Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anculala
24. nov 2012

@verion som nervozna z predstavy, ze mam svoje telo a babo zverit do ruk niekoho ineho. Kazdy clovek je iny... a myslim, ze nie kazdy z tych lekarov bol na medine excelentym studentom. Mam svoje zazitky z povrchneho pristupu na uplne inom oddeleni, takze celkovo lekarom nedoverujem. Ale uz sa snazim nemysliet na "co ak", mozno mi pomoze, ked zacnem chodit na ctg do nemocky. Navyse, je to v Bozich rukach, tak to snad bude dobre 😉 Ja chodim k ligusovi. A ty?

bambulka24
24. nov 2012

@lucka_o áno, aj pôr. asistentku si môžeš dohodnúť..je to nejakých 20 eur, ale nie som si istá, či je to aktuálna suma...

verion
24. nov 2012

@anculala ojoojooj o študentoch medicíny viem svoje a len sa smejem 😀 sestra odmietla študovať medinu lebo: "všetci sú to alkoholici"... a ja som minulý rok bola v Martine na praxi jeden týždeň, a keď sme si večer s kamoškou vyšli do barov, tak boli plné opitých a nafetovaných medikov 😀 radšej si nepredstavujem koľko z nich bude o pár rokov gynekológom 😀 o Lingusovi som počula veľa.. ja mám Frankovského... a rozhodli sme sa s manželom, že si dohodnem Olejára... budem kľudná aj ja, aj muž, aj rodičia 🙂

martina2006
24. nov 2012

@verion aky je podla teba Frankovsky?

verion
24. nov 2012

@martina2006 ja naňho zlé slovo povedať nemôžem... starostlivosť perfektná, prístup takisto, ak sa niečo opýtam, trpezlivo odpovie, vysvetlí.. vie ukľudniť... moja mamina k nemu prestúpila pred pár rokmi od lekárky, ktorá ju zanedbala a on ju z toho ťahal, a úspešne vyliečil... takže u mňa je to lekár na úrovni... 🙂 prečo?

martina2006
24. nov 2012

@verion u mna je to chudak,ktory ma poslal na interupciu,lebo som mala 17 rokov....ved kazda koruna je dobra nasim lekarom....

anculala
24. nov 2012

@verion pocula si o ligusovi vela? dobre ci zle?

verion
25. nov 2012

@martina2006 poslal alebo navrhol ako moznost? Lebo to su dve odlisne veci... a mimochodom aj mna sa pri stanoveni tehotenstva opytal "co dalej"... myslim ze to robi vacsina lekarov aby zabranili vopred nestastiu... aspon co viem od znamich kazdy sa ich to pytal pri tehu...mozno si to len tak pochopila lebo si mala 17 mozno keby sa ta to opytal o 5 rokov neskor brala by si to ako rutinu lekara...nezastavam sa ho ale proste neverim zeby niekoho lekar ci uz on alebo iny POSLAL na potrat.. je to proti kodexu.. a na margo, si myslis ze lekar ako on ma malo penazi a pomohlo by mu 250€ za tvoj potrat? Ja nie...

verion
25. nov 2012

@anculala skor z dobrej stranky..vela ludi ho odporuca...

mirka12011
25. nov 2012

@anculala
@verion
ja chodim tiez k Ligusovi a nemozem zle povedat....je super

anculala
25. nov 2012

@mirka12011 ja som tiez spokojna 🙂 Jedine, co sa mi nepaci, je, ze tolko zien vzdy stoji v ambulancii.. a nevidim v tom ani zmysel. Ale inak super

helinkah
25. nov 2012

@verion Olejára to hádam nie .Daj si pozor na jeho správanie a telefonovanie počas komunikácie s tebou vôbec Ťa nepočúva a to čakanie na neho a pri tom zistíš že nič nerobí a ty čakáš. Arogantný ale tvári sa ako stelesnená dobrota no nič moc.

verion
25. nov 2012

@helinkah ach, každý má svoj názor vieš... jednému vyhovuje ten, druhému ten.. ja som so svojimi lekármi spokojná... každý je nejaký, každý má telefón a telefonuje... mne príde niekto arogantný, tebe zas príde milý... vieš... a takto dookola.. ja som spokojná a nikdy sa ku mne nesprával arogantne, ani som si nevšimla aby sa tváril ako boh... takže tak...

mirka12011
25. nov 2012

@anculala hej 6ludi v ambulancii a tlacme sa ale aspon mam pocit ze to ide rychlejsie a nik ma nepredbehne uz ked som dnu ahhaha

anculala
28. nov 2012

viem, ze je to trosku od temy, ale kedze tu diskutuju viac-menej presovcanky, neviete mi poradit, kde v presove zohnat caj z ostruziny malinovej?

verion
29. nov 2012

@anculala moja skus bioobchody... tam maju vzdy vsetko co potrebujem 🙂 a vseliake caje... naj.vyber je asi na hlavnej myslim ze je to.na tej strane ako bata aj blizko nej... 🙂

marryen
29. nov 2012

@anculala neskúšala si v maxe v tom obchodíku, kde predávajú sypané čaje?

mirka12011
29. nov 2012

@anculala no co ako sa ti pacia novinky u ligusa?

bambulka24
29. nov 2012

@anculala ja som ho kúpila na sídl 3 v centrume, lekáren schneider 😉

anculala
29. nov 2012

@verion
@marryen
@bambulka24 dakujem za rady 🙂 Cajik stastne kupeny. Minule som skusala v centre na sidlisku III, ale nemali. Dnes sme boli na pesej, tam som nakoniec zohnala. Este raz dakujem
@mirka12011 Pred dvoma tyzdnami som si nebola ista, ci som prisla spravne... dvere do cakarne zavrete 😀 Ale dnu nas bola aj tak kopa... dnes pohodicka, ooovela lepsie 🙂 Za normalnych okolnosti sa to da v pohodke, no co ja viem... ak by som mala vysvetlovat sestricke pred inymi ze som prisla kvoli svrbeniu tam dole alebo nejakej chorobe, neviem ci by mi to bolo prijemne. Hadam nikdy nebudem mat dovod kvoli takym neprijemnostiam chodit k dr. 🙂

mirka12011
30. nov 2012

@anculala no presne nemyslim si zeby to bolo lepsie cakat vo velkej cakarni kde su lavicky take kde sadnu 2 tehule a konec tak dakujem pekne ja som si aspon ritku ohrievala na radiatore ale teda nic prijemneeeeeeeeeeeeeeeeee

milacik10070
30. nov 2012

ahojte baby ja som v 33 týždny tehotenstva a mam ijst na prietoky v utorok ale nieco mi do toho voslo a nemozem sa tam dovaolt do starej porodnici neviem co mam teraz robit chceme aby manzel isiel zomnov a aby vydel malicku neviete ci sa to da nemate z tim skusenosky takujem 🤐 🤐 🤐 🤐

anculala
30. nov 2012

@milacik10070 ja som mala podobny problem. Nie a nie sa dovolat... skusala som aj ine cisla, ktore boli na nete a nakoniec som sa dovolala. Zial, papierik som uz vyhodila, takze ti ho neviem dat. Inak bola si tam uz aj predtym na uzv? Ja som v 20tt bola v gynstare, na prietokoch v starej... a teda neda sa to vobec porovnat. Ja som malu vobec nevidela, manzel nakukal doktorovi ponad plece, takze aspon on nieco videl... aj ked hovoril, ze aj tak tam nic nevedel rozoznat 😕 a ze ani to rozlisenie nebolo az take kvalitne... Hlavne vsak je, ze doktor sa v tom vyzna a vsetko bolo ok 😉

marcovka1
2. dec 2012

@mirka12011 no ja som minule pozerala ze co to za zmeni porobil 😕 a co spravili prezliekaren stej cakarni ?teraz stat na chodbe tak to je uzas 😀

mirka12011
2. dec 2012

@marcovka1 nie nie prezliekaren je tam kde bola, v tej malej cakarnicke je len kartoteka a jedna lavicka, ze ked uz ta vola dnu aby si si sadla .............

marcovka1
2. dec 2012
meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

jarhal
5. dec 2012

neviete robi Mudr. frankovsky v starej voj.nemocnici morfologiu v 21tyz ? a ak mate skusenosti prosim napiste...bola som objednana k vaskovej od mojej gynekologicky a sesticka mi po telefone oznamila ze sono na genet.choroby v 20tyzd.stoji 40eur a trva to 10-15 min... podla mna aj skusenostiach ostatnych to je kratky cas na vsetkymerania ...... prvy raz som u nej bola v 16 tyz, na sono som platila 20eur a to napisala do spravy ze neda sa zistit pre gestacny vek plodu...tak uz nemam k nej doveru.....a zas poradili mi frankovskeho...

mirka12011
5. dec 2012

@jarhal a to kde tolko stoji sono? v starej je to vraj zadarmo........sak v gynstare je to lacnejsie :D a inak ten cas je v pohode to bude aj menej :D

jarhal
5. dec 2012

@mirka12011 vsak tolko stoji bez zaznamu v gynstare u vaskovej co si myslim ze dost bez fotky a dvd ...tie peniaze platime za nadstandartne vysetrenie.....v starej nemocnici tiez robia ale len zakladnu morfologiu a maju len obycajne sono kdesa neda zastaviz obraz a prezriet si a merat...vychadzaju len z pribliznych odchylkov......ale u frankovskeho je kvalitnejsi pristroj vraj je tam jednodnova chirurgia....ale aj tak sa plati len este neviem kolko....a kto by mal skusenost u neho budem rada ak sa ozve...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre