Ale vraj je dolezitejsie mat tam nejaku sestricku, ako lekara. Uz ma to trocha preslo, tie hormony fakt vedia urobit svoje 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre