Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mirka12011
2. jan 2014

@olienka12 😀 ja som sa az den pred porodom dozvedela ako budem rodit 😎
hlavne ze je vsetko ok to je zaklad....

jankakoc
2. jan 2014

@dankariska a kolko si myslis ze tam pride lekarov? Ked bola vizita tak tam bol primar a jeden lekar

dankariska
2. jan 2014

@jankakoc tak potom je to ok. Nie je to rusive ak je viacero mamiciek na izbe? Nie su z toho podrazdene ak niektore deti viac placu?

dadda
2. jan 2014

ja mam odskusane obe porodnice i staru i novu a musim jednoznacne povedat, ze nova je tisickrat lepsia. vacsie a cistejsie izby, prijemne sestricky i lekari, kdezto v starej jednotky nie su, iba jedna za nehorazny priplatok a je malicka a nema ani wc (v novej ma wc kazda izba samostatne), sestricky v starej su hroznee, na lekarov nemozem povedat krive slovo.
lezala som dost dlho v novej (rizikove) a krasne sa o mna starali, no rodit som musela v starej koli tomu, ze dcerka sa narodila skor a musela byt v inkubatore a tie maju v starej, tam boli sestricky pol na pol aj dobre aj zle, ale co sa tyka starostlivosti o mna po porode sestricky na oddeleni zlee... vobec sa o mna nezaujimali. v novej stale chodili, ci nieco nepotrebujem a boli mile v starej nezajem...

marcovka1
2. jan 2014

@olienka12 ale celkom v pohode ma sem tam take chvilky a tvoj si zvykol ?
@dankariska mi sme boli 4 na izbe a prezili sme to 😉 a dalsia vec ked si po sekcii tak ta pride poumyvat sanitarka,alebo sestricka zo spodu,aby ti tom vsetko nesmrdelo ked lezis 12h po sekcii 😉

matozazzo
2. jan 2014

@dankariska Rodila som v novej a aj ked prisli na izbu 4-5, vzdy prisiel ku mne bud primar alebo lekar a len ten sa pozrel, ostatni to nevideli, lebo stali za nim a celkovo tie vizity sa daju pocitat na sekundy :D takze v pohodeeee... :D

julinkaaa11
2. jan 2014

@marcovka1 ahoj 🙂 ja som bola na izbe 82 a bola som od 29.10 do 18.12... 🙂

salemia
2. jan 2014

@dankariska , netráp sa vizitou- moja skúsenosť s vizitou bola taká: ako som ležala na posteli, mala som pokrčené kolená prikryté prikrývkou, primár prišiel ku mne, odkryl si prikrývku koľko potreboval a ostatní to v podstate ani nevideli 🙂

olienka12
2. jan 2014

@marcovka1 mne vymenili dieta kym som bola v nemocnici 🙂 az teraz po troch mesiacoch sa dava ako tak do normalu 🙂) malu viac menej ignoruje no vyzaduje si pozornost a za vsetko reve prva puberta 🙂

figurka1985
3. jan 2014

Ahojte presovcanky..takze po siahodlhom premyslani som na 90%rozhodnuta pre staru nemocnicu.Chcela by som sa spytat tych,kt.ste rodili v starej nemocke:
-Moze byt manzel cely cas pri porode,alebo iba na samotne tlacenie? Treba to vybavovat dopredu?
-chcem si vybavit epiduralku (istota gulomet).ta sa vybavuje v monobloku,ze? V starej nemocnici maju k disp.ansteziologa kedykolvek?bude mi ju mat v pripade potreby kto pichnut?
-aky maju postoj k nastrihom?cvicim s balonikom,preto ak nebude potrebny nastrih-urcite nechcem.staci to povedat porodnikovi?alebo radsej porodny plan?

Dufam, ze mi budete vediet poradit. Dakujem 🙂

dankariska
3. jan 2014

@figurka1985 tiez som zvedava na odpovede k tvojim otazkam

marryen
3. jan 2014

@dankariska ak Ti môžem poradiť, tak ani netrvaj na tom, aby Ti bábo dali na rooming hneď po pôrode. Budeš unavená a hlavne zo začiatku ubolená / aspoň ja som bola / ledva som si sadla na posteľ ☹ ledva som bola schopná bábo priložiť ku prsníku. Podľa mňa až cca tretí deň je taký optimálny, aby si mala malinké pri sebe. A ďalšia vec ja som bola na izbe s babami, ktoré deti pri sebe nemali a videla som na nich, že moja ich ruší, keď v noci plakala a ja som bola úplne hotová z toho 😉 , keď som ju nevedela utíšiť 😉 Čo sa týka vizity, to prežiješ 😉 všetci lekári chodia len na veľkú vizitu, myslím pondelok, stredu a piatok a "tam " sa Ti pozrie len jeden lekár ostatný to ani neuvidia. Strávia pri tebe cca 10 sekúnd 😉

dankariska
3. jan 2014

@marryen Ty si mala to svoje hned od zaciatku pri sebe? No uvidim ako to budem prezivat ja. Lebo najradsej by som ho mala od porodu pri sebe, tak neviem. Kedy si rodila?

marryen
3. jan 2014

@dankariska nie, dali mi na teraz neviem či druhý, alebo tretí deň. Ale chápem Ťa, tiež som bola s tých, čo chcú bábo hneď, až baby, ktoré tam boli mi vraveli, aby som ju hneď nechcela, zo začiatku som nechápala, zdali sa mi ako krkavčie matky, že nechcú mať svoje detičky pri sebe, až keď mi ju priniesli, tak som pochopila prečo. 😀 a že mali pravdu 😉 rodila som v septembri.

darina2010
3. jan 2014

@figurka1985 samozrejme, že pri tebe môže byť manžel celý čas, nič vybavovať nemusíš, stačí povedať pri príjme, ak chceš epidurálku rovnako sa dohodnuť s lekárom, a on zavolá ansteziológa, všetko je tak ako si budeš priať, ale ak múžem poradiť pri pôrode treba počúvať čo ti hovoria sestričky na sále, vedia veľmi dobre poradiť a pomôžu, bábätko môžeš mať samozrejme pri sebe, dokonca aj 24 hod. rooming, ale o ten mamičky záujem veľmi nemajú, držím palce

figurka1985
3. jan 2014

@darina2010 dakujem za odpoved. Tu epiduralku si ale treba vybavit dopredu a zaplatit,ze?
Nevies ako to je s nastrihmi? Robia ich rutinne?

darina2010
4. jan 2014

Nie nerobia ich , pokiaľ to nie je nutné, ale upozorniť môžeš vopred, že nastrihávať nechceš, niekedy je , ale lepšie, aby sa žena priveľmi neroztrhala. Čo sa týka epidurálky, tak myslím, že stačí pri príjme povedať, alebo ak chceš, tak keď už budeš chodiť tuším od 35t. na CTG do nemocnice, tak sa pre istotu opýtaj, budú ti už tam robiť poradu a k svojmu obvoďákovi už chodiť nebudeš. Platí sa asi až po pôrode

dankariska
5. jan 2014

Zeny, chcem sa vas spytat, od kedy ste chodili na predporodnu pripravu a ci sa za to nieco plati?

zuzanajo
5. jan 2014

ja mam 4 dety a stara nemocnica je lepsia ako nova keby vam slo o zivot tak v monoblogu vach nechaju zomriet aj s dietatom ste pre nich nepodstatny clovek a viem o com pisem ak sa chces na nieco opytat tak napis a s radostou ty odpoviem

jankakoc
7. jan 2014

@dankariska tak z nas 3 co sme boli na izbe som mala len ja maleho na plny rooming. Ostatne 2 len na par hodin mali babatka, ale ono take novorodeniatka vacsinou spinkaju, takze my sme mali na izbe celkom klud.

dankariska
8. jan 2014

@jankakoc Na predporodnu pripravu si nahodou nechodila?

jankakoc
9. jan 2014

@dankariska nechodila, aj som chcela ale od 29 tyzdna som lezala kvoli skratenemu krcku a potom tesne pred porodom som sa uz k tomu nedokopala. Tam sa prebera viacerk tem, ja som chcela ist ken na pripravu na starostlivost o babetko a dojcenie, ale nakoniec mi to vobec nechybalo ze som nebola, sestricky boli zlate vsetkl mi ukazali, ako dojcit, prebalovat, plus uz ked mas babo pri sebe, vsetko ti pride nejako prirodzene, ja som sa bala ze ci s dojcenim nebude problem, ci mi to pojde, ale maly si krasne prisal, pekne papal, mlieko sa mi na ten treti den spustilo a bolo ho tolkooo ze som musela odsavat.

dankariska
9. jan 2014

@jankakoc pekne. Ja som chcela ist kvoli tomu, ze ci budem vediet dychat a tlacit. Tak neviem. Nahodou, pocas tehotenstva si nemala problem s nalezmi z vyteru?

sona_v
9. jan 2014

Zienky, ako je to v monobloku s izbami, ak by som chcela byt sama na izbe, ale nie nadstandard? Vyhoveju mi ked ich poprosim?Samozrejeme ak bude volna izba. Alebo davaju jednu k druhej zaradom, ako pridu z porodnej saly, ze naplnia jednu izbu a potom davaju do dalsej....?
Za kazdu odpoved dakujem 😉

jankakoc
9. jan 2014

@dankariska ja som nakoniec rodila sekciou, takze s tym dychanim a tlacenim neviem, ale urcite nie he na skodu ist. Vytery som mala ok pocas tehu, aj ten posledny, len raz som mala silnu mykozu. Ale kamoska mala zly vyter v tehu ten v 36 tyzdni tak viem ze musela byt pocas porodu na ATB, preto je dolezity ten vyter v tom 36 ci 37 tyzdni. A ty uz vies co cakas?

dankariska
9. jan 2014

@jankakoc Ja som teraz v 20 tt a z vyteru mi vysli tie kvasinky aj streptokok. Predpisla mi ATB do posvy, ale lekarne ho nemaju lebo je vypadok. Teraz asi musim pockat do utorka do poradne. Dufam ze to nevadi. Este neviem co cakame, ale zajtra by som sa mala dozvediet v gynstare, tak uz sa tesim.

misulka30
9. jan 2014

@sona_v ja som bola sama na izbe, nebola to nadštandardná izba. len som povedala, že chcem byť sama, či maju volnu. ale za to sa tiež plati.

atreyu
9. jan 2014

@sona_v v monobloku sú tri izby s jednou posteľou, nie je to nadštandart ale je to tiež za príplatok...

olienka12
9. jan 2014

@sona_v da sa aj rezervovat ked zacnes chodit na ctg tak si rezervuj jednotka tusim 15e noc som platila

jankakoc
9. jan 2014

@dankariska myslim ze to nevadi, ja ked som mala tu mykozu, tak mi najprv gynekolog predpisal len taku masticku lokalnu co vobec nezabrala a asi az po 4 dnoch som zacala uzivat vaginal tabletky ktore mi nakoniec pomohli. Tie kvasinky su v tehu bezne, tak sa vobec nemusis strachovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre