Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

betus82
3. máj 2011

@tigrica182 Ja o 9.00 🙂, možno. Ako tam stále strávim hodinu a pol až dve, tak je to pravdepodobné. Som zvedavá, ktorý doktor tam bude.

tigrica182
3. máj 2011

@betus82 no tak to som zvedava aj ja - mala som 3CTG za sebou a vzdy tam bola Palova.... teba kto vysetroval?

betus82
3. máj 2011

@tigrica182 Mňa najprv Borecká, potom Hricová, Poch a dvakrát Paľová. Najlepší pocit som mala z dr. Hricovej.

tigrica182
3. máj 2011

@betus82 mna vzdy Palova.... tak som zvedava na zajtra - poznavaci znak - kabelka so vzorom tigra :D

betus82
4. máj 2011

ahojte, tak dneska tam bola dr. Horánska, bola celkom milá. A keď neporodím do nedele, tak mám prísť v pondelok na poradňu a uvidí sa, či ma hospitalizujú. Tak držte palce 🙂.
@tigrica182 Dneska som bola skoro vybavená, ani som tam dlho nečakala, akurát na začiatku. Asi sme sa aj stretli, podľa fotky usudzujem, tak možno nabudúce. A tebe, čo povedala?
A inak nepoznáte dr. Vagaskú, lebo je na rozpise na nedeľu a podľa prvého sona (vraj najpresnejšieho) mi to vychádza na nedeľu. Nemali ste s ňou skúsenosť?

olienka12
4. máj 2011

kocky chodi niektora k dr.Vaskovej? skusenosti s nou ako gynekologom nie porodnickou

lenkahanusinova
4. máj 2011

Ahojte kocky,v pondelok idem prvykrat na CTG do starej porodnice,nevedela som sa do poslednej chvile rozhodnut ci stara ci nova,ale nakoniec stara vyhrala,ale dnes som sa dozvedela,ze tam pracuje Dr.Kysely (alebo tak nejak) a ze vraj nic moc,tak sa chcem opytat ci mate s nim niektora skusenost ci uz dobru alebo zlu.....
a este sa chcem opytat,ci je v starej porodnici Dr.Poch,lebo som pocula,ze odisiel do Krompach,tak neviem co je na tom pravdy.
Dakujem za odpovede 🙂
Inac dnes som mala chvilami pocit,ze mi roztrhne brusko zdalo sa mi take velmi napäte- to je to tvrdnutie?Som totiz prvorodicka tak neviem ako to ma cele vyzerat.Termin mam 28.maja,ta rada by som to dovtedy aj vydrzala 🙂

mmaarrttiinnaa
4. máj 2011

@lenkahanusinova ahoj v prvej casti otazky ti neporadim ale to co si opisala mohlo byt tvrdnutie bruska to budes treaz zaziva castejsie az do porodu. Inak pri Pochovi som rodila Vanessku maximalna spokojnost viem ze este v maji minuleho roku tam bol ale ci je tam teraz neviem

mmaarrttiinnaa
4. máj 2011

@lenkahanusinova teraz ked citam starsie prispevky tak baby pisu ze tam Dr.Poch pracuje

juliap
5. máj 2011

@lenkahanusinova ja som chodila ku Kyselemu, ked som bola tehotna s Emkou, maximalne som bola spokojna, teraz pri Jarkovi som sa neskoro dozvedela, ze je v starej porodke, inac by som bola isla tam, ked som mala problemy a napriek tomu, ze som bola v novej nemocke, tak mi aspon telefonicky poradil a ubezpecil ma, ze ak by bol nejaky problem, mam zobrat svoje papiere a povedat, ze idem na staru nemocku k nemu ... takze ja mam len dobre skusenosti s nim ... a ked mas termin 28.5. tak kludne uz ti moze brusko tvrdnut, aj kontrakcie falosne to mohli byt, ak by si mala pri tom neprijemny pocit, tak bez vahania zajdi do nemocnice

janinah
5. máj 2011

@lenkahanusinova ,mne Dr. Kyselý doslova zachránil život,takže z prešovských gyn. mám k nemu najväčšiu dôveru 😉

lenkahanusinova
5. máj 2011

dakujem,tak hadam potom budem vediet aj rozoznat tie falosne kontrakcie od skutocnych 🙂
dakujem aj za info o doktorovi.to je tak ze jedna baba povedala a potom uz idu pletky vselijake.....
prajem pekny den

nikietka
5. máj 2011

@betus82 Tak ja uz mam "po" 🙂 Nemala som nikoho, nakoniec mi museli spravit sekciu a operoval ma mudr.Kyselý, uzasny clovek. Som mu vdacna za malicku. Ako sa mas Ty? Ako sa citis? Uz mas, tusim, termin,ze? Drz sa!!!! Drzim palce, na porodnici v st.nem.je skvely personal.

nikietka
5. máj 2011

@lenkahanusinova Ahoj, ano, MUDr.Poch je v starej porodnici 🙂

betus82
5. máj 2011

Tak blahoželám a teším sa s Tebou 🙂. A prečo si musela ísť na sekciu? MUDr. Kyselý je fakt dobrý odborník, mala si šťastie na neho 🙂. Ja mám dneska termín, ale zatiaľ sa nič nedeje. Nemám kontrakcie, akurát občasné tvrdnutie brucha a večer mávam aj bolesti krížov a podbruška. Včera som bola na CTG, tak keď do konca týždňa neporodím, tak v pondelok rozhodnú, čo so mnou ďalej. Ešte raz blahoželám, aj ja už by som to mala rada za sebou.

betus82
5. máj 2011

@nikietka Tak blahoželám a teším sa s Tebou 🙂. A prečo si musela ísť na sekciu? MUDr. Kyselý je fakt dobrý odborník, mala si šťastie na neho 🙂. Ja mám dneska termín, ale zatiaľ sa nič nedeje. Nemám kontrakcie, akurát občasné tvrdnutie brucha a večer mávam aj bolesti krížov a podbruška. Včera som bola na CTG, tak keď do konca týždňa neporodím, tak v pondelok rozhodnú, čo so mnou ďalej. Ešte raz blahoželám, aj ja už by som to mala rada za sebou.

lenkahanusinova
5. máj 2011

@nikietka dakujem za odpoved a blahozelam k babätku a prajem hlavne vela zdravicka 🙂

juliap
5. máj 2011

@nikietka tak vitame ta medzi maminkami a krasne miery ma Zojka 😉

marcovka
6. máj 2011

@nikietka blahoželám k pekne velkej dcérke 🙂

nikietka
6. máj 2011

@lenkahanusinova
@juliap
@marcovka
Ďakujeme, veľmi sa jej tešíme 🙂, je to naše Zlatíčko 🙂

@betus82 Najprv všetko svedčilo pre spontánny pôrod, aj odtiekla PV, kontrakcie bežali, ale po 5-6 hodinách, keď už boli intenzívne po 2min., tak padli na 0. Toto sa opakovalo noci - dni...pán primár ma vyšetril a zistil asynklitizmus, nesprávne naliehanie hlavičky malinkej na vchod, takže iná možnosť ako sekcia nebola. Navyše, maličká mala cez 4000g,takže ihneď nariadil sekciu a do 2 hodín sme boli na pooperačke. So starostlivosťou som bola nanajvýš spokojná, sestričky sú skvelé, aj na novorod., aj na sále, na pooperačke, jediné, čo ma mrzí je, že to oddelenia tak vyzerá..., ale to je obraz nášho zdravotníctva... inak by si personál, čo tam pracuje, zaslúžil prvotriednu kliniku, lebo pri tých výkonoch, čo tam podajú, majú nárok na špičkové vybavenie a naozaj poriadny plat.

lenkahanusinova
7. máj 2011

kocky ,este sa chcem opytat to ked idem v pondelok prvykrat na to CTG-cko,to pojdem do nejakej ambulancie k doktorovi,alebo ako to tam chodi?To pridem a ma natoci ten lekar,ktory ma prave sluzbu?
dakujem a prajem pekny aj ked uprsany den 🙂

marcovka
7. máj 2011

@lenkahanusinova ahoj sestricka ti natoči CTG v jednej miesnosti a potom ides k lekarovi na zhodnotenie do ambulancie,ale to je hned vedla seba aspon v starej je to tak a v monobloku neviem 🙂

lenkahanusinova
7. máj 2011

@marcovka do starej idem a dakujem za info 🙂

pavli_e
8. máj 2011

Kočky, dlho citam Vase prispevky, ale teraz som sa rozhodla po vlastnej skúsenosti napisať. Viackrát na starú pôrodnicu nevstúpim! Ja viem je to môj názor a moja skusenosť, ale o tom niekedy neskôr. Bola som prvykrát teraz na CTG ale v Monobloku no niečo neskutočné,úžasný prístup, milá sestrička ešte nám ukázala pôrodnú sálu, celé oddelenie - nové vymaľované, čisté. Mladý lekár nás ešte zobral na SONO full servis...Určite tam pôjdem rodiť.

zvonkohra
8. máj 2011

@pavli_e kazdy ma svoj nazor a to je tema kde sa prijma kazdy nazor 🙂 ja druhy tiez len v novej aj ked som rodila ked prave malovali ale bola som max spokojna....aj ked vravia ze v starej ta nenechaju dlho cakat ked sa neotvaras ale co je na tom pravdy netusimm
@nikietka jeeej blahozelame krasne miery a kto ti robil sc?

anavila
8. máj 2011

@lenkahanusinova ahoj..pytala si sa na doktora Kyseleho...asi je to dobry odbornik, vela zien ho chvali a aj mna vysetroval a rozhodol, ze ideme na to..aj ked nerodil ma on ale Hricova - perfektna lekarka...prajem ti aby si natrafila na nu, je fakt uzasna...ja som rodila pri nej dva krat...Miška aj Tatianku...je fakt super...Mudr. Kysely vysetruje ale dost drasticky, ze mas pocit, ze sa ti hrabe v zaludku 😅 no ale da sa to prezit....to je to najmenej...dufam ze neolutujes ze si sa rozhodla pre staru porodnicu....niekto sa pytal na doktorku Vagasku...to je myslim taka mladunka stihla s dlhymi vlasmi...chodila na vizity... blizsie ju nepoznam...drzim ti palce ako aj ostatnym...cmuk

lubkasungirl
8. máj 2011

@zvonkohra To nie je pravda, ze nenechaju dlho cakat - kamoska pred tyzdnom rodila 18 hodin, co sa neotvarala...!!!

lenkahanusinova
8. máj 2011

@anavila dakujem pekne ako ja si myslim ze vsade si to musi zena prezit hlavne sama a ak by som sla kdekolvek tak natrafim na niekoho kto bude mat zly den...takze fakt len zatat zuby a tesit sa z toho maleho zazraku,pre ktory sa to vsetko oplati absolvovat..... 🙂

lenkahanusinova
8. máj 2011

...a o tom dlhom cakani a necakani...to je tiez take diskutabilne...mam kamosku,ktora rodila cca pred mesiacom v novej a vlastne ju nacal gynekolog pri vysetreni,na druhy den jej zacala odtekat plodova voda,sla do porodnice a 4 dni ju nechali cakat na tej "cakarni" a pomaly jej odtekala plodova voda......medzitym odrodilo dost inych zien....takze asi tak.nechcem teraz tvrdit ze nova urcite nie ale stat sa moze hocico a hocikde....takze treba len dufat a modlit sa aby vsetko dobre dopadlo ci uz to bude v novej,ci v starej,ci v kosiciach alebo hocikde inde.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre