Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

juliap
11. aug 2010

@juliakocka tak nas valibucek mal pri narodeni 3420g, ale moje dievcata tiez tak priberali, ze prve 3 mesiace vzdy po kilecku a potom uz pomalsie ...

adky
11. aug 2010

@juliakocka moja mala tiez presne 3700 ked sa narodila :D

aha1
19. aug 2010

Ahojte chodili ste niektorá do rizikovej poradne v monibloku ? Robili niektorej amnio v PO ?

juliap
19. aug 2010

@aha1 chodila, ale pred 10 rokmi, ked tam bol kysely, teraz ma rizikovku pitonak a velmi si ho chvalia, aj ja som mala moznost teraz pred porodom, je to prijemny dr a snazi sa mamickam vsetko pekne vysvetlit ... len sa trochu dlhsie caka, lebo ma dost pacientok ... a ty si priamo z PO?

aha1
19. aug 2010

@juliap ano som z PO mne dr pitonak pred ôsmimi rokmi odrodil prvého syna ja som bola spokojná len som sa chcela opýtať ako je to teraz.

tati8
28. aug 2010

Ahojte mozete mi pomoct ako mam zrusit sukromu temu? nevyznam sa v tom. Zalozila som ju lebo som si myslela ze sa pripojite ku mne ale bola som asi naivna. :((((((((((((((
Tak chcela by som ju vymazat a neviem ako. Dakujem za radu.

matova
28. aug 2010

tati: ja netuším, nahliadam sporadicky do tejto témy o PO pôrodniciach a skúsenostiach , ale tu takmer nič nové, skús sa spýtať priamo adminov: janocka, danu, emjee, latvia - dole na lište 😉

snowella
29. aug 2010

@matova Ahoj, ja som toto forum objavila a precitala dnes ...Mam termin 19.10. a chystam sa do monobloku, mozno sa stretneme 🙂

matova
29. aug 2010

snowella: ahoj 🙂 monoblok- to je stará nemocnica či nová? ja sa chystám do starej pôrodnice.

nikus5
29. aug 2010

monoblok je nová 🙂 a prečo do starej?

matova
30. aug 2010

nikus5: kôli lekárom, chcela by som toho istého pôrodníka ako pri prvom pôrode 😉

sonetka
11. sep 2010

AHOJKY ja mam termin 28.11 a idem rodiť do monobloku ma niektora zvas tiež termin ako ja abi sme sa tam stretli a aky su tam doktory .

mirininu
13. sep 2010

ahojte,

aj ja idem rodiť do monobloku 😉 @snowella možno sa tam stretneme - máme podobný termín pôrodu 🙂

olienka12
13. sep 2010

Ahojte kocky,toto je zaujimave, ktora planuje sekciu,tak uz len do monobloku http://korzar.sme.sk/c/5545622/gynekologicke-op...

snowella
13. sep 2010

@olienka12 Zajtra sa mi potvrdi, ci u mna nebude prave planovana sekcia. Ja len laicky na to poviem, ze snad to nebude preplnene a bitka o saly, chaos a napatie medzi lekarmi... Inak, riaditelka, ktora sa uvadza v clanku, nie je odvolana? Este stiha zaviest tieto zmeny? No, ved sa snad zajtra priamo v nemocnici dopocujem, ake su na to ohlasy

snowella
13. sep 2010

@mirininu Uvidime... Zajtra mozno budem vediet viac, ako s terminom.

lola79
13. sep 2010

ahojte, mozno to tu niekde je, ale nechce sa mi citat 100 stran. Je pravda, ze v PO v noci nepichnu epiduralku?

olienka12
13. sep 2010

@lola79 ked stihnu pichnu 😉 anesteziolog musi byt,co keby bola sekcia?

lola79
13. sep 2010

@olienka12 dakujem.. ved presne nad tym som rozmyslala. Znama mi tvrdila, ze tam v noci s epi ratat nemam. dik 😵

mirininu
14. sep 2010

@snowella, tak máme podobný osud ... ja tiež idem na sekciu, len ešte neviem čo a ako ... budúci týždeň mám poradňu 😉

monfat
16. sep 2010

Mne povedali, že pichnu aj v noci, ale že dobre je niekedy aj ísť za konkrétnym anesteziologom. neboj sa sekcie, to len prvý deň je na h...., potom už v pohode

erica29
18. sep 2010

@soltysova1 ahoj, nesmieš sa tak báť a stresovať. klasický pôrod je pre dieťa prirodzenejší a aj bezpečnejší ako sekcia, a keď porodíš, máš pokoj, ale ženy po sekcii majú bolesti, nemôžu poriadne sedieť, ani ležať, ani chodiť. normálny pôrod je lepší, aj keď je to niekedy veľká trápenka(viem podľa seba). Ja som rodila 19 hodín, a o dva týždne mám termín, ale na sekciu by som nešla. Neboj budeš vládať tlačiť🙂) keď to už konečne príde, že už bude treba tlačiť, budeš sa tak snažiť, aby si to mala za sebou, že to pôjde ako nič- uvidíš 🙂 a potom pôrod samotný je 5 minútová záležitosť, takže pohoda, len tie bolesti pred tým tak dlho trvajú, hlavne nestresuj, lebo keď žena začne rodiť a vystresuje sa, spomalí sa jej pôrod. Tak držím palce

olienka12
18. sep 2010

@erica29 mala si sekciu? lebo ja ano a nie je pravda,ze nemozes sediet,lezat,chodit...jediny problem prvy tyzden bolo vstavanie inak nic. Monaft ti moze povedat ake mala 2 porody a porovnat...

olienka12
18. sep 2010

Poďte na hrad s kočíkom
Prvá kočíková párty pre rodiny s deťmi na Šarišskom hrade
v nedeľu 26.9.2010 od 11:00 do 16:00
(náhradný termín 3.10.2010)
- kozľací guľáš a klobáskovo-pivný stánok
- hry pre deti a komnata v hradnej bašte pre dojčiace mamičky
- vystúpi aj gitarové trio a oceníme najlepší čas výstupu na hrad s kočíkom
viac na www.hrad.wbl.sk,  0911-663377 štartovné 1€ na kočík

matova
18. sep 2010

ahojte,
prosím vás, kto bol v starej porodke- taký detail - sú tam nočné lapmpy? ja si to totiž už vôbec nepamätám, mala som iné starosti 😀
Inak ja som sekciu nemala, nechcem ani strašiť ale môj prvý pôrod bol hotová katastrofa- a a tlačiť som vôbec už nevládala ☹ . Po pôrode som chodila zhrbená asi 4 dni ešte a sadnúť som si nevedela kôli nástrihu....Napriek tomu, idem na "reparát" bez epidurálky a keď to nebude nutné tak bez sekcie.

erica29
19. sep 2010

@olienka12 nie, nemala som sekciu (len som videla a tiež veľa počula od kamošiek, že aké to je). Ja som tým len chcela povedať, že ak žena porodí normálne, tak má v podstate pár hodín po pôrode pokoj. Aj keď je pozašívaná, stále sa jej hýbe, zohýna a celkovo všetko robí ľahšie ako žene po sekcii. A potom každý lekár povie, môžeš sa to aj hocikde dočítať, že prirodzený pôrod je pre dieťa lepší a bezpečnejší.

sofia2008
19. sep 2010

Ahojte..chcem sa opytat, co treba priniest pre babo do starej porodnice? Naozaj stacia iba plienky? a este by ma zaujimalo, ci je tam moznost priplatit si nadstandardnu izbu..dakujem 🙂

juliap
19. sep 2010

@sofia2008 plienky, vlhcene obrusky a ak chces mat mimi pri sebe, tak v oktobri odporucam aj tenku ciapocku, lebo niektore sestricky sa vyzivaju v robeni prievanov ... na novej je jedna nadstandartka, ale v starej neviem ...

sofia2008
19. sep 2010

@juliap dakujem pekne

matova
19. sep 2010

sofia: odo mňa pýtali pre bábätko aj krém na zadoček 😉, a tiež ak budeš mať bábätko pri sebe tak zo tri plienky bavlnené, pod hlávku...Oni mne vtedy všetky veci vzali tam kde sotatné bábätká ošetrujú a keď už bolo možné aby bol pri mne cez deň tak zrazu že si ho môžem prebaliť...a veci boli u nich...tak som si plienky bola odobrať a mm mi priniesol ďalší krém na zadok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre