Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

sofia2008
3. jún 2011

@bibina25 🙂

sofia2008
3. jún 2011

@bibina25 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si ma teda pobavila,

mirka12011
3. jún 2011

@sofia2008 si zabila hihih

kristinka86
4. jún 2011

@monfat Dakujem velmi pekne za podporu! Mne ho skor vybral asi svokor.. 😅 Ale pocula som o nom len dobre veci - aj kamoske odrodil krasnu dcerku a chvalila si ho.. Rozhodovala som sa medzi KE a PO, ale tak v PO to bude tak trosku cez znamosti, takze to rozhodlo.. 😅

makalka165
4. jún 2011

@lucinka4747 ahoj Lucka, ja som rodila v monobloku, rodil ma dr. Olejár a mala som epidural a bola som úplne spokojná 😉 až na nevľúdne sestry ktoré ma prijali v noci 😒

katkarv
4. jún 2011

ja sice nejdem rodit ale bude ma operovat myslim mudr.Olejar,vcera som bola na konziliu a som nadmieru spokojna,dufam ze to nezakriknem,ale asi nie ked ho vsetky chvalite.

mirka12011
5. jún 2011

Dr. Olejar je v monobloku??? odkedy????

olienka12
5. jún 2011

@mirka12011 zaskakuju

mirka12011
5. jún 2011

@olienka12 no uz som sa zlakla hahahaha

merilu
5. jún 2011

@evellina12 ahojky tak nadstandartnu izbu chcem kvoli sprche a hlavne kvoli sukromiu no uvidime ci bude volna 🙂

delfinka.a
5. jún 2011

@tigrica182
ahojky ja som chcela v Košiciach kvoli tomu ako to vyzera v starej nemocnici v Prešove, a tiež kvoli tomu že nemocnice v KE sa volaju "Baby friendly hospital" , ale teraz som zmenila nazor kvoli tomu že budu mat pribuzni a znami lepšie sa dostat ku mne ked budem po porode a dokonca aj s tohto fora o porodnici v Prešove, a ako niekto povedal že je jedno kde a ako to tam, ked natrafiš na nejaku nervoznu sestričku alebo doktora maš to jedno kde si a teraz budem tajne dufat že ked to na mna pride bude to celkom ok a nebudu velmi nervozni 😠 alebo ked tak trošku 😔 a tiež že začiatkom jula nebude priliš horuco 😉
tak zatial 🙂

fabias
6. jún 2011

@anicka1981myslím si, že tvoja predstava nie je nereálna 🙂 len nie v PO. Nechcela som sa zapájať do tejto diskusie lebo ja som nerodila v PO. Tiež som mala svoju predstavu o pôrode a z rodinných skúsenosti som vedela, že v PO môžeš chodiť aj na všelijaké predpôrodné kurzy a masírovať si hrádzu, mať aj vybaveného lekára a aj tak je to všetko o rutine ☹ Jednoducho každá sme iná a každá očakáva niečo iné........Prajem všetkým budúcim mamičkám aby to dopadlo podľa ich predstáv a hlavne aby boli spolu s detičkami zdravučké 🙂

kvetka84
6. jún 2011

@anicka1981 ja som rodila pred troma mesiacmi. Samozrejme som takisto ako ty veeelmi vela citala, pocuvala a radila sa. No tak ako som si nevedela predstavit, ze budem vediet kedy to na mna pride a bala som sa , ze to nezistim a bude neskoro., tak teraz sa tomu uz iba smejem. Ja osobne si neviem predstavit, zeby som rodila bez nastihu, pretoze moj maly bol velky, hoci su aj vacsie deti. Inak nastrih ani necitis, pretoze ta nastrihuju pocas kontrakcie a ver mi, ze vtedy budes citit bolest a je jedno aku. Mne vtedy aj keby nohu rezali tak by som to nerozoznala. Ta bolest bola taka silna , ze si neviem predstavit nieco este horsie. Ale teraz s odstupom casu sa len tomu smejem. Dokonca uvazujem ze o par rôckov by som si to snad aj zopakovala 😀 Iste vsak je, ze si sama ides proti svojmu zdraviu a samozrejme proti zdraviu svojho babatka. Spisala si s notarom ziadost o nenastrihovanie , lekar to bude akceptovat a co ak sa nieco stane? Budes stastnejsia ak sa roztrhas alebo ti bude porod trvat trikrat dlhsie? Na jednej strane ta chapem, idealizujes si nieco o com iba pocuvas a citas. No na druhej strane nie je fer, aby si sa miesala do prace lekara a davala mu nejake poziadavky, hoci ani netusis o com to vsetko bude. Tvoja mamka ta mozno cele tvoje tehotenstvo strasi s tym nastrihom, ale uvedom si, ze tak ako pocuvas rady nas vsetkych tak aj ona je iba jedna z davu. Zato ze ona je precitlivela na pocasie neznamena to, ze kazdy to takto citi. Ja som nastih ani necitila, zasivanie ma vobec nebolelo, jedine comu som sa tesila bolo, ze uz je po vsetkom 😒 Ja som si pretrpela velmi tazky a dlhy porod. A to som este vecer bola hrdinka, ze sak ja uz bolesti mam a v pohode to zvladam 😀 😀 😀 Teraz sa musim uz iba smiat, aka som bola naivna.
Je jedno co ti kto povie, na 100% budes vediet az ked si to prezijes 😉 drzim ti palce a odporucam , aby si nesla hlavou proti muru.

anicka1981
6. jún 2011

@kvetka84 ja si len myslim, ze robia nastrihy zbytocne, a lekarom sa budem miesat do ich roboty a ide o moje zdravie a o zdravie mojeho drobca,,,,,, ja viem presne co chcem a co nechcem,,,, lekari nie su bohovia,, nerobia vsetko 100% a casto x veci dokaslu..... som rada, ze mas podla teba dobru skusenost s porodom,,, podla mna dobry porod je taky, ked matka aj dieta ostanu v kuse.. a v nemocnici v po som bola uz 2x na ctg, ochota a zaujem lekarov ma neuveritelne prekvapil,,,,, nebolo tam ani jedno ani druhe,, preco ma to vobec neprekvapuje?????? netusim,,,,,

katkarv
6. jún 2011

@anicka1981 ja som rodila v 2001 a vtedy take vymozenosti ako bez nastrihu,spustania plodovej vody,klystiru a holenia neboli.Teraz viem ze na holenie a klystir uz nepristupim,lebo si to zariadim doma sebestacne trebars z Yal gelom.Nastrih by som si zelala velmi aby sa nekonal ako kazda z nas,ale ked je to nevyhnutne tak nech to spravia.Syna som rodila dlho,vecer som prisla do nemocky a celu noc som mala bolesti ze som myslela ze rodim,ale ani spustenie plod.vody nepomohlo.Rano pred 9tou som este stale nedoslala tlaciace bolesti,tak sa lekarka rozhodla odrodit ma nasilu,cize setricka mi tlacila na brucho a lekarka tahala aj ked to boli strasne bolesti nic nelutujem lebo maly mal 3x otocenu pupocnu snuru okolo telicka a okolo krku.Som jej vdacna ze sa narodil v poriadku a je zdravy,ani nechcem pomysliet na to co by sa stalo ak by som vymyslala.

kristinka86
6. jún 2011

Ja by som bola tiez radsej, ak by to slo bez nastrihu. Ale ak lekar usudi, ze nastrih je potrebny, tak sa branit isto nebudem. Ved ja si tam nevidim a neodrodila som tolko deti ako on. Predsa je v tejto oblasti vacsi odbornik ako ja a verim, ze bude robit vsetko preto, aby mi porod ulahcil a nie ho este viac komplikoval.. Zasivanie boli vraj viac ako samotne nastrihnutie - tak som pocula od vacsiny znamych. Ale ked sa prirodzene kade-ako roztrhas, tak Ta budu zasivat tak, ci tak a myslim si, ze to bude este horsie a zdlhavejsie ako po nastrihu (kedze to je priamy strih a nie potrhane vsetkymi smermi).. To je len moj nazor a nech kazdy robi podla toho, ako uzna za vhodne.. 🙂 Zaklad je, aby babo bolo na svete zive a zdrave - na bolesti sa casom isto zabudne.. 😵

anicka1981
6. jún 2011

@katkarv , jaj, strasne nasile, uf, hlavne ze to dobre dopadlo,,,
@kristinka86 , a co sa tyka nastrihu, este raz,,,, ja sa nebojim bolesti z nastrihnutia, ale komplikacie po nastrihu sa vatsie ako po natrhnuti, to je dokazane, a tym, ze nechcem nastrih nikomu inemu neublizim ako sebe,,,, a neide o to, ze ten nastrih je potrebny,,,, ide o to, ze nastrih robia pausalne kazdej jednej prvorodicke,,,, ja len chcem, aby pockali, kym sa hlavicka vytlaci von, a potom nech zistia, ci hradza praskne, alebo babo v pohodeprejde, nic viac, nechcem,,, a jazva po nastrihu boli,,, sa opytaj mamky,ci jazvu po porode neciti,, na 100% ti povie, ze pri kazdej zmene pocasia boli, a to, ked ta dobre zasiju, ked ti zasiju neaky nerv tiez to nie je sranda. a nastrihu sa da uspesne vyhnut,,,, ale to ked budes chciet si zistis sama, co a ako.

toto je moj nazor, kazda nech si rodi ako sa jej paci,,,,

anavila
6. jún 2011

ziadne komlipkacie po nastrihoch nemam...vy ano?

mysiatko
6. jún 2011

ahojte dievčatá, chcem sa opýtať ako to funguje na vyšetrení CTG v starej pôrodnici v PO. Sestrička mi urobí vyšetrenie a potom to zhodnocuje lekár ktorý ma službu alebo ten pri ktorom budem rodiť? ako to tam celé prebieha? ak nevydržím ležať na chrbte, vyšetria ma aj na boku?

mysiatko
6. jún 2011

ďakujem za každú odpoveď 🙂 🙂 🙂

tigrica182
6. jún 2011

@delfinka.a tak ti teda drzim prsty - ja si myslim, ze si si vysbrala dobre - nehovorim ,ze porodnica stara je nadherna, jasne ze nie, ale naozaj idelen o to, aby sa dobre postarali o babatko a teba... a to sa teda staraju - teda aspon po mojej skusenosti....

tigrica182
6. jún 2011

@mysiatko ano, sestricka ti spravi CTG, ja som nemala dohodnuteho porodnika, takze mi ho vyhodnocovala vzdy lekarka ktora mala sluzbu, ak nevydrzis na chrbate, samozrejme na bok ti povedia aby si si lahla, sestricka sa ta bude hned pytat, ze i mas problem s tym byt na chrbate....

mysiatko
6. jún 2011

@tigrica182 ďakujem za odpoveď..len nerozumiem ako mi bude vyhodnocovať výsledky pôrodník, ktorého som si vybrala, keď je tam nejaká iná lekárka...to ma objednajú podľa toho či ma môj pôrodník službu? prepač ak otravujem len nerozumiem tomu systemu 😉

tigrica182
6. jún 2011

@mysiatko vravim, ze ja som nemala dohodnuteho porodnika, takze asi na toto ti neodpoviem...

anavila
6. jún 2011

@mysiatko myslim ze CTG ti vyhodnoti stale lekar ktory ma sluzbu...to je jedno ze mas svojho porodnika...je to len zaznam ako sa mam babetko a to ze mas vybrateho porodnika s tym nema nic spolocne...uz si si ho aj zaplatila?ze on uz o tebe vie? mozno po nejakej dohode s nim by ti prisiel aj on pozriet CTG, no neviem..ale standardny postup je taky ako som napisala..teda aspon myslim..tak som to postrehla ja 😵

vierka0
6. jún 2011

@anicka1981 to odkial mas ze vacsie komplikacie su po nastrihu ako po roztrhnuti? ved je to presne naopak..

atletkas
6. jún 2011

@anicka1981 moja a ty si myslíš, že ťa nastrihnu ked budeš otvorená na 5 cm???strihaju až ked bude hlava na hrádzi. A lekári robia svoju prácu najlepšie ako len vedia, a tebe tiež nikto do tvojej roboty nehuči, že čo maš ako spraviť, tiež by ťa to urážalo. Teoreticke vedomosti o pôrode máš, ale ty si skutočný pôrod nevidela ani z helikoptéry. Neviem čo stále riešiš ten nástrih, nieje to nič hrozné. Keď chceš rozkazovať lekárom mala si ísť na medicínu ty a potom by si vedela, ake je príjemne niekoho kritizovať. Možeš isť porodiť do zahraničia, tam ti urobia všetko čo len chceš, ale za jeden deň v nemocke zaplatiš toľko peňazi že sa ti ani snívať o tom nebude.

atletkas
6. jún 2011

@vierka0 ale nerieš už aničku, lebo ona ma svoju pravdu

anicka1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavila
6. jún 2011

@anicka1981 no neviem...podla mna @atletkas nieje hlupa, podla mna je hlupe to co si myslis ty...ale s tym tiez asi nikto nic nenarobi....naozaj ti z celeho srdca prajem aby ti to vyslo podla tvojich teorii a predstav a potom nam sem napis...fakt sa na to tesim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre