Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

juliap
23. feb 2010

ahojte presovcanky, na simu som pocula len same chvaly, vraj ludsky.

eja vo chvili ked budes uz rodit, tak ti fakt bude jedno, aj keby si lezala len na zemi, oni dr nechcu velmi tie stolicky a kresla aj z toho dovodu, ze sice pre mimi je to lepsie - rychlejsie, ale pri porode tym, ze stratis naraz tekutinu a krv z tela, tak mozu nastat velke vykyvy tlaku, to som zazila, a neviem, ci by bolo dobre, keby ze im tam zena odkvacne do predklonu a na zem. ked lezis, tak je istota, ze nikam nespadnes, aj tlak sa rychlejsie ustali. a po porode musis byt na sale, chodia kontrolovat ci nekrvacas velmi, to uz musi mamicka lezat, tak neviem, ci by si po porede este liezla zo stolicky na nejaky stol ...

juliap
23. feb 2010

no a s tym placom je to uplne normalne babulky, je to uvolnenie stresu, vsetkeho nakopeneho pocas tehu, ja som sa rozrevala pri emke, ked sa narodila a povedali, ze je to dievca, lebo som myslela, ze bude chlapcek, asi 5 minut som tam bulila a vobec nikomu to neva ani sestrickam, ani dokymu, robili si svoje ...
len ked niekto vrieska, tak su neprijemny, zazila som aj, ze dal dr holke po pisku, nech sa ukludni a nevrieska, lebo boli 3 na sale a doki povedal tej vrieskajucej "romke" nech prestane, ze mu vystrasi prvorodicky a ze vrieskat mala vtedy ked do nej muz pchal vtaka a nabuchal ju uz 8 krat ... xixi

cmuky82
23. feb 2010

juliap no som sa povavila na tej ciganke, ale davam za pravdu doktorovi 😀
ja len dufam, ze vrieskat nebudem, asi by mi to bolo trapne a hlavne pred mm 😀

petra1985
23. feb 2010

juliap 😀 no po osmy krat sa divim, ze vrieskala.. to dieta uz musela len tak vyplut pardon za vyraz🙂

petra1985
23. feb 2010

doktori po cigankach kricia.. ja som zazila na ctg ked som lezala to je na porodnej sale tak som pocula dr. Kubu ako krici na jednu.. sa nedivim.. ked tam pride ciganka do nemocky, ze ide rodit a nema ziadne bolesti.... tak to uz je sila

katka22r
23. feb 2010

peti no ja som lezala a prijali jednu co isla rodit 16 dieta a mala 34r...vraveli nam sestricky ze ta tam len pride odrodi naje sa a ide domou,to je sila co?len tak sexuju v tych osadach a pritom si tie deti ani nevazia ☹

zanna28
23. feb 2010

Kati a nevolala sa nahodou Kukuricova 😀 ,lebo ja ked som tam bola tak taka isla rodit 10.dieta 😀 ...aspon som sa vtedy trochu pobavila popri tom strachu pred porodom 😀

petra1985
23. feb 2010

kati sila.. nam hovorila upratovacka, ze za jednou chodil muz ked lezala po porode a este v nemocke si to vraj rozdavali a tak zdrhli bez babatka.... ja by tych ciganov taaak bila

zanna🙂) no tak to ma vystizne meno.. rodi ako Kukurica

juliap
23. feb 2010

no ono s tymi osadovymi je to tak, ze keby ostali dlho v nemocke, tak vedia, ze muz pojde za inou, aby si mohol kefnut ... 😀

ejasmeja
23. feb 2010

Juliap, myslim, ze mi nebude jedno, ci sa mi tlaci lahko alebo tazko a ci sa mi roztrhne koli nevhodnej polohe hradza pripadne mi budu musiet robit epiziotomiu. ale nerodila som este a mozno mas pravdu a bude mi to jedno, potom ti napisem, ci bolo... 😉
no a z porodnej stolicky nemozes spadnut, pretoze za tebou sedi partner, PA alebo dula a oni ta pridrziavaju, istia, masiruju a pred tebou sedi lekar alebo PA, ktora sa stara o babo. ak im aj niekto v PO porodnici zo stolicky spadol, tak to bolo pre to, ze nevedeli, ako sa ma na stolicke rodit, bolo to z nedostatku informacii a z nezaujmu si tie informacie nastudovat... ☹

ejasmeja
23. feb 2010

Zanna, chces ist s nami pozriet do toho BJ? cestou by sme ti porozpravali, ako bolo na exkurzii v starej porodnici 😉

olienka12
24. feb 2010

no upratovacky by ti vedeli rozpravat co nachadzaju na schodisku vnutornom ....
ja ked som tam bola,tak tam bolo more gynovych a tiez prisla rano o 5 porodila a o 8 jej uz nebolo... akonahle ju dali hore zdrhla. no ked som chodila na novorodenecke bolo tam asi 5 postielok ze gyna 🙂)) a aj na dalsom oddeleni boli, gynovci 🙂 asi mali party v osade...

zanna28
24. feb 2010

Eji ja už som rozhodnutá pre monoblok,mám na to viacej dôvodov, ale inač ďakujem za pozvanie 🙂 😉 a veľmi rada si prečítam vaše postrehy z BJ,keď sa budete chcieť podeliť 😀

cmuky82
24. feb 2010

zanna si sa mohla ist aspon povozit 😀 , ved za kuk nic nedas 😉

queenka
24. feb 2010

ahojte...pozeram ze sa bawite o tej ciganke kukuricowej 🙂 ona rodila naraz somnou..akuerat ze ja som mala cisarsky a ona wtedy bola dole lebo wraj mala bolesti tak sme sa smialy s doktorkami ze ona nema ziadny problem porodit🙂)a tiez ked jej priniesli dieta tak ani newedela ake meno mu dala..ale najlepsie ja tak bolo ked wnoci spadla z postele..🙂)mala izbu hned wedla nas este ked som lezala pri tych izbach na druhej strane kde su ciganky..potom po porode ma uz wzali na druhu stranu tak uz som o nepocula🙂)

cmuky82
24. feb 2010

s tymi cigankami ste mali aspon zabavu a trosku sa odreagovali. 🙂 No ale ja fakt nechapem preco romky rodia tak lahko a my sa musime niekedy tak strasne trapit 😠 . Moja znama tiez rodila s romkou a vraj ona len tri krat vzdychla a dieta bolo na svete. Asi si zajdem do osady po nejake rady 😀

katka22r
24. feb 2010

asi treba fakt zajst do osady pre rady..jeje jak sa to rymuje 😀

quennka no vitaj a kdeze si ty tak dlho bola?a emka sa ma ako?

olienka12
24. feb 2010

no ciganky povacsinou nemaju problem s nicim aj koja bez problemov...
inak upratovacka nam rozpravala ako si nazivaju v tych 2 izbach co tam maju,ked sme sa jej pytali ako sa tam pomestia,tak povedala,ze su aj po 2 na posteli 🙂)) toto keby vedeli bojovnici za ich ludske prava,tak adam leti 🙂))))
ale ze im to nevadi,bo sa boja 🙂) mala som moznost zazit vystup jak jedna plakala bo jej kamaratka moze ist domov a ona tam ma ostat a co ona tam sama bude robit 🙂)) do rana jej nebolo 🙂)

ejasmeja
24. feb 2010

Zanna a v monobloku si sa bola pozriet, ze ako to tam vyzera?

zanna28
24. feb 2010

Tak Eji a Cmuky dajte vedieť kedy sa ide,pokiaľ mi to bude časovo vyhovovať,nakoľko mám doma malú kecalku 😀 ,tak štartujem s vami. 😀

petra1985
24. feb 2010

neviem ci koja bez problemov, ked som chodila kojit na novorodenecke tak tam bol huf ciganok lebo neznali kojit.. len ich ucili ..stale tam boli.. dokonca boli aj parkrat vydzubane lebo mali prist kazde tri hodiny a oni sa na to vyprdli.. proste neprisli.. im je jedno, ze decko chce jest.. neviem ci by som mohla tam pracovat ja by som ich dzubala jednu za druhou.. a ked mali 16 tak vela..akurat jedna tam chodila taka stara aspon na tvari strasne staro vyzerala a sestricka sa jej pytala, ze ako sa vola dieta.. a ona, ze Pumpa.. 😀 sestricky sa isli zosulat.. mena maju carovne no..

cmuky82
24. feb 2010

Pumpa? 😀 😀 😀
zanna urcite ti dame vediet 😉

zanna28
24. feb 2010

Eji, v monobloku som rodila pred piatimi rokmi,takže to tam v podstate poznám,no teraz som len z chodby videla,že je tam pekne pomaľované na farebno aj okná pomenili (10.posch.) ale na pôrodných sálach neviem či niečo renovovali,veď keď budem chodiť na CTG tak uvidím. 🙂

ejasmeja
24. feb 2010

Zanna, jasne, ze ti dame vediet, pojdeme asi autom (teda vlastne dvoma, lebo je nas vela - tusim 9 ludi) a na benzim sa poskladame, jo? ja budem buduci tyzden volat do BJ, ze by sme chceli takuto vacsiu exkurziu, ci nas vezmu a kedy. hned ta budem informovat 😉

Peti, ze Pumpa?! to ako na to prisla? 😀 este Esmeraldu, Sandokana a podobne pochopim, ale Pumpa? 😀

zanna28
24. feb 2010

Jooooj Peti som sa skoro počúrala z tej pumpy 😀 😀

ejasmeja
24. feb 2010

to by som aj ja chcela vediet, ze kto jej toto meno na matrike schvali! 😀

katka22r
24. feb 2010

pumpa 😀 😀 😀

olienka12
24. feb 2010

podla mna mala taku prezyvku bo pumpovala kazdeho ktory chcel 🙂))))))))

katka22r
24. feb 2010

😀 😀 😀

sysa282
24. feb 2010

cavte kocky tak ja zajtra idem na prijem aj sa tesim aj mam strach...........tak mi drzte palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre