Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mexico_16
16. jan 2012

@lenny klik 😉

lenny
16. jan 2012

dakujem dievcata, ste super, a ked vam to neprekaza, zdielajte prosbu dalej aj na FB. Dik este raz

vikitino
18. jan 2012

zeny dakujem vam za vase nazory zajtra idem do nemocnice starej na vysetrenie ku kyselemu uvidime ako to doapdne tak mi drzte palce potom vam dam vediet ze co a ako 😒 🙂

sass158
18. jan 2012

ahojte...ja som rodila v monobloku...a nemám veľmi dobrú skúsenosť...prišla som v nedeľu večer s bolesťami, pichli mi injekciu,poslali ma na izbu aby som si oddýchla...no oddýchnite si ak máte každých 5 minút bolesti...ráno som už nemohla vydržať, šla som za sestričkou, poslali ma na sálu... na prvej dobe pôrodnej som ležala od 3tej ráno do 13tej...nikto o mňa ani nezakopol... asi 3 hodiny sa tam ani nikto neukázal... okolo 12tej konečne prišiel nejaký iný doktor a urobili mi sekciu... už by som tam druhý krát asi nešla...
ale čo sa týka starostlivosti po pôrode , nemôžem sa sťažovať, sestričky boli milé,pomohli mi aj pri kojení , dokonca pustili manžela aj na izbu , kedže som nemohla po sekcii chodiť...
tak toť moja skúsenosť... 🙂

zvonkohra
19. jan 2012

@vikitino no ako?
@sass158 to mi je luto a sc ti spravil ze si sa neotvarala alebo?

vikitino
19. jan 2012

@zvonkohra ahoj
aj ja mam v tpom trosku chaos poslednu menstruaciu som mala 22.5 2011 termin podla menstruacie mam 24.2 2012 potom sa mi to akosi posunulo na 17.2.. asi podla usg a dnes som bola v nemocnici na kontrolu a lekar mi urobil ultrazvuka urcil termin porodu na 3.2.2012 a povedal ze mam prist o desat dni na CTG .. nie je to cudne o desat dni bude 28.1 a termin mam hned 3.2 nema sa chodit na ctg castejsie? eni neviem v akom som tyzdni mam v tom chaos bojim sa aby sa maly ne anrodil predcasne pred 38. tyzdnom

zvonkohra
19. jan 2012

@vikitino tak naj termin by mal byt ten podla poslednej menst.ak si mala pravidelnu...od 36tt sa chodi raz za 2tyzdne na ctg a potom raz do tyzdna po 39tt alebo po 40tt uz kazdy druhy den

vikitino
19. jan 2012

@zvonkohra ale ja podala toho vsetkeho ani neznam v akom som tyzdni:DDDDDD 😒

vikitino
19. jan 2012

@sass158 jeeeeeeeeeeeeeej ty si manzelka mojho kamarata.. sitacika ci pana to je nahoda pozdravuj ho odo mna VIKi teda.. mate nadherne babo nech stezdravi a stastni 😲

monfat9
19. jan 2012

@vikitino Kysely je super....mala som pri ňom sekciu.. 😉 v pohode

vikitino
19. jan 2012

@monfat9 a robil ti sekciu v celkovej anesteze?ci iba lokalka?
inak dakujje za povzbudenie 😎

zvonkohra
19. jan 2012

@vikitino ja som tiez nevedela ale ja som mala nepr.menstr...podla gynek a prvych pohybov som mala mat termin 6.1 a rodila som 27.1 a to som podla porodnika bola v 41tt podla dietatka

lienka_cmuk
19. jan 2012

ahojte babenky s Prešova 😝 mozem sa k vam pridat? 😲 neviem o com tu pisete nehce sa mi vsetko citat tak asi nenaviazem na vašu teemu 🙂 tiez som s Prešova 🙂 konkretne sekcov su tu niejake sekčovkanky ? :P neže ma teraz zvalcujete ze pisem len tak :D

zvonkohra
19. jan 2012

@lienka_cmuk jasne mozes ale tu sa zvacsa pise o porodnici a dr ja som zo sekcova

lienka_cmuk
19. jan 2012

@zvonkohra no tak sa niejako zapojim do debaty 🙂 pozeram ze aj vy mate 😢 Lauriku ako my 🙂 a kde konkretne byvas na sekove? ozganuzijete si aj niejake stretka? aby sa deticky pohrali?

sass158
19. jan 2012

@zvonkohra pomaly som sa otvarala a keď ma napojili na CTG tak boli zlé ozvy... mysleli si , že má malá omotanú pupočníkovú šnúru okolo krku...ale mala nakrivo hlavičku otočenú, tak nenaliehala na pôrodné cesty, preto som sa neotvárala.

sass158
19. jan 2012

@vikitino jasné , pozdravím... 🙂 ďakujeme

dadda02
19. jan 2012

Ahojte mamky. Neviete o lekarovi/ke, ktory prepichuje uska nastrelovanim? V nemocke sme prepichnut nedali, lebo sme nevedeli, ci bude dievcinka alebo chlapcek a nasa pediatricka so sestrickou uz maju svoje roky... takze im pri prepichovani velmi nedoverujem. diky

nataliavaradyova
19. jan 2012

ahojte Holky!
tak ja som 7.mesiaci tehotenstva a nedavno sme sa sem nastahovali z Cr, z Kladna to je 20km od Prahy a nepoznam tu vela ludi ale manzel je Presovcan.
co mame znamych tak hovoria ze ziadnom pripade nemam rodit v PO....ale dneska nasa susedka mi tvrdila uplne opak🙂
ze vraj ona bola zhruba pred rokom rodit v Starej Nemocnici a ze vraj v pohode vsetko ale ona mala nadstandartnu izbu.
ja zachvilu si musim vybrat kde budem rodit a aj tam chodit na kontrolu...no som bezradna z toho ☹

mirka12011
19. jan 2012

@nataliavaradyova ja mozem monoblok len odporucit.... Inak Kladno je krasne mesto boli sme tam na svadbe hihi

anicka1981
19. jan 2012

@eliem ahoj, ja mam presne taku istu skusenost, s tym, ze sa to stalo 3x a pan doktor olejar nemal jednoducho cas, 4 a pol hodiny som cakala za vyhodnotenim ctg, 😠 tiez som robila v uk 6 rokov, nakoniec som isla do sace, bola som velmi spokojna 😵 , personal v pohode, do sace som isla uz s kontrakciami,nakolko rodit pri presovskych bohoch som si nevedela predstavit ani len v zolom sne, v KE som nemala nikoho, ani zazmluvneneho, a anic extra som neplatila,okr nadstandertnej izby, ktoru som si sama vyziadala, keby nie to, tak platime iba za manazela pri porode, novoreodencke bolo super, aj vsetky sestricky aj lekari boli velmi mily,,, n ked by som bola tehotna a mala rodit, urcite zase saca, 100% spokonost a v prvom rade, malasom pocit, ze su tam oni pre mna, a nie opacne,ako to bolo v presovskej starej,keby nieco napis IP,

marcovka1
19. jan 2012

@dadda02 ahoj nausnice nastreluju v zlatnictve Rubin to je na hlavnej od 6mes. odporucam moja mala ani neplakala super ani uska jej nehnisali ...lekari asi nenastreluju co ja viem 🙂

monfat9
20. jan 2012

@vikitino v celkovej, ja som chcela radšej v celkovej..lebo som panikárka a hysterka 😀 😀 😀 😀 Oni anesteziológovia dosť prehovárajú baby na tú lokálku....ja neviem snád je to lepšie..ale problémom sa nevyhli ani baby s lokálkou, mali silné bolesti hlavy, zimnice...bolesť...v podstate je to jedno 😀 😀 😀 😀

vikitino
20. jan 2012

@monfat9 :D no ani ja si neviem predsatvit lokalku a tie debaty medzitym o skalpeloch krvi atd panecku aspi pojdem spat :D

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

vikitino
20. jan 2012

@zvonkohra ja mam taky chaos v tych datumoch ze az ale necham to na maleho ked si zaziada vidiet svet tak ho uvidi a nikto mu v tom nezabrani 😀

vikitino
20. jan 2012

cawelko baby a neviete mi povedat ci v sterj nemocnici je nadstandartna izba a kolko stoji ? dikeska 😉

lubkasungirl
20. jan 2012

ja som mala lokalku a bolo to super vidiet hned maleho - aj pusinku som mu hned dala -no mala som straaasnu zimnicu po pôrode - cca hodku ma vkuse klepalo... 😒

tigrica182
20. jan 2012

@lienka_cmuk ahoj - aj ja som so sekcova 🙂

lienka_cmuk
20. jan 2012

@tigrica182 asi ta aj tak z videnia poznam 🙂 a kde konkretne byvas?

vikitino
20. jan 2012

@lubkasungirl uha .. a kde si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre