Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

juliap
9. feb 2011

@materstvo niekedy sa rodilo doma aj teraz sa da, a nikto nemal dojem, ze ked sa hned po porode prisla pozriet aj cela rodina na dieta, ze by tym niekoho ohrozovali, nie je to o vystavovani, ale o rodine, kontakte s tymi, ktori su ti najblizsi ... nemas v pase uvedene, ci mas deti, ale zrejme nie ...

zanna28
9. feb 2011

@materstvo no myslím si to na základe tvojich príspevkov, akoby si zjedla všetku nemocničnú múdrosť ..... a ten posledný príspevok 😀 😀 😀....akurát si ma rozosmiala 😀 😀 😀

daniela1974
9. feb 2011

@zanna28 Ty si ma vobec ale vobec nepochopila, ale vidim ze nema zmysel drzat Ti stranu, lebo ked Ty mna posielas prec z Tvojej diskusie len preto ze nie som z Presova, tak asi nepotrebujem minat moju energiu na Tvoju ochranu. Deti do nemocnice patria, dokonca poznam zenu co rodila s 3 rocnou dcerkou pri sebe a bolo to krasne.
Sorry je mi luto ze si ma nepochopila, ja som to napisala ironicky.

daniela1974
9. feb 2011

@materstvo v ramci zachovania vlastneho dusevneho zdravia sa zdrziavam akejkolvek komunikacie s Tebou

zanna28
9. feb 2011

@daniela1974 no mne to vôbec neprišlo ako irónia, jasne si tam napísala na moju adresu "nezodpovedná mater jedna", akože kto si, že ma tak ideš urážať keď ma vôbec nepoznáš 😒 ......

materstvo
9. feb 2011

juliap Predstav si že mám jedno dieťa a jedno mi zomrelo. Čo sa týka rodenia doma a ukazovania dieťaťa
prečo ani jedna nerodíte doma a nie ste obklopená najblišími pri pôrode hoci aj 3 ročnými deťmi ako tu píše Daniela 1974 tiež si ma rozosmiala a nestojíš za ďalšiu zmienku. 😵 😵 😵 😵 Zana 28 nezjedla som nemocničnú múdrosť ale som si tam svoje "užila".

mirka12011
9. feb 2011

@zanna28 ja som to tiez pochopila ze to myslela ironicky len som to tu nestihla hodit aby ste nezacali utocit na seba
@daniela1974 takto ruku podat ja vas chapem hahaha

zanna28
9. feb 2011

No baby končím tu, som z toho jeleň, čo ako ktorá myslela.......nemá to význam
@materstvo jedna rada - keď chceš niekomu konkrétnemu niečo napísať, tak najprv klikni na "odpovedz", aby sa to dotyčnej osobe ukázalo, že "kto ma spomína", lebo si nemusí všimnúť tvoj príspevok adresovaný práve jej.

anavila
9. feb 2011

@tinipini ahoj...svet je naozaj maly 😵

daniela1974
9. feb 2011

@zanna28 no ved to TO BOLA IRONIA 😉 😉 😉 ze co si za mater ked chces dietatu dieta ukazat 😕 chapeme sa? 😀 😀 😀

juliap
10. feb 2011

@materstvo ale @daniela1974 neodpisovala nic mne, takze si fakt mimo nasich debat ... typla by som ta na podvodnicku, co chodi rypat do vsetkych tem, take sme tu mali a fakt nepotrebujeme ...

zanna28
10. feb 2011

@daniela1974 idem ti to vysvetliť ako to bolo, včera ráno otvorím koníka a kliknem na " kto ma spomína" a tam odkaz od teba: "zanna si dostala, že? Nezodpovedná mater jedná.........", predošlý príspevok od @materstvo mi tam nezobrazilo, pretože to neposielala, cez "odpovedz", to som si našla až neskôr, keď som si podrobne čítala všetky príspevky od toho môjho. Takže prvé čo ma napadlo, že ty na mňa útočíš a ďalej som to neriešila. Ano moja uznávam, že som to zle pochopila, a sa ti tu takto verejne ospravedlňujem. A mám sama na seba zlosť, že ma zmiatla osoba ktorá, ani neviem správne využívať funkcie modrého koníka 😠 .

A zasa som tu napísala aj keď som povedala, že už tu nenapíšem....... 😠 😀

tinipini
10. feb 2011

@anavila
gratulujem k dcérke 😵 nech ste zdravučkí

monfat
10. feb 2011

@anavila joj bud len rada, že si nerodila pri Stošekovi, lebo by to bolo oveľa horšieee :(((

monfat
10. feb 2011

neviem sice čo tu riešite, ale mne to pride strašne čudné, že dieťa si nemôže pozrieť malú sestričku hoci spoza steny a s opatreniami, aké popísala zanna ale ked si niekto zaplatí nadštandardku za 17 eur, za ním chodia návštevy až k posteli do izby a sú tam celé dni a noci, manžel, brat, syn, babka neviem kto ešte- voľný pohyb po nemocnici, tí vari infekcie nenosia? 🙂 a nielen na ich bábo, ale chodia hore dole po celej nemocnici, a čo sa týka starej porodnice, je tam toľko špiny, bacilov a virusov na každom kroku, že 😒 nechápem vôbec už žiadne opatrenia. všetko je zbytočné. že aká sterilita, ved na operačke to vyzerá ako v roku 1814

monfat
10. feb 2011

@anavila gratulujem k bábatku 🙂 🙂 🙂 nech ste zdravučkí

zanna28
10. feb 2011

@anavila popri tých veciach čo tu riešim, som ti vôbec nezablahoželala k malej Tatianke, nech ste zdravučké a nech ti robia radosť pokladiky tvoje 🙂

atletkas
10. feb 2011

@monfat . a prečo si sa sestričky nespýtala ako je to s návštevami? Na nadštandartnej izbe sú navštevy povolené na izbe v čase návštevných hodín. A ostatné návštevy keď chodia po oddelení mimo návštevných hodín potajomky sa vkrádaju do izby no tak to mi je fakt úžastne, sama na vlastne oči som to videla, a keď toho dotičného Pána sestrička upozornila, že kde ide že nie sú návštevy tak ani slov nenabral. A už vôbec nie aby sa ospravedlnil. Veď keď prídete do tesca po záverečnej neotvoria vám predajňu kôli tomu že chcete napr. rožky. Tak je to aj v nemocnici aj na úrade. Prečo by sa nemali návštevne hodiny dodržiavať aj v nemocnici keď sa to dokáže, v obchode, na úrade a všade inde.
A mimochodom montaf ty vieš čo je sterilita??keby tam bol humus ako hovoríš dávno by to bolo zavreté. Nie všetko staré je zlé ako už nie raz bolo napísane.

zanna28
10. feb 2011

@atletkas ked som bola v pôrodnici ja, návštevy sa tam promenádovali jedna radosť a sestričky na to upozorňujú podľa nálady, dokonca jedna mamička mala dovolené od prednostu návštevy na izbe, vtedy sa to môže ??????

A mimochodom, jak čítam, tak čítam, nikde nevidím, žeby @monfat niekde napísala, že tam je humus.....

atletkas
10. feb 2011

@zanna28 No veď ja viem, keď som bola minule za sestrou v porodnici tak som videla čo to tam bolo, sestričky len krútili hlavami, ani sa im nečudujem, že neupozorňujú, veď to ich vôbec nikto nerešpektoval. Tak vidiš keď maš známosti na takej úrovni ako je prednosta je to dovolené, ostatný musia len trpieť, vždy to tak bolo aj bude. A podľa teba špina, bacily a vírusy na každom kroku čo znamenajú???A nechytaj sa za slovíčka lebo tak to napísala. Každý by chcel byť v blahobyte ale sám okolo seba robí ten bordel. Blato a špinu nosia na oddelenie návštevy lebo nemajú návleky. a prečo?lebo dudrali že ich treba za 10 korún kupovať, myslím, že to bolo asi pred 5 rokmi take dačo v nemocniciach. a Teraz keby tam bolo 100 návlekom na deň tak sú v momente preč tak nech si každý sám vstúpi do svojho svedomia a zistí, že ten bordel okolo seba robí každý jeden!!!

atletkas
10. feb 2011

A baby schválne ktorá z Vás by v dnešnej dobe chcela rodiť doma????

olienka12
10. feb 2011

@atletkas v holandsku je bezne rodit doma,ked chces rodit v nemocnici musis si ju vybavit,takze az take nepredstavitelne to nie je ...

olienka12
10. feb 2011

@atletkas mimochodom sprchy v monobloku si asi nenavstivila... tie maju od cisteho prostredia dost daleko

marcovka
10. feb 2011

@monfat sami zda,že si to trochu prehnala zo starou porod.ja som rodila minuleho roku a žiaden humus tam nie je ta teta upratovačka chuderka 2x do dna umyvala izby a ona nemože zato v akom je stave nemoc.všetko je tam staré ta je pravda,ked si chcela izbu s balkonom tak si mala ist doBratislav.!! 😒 😉

atletkas
10. feb 2011

@olienka12 ja veľmi dobre viem kde sa rodí doma, ale ja som sa pýtala o Slovensku a ktorá by si zobrala na seba pôrod doma, keď už všetky ženy majú väčšie info o tehu a pôrode ako samotný lekár. Sprchy v monobloku som videla sú také iste jak na starej, ani sa nečudujem že je tak pleseň keď nikto za sebou okno neotvorí a všetko tam len hnije.

olienka12
10. feb 2011

@atletkas okno? takze si tam evidentne nebola na plesen staci savo bohuzial tam ho nepoznaju....

atletkas
10. feb 2011

@olienka12 v monobloku okno nemajú ale na starej som myslela že treba otvoriť okno. ja neviem čo majú a čo nemajú upratovačky ale stale ich vidno chodiť upratovať

zvonkohra
10. feb 2011

@monfat babo ty zijes? 😀 panecku som ta sto rokov nevidela na konovi

anibas
10. feb 2011

@zvonkohra 😀 😀 😀 😀 😀
fíha - ta tu rušno 😅 😅 😅

zanna28
10. feb 2011

@zvonkohra a ja som mala tú česť ju spoznať osobne, myslím Mon 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre