Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

sysa282
18. feb 2010

ahojte tak ja idem na cisarsky buduci tyžden už aby som to mala za sebou..........Katka chcem sa opýtať trebalo ti aj vložky?

cmuky82
18. feb 2010

sysa tak sa drz 😉

sysa282
18. feb 2010

chcem sa ešte opýtať či niektorá z vás nevie niečo o podviazaniu vaječníkov aké su podmienky......

sysa282
18. feb 2010

dakujem cmuky

petra1985
18. feb 2010

co sa tyka toho kresla tiez by som si ho nevybrala pride mi strasne nepohodlne..

ejasmeja
18. feb 2010

Sysa,
vlozky ti bude treba aj po cisarskom, lebo maternica sa bude cistit a budes trosku krvacat. za podviazanie vajecnikov sa plati myslim. najlepsie by ti poradil tvoj gynekolog. ak to nie je tajne, preco mas planovany cisarsky?

Katka,
nemohli si sadnut, lebo ich nastrihavali a sili. a aj tomu sa da zabranit volbou vhodnej porodnej polohy v 2. porodnej dobe, spravynm tlacenim (vytlacenie dietataka nesmie byt prilis prudke, aj posva a hradza sa musia pripravit a otvorit), masazami hradze, alebo pouzivanim balonika EPI-NO. no a niektore zeny maju to stastie a nemusia byt nastrihnute, pretoze maju elasticke tkaniva 🙂

Cmuky,
ja uz nahovaram otecka dietatka, aby mi zmajstroval porodnu stolicku. ak mi v porodnici nebudu chciet dat tu ich, tak vytiahnem vlastnu! 😀

ejasmeja
18. feb 2010

Peti, ja kreslo neviem posudit, neskusila som si nan nikdy sadnut. ty si to skusila? chystam sa ist si pozriet porodnicu, tak sa mozem optyta, ci mi ho daju skusit a potom ti poviem, ci je nepohodlne 🙂

petra1985
18. feb 2010

eji neskusila som ale som kukla a som videla 😀

katka22r
18. feb 2010

cmuky noo boli po normalnom porode a prvorodicky

eji no neviem vsetky co tam boli nstrihavali....ale vies viac nebudem ti oponovat

sysa no tak vlozky treba daju ti aj tam ja om pouzivala ich pri silnom krvacani...a budes krvacat urcite niektore viac niektore menej

cmuky82
18. feb 2010

kati a kt. doktory chodili najviac ku porodom? Ty by si mi koho odporucila keby som si dala zazmluvnit.

petra1985
18. feb 2010

v PO kazdu nastrihnu..

petra1985
18. feb 2010

cmuky a ty ides do monobloku rodit?

sysa282
18. feb 2010

Eja planovany preto lebo idem treti krát na cisarsky

anibas
18. feb 2010

cmuky: v monobloku je dr. Biľ,

cmuky82
18. feb 2010

ano idem do monobloku a kedze tam nikoho nepoznam tak preto by som chcela radu, ze kt. su dobri a kt. sa treba stranit 😀

petra1985
18. feb 2010

no doktori sa uz striedaju zo starej do novej a naopak..

ejasmeja
19. feb 2010

Cmuky, kamoska si chvali Olejara, on je v starej. ale ked chodia do oboch, ako pise Peta, tak by si sa ho mohla skusi opytat. asi bude najlepsie, ked sa porozpravas s viacerymi a das na svoj dojem pri vybere lekara

ejasmeja
19. feb 2010

sysa,
napisala som ti IP, kde mas uvedene podmienky podviazania vajecnikov - sterilizacie, ako ich uvádza zakon 576/2004 o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

katka22r
19. feb 2010

cmuky ani pytonak nieje zly

olienka12
19. feb 2010

kati nenosim tehotenske kupila som si normalne nebudem chodit jak strasidlo a bat sa,ze tie nohavky niekde stratim 😀 😀
vcera som si dala prechadzku od hypertesca na stanici do kauflandu na levocskej 🙂) tak verim,ze takym tempom pojdu kg do kukurice
Kati tazko povedat ci poznam,neviem o nikom kto ma stanka maleho,ale mozno podla mena budem poznat.
Katka ved pockaj na konci 600nedelia co potom povies na bolest brucha 😉

eja materske centrum sa prave rozbieha zatial tam ziadne aktivity nie su zacali sme sa stretavat s mamickami a pokial sa to stane pravidelnostou,tak zacnu aj aktivity,nema vyznam robit nieco pre 2-3mamicky

cmuky odporucam bila alebo simu mne robil sekciu bil, pitonak ma toho vela nema cas sa venovat tak ako bil a sima,ked chodis na poradne

peti neni pravda,ze nastrihnu kazdu,pokial si masirujes hradzu a na sale povies,ze si to nezelas,tak to neurobia,ale musis sa ozvat..

ejasmeja
19. feb 2010

Oli, je to centrum daleko od zastavky busu, ktory chodi do Sarisa z PO? neviem teraz jeho cislo. hm?

mohla by som ti poslat letacik na orientalne tancovanie, cvicenie s prvkami gravidjogy, realxacie a rozhodvory pre tehulky, ktore organizujeme teraz v PO?

ejasmeja
19. feb 2010

Oli, ak ho vies niekde umiestnit, budem ti vdacna. posli mi mailovu adresu do IP a ja by som ti ho poslala v PDF. mas ho kde vytlacit? ak nie, poslem ti postou vytlaceny, ale napis mi do IP adresu.
ak sa ti tym nechce zapodievat, tak nemusis, len mi daj vediet 🙂

Dievcata, kto by ste mali zaujem o informacie a plagatik ohladom tancovania orientalnych tancov pre tehulky, cviceni s prvkami gravidjogy, relaxaciu a rozhovory na rozne temy ohladom tehotenstva, porodu, sestonedelia, masazi babatka, noseni v satke a podobne - podla zaujmu. vedene velmi neformalne a prijemne odbornickou na vyssie uvedene veci, tak mi do IP napiste vase maily a ja vam poposielam info.

cmuky82
19. feb 2010

ahojte tak ja mam dnes akesi bolesti v brusku az take ako krce, ale dufam ze to nie je nic vazne. Moze to byt aj od zapchy? Ja idem na vecko tak kazdy treti den ☹ .
Dakujem vam za odporucania lekarov a to ako sa s nim mam dohodnut, ked zacnem chodit na ctg? To mam ist potom za nim alebo ako? Ja som sa pytala par lekarov, ze kto je v monobloku dobry tak mi vacsina povedala, ze Sima, ze vraj sikovny to chlapec 😀 . A ked chcem epi to tiez staci povedat az na ctg?

ejasmeja
19. feb 2010

Cmuky,
moze to byt, ale radsej si pekne lahni a oddychuj, nohy hore a ziadna namaha! a vela tekutin. daj si aj magnezium, ak mas doma, ak nemas, posli si niekoho aspon do obchodu pre mineralku Magneziu - neperlivu najlepsie.

cmuky82
19. feb 2010

ahoj eja uz lezim v posteli s notebookom a odpocivam 🙂 Tabletky magnezium nemam, lebo som zatial nemala problemy s tvrdnutim bruska, ale idem zavolat mm nech mi kupi aspon tu magneziu ked pojde z prace. A ty sa ako mas? dnes volno, alebo pracujes?

ejasmeja
19. feb 2010

pracujem a makam na uverejnovani plagatika "Stretnutia s bruskami" pre tehulky na roznych web strankach aj priamo v ordinaciach gynekologov a podobne.
asi to bude aj na stranke kluc od mesta, presovskej stranka mesta a aj na MIC Presov. parada! tesim sa! aj na nejakych strankach, ktore sa zaoberaju tehotenstvom a porodom a materske centra tu v PO a aj stranka laktacnej poradkyne. tak sa tesim, ze sa to rozbieha. 🙂

cmuky82
19. feb 2010

to je super, ze ti to tak ide 😉 Ja uz sa tesim kedy to zacne aspon sa nebudem doma nudit 🙂

ejasmeja
19. feb 2010

Oli,
ak rozbehnete nejake aktivity v MC v Sarisi, viem ti potom pomoct s propagaciou na roznych internetovych strankach. tak urcite daj vediet, ked nieco budete mat.

ejasmeja
19. feb 2010

Cmuky, teda prides? tesim sa na teba! 🙂

cmuky82
19. feb 2010

jasne len daj potom vediet kedy presne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre