Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
15. apr 2010

ved to Monfat, ze k terajsej neposednici ti pribudne este male babo, tak sa setri, kym sa da a uzivaj si pozornosti manzela, pozvanie na veceru, kino, alebo to, co mate radi... a v lete to budete mat fajn, ze budete moct byt spolu. chce ist tvoj manzel aj k porodu?

ejasmeja
15. apr 2010

hehe! divcata! mate doma riadne sidla! ja som zvedava, ake bude to nase dieta... 🙂

olienka12
15. apr 2010

eja ved morfat chce sekciu,tak manzel k porodu...

monfat
15. apr 2010

no hej presne, chcem tu sekciu, takže manžela k pôrodu ani nepustia, ale bol pri prvom, podržal ma, videl zažil si to a tak ti pravdu poviem pri cisárskom ho nejak ani potrebovať nebudem pravdu ti poviem, mi bude všetko jedno v narkoze.

juliap
15. apr 2010

oli, jedine keby nesla pod celkovu, myslim ze uz teraz umoznuju mat mm pri sekcii, ked nie si v narkoze

monfat
15. apr 2010

a neviem či by som mala odvahu na spinal, lebo neviem neviem, ked by som počula, že sestrička skalpel... ☹ sestrička odsávať ... ☹ juuuj 🙂

monfat
15. apr 2010

priznávam som padavka, citlivka, všetko možné v niektorých prípadoch aj hysterka, no co už zrobim 😵

juliap
15. apr 2010

zase vela holiek si spinal pochvaluje, ze videli mimi hned a kratsia rekonvalescencia ... vsak ked by si potom uz isla do monobloku konkretne za nejakym dr, tak sa ho treba opytat na vyhody jednoho aj druheho postupu, aby si vedela vybrat

monfat
15. apr 2010

hej viem že je tá rekonvalenscencia kratšia, však možno by som sa na to dala, ale ked vieš čo ja bola som v narkoze už tri krát a zatiaľ som ani raz nevracala, nebolo mi zle, netočila sa mi ani hlava, celkom dobre som to znášala akurát som nechcela vstávať vobec, budili ma päť krát a ja vždy že dajte mi pokoj, chcem strašne spať...., viem že niekto to oveľa horšie znáša, moja mama bola operovaná na štítnu žľazu, vieš to mala rez pod krkom a ked sa prebrala hovorila že to bolo strašné, lebo ju v kuse napínalo a ten rez na krku šak si to vieš predstaviť, takže v niektorých prípadoch je to horšie.

ejasmeja
15. apr 2010

Oli, Mon, ja som zabudla, ze sekcia 🙂
Mon a ak sa ti nepodari vybavit? pripravujes sa aj na tu moznost? co ten psycholog? chces zajst?
Ja som inak pocula, ze po spinale musis dlho ostat nehybne lezat a ze su bolesti hlavy a chrbtice (rovnako ako pri epiduralke) a aj dost od toho zeny zvracaju. a po celkovej narkoze sa prebrali a mohli aj hned vstat, aj ked opatrne... takze sa naozaj radsej informuj na vyhody a nevyhody oboch.

monfat
15. apr 2010

eji, dik hej pôjdem na tú prípravu, hoci ma už nikto neodhovorí od sekcie, vieš ja viem že to bude bolieť som na to pripravená, videla som aj videá, čítam o tom, všetko som zvážila pre aj proti, bola som aj operovaná, tak si trochu viem predstaviť že čo jak to bude, ale v mojom prípade to nemôže byť horšie ako to bolo. už nič horšie byť jednoducho nemôže. vieš tento týždeň som bola za jedným lekárom, len tak nezáväzne, lebo je to nejaký známy mojho bratanca, a všemožne ma prehováral na prirodzený pôrod, že by ma odrodil, on nerobí sekcie, sľuboval mi, že to už bude úplne iné ako to bolo, že sa tam niečo zanedbalo a tak, že boli komplikacie, ale mne to proste nestačí, nemôže mi to zaručiť, že nenastanú znova tie komplikácie a že sa to nebude opakovať, lebo keby to tak bolo, tak už to druhýkrát asi neprežijem.

monfat
15. apr 2010

nič baby už dosť bolo pesimizmu,majte sa, ide sa variť 🙂 🙂 🙂 bryndzové halušky, mňam 🙂 držte sa, hlavne ty juliap, lebo mi bliká tvoj 39tt, tak hlavne aby si to rozpoznala včas. majte sa zatiaľ.

ejasmeja
15. apr 2010

Mon, tak ved aj ja som ti vravela, ze to bola chyba porodnika, co sa ti stalo... ale uplne ta chapem, ze si to nechces zazit este raz a uz nemas moc casu na prekonanie toho strachu. tak urob to, co je pre teba najlepsie...
mnam! bryndzove halusky! 😀

mirka12011
15. apr 2010

ahojte, neda mi nereagovat na dadqa86 ja som tiez chodila k dzadikovi a teda mas uplnu pravdu, no za jedno mu vdacim, ze ma poslal na infuzie a to len zato ze som prisla za nim z prace bleda nevladna ze cipky nezabrali tak co mal robit 😀 lebo som vracala 20x denne do 5mesiaca sice teraz vraciam uz len max 3x za den ale to uz k nemu nechodim, ani marodku ani nic mi nedal, ja som nebola schopna sa postavit 3tt z postele ani vodu nic sme neudrzali a on ze marodku dame a dame a nic a nic, tak som prestupila k inemu som hrozne rada, co sa spytam vsetko mi vysvetli dr.ligus a ked som sa dzadika nieco spytala tak mi odvetil a teraz pocuvajte otazku, Pan doktor este stale vraciam vela a jeho odpoved TA 😀 po tejto vete som teda odisla a prestupila k inemu,....

zanna28
15. apr 2010

Ahojte kočky 🙂 , vyšlo nám trochu slniečko, rýchlo sa nabíjam endorfínmi 😀

Monfat a nechcela si dať malú do škôlky? Ja už tiež nevládzem okolo svojej, ale chodí do škôlky, tak do pol štvrtej mám čas pre seba a snažím sa ho využiť max. oddychom. Je síce často chorá aj teraz bola doma dva týžden, brala antb., nemohli sme ani vonku chodiť, tak to bolo fakt na nervy, totálne sa nudila, nič ju nebavilo a vkuse len mamka, mamka.......Za iných okolnosti by mi to nevadilo, ale akosi už fakt strácam energiu, zato jej nechýba a koľko kecáááááá, MM prišiel večer domov z práce a som mu hovorila, že mám normálne výčitky svedomia, ako mám nervy na svoje dieťa......Ale včera už bola v škôlke a domov prišla ako anjelik aj sa ešte do večera sama krásne pohrala, prečítali sme štyri rozprávky a zaspala ako dudek 😀

katka22r
15. apr 2010

hura mame slniecko 😀

katka22r
15. apr 2010

ahojte vytvorila som sukromnu temu-novu
prislo vam oznamenie v ip?

katka22r
15. apr 2010

tema v sukromnych je PRESOVSKE maminky,tehulky aj netehulky 🙂

cmuky82
15. apr 2010

kati mne nic neprislo 😠 😀

juliap
15. apr 2010

cmuky, mne to nabehlo same ako osobitna tema, ked si tuknem na forum, tak to tam mam hned 1, asi ze mam uvedeny presov?

katka22r
15. apr 2010

cmuky tak sa pridaj tam sama mas na to povolenie odomna 😀

cmuky82
15. apr 2010

uz som to konecne nasla 😀

ejasmeja
15. apr 2010

Kati, ja som pozvanku tiez nedostala, ale vidim vsetko, co je v tej teme. si si ista, ze to sukromie aj funguje? 😅

katka22r
15. apr 2010

no vidis to lebo som ta dala ako ze mas povolenie skus pozriet do inej temy sukromnej a nepusti ta tam

ejasmeja
15. apr 2010

aha! tak uz chapem 🙂

katka22r
16. apr 2010

ale ja budem chodit aj ty a radit babenkam co pojdu rodit do porodnice v po 😉

ejasmeja
16. apr 2010

dobre ranko aj do tejto témy 🙂

monfat
16. apr 2010

dobre ranko všetkým 🙂 ako sa darí?
zanna, nič si z toho nerob, ja mám tiež dakedy také výpady, celý deň a každý deň sme spolu, samozrejme že ju každým dňom ľúbim viacej, ale máme niektoré také dni, že sa vôbec nepohodneme, ona chce vždy niečo druhé ako ja, tiež furt rozpráva, že niekedy večer ju už nevládzem počúvať, mám nervy a najradšej by som niekam vypadla ale to asi patrí k tomu. Raz sme tak urobili, vieš mm mi povedal, že chod ku kamoške a nestaraj sa, ale ja som tam prišla a celý čas som myslela len na to, že čo asi robí, či už ju to prešlo a také.

zanna28
16. apr 2010

Ahojky 🙂

Mon, presne aj ja mám také pocity, keď ju ráno odvediem do škôlky a keď vidím ako mi dá pusinku a potom už ani nevie, že existujem, tak mi je smutno, jak porucha som niekedy 😀 ....ale ako hovoríš to patrí k tomu....

monfat
16. apr 2010

Inač včera sme boli na tú večeru, bolo fajne, malej už večer dokopy nič nebolo, tak sme sa nakoniec vybrali. Bolo to super, tak trochu vypadnúť z domu, hoci pri večeri každému v reštaurácii išli oči vypadnúť, že jak sa napchávam a také brucho mám. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre