Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
22. mar 2010

neviem, mne robila normalne sono.

petra1985
22. mar 2010

zanna to s tym nizkym tlakom doverne poznam mala som to cele tehu.. nemohla som sa nikam sama ani pohnut.. na marodku som vypadla okamzite.. proste bolo to hrozne.. presne ako si napisala.. hmla pred ocami potom nastala tma a uz som sa tocila a isla k zemi... a ked som videla schody tak mi prislo zle uz dolu... nemohla som ani po schodoch chodit lebo hned som bola na zemi... nastastie som neodpadla ani raz ale velakrat som mala na male... tehotna som snad sama ani nikam nesla.... neriskovala som.. a ani s tym nikto nic nerobil dokymu som hovorila tak vraj to normalne je.. na internom mi zistili akurat slaby krvny obraz tak to bola asi pricina.. inak nic... tackala som sa dalej 🙂

zanna28
22. mar 2010

Peti,ja som si myslela,že to len vtedy raz mi tak prišlo ale potom sa mi to zopakovalo ešte asi dvakrát,tak som v piatok bola u gyn.a tiež ma odoslala na interné,no presne ako si napísala,nič nové tam nezistili akurát ten nízky tlak,čo je vraj lepšie ako vysoký,tak sa každé ráno keď idem s malou do škôlky alebo dnes k lekárke modlím aby som sa niekde neskľagala 😖 ....tak si ma trošku povzbudila,že nie som sama 😉

petra1985
22. mar 2010

zanni no to mas tazsie, ze este mas malinku sa musis o nu starat... je to fakt hrozny pocit taky pocit bezmocnosti.. bo z nicoho nic hmla a padacka... ja som pomaly na kazdom mieste kde som isla stala a predychvala.. ale tebe to zacalo len teraz? Bo ja som si uzivala pekne🙂)

petra1985
22. mar 2010

ale jasne je to jednoznacne lepsie ako vysoky tlak.. len si to nejako odtrpiet a bude dobre 🙂 mne este bolo aj strasne horuco .. som v zime chodila a som sa normalne nalahko obliekala lebo akonahle som niekam do obchodu vosla hned ma oblial studeny pot a uz to bolo.. blee neprajem nikomu a ked to ma niekto mat tak urcite neprajem mu to zazivat taku dlhu dobu ako som to prezivala ja...

petra1985
22. mar 2010

si neviem zvyknut na toho noveho konika.. to co porobili? 😠

katka22r
23. mar 2010

krasny slnecny dnik 🙂

ejasmeja
23. mar 2010

aj tebe Katka! dnes sa bude vyborne kocikovat 🙂

katka22r
23. mar 2010

😀 xi dakujeme ideme este s nozkamy a tak sa ide vonku

ejasmeja
23. mar 2010

hej? klbiky skontrolovat?

katka22r
23. mar 2010

nooo 😀 😀 😀

katka22r
23. mar 2010

klbiky mame ok 🙂

olienka12
23. mar 2010

kati pytala si sa na ockovanie na januarovkach,tak ockuje sa na 3 mesiace a potom na 5 🙂 prve tri mesiace chodis na poradnu kazdy mesiac a potom kazde 2

zanna28
23. mar 2010

Kati,už nemusíte nosiť ortopedické ? To teraz sa už nechodí s nožičkami na tri mesiace?

olienka12
23. mar 2010

zanna nam v nemocke klby nerobili a boli sme na 1mesiac na utz ,kedze bolo vsetko v poriadku kazal balit len pampers a bez kontroly. na kontrolu chodia len babatka,kt. maju nejaky problem a maju balit dalej nasiroko. Zaujimave je,ze nasa porodnica odporuca balit nasiroko pri odchode z nemocnice ale na zapadnom slovensku to uz nerobia.
Teraz neviem,ci som citala,ci videla prispevok,ze bolo usmernenie pre porodnice kde museli balit na siroko vsetci,ale v dnesnej dobe,ked vedia krasne utz zistit stav a uz to nie je potrebne a vyslo nove usmernenie z MZSR kt. uz neodporuca balit nasiroko vsetky deti. Bola tam aj reakcia z PO nemocnice kde bolo povedane,ze personal tolko rokov balil nasiroko,ze sa tazko preorientuvava na to,ze nebalit,tak preto odporucaju dalej balit 🙂))

olienka12
23. mar 2010
zanna28
23. mar 2010

Oli vďaka, dcérka nosila ort.noh. tri mesiace a práve nedávno som rozmýšľala,že keď sa nám narodí bábo koncom mája,tak akurát cez tie najväčšie horúčavy v lete sa bude chúďatko pariť v ortopedických gatiach 😒 ,takže som rada,že to už nie je také prísne 🙂

olienka12
23. mar 2010

no ved ide o to,ze dakedy to nevedeli tak diagnostikovat ako teraz a preto deticky aj mamicky trapili,dnes uz trapia len tych co tie klby nemaju v poriadku 🙂 nas maly prvy mesiac kakal do kazdej plienky a pred kazdym papanim,niekedy aj castejsie som ho prebalovala,to bolo kriku,kym sme tie hnusne postolky zabalili 🙂)) ale urcite je to dobra pomocka ked je problem

katka22r
24. mar 2010

noo uz nemusime balit na siroko...

oli nam este stihli spravit klbiky aj v porodnici preto bola mala prepustena az poobede lebo sme cakali za vysetreniamy a uz tam nam povedali ze je vsetko okii ale tak este nas nasa detska poslala pre istotu na kontrolu ale kocky ak mam povedat pravdu tak ja som jej velmi ani ortopedicke nedavala len pampers a bavlnenu cez to a konec 😀 a je okiii

zanna28
24. mar 2010

No tak to je super Kati ,že je maličká má klbiky OK,ja som tiež rozmýšľala,že keď budeme musieť nosiť do tých troch mesiacov, tak cez deň to budem nejak obmedzovať a noc by som potom už dala tie poštolky....veď uvidíme 🙂

katka22r
24. mar 2010

sak hej lebo to babo sa nema dobre v tom a ty ked v maji cakas ach jaj snad bude dobre

olienka12
24. mar 2010

zanna ked potom pojdete na utz klbikov chodte za dr.kleinom ten ked je vsetko v poriadku kaze len pampers davat. dr. smolko dava kontroly a nosenie postoliek aj ked je vsetko ok 🙂

zanna28
24. mar 2010

Oli,hej určite pôjdem za dr.Kleinom aj s Tami som bola pri ňom,to ešte robil utz. tu pri nás na poliklinike na Sekčove,teraz neviem kde sídli ale ja si ho nájdem 😀 .Kati ty si pri kom bola?

katka22r
24. mar 2010

my sme boli pri kleinovi strasne zlaty doktor 🙂 on je teraz na levocskej hned na prizemi

olienka12
24. mar 2010

zanna je na levocskej v poliklinike na lavo na prizemi, ma tam stale plno ludi,ale deticky beru priebezne. v utorok robia do 18tej tusim, ta kontrola je sekundova zalezitost 😉

katka22r
24. mar 2010

zanna v utorok robioa od 14tej do 17tej ja som tam vcera volala aj bola hned fajne ze robia aj poobede a ano deticky su uprednostnene ako oli napisala

oli a ty sa ako mas?a maly?ako po ockovani?vsetko oki?

olienka12
24. mar 2010

Kati no bojujeme s horuckami ☹ ☹ 😒 hnusne injekcie...

katka22r
24. mar 2010

vazne???a nurofen si neskusala davat?moja segra davala len to malej

petra1985
25. mar 2010

ahojte.. idem sa vam pochvalit babulky, ze dnes mam rocik🙂) dufam, ze bude prelomovy a vsetko bude uz len a len lepsie 🙂

Kati ako sa mate? fajne vonku co? kocikujes casto? ja tiez uz malunka nevystraja🙂) takze sa tesim..asi to bolo fakt tym hnusnym studenym pocasim.. tak sa mozeme dohodnut niekedy.. drzte sa

olienka12
25. mar 2010

Tanicke vsetko najlepsie k narodkam Danko posiela smacny boztek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre