Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mandm
7. jún 2012

@katkapresov ja som mala 2 tasky. A to som este nevedela, ze budem este tyzden pred porodom lezat v nemocnici 😖 . Ale... v jednej som mala vsetko co som si myslela, ze by som potrebovala mat pri sebe na vzdycharni, t.j. uterak, sprch. gel, mobil, nabijacku, vreckovky, nahradnu nocnu koselu, atd. Na vzdycharni som stravila celu noc. Kontrakcie kazdych 5 min ale otvarala som sa zufalo pomaly 🙄 takze celu noc som presedela, o dusu vzdychala a "odprevadzala" ostatne buduce mamicky na salu 😀 mojej zabke sa na svet nechcelo, zrejme cakala kym sa vymeni smena a pridu vsetci cerstvi do prace (porodila som o 8:15 po vyvolavacke 😀 ) a okrem toaletneho, uteraka a mobilu som z mojej tasky nepouzila nic 😖 v sprche tiekla v noci len studena voda 🙄

katkapresov
7. jún 2012

@mandm ahooj.no to neviem naco ten olej potrebuju,ale je to v zozname,su tam aj ze varove stetocky-co predpokladam ze su asi spilky do usii..vcera som si uz akotak tasku pobalila,uz mi chybaju len kojenecke podprsenky..

mandm
7. jún 2012

@katkapresov to jezoznam do monobloku?

katkapresov
7. jún 2012

@mandm ano monoblok..

mandm
7. jún 2012

@katkapresov tak nic take nepotrebujes 🙂

katkapresov
7. jún 2012

@mandm hehe to potom naco ten zoznam davaju 🙂

mandm
7. jún 2012

@katkapresov mozno kedysi davno ho niekto vytvoril a odvtedy to pouzivaju.. a nikto si nedal namahu ho aktualizovat 😉

vierka0
7. jún 2012

@katkapresov suhlasim s monikou, pre babo potrebujes fakt len jednorazove plienky a utierky na zadocek..olej iba v pripade, ak by babo malo napriklad "polohove" nozky, trosku skrivene po pobyte v maternici, vtedy ich treba masirovat (ukazuje to rehabilitacna sestra) a tam treba vlastny olej, no to ti staci aby ti doniesli ak ti to fakt bude treba..

martusa26
7. jún 2012

@mandm dakujem pekne to som chcela vediet 🙂

jolika
9. jún 2012

@radoslava25 Poch nie je vôbec super moju kamošku doriadil že na to nezabudne už sa sťažovala na úrade pre dohľad,najhorší (najslabší lekár starej pôrodnici).

jolika
9. jún 2012

@anetusa86 prosím Ťa aké papiere vybavovali od rána od 9 tej do 14 tej_

radoslava25
9. jún 2012

@jolika naozaj mne zachránil bábo o ktoré som takmer prišla kvôli inému lekárovi(na ktorého som počula viacej sťažností a doriadil zas moju kamarátku).... jednoducho koľko ľudí toľko chutí

klobucik
10. jún 2012

@jolika kolko ludi tolko nazorov 😉 rodila som pri nom pred dvoma tyzdnami sekciou a zhodou okolnosti este v ten den poobede aj kamoska ktorej v poslednej minute zachranili maleho a obe sme mozem povedat urcite aj za nu , ze maximalne spokojne 🙂 😉 neviem presne co sa tvojej kamoske stalo , ale tvrdit ze je to najslabsi lekar je cez ... 😨

dominika69
12. jún 2012

@peta111 ahoj aj ja mam termin v auguste presne v polovici 🙂

peta111
12. jún 2012

@dominika69 tak to je superr a co cakate?

dorkaaa
12. jún 2012

@peta111
@dominika69 tak do tretice sa pridávam aj ja....možno sa stretneme v prešovskej pôrodnici ak sa chystáte rodiť v Po...🙂

peta111
12. jún 2012

@dorkaaa No ja som teraz momentalne v Holandsku ale rodit budem urcite v PO 😉

dominika69
12. jún 2012

@peta111 cakame dievcatko a vy?

dominika69
12. jún 2012

@dorkaaa jasne urcite to bude v presove

peta111
13. jún 2012

@dominika69 My tiez cakame dievcatko a meno uz mate?

barbarkapo
13. jún 2012

Ahojte kočky, pripájam sa k budúcim prešovským augustovým mamičkám, nám to tiež vychádza na polovicu augusta, keď uvidíme prvý krát našu očakávanú princezničku 🙂

1234lubka
13. jún 2012

Ahoj, ja som rodila v novej, bolo tam fajn ja som bola spokojna, vecko na izbe ciganky boli na druhej strane chodby, sprchy spolocne ale v pohoide dalo sa ja som cakala nieco horsie 🙂) chodil ku nam na izbu doktor (juhas) sa stale pytat ze ako sa mame ako bruska atd....v noci som dostala kontrakcie ale to som nevedela ze uz su to oni :D tak som rano zasla za doktorom ze ma boli a jak na mna pozrel hned ma poslal na porodnu salu lebo uz bola priechodna hlavicka :P vzali ma dolu na predporodnu vysetrila ma sestra ci asistentka ci kto to bol...vzali na salu...pychli injekciu nejaku aby som sa rychlejsie dootvorila ..prepychli blanu nejaku zeby vytiekla voda plodova (bezbolestene) prisli tlaky...och nevelmi prijemne...:P hovorili mi pekne co mam robit kedy rozdychavat kedy tlacit,,,islo mi to troisku tazse ale prisla obrovska ulava ked sa narodil moj pokladicek 🙂) nastrih som necitila. maleho mi po porode neprilozili az potom donesli na izbu na kojenie. rodil ma taky mlady Kudla...bola som spokojhna zavisi od toho kto ma ake velke oci a kto co ocakava...ked cakas ze sa budu tocit len kolo teba tak urcite nemozes byt spokojna....maju tam aj ine pacientky...treba sa pytat mne vzdy odpovedali a vysetrili ked som potrebovala...ked budem cakat druhe urcite pojdem do novej...v starej neni ani vecko na izbe....

isabellll
13. jún 2012

Ahojte 🙂 Aj ja by som sa rada podelila o svoju skúsenosť z pôrodnicou v monobloku v PO..Rodila som tam síce už takmer pred 2 rokmi ale bola som nadmieru spokojná,doktora som zaplateného nemala a aj napriek tomu bolo o mňa dobre postarané..Ja som prišla do nemocky 4 dni pred pôrodom,nakoľko som už prenášala a mala zlé ctg-čka,každý deň ma kontrolovali a čakali,že sa to rozbehne,dali mi oxytocín,ktorý nepomohol a museli mi dávať vyvolávačku..no napokon som aj tak musela podstúpiť sekciu,kvôli tomu,že okrem bolestí môj pôrod nijak nepostupoval...Rodili ma Kudla a Byľ(neviem či sa to tak píše 😅 ) a boli skutočne skvelí,aj po pôrode,chodili sa pýtať ako sa máme 🙂 A ked sa budem znova rozhodovať kde pôjdem rodiť tak jednoznačne u mňa vyhráva monoblok 🙂

dominika69
14. jún 2012

@peta111 tak paci sa mi Deana takze asi zostanem pri nej a vy ako sa bude volat?

janja2502
14. jún 2012

aj ja som rodila v novej obidve deti a som spokojna. 😉

peta111
14. jún 2012

@dominika69 Hm pekne meno no my sme zatial rozhodnuty pre Timeu tak uvidime 😉 chcela som sa vas opytat vy uz viete kde budete rodit ci v starej ci v novej?a neviete co si treba so sebou vziat nesom na SK tak nemam sa s kym poriadne ani porozpravat 😠

merilin
14. jún 2012

precitala som si prispevky od zaciatku tohto roka - aktualne... (je ich neurekom... )
Tiez neviem kam ist rodit, ale je to take pol na pol. O stasti, o nalade lekara, sestriciek a o priebehu porodu...
Caka ma teraz CTG, tak uvidim kam pojdem. Chcem len vediet baby, ze to kam idem rodit zavisi aj od toho kam idem na CTG? Alebo mozem ist na na CTG do monobloku a rodit v starej?
A este, aka je ta kosela ku porodu, co si maju zeny priniest? Brali ste velke tricko, alebo manzelovu koselu alebo co vlastne? Dakujem 😉

eldzina
14. jún 2012

@merilin Hej, tam kde pojdes na CTG by si mala ist aj rodit. Ono je to tak aj dobre, ak chodis na jedno miesto na CTG, uz ta aj ako "pacienta" poznaju a v pripade cohokolvek vedia skor zasiahnut. A na porod staci vacsie tricko, prip nocnu koselu po kolena max. A taku, za ktorou Ti nebude luto, ak ju potom dobre neoperies 😀

nmonika
14. jún 2012

potesili pozitivne nazory na monoblok=novu nemocnicu...kedze sa tiez rozhodujem kam pojdem rodit nasu bambulku v septembri 🙂

dominika69
14. jún 2012

@peta111 Timea je tiez pekne moja sesterka ma Timku....... tak ja idem urcite do novej a zatial co viem tak nocne kosele zupan papuce aj do sprchy kojenecke podprsenky tampony do podprsenky vlozky toaletne potreby pribor pohar a neviem co este..... no a samozrejme tehu preukaz karticku poistennca obciansky a sobasny list.....
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre