Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

danielka1982
8. máj 2012

@klobucik chodím k nemu do poradne od 20tt a aj keď prvý dojem naňho nebol príjemný...teraz by som nemenila...keby záležalo na ňom tak za pôrod od mamičky nevezme ani cent ale teraz tam musí mať zmluvy,ktoré sa podpisujú asi v 36tt ak chceš konkrétneho pôrodníka a platí sa 200€...

katkapresov
8. máj 2012

ahojte baby..som tu nova 🙂).je tu nieko kto bude rodit v july v monobloku?zajtra sa tam chystam na predporodnu pripravu..chodite tam niektora?

klobucik
9. máj 2012

@danielka1982 idem nakoniec do starej porodnice , k Pochovi .. a po dnesnej poradni u svojho gynekologa rodime do tyzdna 🙂

vierka0
9. máj 2012

@katkapresov ja som chodila..podla mna to za 5eur na hodinku nestoji..ta co to vedie sa casto opakovala, ale mozno ist na prvu by nezaskodilo, vela so sa dozvedela o tom ake su moznostipri porode..

tinka5
9. máj 2012

Kto ide rodit do monobloku v juni? 😉

danielka1982
9. máj 2012

@klobucik a čože tak skoro?ja sa mám hlásiť v pondelok v poradni aj so zbalenou taškou.

klobucik
9. máj 2012

@danielka1982 ta tak sa uz pyta uz som sa zacala otvarat aj mam od vcera bolesti . zajtra o 11 idem uz k Pochovi a uvidime co mi nato povie on , ale ked by som mala v takych bolestiach byt este 2 tyzdne tak sa zblaznim asi 🙂 cize aj pri porode jednoznacne EPI 😅

danielka1982
9. máj 2012

@klobucik niektorým rodickam vraj epiduralka nezabrala...ja som nemala a ani nechcem..tie bolesti mi stoja za to...aj ked popravde zasivania sa bojim viac

nmonika
9. máj 2012

Ja este neviem kam pojdem rodit.Ale termin mam v polovici septembra.Ale budem vdacna za rozne skusenosti a tipy aj nadalej od vas 🙂

klobucik
9. máj 2012

@danielka1982 no popravde keby som mala zazit take bolesti ako pri prvom porode , tak asi rovno radsej skocim z okna 🙂 uvazovala som aj nad tym ze si ju nedam , pretoze ja sa tiez nebojim tej bolesti z porodu , ale toho sitia .. uvidim zajtra ako sa dohodnem z doktorom som naklonena kazdej moznosti 😉

diana008
11. máj 2012

Ahojte tehulky, s kamoskou hladame predporodnu pripravu, resp. cvicenie pre tehotne, viete o niecom takom v Presove???

katkapresov
11. máj 2012

@diana008 ahoj..ja som bola v stredu prvy krat na priprave..v monobloku.plati sa 5eur za sedenie, ktore trva cca hodinu a pol..a stale sa prebera nieco ine..teraz hovorila o porode.na dalsi tyzden je tema sekcia, potom sedenie s oteckami, tak staroslivost o babo...ta pani co to organizuje je strasne zlata 🙂.je to pondelky alebo stredy o 15.30

diana008
11. máj 2012

@katkapresov
pocula som, ze sa robia predporodne pripravy aj v kid fit-e na Budovateskej ulici, ze je tam aj cvicenie s fyzioterapeutkou a potom prednaska. Nepocula si nieco o tom?

katkapresov
11. máj 2012

@diana008 hmm neviem vobec..pravdupovediac som ani inde nehladala..lebo rodit chcem v monobloku..a ked bude sedenie s oteckami tak nam poukazuje salu porodnu, kde sa treba hlasit ked prideme donemocnice a vsetky uzitocne rady..a na tej priprave sme tiez najprv cvicili, posilnovali panvove dno, ucili sa ako dychat pri porode,a tak bola relaxacia a potom diskusia na danu temu 🙂)

kiksina_21
11. máj 2012

Ahojte kočky ja by som sa chcela niečo spýtať hlavne mamičiek ktoré to už majú za sebou...zajtra budem týždeň po pôrode, včera nás prepustili domov...dnes ráno som sa zobudila na bolesti bruška a keď som potom kojila môjho drobca tak po kojení sa mi začalo triasť brucho...bolesti mám od rána a ešte neprestali...chcem sa spýtatť či to môžu byť tie sťahy maternice, lebo to veľmi bolí...

mirka12011
11. máj 2012

@kiksina_21 ano mozu to byt stahy maternice........ak je rana bez zapalu?

katkapresov
12. máj 2012

ahojte baby..chcem sa spytat tych co boli v monobloku a rodili sekciou a dostali spinalku..kedy vas uz stavali na nohy a videli ste prvykrat babo?dakujem za kazdu jednu odpoved..lebo ma to caka v july a uz teraz ide na mna stres ...pekny vikend prajem..

marcovka1
12. máj 2012

@kiksina_21 maternica sa ti este stale stahuje tak preto ta bolest a cim viac kojis tak sa skor stiahne a mozes aj viac krvacat,ale ked nas strasne bolesti tak skoc pre istotu k lekarovi nech ta pozrie 🙂

kiksina_21
12. máj 2012

Pridala by som niečo ešte k téme aj pre budúce mamičky. Ja som rodila v starej pôrodnici, bola som spokojná asi zo všetkým. Pôrod prebiehal na moje prekvapenie super...po príchode(cca 10:30) mi spravili ctg kde zistili že mi začali kontrakcie (každých 6minút, to som mala od 5:30) tak mi sestrička povedala že si ma tam už nechajú, išla som sa prezliesť, dali mi klistír a potom ma prezrela doktorka. Tak ma poslali na pôrodnú sálu kde mi dali fitloptu a počas kontrakcií som mala na nej skákať. U mňa to malo rýchly priebeh. O 12:20 sa išli pozrieť na koľko som otvorená, tam mi praskla plodová voda a o 12:30 bol drobec na svete...Takže nieje pravda že prvorodičky to majú veľmi ťažke...Jediné čo sa mi nepáčilo bolo to, že keď ma malý roztrhal tak ma doktorka zašívala až o hodinu neskôr čo bolo veľmi bolestivé (horšie ako samotný pôrod). Ešte včera som si ledva sadla na zadok. Pri pôrode bola pri mne len sestrička a pôrodná asistentka. Lekárka prišla až na šitie...čo sa týka starostlivosti po pôrode personál bol veľmi zlatý až na jednu sestričku z novorodeneckého..., ale treba sa pýtať lebo inač vám nikto nič nepovie. Takže taká moja skúsenosť neviem či som napísala všetko čo som chcela. Z mojích skúsenosti jednoznačne odporúčam starú pôrodnicu. Ak by sa chcel niekto niečo spýtať tak rada odpoviem 😉

lubkasungirl
13. máj 2012

@katkapresov ahoj, cisarak bol super po tych strasnych pôrodnych bolestiach, spinalka je fajn, vidis babo hned, ako ho vyberu z teba - mojmu som hned dala pusinku 🙂 previezli ma na izbu o hodinku mi doniesli aj babo, skusala som si ho prikladat 🙂 na nohy ma planovali postavit na druhy den na obed, no vstala som sama uz rano na druhy den a na obed uz som chodila hore-dole po izbe :P pohoda, nic strasne, jasne, ze rez boli - no oproti pôrodnym bolestiam to bola pre mna malina :D akurat som mala hodinu triasku po pôrode

katkapresov
13. máj 2012

@lubkasungirl a rodila si v starej alebo v monobloku?a manzelovi ukazali dieta?ci nema zmysel ked ma tam bude cakat??

lubkasungirl
13. máj 2012

@katkapresov rodila som v monobloku, ved na ten si sa pytala, manzel mi vybavil /zaplatil/ sekciu, takze hned mu ukazali babo, bol aj pri prevoze, ked ma viezli na izbu a hned aj prisiel za mnou na izbu a kecali sme 🙂

katkapresov
13. máj 2012

@lubkasungirl a ktory lekar ti robil sekciu?ja idem k dr.pitonakovi (aspon by som chela 🙂). a si bola na tej nadstandartke?

lubkasungirl
13. máj 2012

@katkapresov a pitonak nerobi nahodou v starej? mne robil biľ a tiez som uvazovala nad nadstandardnou,no nemalo to zmysel, kedze ma dali na jednopostelovu izbu s vlastnym wc, paraaaada, sukromie, super 😉

katkapresov
13. máj 2012

@lubkasungirl nie nie,,pitonak je v monobloku..tak to si mala dobre ze bola ta jednopostelova volna.len mne zname vraveli ze len na nadstandartke moze za mnou prist muz..ale tak asi to nieje pravda 🙂..

lubkasungirl
13. máj 2012

no neviem, ako je to teraz - kamoska bola v aprili v monobloku a fakt aj muz mal problem... ja som tam bola pred rokom v juli 2011 🙂 no ak by ku mne nechceli pustit muza - tak ohen na streche - ver tomu 😀

radoslava25
13. máj 2012

@klobucik Poch je super mne zachránil bábo 🙂

castania
14. máj 2012

@diana008 ahoj, tam som chodila, velmi sa mi tam pacilo, super cvicenie, naucne prednasky, spokojne sme tam boli , odporucam ...jedine, problem s parkovanim 🙂

castania
14. máj 2012

Ahojte, pred dvoma tyzdnami som rodila v monobloku, a som spokojna...museli mi robit sekciu pre nepostupujuci porod, v narkoze🙂 maleho mi doniesli ukazat hned, ako som sa prebrala, manzela pustili tiez ku mne na izbu,,,velmi ochotne sestricky ako na oddeleni / a maju co robit starat sa o zeny po sekcii/ tak aj na oddeleni 6stonedeli, nakolko som mala problem s " rozkojenim " tak sa mi venovali, prikladali maleho, pozhanali mi odsavacku, ukazovali mi masaze prsnikov a rady, ako nedostat zapal... a to som nemala nikoho vybaveneho a zaplateneho 🙂 dakujem im 🙂

annie6
14. máj 2012

ahojte, neviete nahodou kontakt do gynstaru? chceli sme sa objdenat na 3D sono k Dr. Vaskovej, volala som na jedno cislo a len nejaka odkazovka...?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre