Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
14. apr 2010

Monfat, aj Katky sa skus opytat, ona tusim mala nejake info. nech ti napise IP.

monfat
14. apr 2010

Hej dik Katka už napisala, že približne za kým treba ísť, len nemôžem skôr ísť, lebo to nemajú radi, najskôr až v 34-35 tt, tak nič dovtedy neurobím. Vieš keby som vedela, že to vybavím, stihnem a všetko by som si mohla aj naplánovať, ale takto mi nič neostáva, len čakať, či dačo vybavím, alebo nie. Každú noc sa mi sníva, že rodím, už som z toho taká unavená, nič sa ani nevyspím. a stále dokola večer môžem myslieť na hocičo iné, ale v noci len rodím a rodím, baby šak to je úplne na hlavu, takto by to byť teda nemalo, ne? stačilo by mi len mať istotu že to vybavím a spala by som s najväčším kľudom na srdci. šak vydržím a počkám.

juliap
14. apr 2010

dadqa uz som mrkla, ordinaciu ma na sekcove, zda sa mi, ze mamka k nemu chodila a bola spokojna, len teraz uz mala aj ine problemy, tak zmenila
segra chodi teraz ku frankovskemu, ten je v byvalej vojenskej a pochvaluje si ho, mala dost problemy najprv s otehotnenim, a teraz s vajecnikmi a maternicou a fakt jej vsetucko vysvetli aj postupy, ma aj sono, teraz uz aj 3d, takze komplet ... ale vidrz, odpisu ti urcite aj ostatne kocky, ci niektora nechodi ku kusnirovi

juliap
14. apr 2010

morfat, ked mas z toho taku traumu, skus sa spojit aj s nejakym psychologom, mozno by ti vedeli poradit nejakeho aj na gynde v monobloku, ktory by ti vedel odburat ten stres, lebo to nie je dobre ani pre teba, ani pre mimi ...

ja mam zase mindraky z toho, ze fakt neviem, ci zistim, ze uz rodim, lebo som nemala ani pri jednej slecne bolesti, pri martinke ma nahnala len mamka do nemocky a tam sestricka zistila, ze uz sa otvaram a idem rodit, no a pri emke som dostala len krc, nie klasicku porodnu bolest ako je opisovana a isli sme pre istotu hned do nemocky a tiez uz som bola otvorena a pri dalsom krci po 20 minutach bola ema na svete ... no tak teraz sa obavam, ze co ked nebudem mat ani krc a otvorim sa a niekde doma porodim nakoniec ...

monfat
14. apr 2010

no juliap šak to je super, že takto rodíš takýmto superrýchlym spôsobom, ale myslím že nejaký ten jeden krč ťa možno predsa chytí a rozpoznáš to určite. Ty a vieš, že som práve dneska o tom psychologovi aj uvažovala 😒

ejasmeja
14. apr 2010

Juli, ved tak porodis doma a co? hlevne nech ste obaja zdravi, no nie? 😉

juliap
14. apr 2010

morfat, bolo by to urcite fajn, mohol by ta pripravit aj na porod, lebo aj cisarsky je predsa len o tom, ze sa na neho treba tiez pripravit, tak skus sa opytat, neviem ci ma niektora s kociek skusenost s niecim takym tu v teme, ak nie, tak potom skus v monobloku

juliap
14. apr 2010

eji, len ja teraz nemozem doma, musia mi pichnut injekcijku na zrazanie krvi, lebo teraz si picham pre zle hemo testy na riedenie, no a bola som na to upozornena, ze to musim oznamit pred porodom, aby mi stihli pichnut nejaku proti, lebo potom mozem rychlo krvacat ... proste je to na prd

monfat
14. apr 2010

A neviete, to k tomu psychológovi by som potrebovala normálne lístok od obvodnej lekárky? či tam sa chodí len tak bez toho?

monfat
14. apr 2010

juliap tak to nedá sa to nejak odsledovať, napríklad hlienová zátka, alebo dačo podobné, aby si vedela že kedy to bude?

monfat
14. apr 2010

no ja síce pri prvom pôrode žiadnu zátku nevidela, takže asi sa na to nedá spoľahnúť. 😒

juliap
14. apr 2010

k psychologovi nepotrebujes papierik od dokiny, len si treba pozistovat, ktory je na aku oblast dobry, na II, v centrale, je psychologicko poradenske centrum napr., oni by ti mozno poradili aj kto by mohol mat tuto problematiku, t.c.0517724677, skus, alebo potom priamo v tom monobloku

monfat
14. apr 2010

jeej dik skúsim to

juliap
14. apr 2010

morfat, ja som pri oboch mala tak, ze hlienovu zatku aj plodovku mi tesne pred porodom pichli, takze ziadne priznaky ... no sak uvidime, som hovorila, ze radsej pojdem do nemocky skor, ked sa mi nieco nebude pozdavat, ako keby fakt porodim doma ...

monfat
14. apr 2010

tak tak

ejasmeja
14. apr 2010

Monfat, ak nemas doporucenku od lekarky, vsetko si hradis sama, kazdu konzultaciu. ak mas, myslim, ze to hradi poistovna.

Juli, tak sa radsej informuj v porodnici, mozno by bolo lepsie, aby ta uz tesne pred terminom prijali do porodnice a monitorovali. v tvojom pripade je velmi dolezite robit ctg, ked nemavas pocas porodu citelne kontrakcie a mas problem so zrazanlivostou krvi! tak toto podla mna tvoja lekarka dost podcenila... ☹

olienka12
14. apr 2010

juliap fraxiparin ? to je proti zrazaniu krvy mala som z toho otras domodrete ruky dokonca mi z toho navreli bicepsy 🙂)) davaju to pred a po cisarskom

olienka12
14. apr 2010

inak na ten fraxiparin mam najhosiu spomienku, nie narkoza,nie prve postavenie,infuzky... ale tie debilne injekcie proti zrazaniu krvy to bol humus pre mna ani nehovorim ako stipali mrchy male

juliap
14. apr 2010

oli, ja si picham kazdy den clexane, do nohy, inac by sa mal do bruska, ale to nemozem, lebo dr povedala, ze na mojom si uz nemam kde urobit tukovu riasu, tak nozky dopichane, ked sa zle trafim, tak sa mi urobi modrinka ...

monfat
14. apr 2010

joj dievčatá idem kúpať malú, tak sa držkajte.

ejasmeja
14. apr 2010

pekny vecer monfat 🙂

zanna28
14. apr 2010

Na bradavky som aj ja používala kalciovú mastičku a vrelo odporúčam, a potom aj trochu mliečka rozotrieť na bradavky pomáha 😉

Dadga, ten dr. má ordinaciu oproti poliklinike Sekčov v neštátnom zdr. centre?

ejasmeja
14. apr 2010

zanna, ja som tiez pocula, ze aj mliecko pomaha, no ved uvidime, treba skusat, vsak, kazda je ina a kezdej urobi dobre nieco ine... 🙂

zanna28
14. apr 2010

Presne tak Eji,hlavne nech v poriadku porodíme 🙂

ejasmeja
14. apr 2010

ved to, to! uplne prirodzene a v pohode a zdrave deturence! vsakze? 🙂

ja som mala dnes taaaaaaaaaaaaaaky krasny sen! ale nemozem prezradit, chcem aby sa splnil... 😉

dadqa86
14. apr 2010

ejasmeja :Ja uz k nemu chodim dnes som si knemu dala kartoteku....juliap: Zatial to podla mojho nazoru vyzera ze je strasne v pohode doktor pekne sa somnou dnes porozpraval vysvetlil mi nejake veci a pekne ma aj oslovoval povedal mi dokonca ze sa bude snazit zo vsetkych sil aby som donosila dietatko takze uvidime 🙂 zanna28 :Ano oproti Poliklinike a vnestatnom zdr.centre 🙂 preco?

ejasmeja
14. apr 2010

dadqa, tak ked mas z neho dobry pocit, tak to je najdolezitejsie, no nie? drzim palce s babatkom! 🙂

juliap
14. apr 2010

dadqa, pristup dr je najdolezitejsi, tiez mam rada, ked mi dr poriadne vysvetli, co so mnou zamysla ... beries teraz nejake vitaminy, odporuca sa ta kyselina listova v tabletach

zanna28
14. apr 2010

Dadga som si nebola istá podľa mena, moja kámoška k nemu chodí a v pohode.... akurát ju poslal na sono ku kolegovi pretože vraj slabšie vidí, to mi prišlo trochu divné.....

dadqa86
14. apr 2010

ejasmeja: Mnoo aspom dufam ze bude dobre 😉 a dakujeeem 🙂 juliap:Vies co ano beriem tabletky dnes mi predpisal Entizol 250mg a Entizol 500mg co su tabletky do posvy 😒 Pretoze zevraj mam nejaky zapal o ktorom som ani nevedela takze tieto musim brat....zanna28: Ze slabsie vidi??? 😕 to sa nezda ani mne....mnoo sak budeme vidiet ako to vsetko dopadne ja len dufam ze mi da dobre vysledky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre