Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anavila
6. jan 2011

@kvetka84, @marcovka , malinikovy caj je na ulahcenie porodu a vseobecne na gynekologicke veci..ja som ho pila pri obidvoch porodoch a myslim ze mi velmi pomohol...prvy porod mi od prvej bolesti po narodenie malej trval 8 hodin...ale to som nevedela prve 4 hodiny ze to mi uz zacina porod...bola som este len doma a cakala ze to prejde 🙂
a druhy mi od prvej bolesti po narodenie maleho trval 3 hodiny ! tak neviem ci to ten caj, ale pila som ho a vela som o nom pocula, ze porod je ovela jednoduchsi..ma sa pit ale az posledny mesiac jedna salka denne. Dostat ho v zdravej vyzive.

andrejka77
6. jan 2011

jej Stosekova aj ja som nanu kopu počula a pred porodom mi davala tabletu vyvolávačku bola som už trošku otvorena a bola príjemná hoc som ju taktiež nechcela stretnut mala som už svojho porodnika ale porod prišiel skor a stosekova sa tam motala nerodila ma ale ozaj nemožem nanu ja osobne nič zlé povedat 😀 tot moja skusenost 😉

andrejka77
6. jan 2011

ešte som nedopísala neverte všetkemu a radšej dajte na osobnu skusenost a neposudzujte podla druhých reči 😉

marcovka
6. jan 2011

@anavila ,dakujem skúsim to pri druhom babätku,ked sa podarí..............

betus82
6. jan 2011

Kočky, chcem sa vás opýtať, či ste chodili ale chodíte na predpôrodnú prípravu? Uvažujem, že tak o 2 týždne by som začala chodiť do starej. Ak máte konkrétne s touto alebo aj s inou skúsenosti dajte vedieť 🙂

marcovka
6. jan 2011

@betus82 ja som chodila do starej velmi dobré,mali sme to z jednou pôrodnou asist.vola sa p.Lojová prebrali sme všetko o pôrode,správne dychanie......skús je to dobrá vec

kvetka84
6. jan 2011

@marcovka @betus82 aj ja som sa uz informovala a tiez chcem zacat chodit na tu pripravu pred porodom do starej porodnice, kedze tam chcem rodit. Aj tej Lojovej som volala a ma sa zacat po 30 tt takze ja by som uz mohla. Ale pockam este co v praci ale urcite chcem chodit.

betus82
7. jan 2011

@kvetka84 Tak to mi stačí od marca chodiť 🙂. Tak určite budem chodiť, nech aspoň trocha viem, nech som aspoň trocha pripravená. A možno sa potom aj pre starú rozhodnem, suseda tam teraz rodila a vravela, že aj nabudúce by tam šla. Že je tam aj lepšie prístrojové vybavenie, keď je problém aj bábätká z monobloku tam nosia.

betus82
7. jan 2011

Na stránke http://www.fnsppresov.sk/nemocnica/1480/ som našla okrem kurzu, ktorý vedie p. Lojová aj druhý ktorý vedie Bc. Rosnerová. Neviete, aký je v tom rozdiel?

marcovka
7. jan 2011

@betus82 Bc.Ronerová je sestra na CTG v starej,ked budeš chodiť posledný mesiac tak ona ti bude robiť,velmi príjemna kočka podla mna to je rovnáká príprava ......

kvetka84
7. jan 2011

@betus82 ja som volala obom. Rosnerova robi aj cvicenia na Dumbierskej ulici na ZS v Presove. Kazde cvicenie a dychanie trva hodinu a plati sa 3 eura za kazde cvicenie. Ak chces iiba prednasyk tak ich je 4. Robi ich v starej porodnici a staci ked pojdes od 35 tt. Prebera sa: ako spravne dychat, priprava na porod, ide sa pozriet do oboch porodnic a ukazka porodu na CD. Moznost aj priviest partnera.
Lojova: zaciatok kurzu cca 30 tt. tiez v starej porodnici. Je to 1x do tydzna. Prebera sa cvicenie-dychanie-prednasky.
Oba prednasky su bezplatne.
Rosnerova: 0905 530 708
Lojova: 051 / 70 11 412

kvetka84
7. jan 2011

@betus82 Lojova je k tomu aj porodna asistentka, takze ti moze byt potom aj pri porode ak sa ti bude pozdavat a budes spokojna s jej sluzbami 😀

anavila
8. jan 2011

joj baby, musim sa vam postazovat...všetky moje známe, čo mali termín v januári už majú batôžteky, len ja sa este stale gulam.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
závidím !!!!!!!!!!!!!!!!!!

anavila
8. jan 2011

ale aspon som sa dnes potesila tym, ze som prichystala postielku a idem teraz pozehlit perniky a kosielky...trocha dobry pocit 🙂))))

juliap
8. jan 2011

@anavila nebojkaj, aj ty sa dockas, a moje 2 kamosky maju termin okolo tvojho, tak sa mozno stretnete v porodke ...

kvetka84
8. jan 2011

@anavila pre ktoru porodnicu si sa rozhodla? Ak budes mat potom cas popri malom tak nam tu hod nejake info, ako bolo. Aky pristup a co a ako. Drzim palce a neboj, skor ci neskor aj na teba pride 😉

anavila
9. jan 2011

idem do starej....tak na 99 percent..uz tam som objednana na CTG v stredu prvykrat. Jasne ze ked vsetko dobre dopadne a dozijem, tak napisem potom...

juliap
9. jan 2011

@anavila aj kamoska janka ide do starej, tak ked potiahnete do terminu, ta mozno aj spolu na izbe budete, ona caka tiez 26.1., to by bola sranda, mala by mat chlapceka, tak by ste mali parik na izbe ... 😉

lenny04
9. jan 2011

ahojte kocky ja mam termin zaciatkom februara a idem do novej v po,dufam ze som sa dobre rozhodla.chcela som sa spytat ci neviete ako to je s epiduralkov v novej nemocnici a ci ju dobre pichaju...dakujem 😉

juliap
9. jan 2011

@lenny04 epi si treba vybavit dopredu aj zaplatit, myslim na 4 poschodi, daju ti potvrdenie o zaplateni, to si nezabudni potom zobrat do porodky so sebou, ked ta prijmu na porod, tak nahlas, ze mas vybavene epi, oni zavolaju dole ... ak by nestihli epi podat, tak kym budes v porodke, staci zajst znova dole a nahlasit, ze uz mas po porode a nevyuzila si epi, oni si to zapisu a vratia peniazky neviem ci na ruku, alebo na ucet ...

marcovka
9. jan 2011

@anavila dobré si sa rozhodla z novej prišli niektoré nazad do starej,vraj žiaden rozdiel akurát wc je na izbe ...........držím palce a nech ti všetko dobré dopadne a hlavne malé nech je zdravé 😀

betus82
9. jan 2011

@kvetka84 Vďaka za info 🙂, asi pôjdem k p. Lojovej na tie prednášky, cvičím doma a na sekčov sa mi nechce chodiť.

betus82
9. jan 2011

A ešte mám horúce info pre všetky budúce mamičky. Nový riaditeľ nemocnice MUDr. Jacko urobil poriadok na pôrodnici - Štoseková dostala vyhadzov. Primárom v starej je MUDr. Kyselý a jeho zástupcom MUDr. Kaščák. Známa tam pred pár dňami rodila a že v starej panuje úplne iná atmosféra 🙂.

anavila
9. jan 2011

@juliap no super...tesim sa...ja som stale za to, ze byt na izbe s niekym je 100krat lepsie ako byt sam s telkou...aj sa tesim aj sa bojim zaroven...take cudne pocity, ahlavne ked som tam bola presne pred rokom, pripadam si ako keby som sla na intrak uz... do znameho prostredia 🙂)))))))))))))

anavila
9. jan 2011

@betus82 no to je teda novinka...tam sa deju veci zo dna na den ako vidim...no tak sa Stosekovej uz nikto nemusi bat...a ako to myslis ze uplne ina atmosfera??? dufam, ze v dobrom slova zmysle.
@marcovka dakujem za prianie, si mila

kvetka84
10. jan 2011

@betus82 to je skvela sprava. Kedze ja sa chystam do starej, ma to milo prekvapilo 🙂 uz len pochodit na tie prednasky, no teraz mam v praci frmol, tak pockam do konca mesiaca co uz budem na materskej a potom si ich absolvujem. Som zvedava a hlavne sa uz zacinam hroooozne bat 😖

anavila
10. jan 2011

@kvetka84 neboj sa, ja viem ze sa to lahko povie, ale mne napriklad pomohlo to, ze ked som sa bala, tak som si povedala ze kolko ludi je na svete a kazdy sa musel narodit, kazdeho niekto porodil. A prezili to. Denne sa rodi kopec deti, a ked to zvladli ine, zvladneme to aj my, neboj sa. A ta radost z babetka sa neda ani opisat, hned zabudnes na porod...

anavila
10. jan 2011

joj teraz som citala jeden clanok o porode az mi zle prislo...naco to citam?? no naco??hm? trosku som dostala strach....tak len tak tu pisem, aby rec nestala 😅 😅 😅

olienka12
10. jan 2011

@anavila no netusim naco,ved si to uz zazila 😀 😀 😀

anavila
10. jan 2011

@olienka12 no ani ja netusim naco...uz mi preskakuje zo vsetkeho...asi idem umyt podlahu 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre