Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

sysa282
19. feb 2010

cmuky ja idem k dr.pitonakovi aj sestricky mi ho odporucili podla mna je tiez dobry

cmuky82
19. feb 2010

sysa a to si isla za nim sa dohodnut? a kolko dopredu mu musis dat vediet? staci az ked zacinas chodit na ctg?

sysa282
19. feb 2010

ano isla som za nim ......a ano staci az jak budes chodit na ctg ....ja som za nim bola v 36 tyzdni

katka22r
19. feb 2010

oli dasa sa vola lukacova

sysa takze pytonak?mna vysetroval a zdal sa mi v pohode ani nebolelo zo spodu ked robil vysetrenia nie ako pri dzadikovi som myslela ze neprezijem

ejasmeja
19. feb 2010

cmuky, zaciname 27.2. vynimocne dopoludnia od 9:00 do 12:00, inak to bude byvat kazdu druhu sobotu od 17:30 do 20:30. termin a cas si bude treba pre istotu vzdy overit na stranke alebo u mna. lebo ak by lektorka nemohla, asi by sme to museli posunut troska. alebo by som to potom viedla ja, to by sme sa este dohodli.
ale urcite ti dam vediet, ak by nastala nejaka zmena. teraz plati 27.2. o 9:00. co si treba priniest, to je na plagatiku.

cmuky82
20. feb 2010

eja buduci vikend som pravdepodobne v ZA ☹

katka22r
21. feb 2010

dobre ranko kocky kde ste vsetky?Su tu aj niejake mamicky zo sekcova?Rada by som isla kocikova s niektorou s vas...Ak nie musim pockat na vas tehulky 😀

petra1985
21. feb 2010

katka ja som zo sekcova ..ale mala ma teraz taku fazu, ze sa nechce ani za pana kocikovat 😠 uz nech je teplo....

katka22r
22. feb 2010

peti heeej???a sa mozeme dakedy stretnut a ist kusa s malymi vonku hm?ja som z dumbierskej myslim ze ty hore s kopca ne?ci sa mi to len zda?

petra1985
22. feb 2010

kati hej jasne kludne ked prestane mat mala fanty ta pohoda.. 🙂 hej z kopca som🙂

katka22r
22. feb 2010

ta co jej je?ta sa stretneme dakde pri srobarke ne?my teraz v nedelu krstiny juuj konecne sa tesim na kolace 😀

ejasmeja
22. feb 2010

ahojte!
tak dnes som si vyskusala porodny stol, porodne kreslo aj porodnu stolicku!
stol ani za nic! kreslo by sa dalo, ak by ma nechali rodit posediacky so spustenymi nohami, teda vo zvislej polohe. a porodna stolicka - tak ta je super, tam sa inak nez vo zvislej polohe ani rodit neda, cize je to to najlepsie pre vytlacenie babatka, kde pomaha gravitacia a hrozi najmensi nastrih hradze. ale porodnici na nej odmietaju rodit, lebo je to pre nich nepohodlne, lekar by si k vam musel sadnu, pripadne sa aj zohnut a to sa im nechce. ale na starej porodnici ju maju, videla som ju na vlastne oci a citila na vlastny zadok! 😀

cmuky82
23. feb 2010

eja aj tak ta obdivujem, ze si to vsetko poskusala. Ja som len vosla do tej porodnej saly a uz som celu noc nespala ☹ . Ja som si stale hovorila, ze na prostredi az tak nezalezi, ale po vcerajsku som zmenila nazor strasne to totiz vplyva na psychiku a ta robi vela. No nemusi to byt tak u kazdeho.

zanna28
23. feb 2010

Ahojte všetky 🙂 ...Eja a Cmuky už ste boli na "exkurziu" po pôrodniciach,tak vy ste šikuľky 🙂,veľmi som zvedavá na vaše názory a dojmy a ako ste sa napokon rozhodli,budem vám vďačná keď ma o všetkom poinformujete 🙂

cmuky82
23. feb 2010

zanna mas IP

katka22r
23. feb 2010

cmuky noo mne tie priestory nicnerobili akurat som plakala ked mi tiekol oxytocin a 2 baby rodili 😉

petra1985
23. feb 2010

kati ta vydumuje.. to uz ne babatko v perinke, ze si ju dam do kocika a ide sa 😀 hej potom ked tak tam dakde ja zleziem dolu radsej 😎

eji no vidim, ze vsetko poskusane 😀 ja neviem stol je nepohodlny mozno teraz ale ked budes rodit ver mi, ze to ani citit ani vnimat nebudes aky je ten stol ci tvrdy ci makky ci ako sa na nom lezi 😀 prostredie robi vela to je tiez pravda ale v tu chvilu absolutne vam je jedno nad inym rozmyslate ako nad tym ci tam je vymalovane ci ako na patologii ci su pekne zaclonky ci rolety postahovane.. je to jedno.. a ja som radsej ani na exkurziu nesla 😀 lebo v tu chvilu to odradi nacisto ked vsetko v klude popozerate.. vtedy som bola rada, ze som prisla niekde kde sa postaraju o to aby to vsetko prebehlo bez problemov toto som riesila a nie co to za prostredie asi bude a kde asi tak budem lezat a ako.. 🙂 ale tak jasne kazda sme ina a kazda si to inak predstavujeme.. ale podla mna hovorim z vlastnej skusenosti teraz.. uz ked chcete ten porod zazit super ako ty eji mas naroky pekne🙂 tak si treba vybavit doktora🙂 myslim, ze potom by problem nebol s nicim a urcite by sa ti snazili vyjst v ustrety..

sysa282
23. feb 2010

cawte baby ...peti mas pravdu ze v tej chvili ti je vsetko jedno .......inak ja uz idem v stvrtok rano na 7:00 na prijem .............drzte mi palce

cmuky82
23. feb 2010

ja sa len bojim, ze mi udru hormony do hlavy a zacnem tam plakat a doktor s PA na mna budu pozerat jak na blazna. ☹ kati tebe nepovedali nic ked si plakala?

cmuky82
23. feb 2010

ja len dufam, ze tota epi mi aspon trosku pomoze. vy ste mali niektora partnera pri porode? pomaha to trosku?
a ma tu niekto s epi skusenost?

anibas
23. feb 2010

petra: presne ako píšeš, ked máš bolesti a cítiš tlaky tak už sama lezieš na stôl, rýchlo porodiť a mať pokoj, ja ked som rodila, tak vedla na stole ležala mladá romka po pôrode, určite ma videla ale mne to bolo 15 -násť !!!

katka22r
23. feb 2010

cmuky a co mohli?ja som lezala na cakatelskej tak ony si ma ani nevsimali 😀

peti jasne dohodneme

cmuky82
23. feb 2010

juuj kati no ved uvidim ako to nakonec dopadne nerada by som si tam urobila hambu a este k tomu tam bude aj mm tak sa budem musiet drzat. Inac ten Sima je taky ludsky doktor? 😀

petra1985
23. feb 2010

cmuky ja som mala pri porode priatela... ti poviem, ze este stastie, ze to je mozne.. lebo mi to velmi pomohlo

sysa, anibas.. uz mate zazite tak viete 🙂

cmuky82
23. feb 2010

patka aspon jedna dobra sprava 😀 a sa nebal? ty si rodila v starej ci novej?

petra1985
23. feb 2010

cmuky nebal sa ale videla som na nom, ze mu neni vsetko jedno ked som rodila 😀 ale bol statocny hehe.. a rodila som v starej

olienka12
23. feb 2010

preco by vam mali nieco povedat na to ze placete? mne ked pichli oxitocin slzy same sa kotulali,prirodzena reakcia,nie od bolesti,ale bala som sa o babo. ked povedali,ze na sal dostala som neskutocnu triasku a cela som stuhla,preto mi nemohli spinal pichnut...a uprimne bolo mi sum a fuk kde som, kolko je tam ludi a bolo ich tam dost vratane studentiek,len nech uz je to za mnou...aj to,ze som jak eva pred tolkymi ludmi mi bolo uplne ale uplne jedno....

cmuky82
23. feb 2010

peti co sme sa vcera rozpravali s tymi PA tak vyzerali byt v pohode, take ludske a mile 🙂 Mna v noci len mm utesoval, ked som nemohla spat, ze spolu to nejako zvladneme, ze ked vidi jak sa trapim tak by si to aj so mnou vymenil, no nie je uzasny 😀 . Tak mu nechcem zrobit hambu.
olienka ja viem, ze by ti nemali nic povedat ked places, ale lekari su rozni a hormony robia svoje a podla mna sa to neda ani ovladat.

katka22r
23. feb 2010

mne sa zdal sima ludsky

petra1985
23. feb 2010

cmuky no vidis🙂) tak to hej.. ale musime rodit my lebo chlapi by to nezvladli 😀
to je pravda doktori su rozni ale ked places nemalo by byt nic.. oni skor upozornuju ked velmi kricis pri porode🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre