Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

zanna28
4. feb 2010

Cmuky a Ejasmeja, ja bývam na Sekčove tak asi na interné pôjdem tam na polikliniku,mám to 5 minút z domu.A ejasmeja diki za info ako to tam prebieha. 🙂

katka22r,veľmi ti držím palce,aby sa ti kojenie dobre rozbehlo a aby si vydržala čo najdlhšie 🙂 .......ja som mala dosť ťažký začiatok,ale stálo to zato,dcérku som kojila do roka,bola by som možno aj dlhšie,ale mala som zdr.problémy tak som musela z dňa na deň prestať....ale to je už iná téma 😀

ejasmeja
4. feb 2010

Zanna, aj ja byvam na sekcove! 🙂

ejasmeja
4. feb 2010

ozaj, vravela som vam, ze organizujeme kurz orientalnych tancov pre tehule? ja tancujem uz 10 rokov. a v tehotenstve mi to velmi pomaha. zeny, ktore rodili a mali moznost porovnat, vraveli, ze to velmi pomaha aj pri porode. ulahcuje a urychluje ho to. tancovat sa da zacat kedykolvek, v ktoromkolvek trimestri, mesiaci tehotenstva. vrelo odporucam! este mame volne miesta, ak by ste chceli prist, ste srdecne vitane. ak by chceli prist kamosky, tiez budem rada! a ani nemusia byt iba tehule. tento tanec pomaha aj netehulkam, podporuje plodnost, pomaha udrzat a donosit babatko, poskytuje babatku jemnu masaz a kontakt s mamickou. tance bude viest vyskolena lektorka, ktora sa tancu s tehulkami venuje intenzivne uz par rockov.

queenka
4. feb 2010

katka tak gratulujem:ň sima je strasne mily dokotr..mi sme ho mali ako izboweho dokotra a bol welmi zlaty stale sa chodil pytat ci je wsetko w poriadku...takze predsa si mala sekciu.ja tiez som hned wstala a hned ma aj odciewkowali....jasne ze je to lepsie ked uz zacnes chodit co najskor🙂

katka22r
5. feb 2010

eji nooo palova ma dobre temy a horanska uz nema vobec?

queenka noo sima je super dr a aj peknucky ako chlapcek 😀 ale vysetruje bezbolestne a to bolo dobre ja som mala izboveho billa tiez v pohode gynek.

ejasmeja
5. feb 2010

tak horansku som tam stretla jediny raz a aj to nesla na "svoju" prednasku, ale si len zacvicit, takze u nas na predporodnej sa ani neukazala. teraz iba Palova prednasala a doviedla aj ine zeny, z roznych obcianskych zdruzeni, ktore prednasali aj o roznych moznostiach, co sa da robit s babatkami po porode, o detskom plavcani a tak. bola tam zienka z rodinneho centra Hviezdicka, zienka z Kid-Fit a aj samotna Palova mala dobre prednasky a aj nam povysvetlovala vela veci mimo temy, jednoducho to nebol iba monolog, ale nas dialog, takze to bolo super.

katka22r
5. feb 2010

o tak to ti verim tak potom fajne

ejasmeja
5. feb 2010

aka bola horanska na prednaskach a ake mala dalsie temy? ju som sice zazila len raz, ale mala som fakt dost z toho jej arogantneho pristupu...

olienka12
5. feb 2010

katka no vidis nakoniec si natrafila na tych najlepsich 🙂) sima a bil tam boli hviezdy medzi babami 🙂))

cmuky82
5. feb 2010

ajasmeja budem sa snazit v stredu uz prist, tak potom sa musime dohodnut aby sme sa spoznali 🙂
a nevies kedy asi by sa malo do tych nemocnic ist?
katka a ako sa citis po cisarskom? je to uz v pohode? inac fakt super ze si natrafila na takych lekarov ja stale rozmyslam ci najakeho zazmluvnit ci nie bojim sa aby som nenatrafila na nejaku bestiu 😀
ja mam stale slaby krvny obraz stale znizeny hemoglobin a to uz aj zelezo beriem ☹ mali ste tiez niektora taky problem?

ejasmeja
5. feb 2010

cmuky, v stredu nam povie termin, mozno to bude rovno este v ten tyzden. spoznas ma podla toho, ze ja sa najviac pytam, zaujimam, a vravim svoje nazory, skusenosti a tak... aby rec nestala... 😀
a budem hovorit aj o tych tancoch orientalnych pre tehule, o tom kurze, ktory chystame, ak uz budem mat nove informacie.
a ako spoznam ja teba?

cmuky82
5. feb 2010

asi podla toho, ze ja nebudem hovorit vobec nic 😀 tak neviem mozno ti napisem co budem mat oblecene 😉
uz sa celkom tesim

ejasmeja
5. feb 2010

tak takych vas tam bude vela... 😀 to iba ja som "aktivna" matka, ktorej zalezi na priebehu tehu a porodu a stale daco "vydumuje" 😀

juliakocka
5. feb 2010

ahoj dievčence 🙂
Katka, srdečne blahoželám k bábetku 🙂 Jak fajne, že to máš za sebou 🙂
Ja mala prvý termín včera 4.2 a posledný 15.2 tak som zvedavá, kedy to príde....
Na tú prípravu som bola asi 3 krát, ale nejak sa mi tam nechce chodiť ani funieť keď cvičíme 😖 Ale témy sú v pohode čo sa preberajú, ale ja som sa dokopy nič nové nedozvedela...nič mi to jednoducho nedáva...
cmuky82: mňa už pôrod čaká čochvíľa a žiadneho doktora ani doktorku nemám dohodnutú, je to somarina podľa mňa...dôležitejšie sú sestričky, oni sú pri tebe dlhšie, ale to je jedno....tak či tak si to musíme sami odrodiť a je úplne jedno či niekomu zaplatíš alebo nie, svoju prácu si zrobiť musia a postarajú sa o bábo a teba, lebo je to ich práca...môj názor....čo sa týka tvojej krvi, nestresuj, je to normálne mať zlý krvný obraz v tehotenstve, len papaj železo 🙂 ....ja som anemická celý život a teraz v tehotenstve milion krat viac ale da sa s tym žiť 🙂

cmuky82
5. feb 2010

juliakocka tak si ma teraz trosku ukludnila s tou krvou este uvidim co mi na to povedia na internom.
s tym doktorom mozno mas aj pravdu ved aj ja si hovorim, ze tie peniaze by som vedela utratit aj inde, ale ked ja som taky strachopud 😅
drzim ti palce nech ti vsetko dobre dopadne a nech mas aj na lekarov stastie 🙂 a urcite daj potom vediet
a neviete kto je taky z lekarov v monobloku nahorsi ku ktoremu by ste ani za svet nesli 😒
ajasmeja zavidim ti tvoju aktivitu 😉

cmuky82
5. feb 2010

luliakocka a ides s epi ci bez?

katka22r
5. feb 2010

horanska sa mi zdala taka zvlastna na prednaskach 😒 nevedela nic do kopy vysvetlit a ked sme sa daco opytali uplne blba odpoved 😠

oli a sima aky fesak a aj bill 😀

cmuky no mne sa zdali lekari v pohode este aj stasekova mala normalny pristup...a po cisarskom ani neviem ze mi ho robili len ked vstavam s postele 😉

juli dakujem a mas pravdu s tym zazmluvnenim lekarom on v podstate pride na koniec porodu jedine je ze ta nenecha cakat a prenasat dlho

cmuky82
5. feb 2010

kati ved prave to ked mas zazmluvneneho tak aj on bude chciet vsetko rychlejsie sup sup. myslis si, ze by si bola v nemocnici kratsie keby si mala vybaveneho lekara?

mariananela
5. feb 2010

Ahojte holky,som tu od dnes nova.Ja som syna rodila v Presove v monobloku ale nebola som vobec spokojna so sestrickami.Doktor bol zlaty nemala som nikoho vybaveneho.mala som prpblemy aj s kojenim a nikto ani nezakopol.ani sa mi nepodarilo kojit.syncekovi trebalo podrezat jazycek a oni mo tvrdili ze to ja neviem a nechcem kojit.ma uz tri rocky a fakt ma problem s jazyckom,nevie povedat l a r.tak ho ideme teraz podrezat.mam strach.A dcerku som rodila v Kosiciach.ma dva mesiace.Vola sa Nelka.No na Kosice nedam dopustit.Rodila som v novej nemocnici.Sestricky su tam super ci na novorodeneckom odd.alebo ite izbove.nemala som problem s kojenim,lebo od prvej chvile bola rpi mne laktacna sestra a vlastne chodila ku mne stale ked som kojila.takze ak mozem odporucat chodte rodit do KE!!!

katka22r
5. feb 2010

no kratsie mozno aj hej ale viem aj ako vyuzit 200 eur na ine veci 😒

marianna vitame ta...no neviem mne radili sestricky co a ako a este aj jedna starsia detska lekarka mi poukazovala ako kojit a podobne

olienka12
5. feb 2010

julia pokial mas normalny priebeh tehu je naozaj somarina vybavovat lekara,ale pokial mas problemy je lepsie chodit za jednym kt.ta sleduje a pozna tvoj zravotny stav. Ja som bola cele tehu v pohode az potom sa to po...lo, tak som si lekara vybavila neoficialne...

cmuky82
5. feb 2010

no len ci by som do tych Kosic dosla keby to na mna prislo 😒
no toho lekara by som sa aj mozno vzdala, ale na epi mam odlozene uz teraz 😀
eja a zanna vy si budete davat epi?

ejasmeja
5. feb 2010

Cmuky, ved sa mozes kludne pridat k tym aktivitam, kludne mozeme niekam chodievat aj spolu 🙂
a aj na tie orientalne tance pre tehule ta pozyvam.
a co sa epiduralky tyka, tak ani za svet! ja sa toho tak trochu bojim a hovorim si, ze vacsina zien to zvladla bez toho, tak to zvladnem aj ja. a verim, ze mi vsetky cvicenia, relaxacia a hlavne ten tanec pomozu, aby bol porod lahsi a rychlejsi... 😉
a ze ci by si stihla do Kosic! dojdes uplne v pohode a este tam aj budes cakat, kam sa ti babo narodi! mas to max. hodinku cesty a maloktora prvorodicka porodila za taky kratky cas od prvej kontrakcie. to sa nemusis obavat. hovoria, ze priemerna dlzka porodu je u prvorodicky 10-12 hodin, a niektorym to trva omnoho viac. tak si dobre vyber porodnicu. ja uvazujem aj na Bardejovom.

ejasmeja
5. feb 2010

a este jedno Cmuky: kamoska z Kosic to stihla s porodom do Banskej Stiavnice! ked rodila, bola to v podstate jedine porodnica, kde sa dalo rodit podla vopred dohodnuteho porodneho planu podla predstav rodicky. ked sa jej zacali kontrakcie, v pohode si este nakupila na trhu zeleninu, isla sa domov pobalit a vyrazili. dosli s obrovskou casovou rezervou. to len tak pre zaujimavost, prihodicka zo zivota, aby si sa neobavala, ci to stihnes do Kosic z Presova 😉

cmuky82
5. feb 2010

ty aspon cvicis, relaxujes a tancujes tak tebe to pri porode moze pomoct, ale ja som taky lenivcek juuuj sa tak hambim 😅. Ja si zatial doma len tak poskakujem na fit lopte 🙂

olienka12
5. feb 2010

ejasmeja nebola by som si tak ista.... v teme januarovky mame kocky prvorodicky,kt.so vsetkym od prvej kontrakcie porodili do 3 hodin... neda sa povedat,ze prvorodicka rodi 10-12 hodin je to velmi individualne. Svagrina porodila za 4 hodiny prvorodicka

ejasmeja
5. feb 2010

Cmuky! keby si vedela aky som lenivec ja! v celom zivote dokopy som nemala tolko pohybu co teraz v tehotenstve! ale co neurobim pre svoje babo a aj pre seba, aby som moc netrpela pri porode, vsakze!? 😀

tak pod aspon na ten tanec, ten ma fakt vyborne vysledky. a to nehovorim pre to, ze to organizujem ja. ja z toho nebudem mat ziaden zisk. robim to pre svoje dobro ale aj pre ine zeny, ktore chcu nieco urobit pre seba a pre babo, a ktorym vadi, ze sa vsetky dobre veci deju akurat tak v Bratislave...

ejasmeja
5. feb 2010

Olienka, ved vravim, ze vacsina zien porodi do 10-12 hodin, ale su i vynimky, ktore porodia skor. aj moja kamoska prvorodicka porodila do 3 hodin. ale to je na cestu do Kosic aj tak dost, nie?

ejasmeja
5. feb 2010

hlavne ak mas dopredu zbalene veci... 😀

zanna28
5. feb 2010

Cmuky,ja som prvykrat bola na sekciu vopred naplanovanu a obavam sa,ze aj teraz to tak bude,no ak by som nahodou rodila spontanne, epi pravdepodobne nechcem.Ale vsetko ukaze cas ako sa situacia vyvinie 🙂

mariananela,ja mam podobne spomienky na monoblok spred piatich rokov,ale dievcata teraz pisu celkom pozitivne reakcie,tak dufam ze sa to za tych par rockov zmenilo k lepsiemu,nestracam pozitivne myslenie 😀 😀

som fakt rada,ze existuje toto forum 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre