Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

cmuky82
2. feb 2010

zanna a preco tie zle spomienky?

ejasmeja
3. feb 2010

Zanna28, ahoj!
pozeram, ze tiez mas termin podobny ako ja a Cmuky 🙂 tak sa k nam mozes pridat v patrani po dobrej porodnici, podelime sa o skusenosti, dojmy a mozno sa v nejakej dobrej aj naozaj stretneme 🙂
ja inak uvazujem o Bardejove, pretoze som na nu pocula vela dobrych slov a malo zlych. v porovnani s oboma presovskymi porodnicami vyzera ozaj velmi dobre, teda podla toho, co hovoria zeny, ktore tam rodili. asi by to chcelo ist sa pozriet osobne. ja sa aj chystam, ked uz budem na materskej.
a mozno sa prida aj Cmuky. tak by sme mohli ist vsetky 🙂 tusim tam mavaju nieco take ako dni otvorenych dveri, kedy ti vsetko vysvetlia, ukazu a tak. co povies?

tinika
3. feb 2010

eja asi nezistim lebo maju uz novy zosit z r. 2010 a ja som rodila este v 2009 takze smola ale čo uz

ejasmeja
3. feb 2010

Tinika, prepac, ale k comu to bolo? som teraz trochu mimo obraz... 😀

ejasmeja
3. feb 2010

k tomu darovaniu pupocnikovej krvi? no ved stary zosit snad nevyhodlil, ale archivuju a to by sa malo dat zistit, nie?

katka22r
3. feb 2010

kocky ahojte nestiham vas ani precitat troska mliecka uz mame prikladam si ju kazdu hodinku...tak sa to pomaly rozbieha...uz som dala jednu foto malej 🙂 pekny den vam prajem

cmuky82
3. feb 2010

katka je nadherna 😎 este raz blahozelam

queenka
3. feb 2010

ahoj kati🙂 tak witaj doma🙂 laurinka je krasnucka fakt🙂 kolko wazila a merala? a co jake skusenosti s nemocnicou? pohoda nie? az na jednu upratowacku...ze?

katka22r
3. feb 2010

cmuky operovala ma karaskova a sima

zanna28
3. feb 2010

Ahojte,ďakujem za privítanie, 🙂...čo sa týka pôrodnice mne veľmi vyhovovalo WC na izbe a inak čo sa týka hygieny tak to bolo OK,čo sa týka doktorov,oni si odrobia svoje a potom už len chodia na vizitu,prípadne podľa potreby........no sestričky až na pár výnimiek hrôza,neviem možno som len ja mala takú smolu....bola som tam 8 dní,tak sa za ten čas vystriedali asi všetky a keďže som rodila cisárskym, môj zdr.stav si vyžadoval väčšiu starostlivosť ako po normal. pôrode,takže niektoré reakcie vo mne zanechali neg.spomienky. A sestričky na novorodeneckom tak na striedačku,jeden deň bola zlatučká,ochotná vysvetliť mi čokoľvek ohľadom kojenia,no na druhý deň prišla stará "ksantipa" alebo ešte lepšie prišla mladá akoby rovno zo školy a nevedela mi ani poriadne malú podať.Inak mala som ťažký štart kojenia,pretože malá mala žltačku a stále spala,všetko sa to poriadne rozbehlo až na taký piaty deň a potom doma........Ale porodiť niekde musím a do iného mesta sa mi veľmi trepať nechce takže ostáva Prešov 🙂 a verím tomu aj vďaka niektorým vaším príspevkom,že sa to za tých päť rokov polepšilo,tak sa necháme prekvapiť 🙂 🙂 🙂

zanna28
3. feb 2010

Inak cmuky a ejasmeja je to super nápad ísť na exkurziu po pôrodniciach,veľmi rada sa k vám pridám 🙂 to by bola sranda keby sme sa všetky tri stretli v jednej pôrodnici na jednej izbe 😀 .....ja som bola prvýkrát sam na izbe ale nie na nadštandardnej, no teraz by som radšej mala spoločnosť aspoň ti je veselšie,mne bolo samej fakt smutno a potom ti prichádzajú také neg. myšlienky ☹

ejasmeja
3. feb 2010

Cmuky a Zanna, nechodievate na predporodnu pripravu v stredu do Centralu na sidlisku II? PA nam tam dnes ponukla moznost ist na exkurziu do oboch porodnic. buducu stredu nam povie termin, tak ak nechodite, tak by som vam dala vediet a mohli by ste sa pridat. len mi napiste, co by ste sli, aby som jej potom povedala, ze nas bude o 2 viac. a ak tam nahodou chodite a doteraz sme sa nezoznamili, tak sa "povinne hlaste" 😀
trebars na zaciatku hodiny, ze: "halooo! ja som Cmuky (Zanna), hlada sa Ejasmeja!" 😀

olienka12
3. feb 2010

queenka hehe ta upratovacka, nooo trebalo vediet ako na nu 🙂)) mna nastvala prvy den po sekcii a potom som si ju mohla natriet na chleba co sme z nej mali srandu jak sa dala osalit 🙂)))

ejasmeja
3. feb 2010

Olienka, tak rozpravaj a prehanaj! ako ste na nu isli? 🙂

cmuky82
3. feb 2010

ejasmeja na tie cvicenia zatial nechodim, ale planujem 🙂
a na tu exkurziu by som urcite sla ak by to bolo mozne 😎 no a bola by to naozaj sranda keby sme sa naozaj vsetky tri stretli na izbe 😀

zanna28
3. feb 2010

Ejasmeja,ja tiež nechodím na predpôrodnú prípravu pretože mám vpredu nízko nasadenú placentu a dok. mi zakázala akékoľvek "pučenie" namáhanie,tak cvičiť nemôžem ☹ ,jedine,že sa tam robká aj niečo iné,nejaké prednášky a tak,veď napíš ako to tam chodí.

ejasmeja
3. feb 2010

Cmuky, tak pridi cim skor, aj prednasky su teraz zaujimave, aj teraz prednasa ta milsia doktorka, aj cvicenia s PA su super! 🙂 je to o 15:00 vzdy v stredu v Kardiofitness v centrale. stoji to 3 eur za 2 hodiny. prines si pohodlne teplaky na cvicenie, pohodlnu obuv, tricko a na prednasku a relaxaciu aj nejaku mikinu, aby ti nebolo chladno. a nieco na pitie sa ti tiez zide 🙂

zanna28
3. feb 2010

Cmuky a Ejasmeja boli ste už na glukotest ? Ja som bola dnes,fuuuuj ☹

ejasmeja
3. feb 2010

Zanna, ja som este nebola. dali ti vypit sladku vodu? 😀
a co vysledky? ok?

a su tam aj prednasky tu prvu hodinu, to by si kludne mohla prist, cvicenie nie je vobec namahave, ale ak nechces riskovat, tak nemusis cvicit, alebo si vyberies iba cviky, ktore ti budu vyhovovat, ale odporucam pockat aspon na relaxaciu na konci cvicenia, ta sa ti zide pri porode.

ohladom tych cvikov sa mozes priamo informovat u lekarky, ktora tam bude, ci by si ich mohla robit - je to tiez gynekologicka a porodnicka, alebo porodnej asistentky, ktora nam tie cviky predcvicuje. oni ti povedia, ci toto konkretne mozes, alebo nie. ale mne sa zda, ze vacsinu by si aj mohla, akurat to, co je na brusko by si mala asi vynechat. ved pridi a uvidis, co a ako...

cmuky82
3. feb 2010

budem sa snazit prist a aka velka je ta skupinka?

zanna28
3. feb 2010

Ejasmeja diki za info 😉 ,dám vedieť. A glukotest vyšiel dobre.Len tá sladká voda ☹ som a bála,že pôjde von hneď po vypití,ale ostala tam kde má byť 😀

cmuky82
3. feb 2010

inac ja som na ten glukotest este tiez nebola 😖 a na internom ste uz boli ja idem na buduci tyzden

ejasmeja
3. feb 2010

Cmuky, skupina sa meni, nie je tam staly pocet, raz je viac, inokedy menej, dnes sma mali hotove "intimco" 😀

Na internom som uz bola, nic hrozne

Zanna, na sladku vodu sa vooooobec netesim... bleee! ☹

tinika
4. feb 2010

eja k tej pupočnikovej krvi

queenka ak myslis v monobloku tak tiez som nemala rada jednu upratovacku furt mi vletela do izby ked som kojila a nevedela okolo mna prejst ta som musela maleho odtiahnut a vstat ma to fest s... lebo maly sa nechcel prisavat a ta mi to este kazila

kati laurinka je zlatučka a mna operoval sima a kudla 😀

zanna28
4. feb 2010

Cmuky ja tiež idem na interné na budúci týždeň,len je tam hrozný nátresk,tak sa "teším" 😝

zanna28
4. feb 2010

Ejasmeja,čo všetko sa na tom internom robí,ja už sa nepamätám z prvého teh.

cmuky82
4. feb 2010

zanna a kam ides na interne ja idem na levocsku v piatok

katka22r
4. feb 2010

ahojte....dakujeme za vsetky gratulacie... 🙂

mala sa narodila 27.1 o 9:30 a vazila 3570g a 52cm,je krasnucka uz nam ide aj mliecko takze konecne kojim...som rada,lebo je to urcite ovela zdravsie a chutnejsie ako beba 😉

eja takze predsa chodis na cvicenia do kardiofitnesa?si sa zmierila s dr?

noo a moje pocity s porodnice su v pohode,tak ako olienka aj ja som bola spokojna s pristupom sestriciek po sekcii...vzdy sa chodili pytat ako sa mam a ci nieco nepotrebujem...v ten vecer po sekcii som aj prvykrat vstala s postele,lebo mi bolo odporucane ze cim skor tym lepsie a veru poviem vam ze som to znasala celkom dobre a na druhy den rano hned po vizite mma odcievkovali a mohla som chodit 🙂

slovakia takze to mas za sebou?

anavila blahozelam

a vsetky co caka porod drzim palce..kocky ci sekcia ci spontanny to krasne babenko vam pomoze zabudnut na bolesti 🙂

katka22r
4. feb 2010

a inak luu aj lucia ta taka blondina troska kucerava co sedela zvacsa pri sebe ma lauru stretli sme sa v porodnici a chudinka rodila a noha v sadre ale zvladla to vyborne

ejasmeja
4. feb 2010

Kati! tak konecne je tam dr. Palova a ta je velmi mila, nebadam ziadne znamky arogancie 😀 aj temy ma zaujimave konecne! nie to, ako si mame spravne cistit zuby... hehe! 😀

Zanna, brali mi krv z prsta, doniesla som si ranny moc, tak to vsetko vysetrili, EKG, kontroloval uzliny, prehmataval brucho, kontroloval zily na nohach, pokozku, drzanie tela, hlavy, pytal sa na anamnezu v rodine, na prekonane choroby a neviem co este vsetko mozne... ale isla som dost skoro rano, hned ma vzal ako druhu, takze uplna pohoda a islo to velmi rychlo. ja som bola vo vojenskej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre