Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
26. mar 2010

mozem ti poslat tie, co mam od Janky, aby si videla, co to je a co si mozes priat, co odmietnut a tak.

ejasmeja
26. mar 2010

vlastne aj to, aby bol tvoj muz s tebou po cely cas, pripadne isiel s babatkom na osetrenie moze byt sucastou porodneho priania

katka22r
26. mar 2010

to vsetky idete do bj?

cmuky82
26. mar 2010

Podla mna by sa ani nemalo moc planovat, lebo podla mna sa to aj tak vsetko na poslednu chvilu pomeni 😒
katka preco? budes sa na nas hnevat? 😀

olienka12
26. mar 2010

baby co idete do bj resp. inam ako budete riesit CTG? budete chodit do BJ? lebo ked do PO,tak zaznamy zapisuju do karty pochybujem,ze budu ochotni Vam ich dat.... dorieste si este toto lebo na ctg by sa malo chodit tam,kam pojdete rodit

cmuky82
26. mar 2010

olienka no ja by som uz najradsej na ctg chodila do BJ a dufam, ze to aj tak bude. To sa chodi od 36tt? a raz za tyzden?

olienka12
26. mar 2010

ano od 36tt ak je nejaky problem tak 2x aj po 40tt sa chodi 2x tusim,ale to som uz ja nezazila 🙂) ja by som na konci tehu nezvladala sediet v aute hodinu tam a hodinu naspat :(

cmuky82
26. mar 2010

no ja urobim vsetko preto aby som to nejako zvladla 🙂 ved vozit ma bude mm

katka22r
26. mar 2010

cmuky no nebudem sa hnevat len ma potom bude zaujimat ako to tam bolo ked to tak svetlo opisujete 😉

a po 40tt sa chodi kazde 2 dni

cmuky82
26. mar 2010

kati ja nehovorim, ze tam budem mat lahsi porod, ale cele to tam na mna posobilo tak ukludnujuco, z porodnej saly som vobec nemala strach a vysetrovna posobila skor ako nejaka kancelaria a nie ako ambulancia. Ked som z tamad odchadzala uz som sa aj celkom tesila na porod 😕 . No ked som odchadzala z PO porodnice tak som tri dni nespala a revala ako idiot mm na pleci, ze sa tam uz nechcem vratit. 😅 Pre niekoho mozno prostredie nic neznamena, ale mne to velmi pomaha sa uvolnit 😉 Ale ako som uz pisala tym najvacsim dovodom je, ze moze byt mm pri mne cely cas a ked som sa na to pytala v PO tak mi povedali, ze to nie je mozne ☹ tak asi z toho som bola najviac sklamana a preto sa rozhodla pre BJ

katka22r
26. mar 2010

ved ani ja to nehovorim

olienka12
26. mar 2010

eja toto sa ti bude pacit http://rtl-now.rtl.de/baby.php?film_id=23270&pl... ja som teda slzicku vyronila ake to bolo nadherne 🙂)

katka22r
27. mar 2010

dobre ranko kocky ako?

tie co idete rodit do bj to naozaj budete vzdy dochadzat na ctg a co ak na vas pride rychly porod a nestihnete tam?ja len tak sa pytam...ako je mi to jedno ze kam idete rodit len tak ma to zaujima....a viete co naozaj nechapem kvoli comu si nemozete vybrat presov,to vam nebude smutno byt tak daleko? 😒 to sa pytam preto lebo ja by som az tak nemohla ist ja som taka citliva a neni som rada sama

zanna28
27. mar 2010

Kati, ja som sa presne kvôli tomu rozhodla pre PO,neviem si predstaviť,žeby som nemohla aspoň na chvíľu denne vidieť svojho manžela a moju lasenku Tamarku....u mňa zavážila rodina.

katka22r
27. mar 2010

zanni asi tak ja hoci len manzela

cmuky82
27. mar 2010

katka ved predsa mame auta a nie je to az taka dialka. mm a moja rodina budu za mnou chodit kazdy den uz ma o tom ubezpecili 😀 len aby mi este neliezli na nervy ked sa ich tam tolko nahrnie 😀 .
Tym najvacsim problemom moze byt naozaj ten rychly porod, ale ako prvorodicka by som mala stihnut v pohode 😅 .
Hovorili, ze tam vela ludi chodi nie len z PO, ale aj z KE a v pohode stihaju.

katka22r
27. mar 2010

ok moja ja som sa len tak pytala 🙂

monfat
27. mar 2010

cmuky, nič v zlom, ja len toľko že keď budú postupovať tie neuveriteľné bolesti, nebudeš možno ani vnímať kde si, nič nebudeš vidieť ani počuť, nieto ešte aké prostredie tam je. Ja ťa nechcem strašiť, len by si sa asi mala pripraviť na to, že ti to nakoniec bude jedno. Ale však koniec koncov sú aj nejaké iné prípady, možno ty budeš patriť k nim. teda dufam

katka22r
28. mar 2010

krasnu nedelu vam prajeme 😉

cmuky82
28. mar 2010

monfad mas pravdu viem, ze ked pridu tie bolesti tak budem uplne na dne a vtedy budem chciet manzela pri sebe, aby som mala aspon psych. podporu. V PO mi povedali. ze moze prist az na druhu fazu porodnu a to mi je s prepacenim na prd, ked uz ho tam mozno ani vnimat nebudem 😅 . Len preto som sa rozhodla pre BJ, lebo tam moze byt so mno od prichodu do nenocnice az do narodenie babatka aj keby to trvalo 15 hodin 🙂 . To je ten hlavny dovod. Sama PA mi tam povedala, ze mm je najdolezitejsi v prvej dobe porodnej a nie v druhej. No keby som mala CR tak idem do PO tam by aj tak mm nemohol 😉

katka22r
28. mar 2010

drzim vam palce

cmuky82
28. mar 2010

kocky pridala som foto mojho brucha, ktora chcete tak kuk 😎

katka22r
28. mar 2010

cmuky krasne brusko mas a bez strii no super....a aj ultrazvuky su pekne... 🙂

cmuky82
28. mar 2010

zatial strie nemam, ale podla mna sa este mozu spravit ☹ . Pocula som, ze niekomu sa aj par dni pred porodom spravia, ale nevadi hlavne nech je vsetko v poriadku. Videla si aj kociarik?

monfat
28. mar 2010

cmuky no tak veľa šťastia, ja sa pokúšam vybaviť cisársky rez, lebo môj prvý pôrod bol horor, tak dufam že sa mi to nejak podari. Prajem ti ešte raz veľa šťastia a samozreme nech všetko prebehne bez komplikácií.

cmuky82
28. mar 2010

monfat vdaka, nech aj tebe to dopadne najlepsie ako sa da 😉 ja sa tiez strasne bojim, ale musim to nejako prekonat cesty spat uz proste niet 😅

zanna28
28. mar 2010

cmuky, už ste kúpili kočiarik? My chceme objednať cez internet,je to oveľa lacnejšie ako v predajni. Ale až niekedy koncom apríla ,príp.začiatkom mája, akosi mám strach kupovať tak skoro. A vy ste odkiaľ kúpili kočiar?

ejasmeja
28. mar 2010

ahojte! podla mna a nielen podla mna (ak si zhanate informacie od renomovanych porodnikov hlavne zo zahranicia, neskreslene nasim vojenskym pristupom v zdravotnictve, viete o com hovorim) je prostredie a pristup ludi k rodicke to nejdolezitejsie pre porod, pre to, ako ho zena preziva a ake z neho aj z nasledneho pobytu v nemocnici ma pocity...

Monfat, namiesto toho CR by som ja na tvojom mieste zhanala prave miesto, kde bude celkovy pristup iny a tym padom bude uplne iny aj tvoj porod. urcite nie hororovy... ale je to len moj postoj, co urobis ty, je ozaj len na tebe. ja verim tomu, vlastne to vdaka mojim poznatkom viem, ze porod vobec nemusi byt otrasny zazitok napriek bolesti, ktora k nemu prirodzene patri. ale zalezi to len na tebe, ako si to zariadis, ake info si zozenies a ako to vsetko budes prezivat...

Katka, neocakavam tak rychly porod, ze by som nestihla 40 km do BJ a nie je to zas az tak daleko, aby moja rodina za mnou neprisla kazdy den. hlavne ide o to, ze mna ani moje dieta nebude nikto pri porode stresovat rutinnymi zasahmi a ani po porode ma nik nebude nutit kojit kazde 3 hodiny, budem mat babo stale pri sebe, takze nebudem ani nahodou sama... 😉
a ide o to, ze BJ je naozaj babyfriendly porodnica, naozaj splna vsetky kriteria, ktore som tu uz pred casom pisala ohladom BFH a naozaj maju uzasny pristup k rodicke a jej potrebam. ked si zelas nieco, co je uplne prirodzene, nepozeraju na tabe cez prsty ako v PO a nesuskaju si poza tvoj chrbat, ze si nejaka "bars mudra", pripadne ti to nevmetu "ohladuplne" rovno do tvare. s dojcenim uzasne pomahaju, nedostanes od kazdej sestry inu informaciu a necitis sa ako neschopna matka, co sa bezne v PO stava. zeny v BJ na rozdiel do PO nemaju problem z rozbehnutim laktacie vdaka profesionelnemu pristupu zdravotnikov, laktacnej sestry a prijemneho prostredia bez zbytocnych stresov, vysetreni v case kojenia, bez prisneho nezmyselneho rezimu kojenia kazde 3 hodiny... ja viem, mozno toto, co sa deje v PO porodniciach niekomu nevadi. ale mne to vadi dost a chcem nieco ine, preto idem radsej do BJ.
a uplne chapem Cmuky, ze chce manzela pocas prvej doby porodnej, ved prave tam ho najviac potrebuje, ked ju vsetko boli a dlho to trva, aby ju podporil, pohladil, odputal trosku jej pozornost od bolesti... a sukromie pocas porodu je aj pre mna neocenitelne a uplne prirodzena vec.
porod je tak intimna vec, ako napriklad sex a ja nesexujem na verejnosti, neviem sa tam uvolnit... tak aj preto... 😉 😀

nechcem tymto svojim "vylevom" utocit na nikoho a ani odsudzovat, ked sa niekto rozhodne pre PO a rutinne aj nezmyselne postupy, ktore tu vladnu. ma na to svoje dovody a ma informacie, ktore mu stacia, mozno nezistuje, ako sa to da lepsie, lebo mu to vyhovuje. ja len vysvetlujem, preco to ja nechcem, preco chcem lepsi porod. kazdy ma pravo rozhodnut sa a mat dostatok informacii znamena mat moznost volby... 😉

ejasmeja
28. mar 2010

Zanna, aky chcete kupovat? mas nejaky link? my rozmyslame, ze by sme sli mozno do Polska kupit, vraj su tam o dost lacnejsie

ejasmeja
28. mar 2010

Monfat a este jedno, zo srdca ti zelam, aby druhy porod bol lahucky a rychly 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre