Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

dede28
7. okt 2012

@bambulka24 no ja ked bola v 34.tyzdni na ultrazvuku tak vazil 2350g,to bolo pred mesiacom,tak netusim ze kolko mohol pribrat za mesiac 🙂 🙂

mirka12011
7. okt 2012

@dede28 cca 1kg :D

dede28
8. okt 2012

@mirka12011 myslela som si 🙂 🙂

bambulka24
8. okt 2012

@dede28 no môj mal v 36. tt nejakých 2897g odhadom podľa uzv tak mám obavy 😅

bambulka24
9. okt 2012

@dede28 ešte si v kope? 😀

dede28
10. okt 2012

@bambulka24 ano,ano 🙂 🙂 🙂 dnes ctg,tak uvidim,ze co 😉 😉 vy ako sa drzite???

bambulka24
10. okt 2012

@dede28 my ctg zajtra, dúfam ale, že už to nebuude potrebné 😀

dede28
10. okt 2012

@bambulka24 a co?uz sa to rozbehlo u teba?ja uz doma.zatial sa nic nove nedeje 😅 😅

martusa26
10. okt 2012

ja som rodila pred 3 mesiacmi v monobloku a bola som maximalne spokojna. kedze som uz bola vyse tyzdna po termine, tak mi lekarka povedala, aby som prisla v nedelu vecer na prijem, ze vypiseme papiere a v pondelok rano pri velkej vizite aby ma zacali hned riesit. a musim povedat, ze chvalabohu, ze to takto navrhla, lebo okolo 23.00 som zacala mat kontrakcie take slabsie a az okolo 3 rano sa to rozbehlo naplno a o 4,45 bol malicky na svete.a moj manzel bol v nocnej - takze keby som bola doma neviem co by som sama urobila. takze velka vdaka doktorke.a co sa tyka ultrazvuku, tak ten mi robili pri prijme, predtym v piatok na ctg a aj v stredu. Ja sama som sa pytala, ze ci je vsetko v poriadku, kedze som prenasala. Co sa porodu tyka - sestricky veeelmi mile a velmi mi pomohli a doktorka na jednicku. aj na novorodeneckom a na sestonedeli boli velmi mile sestricky, jednoducho ja mam na porod a porodnicu len a len dobre spomienky 🙂

bambulka24
10. okt 2012

@dede28 dnes je pekný dátum, tak by nebolo odveci, keby som šla, ale až tak ku večeru, ešte mám doma nejaké povinnosti 😀 😀 😀
takže čakáš ďalej 😎

dede28
11. okt 2012

@bambulka24 ahoj,no ako?splnilo sa tvoje zelanie 🙂 🙂 ?maly uz je na svete 😉 😉 ??daj vediet,ze co na ctg bolo

bambulka24
11. okt 2012

@dede28 nič, ozvem sa potom

dede28
11. okt 2012

@bambulka24 ako??uz si isla nebodaj??

petka73
11. okt 2012

@nmonika jeeej, gratulujem 🙂 škoda, že sme sa nestretli. Ja som šla v utorok 2.10. na príjem na odporúčanie svojho dr..
kedy ste došli domov? V nemocke mi spravili CTG, ale nepáčilo sa im, bolo počuť arytmiu srdiečka, tak nakoniec maličká prišla na svet cisárskym 3.10. ráno.
Inak novú nemocnicu veľmi chválim, doktori všetci super, sestričky detto, ešte som mala aj nadštandard izbu zadara, lebo nemali inú 🙂

nmonika
12. okt 2012

@petka73
Ahoj...tak to sme tam este boli.My sme odchadzali 4.10. okolo 13.00.
Ja som prvu noc v nemocke tiez stravila na jednolozkovej,potom na dvojlozkovej so super babou.
A v ktorej izbe si lezala?Ta oproti vahe,kde sa vazia babatka?Lebo som tam zazrela niekoho ako som isla okolo.
Ako si sa zotavila? Malinka sa ma ako?
Super,ze aj ty si tam bola spokojna....fakt skvely ludia 🙂

ivkasendy
12. okt 2012

cavte dievcata, som 37.t.t., tak ratam ze na dalsi tyzden by som uz kludne aj rada porodila 😉 moj problem je, ze sa neviem rozhodnut medzi starou a novou porodnicou 😒 do monobloku som chodila na pripravu, v starej ma zase manzel nejaku znamu sestricku, chcela som tam ist na "exkurziu", ale mala strasne vela roboty tak sa nedalo... vraj je to tam vynovene, ale nemala som moznost vidiet ani sestonedelie, akurat som na chodbe kde sa zrejme prijimaju navstevy videla kopu Romov, takze netusim keby prisiel niekto pozriet mna, kde si sadneme 😖
Bola by som velmi vdacna, keby ste tie ktore to mate nedavno za sebou napisali nejake pre a proti... viem, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, ale aspon nejake skusenosti... kamoska ma odhovarala od starej, ze su tam hrozne hygienicke podmienky, no ona rodila skor, tak mozno sa to odvtedy zmenilo... vdaka za akykolvek koment 🙂

petka73
14. okt 2012

@nmonika Presne tá oproti váhe pre bábätká. 🙂 Ja som sa postavila na nohy až 4.10. poobede. Bolo mi strašne nevoľno, som zvyknutá jesť pravidelne, a tu som nejedla tri dni. Ale sestričky ukecali doktora, tak mi dovolil trošku polievku..zlaté boli 🙂 Malinká sa má dobre, srdiečko má našťastie v poriadku. 🙂 A kto ti robil cisarák?

nmonika
14. okt 2012

@petka73 Jej,tak to som ta toho 4.10. ako som isla okolo videla.Skoda,ze som nevedela,ze si to ty,zastavila by som sa.No boli sme v ten den na odchode,tak sme sa chystali 🙂
Moja sestra lezala v tej izbe pred tebou 🙂 Taktiez ju mala zdarma,kedze nemali inde volne.Mne dali jest na treti den.Tiez som riadne vyhladla,no kilecka isli dole 🙂
Tesim sa,ze malinka je v poriadku.Mne robil cisarak prednosta Adam,asistoval Marcak.A tebe?

nmonika
14. okt 2012

@ivkasendy Jednoznacne nova-monoblok !!! Cerstva skusenost 🙂

lenka369
15. okt 2012

@ivkasendy ahoj tak ja pridavam svoju skusenost zo starou porodnicou. Po ctg kontrole a sone 5.9.2012 mi zistili prezretu placentu v 37.tt malicka sa narodila 6.9. O 16,40 sekciou mala je vporiadku a aj ja som sa skoro zotavila. Setricky tak ako na sestonedeli tak aj na novorodeneckom boli uzasne ochotne velmi mi pomohli pri dojceni. Porodna sala je uplne nova aj sprchy, wc bolo stare ale ciste aspon tam kde som chodila ja. Romky som stretla len pri vytahu inak vobec. Takze ja som velmi spokojna a urcite tam pojdem aj pri dalsom dietatku.

mono1706
15. okt 2012

Ahojte pridávam aj ja vlastnú skúsenosť z monobloku 🙂 Do nemocnice som sa priviezla sama autom a to len na kontrolné vyšetrenie to ukázalo že som otvorená na 3cm. Takže musím už ostať v nemocnici že idem rodiť waaw 2 dni pred prvým termínom žiadne bolesti a to som si myslela že neporodím ani do konca septembra 😀 tak od 13:00 kedy ma prijali som si do večera do 23:00 oddýchla pri super babách na izbe. Až vtedy sa začali bolesti a šla som sa pripraviť na už spomínanú tzv. "vzdycháreň" Kontrakcie sa pomaličky stupňovali sestričky boli super ukázali polohy dali fit loptu a čakali sme kým sa otvorím a pôjdem rodiť. Celé to trvalo do 6:00 hodiny rána vtedy som už ležala na pôrodnej sále a bola pripravená otvorená na 8cm telefonát manželovi aby priletel. Plodovu vodu doktor prepichol až na sále a pár silných kontrakcií a o 7:00 sa menili služby ja som 3x zatlačila ani neviem ako bez bolesti a maličký bol raz dva vonku s mierami 3000g a 50cm bolo 26.9, 7:15. Nevydržali sme 1 deň 27 sa narodil ocko ☹ Veľmi dôležité pre mňa boli sestričky keďže doktor boli pri pôrode asi 10minút a tie boli perfektné aj na novorodeneckom aj na šestonedelí. Vrelo odporúčam monoblok 🙂 Ultrazvuk mi robili poobede keď ma prijímali a potom už len CTG vyšetrenia no všetko dopadlo lepšie ako na 1*

anulik12
15. okt 2012

ahojte 🙂 ja idem rodit do monobloku.chcem sa opytat budu mi robit este ultrazvuk alebo uz len ctg? posledne sono mi robili v 30tt

petka73
16. okt 2012

@nmonika škoda, ale verím, že sa stretneme, už s našimi princeznami 🙂 Mne robil dr. Šima, veľmi zlatý doktor, keby som vedela, či má niekde aj ambulanciu, hneď dávam k nemu kartu. Ale asi robí iba v nemocke. Asistovala mu taká mladučká dr., krstné sa volá Mirka, ale priezvisko neviem...🙂 a ešte taký mladučký doktorík, teraz v októbri nastúpil, hneď po škole, tak sa priúčal. A s maličkou ako? Už ste nabehli na nejaký systém? 🙂

nmonika
16. okt 2012

@petka73
Tak kocikovanie by sme mohli dat niekedy.Ale kedze ide zima,ktovie ci nam to tohto roku vyjde.
Sima je fakt super,same chvaly som nanho pocula od bab v nemocnici.Taky sympos 😀 Mirka Hurnakova je tiez fajn doktorka.
Malicka je zlata,vacsinou ani nezaplace.No v sobotu zlostila,lebo sme ju vytiahli na svadbu a to sa jej nepacilo ☹
Mam vela mliecka,tak len kojim a malinka pekne papka a pribera.Aj so spankom je to celkom dobre u nej,aj ja sa vyspim 🙂 System presny nemame,akurat noci su vacsinou rovnake.
Vam sa ako dari?

bambulka24
17. okt 2012

@dede28 hello 🙂 už sme doma, malý sa narodil na termín 12.10.2012 🙂 a vy ako?

petka73
18. okt 2012

@nmonika S tým kočíkovaním sa nejako ešte dohodneme. Veď aj v zime treba chodiť von 🙂 My sme zatiaľ ešte neboli, ale tento týždeň sa chystáme, má sa otepliť, tak treba to využiť 🙂 Naša bambula plače často, pred dvoma dňami ju bolelo bruško, tak mi jej bolo ľúto :( Ja mám mliečka pomenej, tak musím raz/dvakrát denne dokrmovať, a to som dokrmovala častejšie, ale laktačná mi poradila, tak sa mi mliečko trošku spustilo. Ale priberáme tiež pekne 🙂
My sme pozvaní koncom novembra na svadbu...no neviem, asi pošlem iba mm, s maličkou asi len do kostola pôjdem.
Nech sa vám darí aj naďalej takto pekne 🙂

nmonika
18. okt 2012

@petka73 Ja som bola kocikovat vcera so sestrou.To pocasie je fakt pekne,na kocikovanie idealne 🙂
Aj mne je malinkej luto,ked place...vcera sa prvykrat riadne vygrckala,a to mi jej tiez bolo luto.No ona nejako extra na to nereagovala,ako keby sa nic nedialo.
Aj ja som chcela poslat iba mm na svadbu,no nepreslo mi to.Len chudatko Natalka mala zly den z toho.

babuliena
18. okt 2012

Milé maminky ja by som vám odporúčala starú pôrodnicu, sú tam oveľa lepšie sestričky a celková starostlivosť

babuliena
18. okt 2012

Ja som naopak v novej pôrodnici mala veľmi zlú skúsenosť, viackrát tam už určite nepôjdem a ani nebudem nikomu odporúčať

denisacyprus
20. okt 2012

@babuliena ahoj a co sa ti konkretne nepacilo v novej porodnici?napis o tvojej skusenosti lebo ja napriklad by som tam rada isla lebo neviem o ziadnom negative

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre