Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

lubkasungirl
21. dec 2013

@marryen dakujem za info,pride mi tiez velmi seriozna a mila doktorka´ 😉

hebamme
21. dec 2013

@luba28 presne to je len Tvoj nazor 🙂)

vierka0
22. dec 2013

@lubkasungirl no vaskova sa specializuje na prenatalnu diagnostiku, neviem o tom, ze by este robila porody..

melanka21
22. dec 2013

@lubkasungirl ano robi porody lezala som na oddeleni pred 8 mesiacmi vtedy tam bola, ako porodnik neviem aka je, ale chvalia si ju.

lubkasungirl
22. dec 2013

@vierka0
@melanka21 isto robi pôrody,lebo sa mi sama ponukla na sekciu 😉

marryen
23. dec 2013

@lubkasungirl určite robí, aj keď som tam bola ja, tak robila babám hlavne sekcie 😉

daniela02
24. dec 2013

@majkal rodila som v starej, do dvoch hodin po sekcii ked som bola prebrata mi prisli babetko prilozit, a zakazdm mi ho nosili

marcovka1
24. dec 2013

@julinkaaa11 tak neviem ci ta potesim ,ale moc si ju nechvalili ☹ tak neviem ti povedat 😉 trosku dvolezita,ale odbornik nic moc 😒 ja ju len poznam z vizity akurat v stvrtok som prisla z porodnice 😉

julinkaaa11
28. dec 2013

@marcovka1 mna tiez pustili ale tyzden pred vianocami v stredu🙂 tak sme tam mozno boli naraz, neviem od kedy si tam bola 🙂 Ja sa prave preto pytam, lebo nemam velmi dobry pocit z nej a tiez baby co tam lezali, mi narozpravali veci, ktore su na zamyslenie..nechcem to tu ale rozpytvavat ...

olienka12
28. dec 2013

@lubkasungirl mne robila sekciu vaskova u mna spokojnost

dorotka202
30. dec 2013

Nema niekto cislo na vysetrenie prietokov v monobloku,prosim.

mrnousjana
30. dec 2013

@dorotka202 daj sa do skupiny presovcaniek a tam baby budu vediet 😉 ja mam ale na staru na novu neviem 😒

marcovka1
30. dec 2013

@julinkaaa11 ja som bola od 11.12 a bola som na izbe 96 a ty ? nebola si na druhej strane?

dankariska
1. jan 2014

Ahojte Presovcanky. Chcem sa spytat hlavne tych, ktore rodili nedavno. Da sa v monobloku nieco robit s tym, aby dieta nedokrmovali flasou s nejakou glukozou? Ak by som teda nechcela, aby dietatu davali pit cez flasu, tak viem sa s personalom dohodnut?
Hned po porode uz moze byt dieta s vami na izbe?
Som prvorodicka a co to som si uz precitala o dojceni. Rada by som predisla nejakym komplikaciam s dojcenim a chcela by som zacat co najlepsie.
Co sa tyka vizity na izbe, tak naozaj to musi prebiehat tak, ze pride viacero lekarov a zena musi pred vsetkymi roztiahnut nohy?

kamilkka
1. jan 2014

@dankariska v monobloku sa dokrmuje čajom (nie glukozou) alebo materským mliekom z mliečnej banky, odmietnuť to možeš, ale hned na začiatku podpisuješ taký papier, že suhlas s bla bla bla (mnoho veci je tam uvedených), vratane dokrmovania, tak podla mna to treba hned na začiatku povedať a nepodpísať, resp. podpísať okrem toho dokrmovania...
ale zasa to dokrmovanie niekedy je potrebné, lebo nemusíš mať ešte mlieko, mohla by si inak babatku uškodiť, takže dokrmovať ale nie fľašou... ja som dokrmovala striekačkou, ale teda riadna drina to bola, okolo pol hodiny som to robila furt, ale stalo to za to - nemali sme problem s dojčenim 😉

dankariska
1. jan 2014

@kamilkka cajom dokonca? Fuhaa. Ty cez striekacku dokrmovala cudzim mliekom? Lebo kebyze mlieko tak nemam problem, ale s cajom ano. A teda hned po porode uz mozem mat babo pri sebe? Ty si na kolky den dostala mlieko? Kolostrum dovtedy babatku nestaci?

kamilkka
1. jan 2014

@dankariska podla mna čaj nie je problém, ved je to len voda... zdá sa mi to menej rizikové ako cudzie mlieko, iked to mlieko z banky samozrejme prešlo všetkými vyšetreniami a je v poriadku...
ja som dokrmovala tým mliekom a dojčila, mlieko som mala v podstate až doma, v nemocnici som nadojčila tak 25 ml, raz 30 ml, odstriekala som tretí den po porode 7 ml, stvrtý den po porode 11 ml (to su akože mini davky)...
dieťa možeš mať pri sebe, ak je v poriadku, ja som ho mala ale len cez deň, v noci som potrebovala naozaj oddych, spala som jak zarezana! doma som si to už nemohla dovoliť...

olienka12
1. jan 2014

@dankariska ja som rodila v oktobri sekcia, mlieko nabehlo neskor mala chudla, ja som bola rada,ze jej daju flasu mala som sama co robit so sebou... dosli sme domov s dokrmovanim nutrilonom mala ma dnes tri mesiace a len kojim takze je to o pristupe mamicky potom ako zabojuje.. zaklad aby dieta nechudlo, pribralo a pustili vas domov z mojho pohladu akymkolvek sposobom to dosiahnut... doma si urobis ako chces

kamilkka
1. jan 2014

@olienka12 maš uplnu pravdu, lebo existuju deti, čo nemaju problem fľaša prsnik, prsnik fľaša...
ale niektoré deti sa nevedia preorientovať, tak ak daš fľašu - prsnik koniec!
ja som doma dala len cumlik a už po ňom nevedel na prsnik chvilku....

mirka12011
1. jan 2014

@marcovka1 jejejeejej nestiham tak dodatocne gratulka k drobcovi hlavne vela zdravicka,mliecka a spanku cmuk

mirka12011
1. jan 2014

@olienka12 aj tebe dodatocne gratulka ku slecne bola si pri bilovi?

dankariska
1. jan 2014

@olienka12 Co si si brala do porodnice a aj vyuzila?

olienka12
1. jan 2014

@mirka12011 dakujem nie chodila som do rizikovej a sekciu mi robila vaskova nikoho som nevybavovala tak ma naplanovali

olienka12
1. jan 2014

@dankariska hygienicke potreby, slapky do sprchy, zvlast prezuvky, vlozky tie az po par dnoch dovtedy mi davali ich dalej pribor, salka, toaletak.. odsavacku som mala vlastnu no prd platne mne odsat neslo /ani neide a to kojim/ mala som vlastnu flasu pre malu tommee tippee ma lepsi cumel ako ten ich obrovsky... pre malu som mala plienky tie brali na novorodenecke a vlhcene tie som potrebovala az na izbe ked som ju mala kremik som mala v kufriku co som dostala Zobrala som svoju ciapocku a mala mala reakciu na ich oblecenie tak sa zislo to moje co som pribalila, mala som ju oblecenu vo svojom a ked ju brali kupat davala som ciste a priniesli mi to co prezliekli. mala som svoje plienky latkove /vyuzijes napriklad na nahrievanie prsnikov/ odporucam viac kosiel je tam teplo.. potis sa po porode.. podprdy a vlozky do nich ja som si brala caj chodila som si robit do kuchynky asi tak v skratke vsetko pisem ako tatar sorry

dankariska
1. jan 2014

@olienka12 v pohode pises, dakujem za kazdu info. Ty si mala sekciu, ale ako zeny po normalnom porode prezivaju vizity?

jankakoc
1. jan 2014

@dankariska ja som sice rodila sekciou takze babatko som mala az na 3 den na izbe ale daju ti ho ak sa dobre citis a dieta je ok, ale hned po porode ani neviem ci tam niekto mal hned baby. Ono to si dost vycerpana a unavena tak budes aj rada ked ho nebudes mat hned

marcovka1
1. jan 2014

@dankariska prepac ,ale som sa nasmiala ci vsetci lekari musia pozerat medzi nohy 😀 moja ty ked budes po porode tak ti to bude jedno kto na teba pozera 😉 nebudes ani prva ani posledna oni ich uz tolko videli 🙂 🙂 a chodis vobec na gyndu ?

olienka12
1. jan 2014

@dankariska podla mna to nie je tak hrozne oni lekari pozeraju len ked je problem sestricky hlasia aspon sekciu mi ranu pozerali mozno raz tak si myslim,ze ani susku nepozeraju pri kazdej vizite 🙂

olienka12
1. jan 2014

@marcovka1 ako si zvykate? mala neziarli?

dankariska
2. jan 2014

@marcovka1 no mozno je to vtipne ale mne take veci fakt vadia. S viacerymi som sa bavila,ze je to take nedostojne. Gynda mi nevadi, je tam len lekarka. Ja si len neviem predstavit ze na izbe napr 3 zeny, teraz pride neviem kolko lekarov a vsetky musia roztiahnut nohy a ukazovat vlozky. Je mi jedno ze to videli uz nespocetne vela krat ale ja to beriem inak zo svojho pohladu. A nepomoze mi ani to ze budem znicena po porode a stastna z babatka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre