Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tatiana1985
5. máj 2010

ale ze sa nebojis, resp.nemas strach..to ti zavidim 🙂 ja som hrdinkou bola cele tyzdne na ctgcku a sama som sa im "hadzala" na porodny stol ..az do chvile kym sa kontrakcie nezali riadne stupnovat 😉 🙂

kawasaki17
5. máj 2010

ano to mas cistu pravdu, kazdy ponima bolest inac. Ja mam ale naozaj vysoky prah bolestivosti... vlastne ani neviem ci ma niekedy nieco bolelo....
no ved uvidime ako to potom bude ::D

tatiana1985
5. máj 2010

a kde budes rodit?ja som bola v monobloku, bolo tam v poho...ako na rekreacii mestami 😀

zanna28
5. máj 2010

Tatiana a ktorý doktor ti bol pri pôrode? Ja sa tiež chystám do monobloku aj prvýkrát som bola.

kawasaki17
5. máj 2010

ja by som tiez chcela ist do monobloku...

tatiana1985
6. máj 2010

zanna mne bol pri porode dr.hladky...bol zlaty cely cas co mi ctg mi vyhodnocoval, co som sa ho pytala vzdy mi zodpovedal....mne sa pacil 🙂 aj ked je pravda ze : pri porode mas 2 porodne asistentky . ja som si namesto manzela zavolala svoju znamu-tiez porodnu asistentku..takze pri porode som ich mala 3 a poviem ti, dr.som cely porod vobec nepocula 🙂 lebo cely cas mi asistentky hovorili co ,ako, kde 🙂 ja tvrdim ze ma odrodili oni, nie dr. 😀 ale nic proti nemu, v poho je.

tatiana1985
6. máj 2010

a kawasaki, mne sa v monobloku pacilo...vymalovane, ciste, nove - okrem sprch 🙂 , jedlo v poho 🙂 sestricky sa tiez dali-okrem 1mozno....dr.zlati na vizite 🙂 mne sa zdalo ze som na rekreacii dakde 🙂 az do momentu , kym som si malu na rooming dala doniest 😀

katka22r
6. máj 2010

tana a kawasaki pridajte sa do sukromnej temy presovske mamicky,tehulky aj netehulky 🙂

kawasaki17
7. máj 2010

hej, porodnica v monobloku je pekna, fajn,len tie sprchy, ale to maju v celom monobloku take.... och kolko pacientov som tam okupala, ked som chodila n strednu :::D

katka22r
7. máj 2010

noo vidis aspon mas skusenosti tak pod k nam do sukromnej temy

kawasaki17
7. máj 2010

tak to hej, a kde ju najdem? este sa na tejto stranke velmi nevyznam...

olienka12
7. máj 2010

no hlavne,ze upratovacka lieta na mope 2x denne a robi smrad z toho ztuchnuteho mopu,ale zeby zobrala savo a vysavovala sprchy,tak to nie ☹ ☹ ☹ a to by stacilo nastriekat to proti plesni a nechat chvilku posobit....

olienka12
7. máj 2010

wc sme si umyvali po nej svojim domestosom lebo ona skor bakterie donesla jak umyla 😀

kawasaki17
7. máj 2010

uuuf, tak to by sme vela chceli, nas tam na praxi tak zneuzivali, ze tie sprchy sme my cistili, vtedy aj cloveku tam bolo prijemnejsie ist niekoho okupat....

kawasaki17
7. máj 2010

hej hej, tak to isto je:::d a ten hlucny stoj co umyva dlazku na chodbe?

olienka12
7. máj 2010

kawasaki viem si predstavit

olienka12
7. máj 2010

kawasaki nie si nahodov zo svabov?

katka22r
7. máj 2010

kawasaki chod sukromne temy a tam najdes presovcanky....

kawasaki17
7. máj 2010

aha vdaka, nie niesom :::D

ejasmeja
8. máj 2010

Masabi, jasne, ze som narocna, ved ide o co najlepsi vstup do zivota pre moje babo... 😉
ale moje naroky nie su prehnane, a ani neidem do ziadnej sukromnej porodnice. ale ani neidem do porodnice v Presove... pretoye tu v PO sa podla nich takmer nic "neda" a porodnica, ktoru som si vybrala nema so ziadnym mojim prianim problem. je to u nich uplne bezna prax, ze vychadzaju mamickam v ustrety... a dietatko budem mat pri sebe 24 hodim denne, takze nevidim problem v tom, ze by som si ho neobliekla do vlastnych veci... inak v tej porodnici je mozne mat aj vlastne postelne pradlo, ak chces a poziadas o to... takze tak... je to len o pristupe... kde sa podla jednych nieco "neda" podla druhych je to uplna samozrejmost... ale tym som nechcela povedat, ze by bolo vlastne postelne pradlo pre mna nejako dolezite. nie je. to bol iba prihlad pozitivneho pristupu niektorych porodnic. pre mna su dolezite ine veci a aj tie sa v porodnici, ktoru som si vybrala plnia uplne bezne, ani o to nemusis specialne ziadat. ja som si na zaklade negativnych dojmov a poznatkov z presovskych porodnic napisala niekolko porodnych priani a odniesla ich do porodnice v inom meste a primar na mna prekvapene pozeral s tym, ze to vobec nie su ziadne nadstandardne poziadavky, ze u nich je to bezna prax, ak je vsetko vporiadku... takze tak... a pri tom ide o porodnicu v menosm meste. no a dokonca ked som sa bola pytat aj v Kosiciach v novej porodnici, tak aj tam to je bezne. a kamoska, ktora tam rodila pred par dnami, mi to ja potvrdila, ze to naozaj tak bolo, ze porod napriek bolestiam bol vdaka pristupu personalu uzasny.
takze mi to pripada tak, ze vlastne sa vsade da vychadzat v ustrety mamickam a ich prianiam, iba v PO to nie su ochotni robit... teda cest vynimkam, lebo tie sa v PO najdu a poznam ich osobne par... 🙂 ale pre istotu aj tak pojdem radsej rodit inam, kde budem mat okrem ineho aj sukromie pri porode a nebudem vnimat dalsiu rodiacu mamicku na vedlajsom lozku oddelenom iba nizkym murikom alebo zaluziami, pojdem tam, kde mi daju babo hned na brusko, osetria ho na brusku a ak bude nutne ho odniest na ine osetrenie nez bezne, moze s nim ist vsade otecko, nechaju mi ho cele 2 hodiny pri mne pocas cakania na porodnej sale, budem ho mat od zaciatku 24 hodim stale pri sebe, ak si to budem zelat atd.
tak preco sa mam uspokojit s horsim, ked sa da mat to lepsie? hlavne myslim na svoje babo, aby sa malo fajn a nemuselo byt odo mna odlucene, ved to je pre neho stres. chcem aby prvych par dni bolo pren co najkrajsich, aby sme boli stale spolu... 😉

zanna28
8. máj 2010

Eji a ideš do BJ alebo do novej košickej?

katka22r
9. máj 2010

Matky pretrpia každú chorobu, každý smútok, každú starosť, ktorou sa trápi ich dieťa. Schopné len čakať a bezhranične ľúbiť...!“ ...kazdej mamicke vsetko najlepsie k tomu nasmu sviatku🙂

monfat
9. máj 2010

jeej katka pekne si to napisala, ďakujeme 🙂

katka22r
9. máj 2010

🙂

kawasaki17
9. máj 2010

🙂

ejasmeja
10. máj 2010

ahojte!
drzte nam palce! zajtra ideme do nemocnice...
BJ

olienka12
11. máj 2010

eja len este ma zaujima preco mas naplanovany odchod do nemocnice, nechcela si rodit spontanne?

masabi
13. máj 2010

ejasmeja,ja som ti naouaj nemala v umysle vyhovarat tvoje rozhodnutie,rodila som posledny krat pred 10 rokmi a vtedy to bolo ine,teraz je tiež ina doba...no si prvorodička ako pozeram a nevieš ,čo ťa po porode čaká.Ak bude pôrod ťažký budeš len vďačna ,že nemáš dieťa 24 hod.pri sebe...budeš ho mať dalsích 24 rokov pri sebe 😀 .Všetky by sme si priali mať pri pôrode to čo vidime v telke alebo máme informácie no žiaľ,nie vždy je to tak ako si predstavujeme a planujeme.
Tak potom daj vedieť ako v BJ...treba to nejko špecialne vybaviť?pripadne za to platiť?Poraď,možno ešte zmeném pôrodnicu ,mám ešte na výber 🙂 Vďaka za tvoje postrehy a info.

zanna28
13. máj 2010

Masabi a ty sa kde chystáš rodiť?

masabi
13. máj 2010

Zanna28 ...no ja som zvažovala SL,ale tam nemaju novorodenecku JIS,tak som to vylučila.Pred tým som rodila v PO v starej a celkom som bola spokojna.No vieš za tie roky sa zmenil aj personal ake ked som bola po potratoch v starej som bola celkom spokojná.Takže asi to nebudem rozpytvavat a pojdem do starej Pôrodnice,dokonca ani lekara si nebudem vybavovať ,necham to tak.Mám smolu že ked si nieco vybavim dopadne to na...tak teraz pojdem naslepo.
Pozeram že ty už más termin mozes rodit vsak? Ides do monobloku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre