Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anka11
15. jún 2007

Ahojček, tak to by som bola aj ja zvedavá ako to je s tým Prešovom. Kto vie kde je lepšie? Niekomu tu a niekomu zase tu. V utorok som bola akurát v monobloku na CTG a ten prístup nebol najlepší. Takže som na pochybách kde mám ísť. Síce asi už budem musieť ísť do novej keď ma tam doktor poslal na vyšetrenie. No neviem, uvidím opýtam sa ho. O týždeň idem do poradne. Ta asi tak. 🙂

kevama
15. jún 2007

Ahoj anka a michell.
Ja som teraz tri roky praxovala vramci porodnej asistencie v presovskych nemocniciach a tak to mozem porovnat.Ja osobne by som si urcite volila novu nemocnicu-teda monoblok..Su tam ovela pristupnejsie sestry na porodnej sale,a su mladsie teda empaticke a nenechaju vas trpiet. sestonedelie ma vyhodu a to ze je socialne zariadenie na izbe, je tam v kazdej izbe roomig in, teda dietatko po porode podla vasho stavu a na vase vyziadanie je s vami na izbe. Sestricky a aj samotne doktorky a primarka z novorodeneckeho oddelenia su v porovnani so starou nemocnicou uzasne. Poucia vas o dojceni,ak ste prvorodicky, kazdy den vas informuju o stave babatka.A co sa tyka lekarov na porodnej sale nemam k nim vyhrady..
Je sice pravda ze v starej nemocnici maju polohovatelnu postel, no nevyuzivaju ju,lebo lekari na nej neradi rodia.cize urcite je vyhodnejsie nopva nemocnica, ak nahodou nemate v starej niekoho znameho

anka11
15. jún 2007

Ahojček kevama, takže je lepšia nová? No tak potom asi nebudem doktorovi nič hovoriť. Ja len že teraz keď som tam bola tak tam bolo dosť veľa rómiek. Dúfam, že keď budem ja tam tak oni tam nebudú. A je tam aj nejaká nadštandardná izba za príplatok? Je v niečom výhodná? Ja sa bojím, lebo švagrinka mala blbú skúsenosť ale nie v Prešove. Ta zatiaľ tak. Som rada že si napísala. Zatiaľ ďakujem 🙂

jankamanikova
15. jún 2007

Babule, ahojte.
Som Presovcanka, aj ked tam uz dva roky nezijem. Prveho synceka som rodit v PO nechcela, isli sme do Krompach. Mam kamaratky, ktore s Presovom vobec neboli spokojne, tak isli do KE. Mam vsak kamaratky, ktore nemali na vyber, tak rodili v PO. Ale nehovorili pozitivne. Vraj je tam neochotny personal, a ked nemas zaplatene, tak Ta zanedbaju. Najlepsie je mat svojho lekara, ktory Ta pride odrodit a mat pri sebe manzela. Vtedy je to s tym pristupom ovela lepsie. Izby su vraj otras, ale to neviem, lebo som ich nevidela.

Jedna moja znama vsak mala velke stastie. Lebo ked rodila druhe dietatko, tak skoro nik nerodil, tak sa vsetci k nej mali super. Aj mala sama roomingin izbu, aj kojenie prebehlo super, aj boli mili. Asi treba mat stastie. Ale ja by som do PO rodit nesla. Druheho syna sme porodili v Trnave, lebo tam sme zili. Tam som bola spokojna. Ale ked sa vratime do PO, a budeme camkat dietatko, tak pojdem do KE. Iba ak by sa zmenila situacia v porodniciach.

kevama
16. jún 2007

anka11
urcite nova nemocnica..romky tam sice su ale su na druhej strane a mju samostatnu kupelnu aj jedalnu cize sa snimi stretnes len na ceste na novorodenecke oddelenie..a ked budes mat babo na roamingu tak ich nestretnes..a je tam nasstadantna izba za 500 sk na den za mi zda a je tam prebalovaci pult,tv, polohovatelna postel(tym si nie som izba),vsetko je v dreve, plus samostatny sprchovaci kut a wc a okrem toho pustaju tam otecka vacsinou kedykolvek, cize sa to oplati..akurat ze ju od romskych izieb delia nejake 4-5 izby ale ty aj tak velmi nebudes vychadzat niekde mimo,a oni su vacsinou bud dole v hale alebo na izbach..cize oplati sa to,ak chces mat komfort a chces byt sama..

michell
autor
16. jún 2007

dievcence som rada ze ste sa rozpisali,mne jedna kamoska povie ze lepsie je byt v starej druha ze v novej, ale ako som citala co napisala kevama tak asi bude lepsia nova predsa za ten priplatok to stoji zato.ja chcem mat tiez manzelika pri sebe urcite to bude lepsie.a tie ciganky, ved oni su vsade 🙂 rodia ako jablone 🙂 dufam ze tato diskusia bude pokracovat a budeme si navzajom radit.chcem sa tiez opytat ci sa da tu v PO rodit aj nejako inac napr. do vody alebo tak.Dakujem vam a prajem krasny den 😉

kevama
16. jún 2007

michell
v starej nemocnici sa da rodit na polohovacej posteli, ale nevyuzivaju ju skoro vobec ak nemustia(teda ak nie je uz nic ine volne)..a je to vyhoda len v tom, ze sa ty das do takej polohu akej chces ale v podstate aj tak je to tak pololez-polosed ako klasika..
a maju sice aj porodne stolicky ale za tri roky som nevidela na tom rodit nikoho...
manzel pri porode je za 500sk, ale je to uplne normalna bezna vec, na ktoru si zvykli..
a vyuzivaju aj fit lopty v novej sice menej, ale ak sa na to spytas, a budes moct vzhladom na stav, tak ti ju v pohode daju...
a do vody by som ti neodporucala...je tam riziko infekcie babatka, napriklad plodovou vodou...

michell
autor
16. jún 2007

kevama dakujem ti za rady 😉 este by som mala na teba jednu otazocku ak nahodou vies.Moj lekar mi povedal ze mozem ist na 3D ultrazvuk v 24 tt myslim, ale na tejto stranke si dievcata pisalai ze boli uz aj v 16 tt, ale b BA.Myslis si ze napr.v KE by spravili tiez ultrazvuk 3D uz v 16 tt?

kevama
16. jún 2007

michell
nemas za co som rada, ze som niekomu mohla mojimi skusenostami s PO pomoct...a pokial ja viem najlepsie je na 3D ultrazvuk ist medzi 16-20 tyzd.lebo vtedy babo este nie je take velke a nie je fixovane tak pevne v brusku, cize vidno vsetko..
totiz ak je to po 20t tak uz je babo tak,,natrieskane" ze ak je nahodou zle otocene, tak nevidno nic..cize rozhodne ist na 3D alebo na 4D do 20t
a inak robia ten ultrazvuk aj v PO, doktor Pall treba sa objednaj a urobi ti poobede od tej druhej vacsinou v stredu

michell
autor
16. jún 2007

parada tak som velmi rada ze si poradila.musim si este zistit tel. cislo aby som sa objednala.a ty uz mas deticky? alebo cakas? 🙂 asi som velmi zvedava co? 😉 prajem ti pekny vecer

kevama
16. jún 2007

nie nemam este deticky ani necakam ale planujem tak za tri rocky(som do toho taak trosku ,,blazon) 😀 ..ja viem vsetky tie veci, preto ze som tento rok skoncila porodnu asistenciu, a prax pocas troch rokov som mala prave v PO...

anka11
17. jún 2007

Ahoj Kevama,
ďakujem za rady, som rada že si mi trochu objasnila ako to tam je. Ale mám ešte jednu otázku. Tú nadštandardnú izbu si mám objednať dopredu, alebo ako to tam funguje. Veď ja neviem presne kedy ma chytí pôrod, a čo ak tam akurát niekto bude. To majú len jednu takú izbu. No z jednej otázky je ich viac. Zatiaľ ďakujem za všetko. Anka 🙂

Michell,
ohľadne 3D ultrazvuku. Ja som bola v Prešove v Gynstar na požiarnickej ulici a bola som až v 25. týždni. Síce mal doktor čo robiť aby maličkú bolo vidno perfektne, ale máme aj video aj fotečky. Mala akurát vážila 800g a že to je na 25. týždeň dobre. Všetko nám pekne poukazoval, kde ma mala chrbticu, srdiečko, koľko sa akurát ojedla, hlavičku - mozog, atď. Bolo to dačo nádherné. Stálo to zato. Manžel sa rozplýval jak malý chlapček. Ta asi tak k 3D.

michell
autor
17. jún 2007

anka: dakujem za informacie ohladom 3D, mozem sa ta este nieco opytat?Nemas nahodou tel. cislo tam?Vies aby som tam mohla zavolat.Ja by som aj sla tak po 16 tt ak to robia aj skor.Kolko si platila a ako dlho to asi trvalo?Ja viem vela otazok ☹ Myslis ze by mi ho urobili aj v 16 tt?Dakujem ti velmi pekne a prajem ti krasne a bezproblemove tehulkovanie 🙂

anka11
17. jún 2007

Ahoj Michell,

mňa tam objednával môj gynekológ, ale na gynstar mám číslo a môžeš sa informovať aj tam podľa mňa. Tu je číslo: 051/7712244. Určite objednávajú aj oni nielen gynekológovia. No a platila som rovných 2 000,- Sk. Je to dosť, ale bola som spokojná, pretože mi doktor všetko poukazoval, povedal o malej ako sa má a tak. Hovoril, že nemá žiadny ráštep, aj že má všetko vyvinuté tak ako má byť. Čiže ti povie či je malé o.k. alebo či je choručké a tak. No a boli sme tam polhodiny. 🙂 A aj ja tebe prajem krásne tehuľkovanie a pekný oddychový deň 😉

michell
autor
18. jún 2007

dakujem anka za cisielko ja tam skusim brnknut 😉

kevama
26. jún 2007

anka11
zda sa mi ze sa to neda zaplatit dopredu, kedze nevies presne kedy budes rodit..ale podla mna najrozumnejsie by bolo ak zacnes chodit na CTG v 36.tt do monobloku,tak sa spytas na porodnej sale, ze ci si to mozes objednat dopredu ale staci az tesne pred porodom..ono ked ju maju volnu, tak s tym nie je problem..a ked ju volnu nemaju, tak maju este jednu izbu- jednotku, ale nie je nadstandartna...
ak ma CTG tvoj lekar u seba,tak skus zajst na sestonedelie, a tam ti sestricky povedia...

anka11
26. jún 2007

Ahoj kevama,
ďakujem za všetko ...
Inak ma napadlo že sesternicina mamka tam robí,no v monobloku tak sa posnaží a niečo mi ešte zistí a ak sa bude dať tak mi aj vybaví. Tak uvidíme čo a ako. Dúfam že to bude o.k. Inak na CTG som už raz bola, doktor sa pomýlil a poslal ma o 2 týždne skôr. Tak sa tam na mňa vykričali že som bola sklamaná, ale potom povedali že to je doktorova chyba. No čo už. Aj to sa stáva ...
Zatiaľ papapa

A už nikto nevie nič iné ..... Hmmmm??? 😵 Škoda.... ☹

Už sa mi to kráti 😅 🙂 😉

soltysova1
28. jún 2007

Prosím Vás ako mám porodiť, ja mám z toho neskutočný strach a bojím sa proste úplne všetkého, najmä toho, či sa niečo pri tom nestane malej. Myslíte, že je lepšia sekcia alebo prirodzený pôrod? A čo otec pri pôrode, ten Váš to zvládol v pohode? Naše bábo je zatiaľ ok., a malo by prísť na svet v polovici septembra, len mám strach, či sa chuderka nezačne dusiť, keď už nebudem mať síl tlačiť.
Prajem Vám pekný deň

michell
autor
28. jún 2007

soltysova: verim ti ze mas strach, ani ja sa neviem rozhodnut ako aj ked este mam cas.Citala som o normalnom porode o porode s epi a tiez o sekcii.No vies na kazdom porode sa najde nieco pre a nieco proti takze to mas tak.Teraz sa mi najviac pozdava normalny poros s epi ale tiez mam strach lebo sa to picha do miechy.Tak rozhodovanie je tazke ☹ A chodis na tu predpripravu na porod?Mne to odporucili vraj to velmi pomaha po psychickej stranke tak neviem.Dufam ze tu dievcata prispeju svojimi skusenostiami aby sme sa mohli potom rozhodnut 😉 Prajem ti prijemne tehulkovanie a to spravne rozhodnutie 🙂

kevama
28. jún 2007

anka11
vela stastia a hlavne vela sil a psychickej podpory pri porode.Ak nebudes vediet tlacit, sestricky ti pomozu, toho sa neboj.A prosim potom sa ozvi ako si dopadla.

PS:,,uzi" si este zvysne dni tehotenstva, kym je malicke este v brusku.. 😉

anka11
29. jún 2007

Kevama
jej ďakujem veľmi pekne. Dobre mi to padlo. Inak som nervózna, lebo ma každý straší že to ja pôjdem skôr lebo mám veľké bruško a tak. Už mi to lezie na nervy trochu. 😠 Musím to vyhodiť z hlavy lebo potom už nebudem ani spať a to nehovorím o mamke. Tá sa len utešuje že ešte ne, lebo v noci sme skoro vždy same doma a do PO máme 25 km, ale braško to stihne tak za max. 10 min. - sľúbil mi to. Tak uvidíme. Zatiaľ papa a pekný večer všetkým 🙂 😀

kevama
30. jún 2007

anka11
To vies ak je to vase prve babatko,tak kazda mamka je tak trosku hakliva a netvozna ako to jej dcera zvladne, ked si predstavi seba pred tolkymi rokmi..Sice ta nepoznam, ale nemyslim si podla pisania, ze si nejaka ,,hysterka",ktora bude robit paniku...A porodne bolesti trvaju dost dlho na to, aby sa vsetko stihlo..Takze moze byt mamka kludna.(A obzvlast ak je to prve dietatko, tak si pockas na neho trosku dlhsie ako potom na jeho surodencov) 😉
Nastastie to tak priroda zariadila, takze neboj...Ak zacne boliet brusko dole a hlavne v krizoch vtedy je uz najvyssi cas utekat zbalena do porodnica...

pekny dnik 😉

anka11
30. jún 2007

Ahojček kevama,

nie je to u nás prvé bábätko, ale moje je prvé. Brat už má 8 mesačného synčeka, ale jeho manželka išla na cisársky pretože ona je od neho staršia o desať rokov, no a jej to vybavili v Bardejove. Ja som nechcela vymýšľať, že jak bude ta tak bude (buď normal alebo cisársky)- podľa okolností. Ale ja verím tomu, že keď maličká bude chcieť ísť na svet tak bude doma môj manžel alebo ocinko. 😀 Robia turnusové práce tak sme skoro vždy same. Ale v pohode. Zatiaľ ďakujem za všetko.

pekný víkend - oddychový papa Anka 🙂

astonka
1. júl 2007

Ahoj ja som Bardejovčanka ale byvam tu v PO,sovju prvu dceru so rodila v BJ ale ležala som potom tu kedže mala sa narodila predčasne,(pred 7 rokmi)ležala som vtedy v monobloku no hruza,pristup lekarov aj sestier,neviem aka je poporodna starostlivosť ale ja som tu bola kvoli malej ak sa neptam tak nič neviem,druheho dieťatko som tiež rodila v BJ (pred rokom)no perfektne,nove oddelenie,mala som nadštandart,WC a sprcha je spoločna len s jednou izbou,kdešto v po bolo vtedy kdesi na konci chodby a nehovorim v akom stave,takže to je moj nazor skôr na "ubytovanie",rozhodne ak by som mala tretie hoc sa sama odveziem tak len v BJ,ja Prešovu neverim,(mala som aj skusenosti s deckou nemocnicou a lekarmi tak nikdy viac)tolko odomna

misiak1983
5. júl 2007

kevama prepac ja som rodila v novej ale tie mile pôrodne asistentky som tam nestretla az na praktykantky

anka11
16. júl 2007

Tak čo už nikto nič nové o pôrodniciach v PO? Hmmm? Napíšte, aby ďlšie tehuľky vedeli ako sa zariadiť. Potom napíšem moje skúsenosti, veď už je to o chvíľku tu. 😅
Tak papa a pekný prehorúci zvyšok dňa Anka 😵

michell
autor
16. júl 2007

ahojte babulky, tak co ako sa mate?anka tebe sa to uz blizi co?prajem ti rychly a lahky porod a hlavne zdravucke malicke aj tebe zdravicka 🙂 Ja co tak zistujem tak asi najviac sa mi pozdava stara porodnica aj ked to tam nieje vybavene najlepsie ale aspon je tam mili personal vraj 🙂 takze prispievajte dievcenece nech sme mudrejsie 😉

anka11
17. júl 2007

Ahojte tehuľky 😉 ,
tak dnes som bola v poradni a som sa rozprávala so sestričkou ohľadne starej alebo novej pôrodnice a ona mi poradila aby som šla na novú, že tam je to lepšie. Aj po hygienickej stránke ale aj ohľadne sestričiek. No a že pokiaľ nieje pacientka "múdra" tak sú k nej veľmi milé sestričky. Takže asi tak zatiaľ. Ale ešte potom napíšem, že či to aj tak bolo. Zatiaľ papa Anka 😀

kevama
26. júl 2007

anka11
No ahojky..Tak co uz to mate za sebou, ci sa drobcekovi nechce ist z bruska na svet??
Predpokladam ze doma je uz vsetko pripravene, a netrpezlivo cakate,kedy to pride..
Potom sa ozvi ako ste to zvladli a ci som poradila dobre novu nemocnicu..
drzim palce

michell
autor
26. júl 2007

ahojte dievcenece, viete o tom ze sa bude stara a nova porodnica zlucovat?Ze vrat nova sa stahuje do starej 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre