Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

maruska.mac
29. máj 2009

Ahojte. Ja som rodila v monobloku- bola som VELMI spokojna 🙂 . Veci pre babatko Vam staci priniest az ked pojdete domov. Pocas pobytu na sestonedeli netreba nic, ale ked chcete vlastnu ciapocku, resp. svetrik, tak mozete dat svoje. Akurat je potrebne mat svoje jednorazove plienky. Tak drzim palce 🙂

danielkapo
29. máj 2009

tak ako pise maruska...treba vam pre babo plienky, popripade vlhcene utierky, ja som dala aj ciapocku (neviem preco som mala stale utkvelu predstavu, ze je v prievane 😅 ) a raz som vyuzila aj vlastne oblecko pre malu, ked som ju pri prebalovani celu zaspinila hovienkami 😀 😀 😀 no ale vy ste isto sikovnejsie, takze no problem 😀

bmmz
29. máj 2009

no ja chodim na ctg do novej a hned pri prvom ctg mi vypisali kartu a do nej robia zaznamy ale neviem ako je to v starej nemocnici

asi malemu nieco zoberiem na oblecko pre kazdy pripad aj ked netreba
plienky a utierky urcite

eldzina
29. máj 2009

ahojte. Vdaka. ja som pri malom pred 3 rokmi mala v starej plienky, utierky, krem na ritku a vatove tycinky, to sme museli dat, aj ked sme babo pri sebe nemali. Tak vdaka za info, esteze existuje taketo forum 😉 😅

eldzina
29. máj 2009

no a samozrejme, ze ked sme sli domov, tak vlastne oblecko 😀

deniskajakubko
29. máj 2009

Eldzina, presne som sa chcela spýtať ohľadom oblečenia pre malého. Prosím poraďte mi čo všetko treba do nemocnice hneď pri nástupe pre mňa a pre malého.

deniskajakubko
29. máj 2009

Eldzina aj ja idem rodiť no novej, ale ja už asi hodinu cítim akoby kontrakcie, tak neviem, či sú to falošné alebo dnes už bude malý na svete 🙂

deniskajakubko
29. máj 2009

ešte som chcela k lekárom v novej nemocnici, sú tam väčšinou všetko mladý a mne bude jedno pri kom budem rodiť, vyzerajú byť všetci milý a ľudský a že vraj je to aj pravda.

eldzina
29. máj 2009

Deniska. mne tak bolo v stredu, kotrakcie silne, ale uplne nepravidelne, uz som myslela, ze idem rodit, no potom to preslo a odvtedy mi nic, ale aj tak, ved uz mame cas, nie? ak sa Ti bude interval skracovat a kontrakcie silniet, hajde do nemocnice, ved prsi, idealny cas rodit 😉 😵

eldzina
29. máj 2009

ja mam zbalene 2 nocne kosele - jednu na porod, zupan, ponozky - som zimomrava 😎 a kojenecku podprsenku. kozmetiku, vlozky, papuce, hrncek, vodu, pribor. snad vsetko, nie?

a pre male plienky, utierky, krem an ritku a vatove tycinky.
Veci na oblecenie pri prepusteni z nemocnice mam doma nachystane, muz je pouceny 😅

eldzina
29. máj 2009

a este, teho preukaz, kopia sobasneho listu, karticku poistenca a cislo na detsku lekarku 😕 snhad uz vsetko

eldzina
29. máj 2009

nabijacka na mobil, uterak som asi nespominala a toaletny papier. snad uz fakt vsetko 😎

janja2502
29. máj 2009

no super aj aj uz mam vsetko zbalene. Keby som neporodila dovtedy, tak v piatok na isto 🙂

janja2502
29. máj 2009

takze baby, budeme spolu na izbe 😀

petra1985
29. máj 2009

este vam poradim vezmite si odsavacku MM.. bude vam ju treba 😉

eldzina
29. máj 2009

to by bola fakt sranda, keby sme sa stretli na izbe 😀
Deniska ako, rodis? ak ano, drzime palceky, nech to je cim skor a v pohodeeee 😀

janinah
29. máj 2009

dievčatá,pre drobčekov zoberte čiapočku,svetrík.reklík,ponožtičky,hlavne teraz,čo sa ochladilo,myslím do porodnice,nie až ked pôjdete domov a ešte mastičku na bradavky,niečo na čítanie,a do porodnice pitie a niečo malé na zjedenie po pôrode,držím prsty

danielkapo
30. máj 2009

janina, do novej porodnice netreba oblecko...aspon mne pred rokom nebolo treba, akurat tu ciapocku ak by ste davali...ponozticky jej dali take smiesne neonovozelene 😅
petra ano, odsavacka sa zide, ale napriklad v monobloku sa dala aj pozicat...no ale lepsie vlastna 😉

petra1985
30. máj 2009

aj v starej sa da pozicat no ja ako prvorodicka som tam prisla bez odsavacky som nevedela vobec ma ani len nenapadlo, ze odsavacku mi bude treba.. a isla som si pozicat lebo sestricky kazali odsavat a ta teta co poziciavala sa ma pyta, ze kolko som po porode lebo velmi z toho nadsena nebola, ze chcem pozicat.. ja ze tri dni a ona reakcia, ze "ooo tak to vam este netreba" ale sestricky kazali odsavat.. no tak som sa tam s nou nechcela natahovat.. okamzite som nasim kazala aby mi doniesli.. radsej svoju to je fakt.. najlepsie je mat vsetko svoje..

janinah
30. máj 2009

odsávačku si nepožičiavajte, aby ste si nepožičali aj bacilly 😀 ,treba mať svoju, oblečko pre drobčeka sa dáva nemocničné,ale napr. ja som rodila v decembri a zima na chodbách a nemali dosť nemoc. svetríkov pre deti a ani čiapočky a prieeevan aký tam bol...ale neprezliekajte drobčeka sami po kojení,len treba dať vecičky sestričke,lebo ich vážia pred aj po kojení a ak by ste niečo zmenili,pridali na oblečení,tak by váženie nebolo smerodatné

janja2502
30. máj 2009

no ja mam zatial pochystanu len ciapku

danielkapo
30. máj 2009

no janina, len v decembri to je ine nez teraz, aj ked momentalne extra teplo nie je....a odsavacka sa nepoziciavala ako medzi pacientkami, ale mamina co nemala a potrebovala, tak jej pozicali nemocnicnu, ktoru pevne verim, ze nejak vyvarili alebo co 😅 no ale jasne, ze vlastna je lepsia

deniskajakubko
30. máj 2009

ahojte tak som este doma, nejak to preslo. Ja som mala odsavacku so sebou ale sa mi s nou nedarilo odsavat tak som odsavala rucne.

deniskajakubko
30. máj 2009

ja by som maleho chcela mat pri sebe tak ho budem vazit sama. A to musi mat nemocnicne oblecenie?

danielkapo
30. máj 2009

deniska, no myslim, ze ak by si chcela mu obliekat vlastne, tak ti to nezakazu 😉

petra1985
30. máj 2009

odsavacky vzdy vyvaruju.. este aj vlastnu ked mas tak ti vyvari 😉

janinah a my sme hlavne nesmeli deticky rozbalovat.. oni uz maju nejaky ten system viazania, zeby nahodou babo nevypadlo..

danielkapo
30. máj 2009

petra, to fakt? 😕 no by som chcela vidiet ako by mi chcel niekto zakazat rozbalit vlastne dieta 😨 vsak najma prvorodicka sa to naucit musi, nie? ja som tiez mala zo zaciatku taky cudny pocit, ze ich prinesu tak uhladne poviazane a ja som si ju stale rozbalila, prebalila a zaviazala ako sa mi podarilo (nikdy nie tak ako oni, to som nevedela), ale v pohode, este ked som ju raz taku "rozgajdanu" davala sestre, tak som poznamenala, ze to teda inak vyzera ako ked oni prinesu, no ona ze to nevadi, hlavne, ze nevypadne...
ako neviem,ale mi to pride trochu scestne, ze by som si nemohla babo rozbalit... 😕 to vas na to normalne upozornili, alebo vam povedali, ze Deti nerozbalovat! ? 😝

janja2502
30. máj 2009

dani, mozno je to preto, lebo oni ich chytaju zvrchu za perinku, tak aby nevypadli 🙂

danielkapo
30. máj 2009

ved ano, len si myslim, ze kazda zena (teda takmer 😅 ) vie to babo zabalit tak aby nevypadlo...aj ked to nevyzera zrovna taky uhladny balicek, ale predsa 😉

petra1985
30. máj 2009

no sestricky povedali.. a v starej je to takto zauzivane.. nie je tam staly rooming in stale nam ich nosili hore dole tak sme nesmeli.. oni ich brali uz jak batozteky vedeli ako.. no a radsej som nerozbalovala lebo som sa sama bala, ked som videla ako ich beru.. jedna starsia sestricka ma tam totalne nastartovala ked som videla ako zobrala dve deti naraz jedno dolu a moju polozila na vrch a tak ju pustila a otvarala dvere.. som myslela, ze ma slakne vtedy .. a to taky valcek len to babatko sa moze kazdu chvilu skotulat.. vtedy by mi namerali tlak vam poviem.. spolubyvajuce mi len hovorili aby som na to nekukala radsej ako ich beru.. ale neviem to som sa stretla s tym len pri jednej sestricke.. ostatne pekne po jednom nosili a boli aj stokrat milsie 😅 ... tamtej sa asi nechcelo chodit hore dole abo co

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre