Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

betus82
4. apr 2011

No veď to, aj mňa odrádza tá suma, je to poriadna ryža, už nevedia, akú sumu pýtať.

tigrica182
4. apr 2011

@nikietka - ja sa rozhodujem medzi starou a Kosicami... uvidime... monoblok neprichadza do uvahy - vsetko mlady personal - na mne robit pokusy nebudu ...

nikietka
5. apr 2011

@tigrica182 Súhlasím s Tebou, no ja už som aj rozhodnutá. Tiež som premýšľala, či zvolím starú PO pôrodnicu alebo Košice.. síce som v KE nerodila, ale poviem Ti, skúsenosti mám (nie zlé, ale obe švagriné košičanky zase áno) a volím radšej PO. Dokonca to mám na peši do nemocnice tu v PO za 5 minút a doma som stále sama (manžel je z práce až po 18 večer), tak radšej teda tu.. lekári sú tu na starej skvelí, takže sa nebojím 🙂
Pozerám, že termín máš cca mesiac po mne 🙂. Chceš aj EPI?

tigrica182
5. apr 2011

@nikietka - no ja mam TP 7.5 - asi - alebo 25.5. alebo 7.6. - si vyber 😒 ja sa fakt neviem rozhodnut na KE som este nepocula staznosti - kde boli svagrine? chcem ist na rastislavovu ...

nikietka
6. apr 2011

@tigrica182 Pekný rozdiel v termínoch 🙂, ale aspoň budeš kľudná, že to príde, kedy má. Bábätko si samo nájde čas, kedy bude chcieť vidieť mamku a tatíka🙂 Vo FN (Trieda SNP) bola švagrinká, vôbec nebola spokojná s pôrodom /detailami Ťa strašiť nechcem a nebudem/; novorodenecké bolo lepšie. Na Rastislavovej bola druhá,pôrodnica bola super, ale sestričky na novorodeneckom ju úplne ignorovali /mala problém s dojčením/, aj keď požiadala o pomoc.. Všetci sme ale ľudia, každý má iné skúsenosti a rozhodnúť sa treba. Napokon, ja dávam iba na pozitívne názory, negatívne beriem do úvahy iba svoje (aj to len osobné skúsenosti). Čím mám bližšie k pôrodu, tým viac mám obavy, či všetko dobre dopadne, ale predsa musí,nie? 🙂 A je jedno, kto tam bude, a ako vraví jeden skvelý lekár: Všetci, čo tu pri Vás budú, Vám chcú iba pomôcť. Treba sa sústrediť na maličké a na seba a zvládnete to.

tigrica182
6. apr 2011

@nikietka ano poriadny rozdiel a v tom je najvacsi problem teda pre mna - nakolko ja by som mala ist cisarkym - lebo mam tazku astmu a alergiu a klasicky porod by som neudychala... a taktiez mame velke babatko - v 31.tt mal uz porodnu vahu 🙂 preto by som chcela vediet datum vies...

nikietka
6. apr 2011

@tigrica182 Juj, to som netušila, zo srdca a veľmi intenzívne Ti držím palce a želám čo najviac zdravia a čím menej komplikácií. Na základe toho, čo si mi napísala, je ,samozrejme, indikovaný cisársky, to je jasné. Bábätko už má pôrodnú váhu? Tak keď tak premýšľam, logicky (ak by išlo o mňa - tiež som prepočítavala,čo a ako), ak má v 31tt.pôr.váhu (čo môže mať za bežných podmienok v 37.tt), môžeš mať o 4-6 tt.bábätko staršie. Skôr by Ti nasadili cisársky okolo 7.5,nie?

nikietka
6. apr 2011

@tigrica182 Meno máš vybraté prekrásne🙂, páči sa mi Sebastián 🙂
Ja má síce posun v TP (nebadateľný),ale tiež si myslím,že pôjdeme skôr... Už teraz má cez 3000g a vidím,že jej je v bruško pritesno, tlačí sa,kde môže 🙂

tigrica182
6. apr 2011

@nikietka - no dakujem za drzanie palcov... tak nejako to vychadza ze mame vacsie babo - preto sa bojim, ze ako a kde pojdem rodit - lebo akb y som si vybrala KE - ci by som tam stihla dobehnut ak by sa maly vypytal skor - mam z toho gulas ale neskutocny... 😢 co sa tyka mena - dakujem moj vyber ....aj mne sa paci 🙂 ty mas kedy TP a ake meno mas vybrate?

nikietka
11. apr 2011

@tigrica182 ahojky, meno už máme, tak dufam, ze naozaj to bude dievcatko Zoja Zuzanna 🙂
Prvy termin mam 18.4, druhy 23.4, takže bud pred Velkou nocou alebo po nej. Kiezby mi to rychlo zbehlo... uz mam tazsie noci a aj vecer je malinka ovela aktivnejsia ako predtym. Do bruska sa uz asi nemesti a dava mi to riadne najavo 🙂 Nespokojna je ze az... 🙂
Ja som si prave preto vybrala Presovsku,staru porodnicu, aby to nebolo daleko... a personal je tu naozaj uzasny 🙂 Stale sa mi to (pri kazdej prilezitosti) potvrdzuje... Ako sa citis?

tigrica182
12. apr 2011

@nikietka - tak to teda mas za par ako sa hovori - budem drzat palce... 😉 co sa tyka mena - velmi pekne 🙂 moj chrust je aktivny az moc by som povedala - malo co pospi a necha mi kludne sediet . vzdy ma musi kopat do rebier - asi ma nema rad 😀 😀 😀 co sa tyka nemocnice - chcela som kosice ako som pisala - ale kvoli mamine, je po infartke a ma kratke vychadzky a kvoli neteriam, ktore mi zahlodali, ze by chceli prist za mnou do nemocnice kazdy den.. ze sa po skole rychlo naucia, aby mohli za mnou prist (maju 10 a 8 rokov 🙂 su podarene) takze ak by som bola v KE - tak mamina nema sancu za mnou prist - v poslednej dobe som naozaj pocula len dobre ohlasy od rodiciek v starej... len sa bojim, aby som nahodou nenatrafila na hviezdu starej nemocnice... Stosekovu - lebo to radsej idem rodit do krikov... trosku viac dodzubala svagrinu - robila jej sekciu a poprisivala veci, ktore tam nemali co robit a ona chuda mala 2 roky bolesti - mysleli sme si, ze ju boli jazva, a ked jej druhu sekciu robil Kysely, tak ju tam spucoval ako male dieta, ze co jej to porobila - ze ak by nebola druhykrat rodila, bola by doteraz pozosivana ako od ucnice šičky...
co sa tyka toho ako sa citim nic moc - asi tyzden mam bolesti zo spodu - hlavne ked sedim a idem sa postavit, to sa mi az nohy podlomia... neviem cim to je ... rozchodit to viem, ale akonahle si sadnem, lahnem a chcem sa postavit, je to hruuza ... obcas az slzy tecu
ty chodis na CTG do starej??? ako to tam prebieha, co vsetko k tomu treba atd?? dakujem

andrea12737
12. apr 2011

Ahojte,
kamaratka rodila prvy februarovi tyzden v starej porodnici. Stosekovu vraj opat preradili do novej porodnice 😉 .

tigrica182
12. apr 2011

@andrea12737 jeminacku aka super sprava 🙂 idem do starej - teraz uz na 1OO% 😀

tigrica182
13. apr 2011

ahojte -mozem sa opytat, co vsetko treba doniest na CTG??? idem do starej... dakujem 😉

olienka12
13. apr 2011

@tigrica182 tehotensky preukaz

olienka12
13. apr 2011

inak baby bojite sa stosekovej jak cert kriza, ale sak to je len jedna neprijemna baba, ktoru mate moznost odmietnut tak vo co go? poznam aj baby kt.zachranila zivot za minutu 12 akurat ze pristup ma jak drevorubac...

tigrica182
13. apr 2011

len??? dakujem 🙂

nikietka
13. apr 2011

@tigrica182 Dakujem za priania, budeme sa snazit a velmi 🙂
Stosekovu osobne nepoznam, ale je mi luto, co musela Tvoja svagrinka zazit. Vsade su ale aj profesionali, aj takpovediac profesne "nuly". Toto su najdolezitejsie okamihy v zivote zeny a dietatka a mne pride prinajmensom neprofesionalne, ak sa na nich niekto učí. Pravda ale je, ze ta povest mnohokrat cloveka predstihne. A urcite idem aj ja do starej 🙂

nikietka
13. apr 2011

@tigrica182 Este som Ti chcela povedat, ze tie bolesti, co mas, z presiaknutia klbov, krizov, uvolnenia symfyzy a pod. sa stratia v 9 mesiaci priblizne...budes citit uz len brusko, ako sa napina, boli, ked sa Ti male otaca..
Ja som sa naplakala kvoli bolesti ..., poviem Ti, obcasne pocas dna to uslo, ale vecer som myslela, ze mi uplne odidu klby. Az mi kleslo brusko dole (na 2X 🙂), tak som dokazala aj nohy zdvihnut, inak to neslo... prejde to, a ak mozes, rozcvicuj panvu...ale pomaly a opatrne
Co sa tyka CTG v nemocnici, na starej porodnici je na prvom poschodi (vchod zozadu) prijmova ambulancia Dr.Boreckej, lekari sa tam striedaju. Potrebujes tehotensky preukaz a ihned,az prides, sa ohlas, ze ides na prvu poradnu a od kt.lekarky/a tam si. Sestricka je tam velmi zlata, natočí Ti CTG a počkáš si na lekára, kt.sa uvolni z porodnice. Nezabudni moč (keby aj, nič sa nedeje. Vezmi si vodičku na pitie).

olienka12
13. apr 2011

@nikietka to ze bolesti prejdu je prudko individualne mne to nepreslo a posledne dni som sa uz ani na posteli nevedela pretocit co ma tak vsetky kosti boleli... a 8 tyzdnov po porode ma zacali boliet klby ako pri reume kazda mala kosticka klaknut ani drepnut som nemohla co som plakala bolestou... takze je to individualne komu co kedy prejde a koho co kedy bude boliet

nikietka
13. apr 2011

@olienka12 Je to možné, samozrejme, môžeš mať pravdu. Ja som po úraze krížovej časti chrbtice, narazená symfýza, už od detstva artróza, febris rheumatica a prekonaný Perthesov syndróm... pred tehotenstvom som si myslela, že viem, čo je bolesť kĺbov a pohybových štruktúr... pri tehotenstve som pochopila, že som nevedela nič. Našťastie, prešlo to, samozrejme, nie v plnom rozsahu (mám problémy so vstávaním, otáčaním na posteli, stuhnutím kĺbov, pohybom, ale už nevrieskam od bolesti, neplačem), ale akonáhle sa pôrodný kanál (kostený) uvoľní, bolesti ustúpia, nezmiznú úplne, ale ustúpia. Takže to, čo ja teraz necítim ako "šialenú bolesť", ale klasifikujem ako "stratu pôvodnej bolesti" môžeš Ty podľa svojej stupnice a prahu bolesti chápať ako nesmiernu a označiť ju za najvyššiu (napr.)

kvetka84
13. apr 2011

@tigrica182 @nikietka Mam sesttyzdnove zive striebro. Rodila som v starej porodnici a mozem len a len odporucat. Dobre ste sa rozhodli. Personal je uplne ze skvely. Sestricky na oddeleni aj na novorodeneckom su uzasne, starostlive a priatelske. S lekarmi velmi v kontakte nebudete, iba na vysetreniach, pri samotnom porode a na vizitach. Potom sa zasmejete ako tie vizity prebiehaju 😉 Ak neratame vybavenie nemocnice (hoci sa snazia) tak je to uplne ako na tabore za detstva 🙂
Drzim vam palce nech vsetko dobre dopadne. Az potom zacne kolotoc a nervy 😀

tigrica182
13. apr 2011

@nikietka no bola som dnes na poradni - tak mi povedal, ze nakolko mame velke babo a ja som skoro nic nepribrala - 6kg dokopy za cele tehu, tak je to tym, mam oddychovat, nohy vylozene a mat leharo ... no uz to vidim 🙂 a v piatok som objednana na CTG do starej, takze som zvedava co sa to tam bude diat 🙂 takze aj moc treba - jej musim si kupit vyzivku 🙂 dobra flasticka 🙂 a ja mam zamienku papat vela, vela vyzivky 😀

tigrica182
13. apr 2011

@kvetka84 dakujem za povzbudenie - dufam, ze mas pravdu 😉

tigrica182
13. apr 2011

@kvetka84 kvetka a prosim nemohla by si sem hodit zoznam toho, co vsetko si v porodnici potrebovala??? dakujem

nikietka
13. apr 2011

@kvetka84 Srdečne ďakujem 🙂 a blahoželám k maličkému zázraku🙂

nikietka
13. apr 2011

@tigrica182
Presne tak,treba už len oddychovať. Ja si precvičím panvové kosti a naozaj kľudne vediem celý deň. Ideš na poradňu v piatok? Pôvodne som sa chcela objednať na tento deň aj ja,ale nakoniec mám poradňu vo štvrtok. Škoda, minieme sa teda...
Ja si radšej beriem vzorku moču so sebou, aby som tam nečakala a nebehala po wc, keď už prídem na rad. Ale, čo som bola doteraz dvakrát, vždy sa mi podarilo dostať na poradňu načas a nečakať dlho.

tigrica182
13. apr 2011

@nikietka - moc teda zoberiem aj ja - uz si bola na CTG? co to vlastne je? co tam robia??? nevedia nahodou zistit aj vahu dietatka???

nikietka
13. apr 2011

@tigrica182 Nie, bohužiaľ to nie, jedine predpokladanú hmotnosť na USG (u Tvojej lekárky/a). CTG je cardiotocografia, vyšetrenie zamerané na záznam akcie srdiečka maličkého a záznam kontrakcií. Ľahneš si na posteľ, pod sebou máš dva elastické pásy a sestrička Ti na ne zapojí kruhové snímače, ktoré zaznamenávajú Tvoje kontrakcie a akciu srdiečka bábätka. Celé sa to "zapisuje" na graf, trvá to 20 minút, nie je to invazívne, v kľude si ležíš a nič nebolí. Ľahni si tak,aby Ti nebolo zle (na chrbáte zvykne ...). Ak máš pocit dýchavičnosti, zavolaj na sestričku, je tam naozaj zlatá slečna, pomôže Ti, neboj.
A teraz to najkrajšie na tom celom vyšetrení: ten ťukot, čo budeš počuť, je srdiečko malého 🙂 Je to nádherné, nedá sa to ani opísať. Celú dobu malinké počúva Teba a teraz budeš krásne počuť Ty svoju bábiku. Uži si to 🙂

tigrica182
13. apr 2011

@nikietka jej to je ake pekne... a nahodou nevies ci sa da ist na ultrazvuk len tak ?? proste chcela by som vediet vahu maleho... lebo v 31.tt mal 2,2kg a tak by som chcela vediet kolko ma teraz....
jej uz sa tesim na bitie srdiecka 🙂 to je uzasne 🙂 juj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre