Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

petra1985
24. dec 2009

krasne Vianoce vsetkym maminam a maminam cakatelkam 🙂

mamagaga nooo sestry na sale sa niekedy idu potrhat.. ja som bola so vsetkym spokojna s pristupom a tak az kym neprisla po porode sestra ku mne s tym, ze mam cikat a silou mocou sa musim vycikat .. nehovoriac o tom, ze som bola cikat tesne pred odchodom na salu co som jej hovorila asi trikrat ale to akoby nic som nepovedala jednym uchom dnu a druhym von.. a porod mi dokopy teda porod.. to vytlacanie baba mi trvalo dokopy 2O minut a v nemocke som bola kym som porodila asi hodku.. doma som si vacsinu odlezala, odchodila.. takze cikat mi netrebalo ani keby neviem co.. a ked zahalsila vetu, ze "nebudem vas cievkovat?" Tak som mala dost a hned som curala.. ale pomohla mi lebo pustila vodu do umyvadla.. no to bola vec, ktorej som sa kebyze bol cisarak najviac bala takze som sa veru zlakla.. hold stale sa nieco najde nemoze byt vsetko tip top 🙂

slovakia80
25. dec 2009

pekne vianocne ranko 🙂

petra pekne ste to teda doma vydrzali,kym ste prisli na prijem.chcem sa iba opytat,ci ti plodovka odtiekla doma alebo az v nemocke.tiez by som chcela co najdlhsie vydrzat,ale ked odtecie mam povedane od mojej,ze mam ihned prist.

katka22r
25. dec 2009

dobre ranko bruska aj mamicky...no slovakia nam zasa povedali ze ak odtecie plodova voda do 2 hodin sa mame dostavit do porodnice 😉 ..niekedy ale zasa ti nemusi plodovka ani odtiect a mozes mat kontrakcie tak uz bezkaj do porodnice a tam ti tu vodu prepichnu....uz sa ti to blizi co?a ides do novej ci do starej?ja mam tp 8.1 ale ktovie mozno sa tam aj stretneme 😀

petra1985
25. dec 2009

slovakia ja som mala doma kontrakcie ale plodovej nikde.. ale akonahle mi ju prepichli tak som myslela, ze zo mna vyjde nejaky valibuk.. kontrakcie sa zosilneli a malinku som mala pri sebe ani neviem ako 🙂 takze odporucam hned ako odtecie plodova utekat do nemocky lebo to uz ani neviete kedy a mozete rodit..

olienka12
25. dec 2009

no s tou plodovkou to nie je celkom tak,ze hned ako odtecie nastanu kontrakcie... je to individualne ako vsetko pri porode tinika by Vam povedala,ze plodovka odtiekla a 3 dni ziadna kontrakcia...

petra1985
25. dec 2009

tak ja som mala celkovo dost rychly porod na mna to vsetko prislo hrrrrr takze nemozem povedat inak... a aj tak si tu mozeme vymienat skusenosti ako chceme a kazda to bude mat aj tak inac.... takze to su rady len pre istotu nie na istotu

petra1985
25. dec 2009

inak, ktora chodite k Ligusovi neviete nahodou ci on vysetruje aj prsniky?

olienka12
26. dec 2009

peti myslim, ze nie on posiela hore za dzurilom tusim, to je ako je nova detska nemocnica,tak v tej prvej budove, na prve vysetrenie sa tam tusim neobjednava, ale potom ano.

katka22r
26. dec 2009

juujky olienka uz sa ti to blizi co?tesis sa?a kedy ti maju vlastne vybrat babenko sekciou?...a lu uz asi porodila co?ssnad sa este ozve 🙂

lu1912
26. dec 2009

Ahojte dievčatá ... a vera, ešte som neporodila ☹ ráno sme prišli na príjem, spravili ctg - v poriadku, Dr. Olejár ma vyšetril a skonštatoval, že zatiaľ sa absolútne nič nedeje, vôbec sa neováram a tak nás ešte poslal domov, v pondelok opať a ak sa náhodou nič neudeeje, tak potom v utorok by sa tehotenstvo ukončilo, ako ?????????? ja už mám pocit, že ani neporodím, to čakanie je šialené ... no fáza zúfalstva je už za mnou ... všetky sa držte a užívajte tie pokojné 😅 vianočné chvíle 🙂

queenka
26. dec 2009

ahojte...🙂))pri malej mi ani nezwysi cas nato aby som wam napisala🙂)my uz mame mesiac a mame sa fajn🙂) inak prajeme statsne a wesele wianoce🙂)takze olienka ides na sekciu??poprawde ja som rada ze som mala sekciu..usetri ta bolesti..a ta bolest potom sa da zniest..ja uz mam mesiac potom a wobec necitim zeby mi robili sekciu..wobec necitim ziadnu bolest,,, o chwilu aj jazwa pominie...

petra1985
26. dec 2009

olienka ahaaa tak to si radsej ked tak skocim za svojim porodnikom.... olienka a ty mas Ligusa? Spokojna si?🙂

olienka12
26. dec 2009

queenka asi sekcia, lebo sa komplykuju veci.
V pondelok idem na prijem,ale stale verim,ze Danko pride na svet az po novom roku. Vyberiem nejake infuzky a porobia vysetrenia a uvidime.

Peti anomam Ligusa a som s nim spokojna predtym som chodila k Ochtinskej a neda sa to porovnat, zatial mi so vsetkym pomohol a mam pocit,ze jeho starostlivost je fajn, hlavne pocas tehu som nemala pocit,zeby nieco zanedbal,alebo nebral vazne moje problemy...

petra1985
26. dec 2009

olienka a robi ti Ligus ultrazvuky na poradniach?

olienka12
26. dec 2009

petra ano robil mi pri kazdej poradni prve 2 trimestre a potom,ked som povedala,ze mam nejaky problem,tak pre istotu urobil utz. Nie su to take ultrazvuky ako v gynstare,ale skontroluje srdiecko,pohyby...zo spodu pozeral stale,a aj vyter mi robil casto...

mamagaga
26. dec 2009

peti - co sa tyka cievkovania, pri prvom porode to bola ta najuzasnejsia chvila celeho porodu 😝 ja mam totiz taky blok, ze ani za frasa sa do misy neviem vycurat... tak som sa driapala zo stola na zachod a sestra ma odchytila, ze kamze kam... a kedze som pila pocas celeho porodu (teda okrem tlacenia), tak som bola za cievku vdacna... a nebolelo - oproti porodu malina... a pri druhom na sale tiez nic, az ked som si uz na izbe polezala asi hodinku, tak som sa odsuchtala na zachod... za komentarov ochotnej sestry typu - ste sa mali na sale vymocit... nuz, nie kazdemu tecie na povel 😀

olienka - trimem palce, nech to dobre dopadne, je jedno, ci cisarsky alebo normalne, hlavne aby ste boli zdravi 😉 drzte sa 😉

olienka12
27. dec 2009

mamagaga dakujem 😉

petra1985
27. dec 2009

olienka tak to som prekvapena lebo mna dost stvalo ze on konkretne mi pocas celeho tehu robil utz akurat raz ked mi zistoval graviditu...... a raz ked som chcela vediet pohlavie tak ma sfukol, ze to mi povedia na gynstare a utz sa ani nedotkol.. ja uz som uvazovala o odchode.. ale treba vystihnut jeho dobru naladu lebo ma svoje muchy inak je celkom v poho..

mamagaga tak ja neviem ja ked pocujem slovo cievkovanie tak mi nabehne husia koza nastastie som nemala moznost zistit co to vlastne je ale pocula som o tom.. som rada, ze som to nezazila ale to je asi to iste ako so sitim kazda sa toho boji a nakoniec je to oproti porodu uplna malina 🙂

anavila
27. dec 2009

ahojte...moja sesternica rodila 21,12 v starej porodnici. Prisla s bolestami vecer o deviatej -20teho a do rana porodila. Vravela ze nikdy viac- ze tak strasne to bolelo. Rodila ju Horanska a vrj na nu kricala, ze nema robit cirkus, lebo velmi kricala ked rodila. Blahozelam jej tymto k Lianke- hovorila ze nemocnica v pohode.. aj pristup az na tu doktorku. A co ma potesilo je to ze ma na izbe kazdy pri posteli aj postielku, o com som nevedela. a milo ma to prekvapilo. Vraj jej nechali malu od jeden den od rana do vecera a vdaka tomu sa jej aj rozbehla laktacia, tiez mi hovorila ze jej velmi pomohli sestricky s kojenim. A dokonca 1. svaiotk vianocny poobede ich uz pustili domov. Joj keby som to uz aj ja mala za sebou. 😒 tak jej zavidimmmmmmm

katka22r
27. dec 2009

ahojte kocky no co ako sa mate?lu este stale nic?a ja ze uz mas potom 😉 olienka tak zajtra uz na hospitalizaciu hej?juuj moja ale mozno pride na svet aj sam co vies jak sa bude nudit v nemocnici v brusku povie si dost a vyjde sam 😉 drzim palce a urcite daj vediet ako si dopadla,ja idem rano na 7 na ctg snad bude vsetko oki...tak drzte palce

petra1985
27. dec 2009

anavila asi zalezi od toho aky doktor je pri porode.. sa jej nedivim, ze ma z toho nocnu moru a hlavne mala vtedy ked este doktorka na nu kricala a nepovzbudila ju...

petra1985
27. dec 2009

a este by ma zaujimalo ked ju to bolelo ako nemala kricat.. ah ta ja by som nedovolila aby na mna zdvihla hlas.. asi este nikdy nerodila

katka22r
28. dec 2009

caute kocky tak ja som po ctg aj po poradni v stredu mame prist znova mali sme uz kontrakcie ale otvarame sa uplne pomalinky ale este je cas no uvidime ako nas namonitoruje v stredu a mam si pre istotu vziat aj tasku na prijem...troska slabsie ozvy ale este v norme....tak keby nieco kocky dam vediet a ked tak odrodila by ma dr.volosinova,celkom fajn baba

anavila
28. dec 2009

petra, ty mas s tou doktorkou skusenosti? nieco sa mi mari,z rozpravania inych, ze ona a aj ta Borecka su riadne bosorky a sproste zenske, aj ked odbornicky. Sesterka mi vravela ze jej to bolo jedno, ze na nu ziapala v tej chvili.Dokonca jej povedala ta doktroka : -Vy nie ste normalna! -A to mala manzela pri sebe. On sa potom vyjadril, ze cely ten porod mu pripadal dost mäsiarsky. Ale uz su doma a su zdrave to je hlavne. No uvidime co caka nas. Ja uz ani nespim po nociach len rozmyslam, a rozmyslam a bojim sa ako šľak. Najradsej by som sa rano doma zobudila a mala malé pri sebe v postielke, ziadna nemocnica, ziadny porod... ale to je asi zelanie kazdej z nas aj ked nerealne 😖

mamagaga
28. dec 2009

baby, ja som mala pri porode dr, dzadika, musim povedat, ze pohodak, napriek tomu, ze cely cas som bolesti zvladala v pohode, tak pri samotnom tlaceni som na druhorodicku robila radny bengal 😖 najma ked sa sonka zasekla a ani bohovi dalej... no ale kedy si zas mozem tak riadne od pluc zarevat, no nie 😀

a volosinova je strasne jemna - mna len vysetrovala pri prijme a musim povedat, ze za vsetky vysetrenia, co som absolvovala pri oboch tehu bolo toto najjemnejsie...

katka22r
28. dec 2009

mamagaga ano aj mne robila vysetrenia a od zaciatku no od kedy chodim na ctg do monobloku ma vysetrovala ona a dnes mi povedala ze ma mozno aj odrodi ak to bude cez den 🙂

anavila a ty ides do starej?

katka22r
28. dec 2009

kocky a ak ste niektora po sekcii bud po celkovej alebo po lokalnej,no po spinalke aky je tam rozdiel a ake su plusy a minusy jedneho a druheho sposobu?

petra1985
28. dec 2009

spinalka znamena, ze si vlastne umrtvena od pasa dole inak vsetko vnimas.. ja by som brala celkovu aj ked je to u kazdej ine.. vraj po spinale je tazsie zotavovanie..

anavila mne borecka prepichovala plodovu.. no nemala som z nej dobry pocit co uz.. bola taka odmerana, ze az!
no uz ked po nej kricala za pritomnosti manzela tak ... no coment no ale treba si nieco prezit neda sa zeby islo vsetko tip top

anavila
28. dec 2009

ved to....
Katka, ano ja idem do starej. Sice som povedala ze tam nevkrocim, mala som totiz jednu zlu skusenost s tou Boreckou, ale vidis, nikdy nehovor nikdy...tak som sa rozhodla, som zvedava ci budem rada alebo budem lutovat

katka22r
28. dec 2009

noo tak ja idem do novej tak potom vymenime nazory....noo kocky ale ak by bolo treba hned cisarsky tak oni asi davaju do celkovej ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre