Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

lubkasungirl
20. jan 2012

@vikitino PO-monoblok

vikitino
20. jan 2012

nono ja idem do starej .....ale som zvedava ci tam maju nadstandardnu izbu a za kolko .... lebo zevraj v starej ta mozu dat na izbu aj ku romkam a to bars nechcem ☹

dadda02
20. jan 2012

@marcovka1 Aj ja chcem radsej nastrelit a prave tu na MK som sa dozvedela, ze uz aj niektori doktori si zaobstarali nastrelovacky - tak patram po nejakom v PO. Ale asi aj tak marne 🙂 Ty si davala nastrelit v 6. mesiacoch? Ja rozmyslam nad tym, ze tiez niekedy v tom obdobi by som dala, ale odhovaraju ma, ze vraj jo enskoro a mala si bude chytat uska... ako to bolo u vas? A ake nausnicky vam nastrelili? Take tie ako "klincek" - na zapinanie vzadu a potom si menila za ine? Lebo viem, ze takto je to u dospelych, ale neviem ako je to s detickami. Dakujem 🙂

zvonkohra
20. jan 2012

@lienka_cmuk pri bille a kolko ma tvoja mala??ta co sa pozname ta sem tam vyjdeme vonku 🙂
@dadda02 skus aj na poliklinike na sekcove ja si myslim ze nastreli hocijaky dr a nemusis k nim ani chodit stoji to 5 eur...ja som davala malej ked mala 2mesiace

jespera
20. jan 2012

Moja skusenost Presov -- stara porodica- jediny dovod preco tam v lete pojdem rodit opat je detska JIS - ktora neni ani v Ke a nikde na vychode, a primar - kvoli nicomu inemu. Pri prvom dietati som tam lezala mesiac - co je dost dlha doba na pochopenie systemu ktory tam je - je pravda ze sestricky su tam totalne arogantne a neprijmne, cest vynimkam. Na detskom su sympatickejsie ale nie vsetky. ....No proste naucila som sa to neriesit a hototovo. A pre zaujimavost aj dievcence z velkych Ke boli presuvane do starej porodnice kvoli Jis - a ci uz chceli alebo nechceli lezali tam aj mesiac aj dva....
Za ten cas co som tam bola nestalo sa ani raz aby miesali zeny s romkami ....

fabias
20. jan 2012

@jespera neviem kedy si tam bola ty ale mám dve známe, ktoré "na radosť" mali každá jednu "spoluobčanku" na izbe:( a s tou detskou JiS to tiež nie je pravda, v KE ju majú síce tiež len v jednej nemocnici ale tá zachraňuje práveže celý východ🙂 ( aj detičky, ktoré majú pôrodnú váhu pod 1 kg čo v Prešove asi ťažko)..........

dadda02
20. jan 2012

@zvonkohra hm, asi mas na mysli prepichovanie... ja som skor chcela nastrelenie, je to rychlejsie a setrnejsie. 😒

dadda02
20. jan 2012

Ja som rodila v monobloku. Vybrala som si ju kvoli rooming-in, aby som mala drobceka uz v nemocnici pri sebe. Personal bol na moje prekvapenie velmi dobry, lekara som nemala dohodnuteho, napriek tomu spravanie sestier a lekarov naozaj dobre. Rovnako to hodnotili aj maminy, ktore boli so mnou na izbe. Dalsia vyhoda - romky su v uplne inej casti chodby, dokonca v inej jedalni. Socialne zariadenie je na izbe! Takze to su podla mna 3 hlavne dovody, preco si vybrat monoblok. Jedina vec, ktoru by som dnes spravila inak je ta, ze by som si babatko skor pytala k sebe, ale to som ako prvorodicka netusila. Nosili mi ho prvy 1 a pol dna kvoli vysetreniam a pod. kazde 3 hodiny na krmenie a ono vtedy spalo. Sestricky ho teda potom dokrmili flasou, mne sa neskor spustilo mliecko a uz bol velky problem s prisavanim.

lienka_cmuk
20. jan 2012

@zvonkohra moja ma rok 🙂 byvala som na karpatskej ale odkedy mam malu tak som sa prestahovala na M .banku ved mozme niekedy vybahnut vonku 🙂

zvonkohra
20. jan 2012

@dadda02 tak asi len v rubine alebo po tom tam kde je kenvelo
@dadda02 suhlas s tebou
@lienka_cmuk jasne mozeme ale u nas uz kocikovanie nefunguje 😀

lienka_cmuk
20. jan 2012

@zvonkohra jaj tak vy uz chodite po vlastnych vonku 😝 ja som rada ze mi moja obsedi este v kociari 😀

lily25
20. jan 2012

@vikitino k romkam ta určite nedaju, max.na pooperačnej izbe ale tam si iba jeden den, a potom ides na normalnu izbu, romky maju oddelene izby aj wc a aj sprchy takže sa nemas čoho bať 😎 mamka mi tam robi sanitarku takže to viem z prvej ruky, a ta nadstand.izba stoji myslim 17e na den ale je len jedna a momentalne je na nej doktorka zo starej porodnice co tiež teraz porodila 🙂

monfat9
20. jan 2012

@vikitino je tam nadštandartna izba jedna...myslím, takže musí byť voľná... 😉 a stojí myslím 17 eur / deň 😒

monfat9
20. jan 2012

@vikitino a ku romkam ťa určite nedajú 😉 tei sú na opačnej chodbe.. 🙂

juliap
20. jan 2012

@dadda02 ja som davala dievcatam nastrelovat az ked mali rok a uska si netahali ...

juliap
20. jan 2012

@vikitino @monfat9 nema pravdu, ze musi byt volna, niektora mamicka moze odrodit aj hodinu pred tebou a povedatm, ze chce na nu ist a bude obsadena ... kto skor pride, ten skor melie, ako sa hovori ...

lily25
20. jan 2012

@monfat9
@juliap presne kto skor pride, a ako som pisala aj teraz je obsadena, dokedy tak to neviem 😉

monfat9
20. jan 2012

no a to nemusí akože byť voľná...ked vravíš, že kto skôr príde, ten prv melie? .... teda pre toho čo príde skôr..je voľná..a ten kto príde neskôr...nemelie...akože nechápem, kusa.. 😒

anavila
20. jan 2012

@vikitino ahoj..v starej maju nadsrandarnu izbu ale neviem z akolko, ale myslim ze stoji tak isto ako v monobloku. Inak neviem kto ti povedal, ze v starej ta daju k romkam...to je blud podla mna..ja som tam bola dva krat...ciganky su na uplne inom mieste ako biele...aspon co sa tyka izieb sestonedelia. Viem ze po sekcii sa to moze stat, ze si s cigankou na izbe ale to je ta pooperacna, kde si len 24 hodin a je tam viac posteli, lebo je to pod stalym dohladom sestier...
@lily25 noze povedz pikosku, ktora doktorka ma babo? 😕
a inak dievcata, nehcapem naco stale omielate tu nadstandardnu izbu...ved su to podla mna uplne zbytočne vyhodené peniaze. Co tam je take super? Telka? alebo sprcha? je to SAMOTKA...no ja ked som bola v porodke (dva krat) tak som mala super spolubyvajuce, cas nam isiel rychlejsie...poradili sme si navzajom, dodnes sme v kontakte...neviem si predstavit, ze smo zavreta sama a este si za to aj platim..no ale 100 ludi, 100 chutí

marcovka1
20. jan 2012

@dadda02 ja som tiez chcela skor ,ale nastreluje sa az od 6 mes.chod do rubinu take zlate kocky tam robia ..najprv ma tie klinceky v uskach asi 2tyzne ich musi mat a potom som jej dala normalne co dostala do krstu ,ale ona vsetko ti vysvetli co bude nastrelovat platila som 10e neviem ci ostala ta cena bolo to pred rokom tak neviem ..no a mal netahala si vobec asi zabudla ze ma nieco v uskach 😀
@anavila sa mi zda ze Borecka
@vikitino a to mas s kadial ze ta daju k romkam ??? riadny blud 😖

juliap
21. jan 2012

@monfat9 ze ked na nej nikto nie je, tak to neznamena, ze aj o hodinu este na nej nikto nebude ...

jespera
21. jan 2012

@fabias ohladom Jis v presove mas mylne info ....mesiac som chodila na to oddelenie - tu prislo dieta 600 g z Bardejova, tu z Ke, tu z He...atd.....
a co sa tyka tych romiek...no smola co uz, ja som len pisala ze pokial som tam bola ja - tak sa to nestalo, nie ze to nerobia.

fabias
21. jan 2012

@jespera tak neviem ale švagrinku prevážali ešte pred pôrodom hneď do Košíc aby sa už aj bábätká narodili tam......neviem či Ti niečo hovorí meno MUDr. Krcho, ktorý "vybudoval" najlepšie centrum pre predčasne narodené detičky - teraz je riaditeľ detskej fakultnej nemocnice. Druhá švagrinka ostala v starej a malý mal dosť veľké problémy.......tiež som písala len skúsenosť z našej rodiny. Známa mala rómku na izbe keď ležala na rizikovom a druhá pred operáciou takže ako píšete po pôrode to našťastie nehrozí🙂

samantha24
21. jan 2012

@fabias aj ja som mala rómku na izbe ale bola to velmi čistotná žena a poviem ti niektoré biele sú niekedy horšie ako rómky. dobre sme spolu vychádzali normalne aj pracuje stále sa sprchovala vyvoňana bola stále a to biele smrďeli za potom. asi taka moja dobra skúsenosť s rómkou. A ona sama sa pýtala na bielu izbu, že nechce byť s tamtými špinavými.

zvonkohra
21. jan 2012

v monobloku su romky oddelene aj sprchy maju svoje aj jedalen svoju...ja ked som rodila bolo nas asi 9 bielych a 15ciernych....a urcite ako annavila by som nebrala nadstandardnu izbu keby ze som prvorodicka to co vam pomozu mamicky na izbe vam neukaze nik 😉 s nami dokonca aj sestricky kecali a pozerali tv

jolika
21. jan 2012

@vikitino V starej pôrodnici je nadštandartná izba stojí 20,,-eur.Momentálne sa tam prerábajú toalety a sprchy na pooperačnej izbe a na pôrodnej sále. Ináč super aj personál až na niektoré výnimky ale to máš všade. Nič sa tam nerobilo už niekoľko rokov až teraz keď je tam prim.MUDr. Kyselý sa čosi robí.

zvonkohra
21. jan 2012

@jolika ty kks 20eur?a co vsetko je na tej izbe?

sugarka
21. jan 2012

Je tam televízor, rádio,chladnička, sprcha,postieľka ,dôležité je že je tam už platové okno a netreba deky do polovičky okien keď je vonku zima, ináč celkom príjemná izba ešte som zabudla dve kreslá a stolík ale si tam sama, no môžeš mať návštevu na izbe.

lily25
21. jan 2012

@anavila rodila tam doktorka Pankuchova-za slobodna Borecka 😉
@monfat9 no niekedy je ta izba aj mesiac neobsadena, a potom je zas take obdobie čo tam chcu isť všetky 😒 momentalne na tej izbe bola dok.Borecka a akonahle odišla už tam nasťahovali manželku lekara-nejakeho internistu z monobloku 🙂
inac ja si myslim že za staru nemocnicu hovoria činy, minuly týžden tam mali plný stav-ani jedna posteľ nebola volna a pacientky co prichadzali už posielali na monoblok. minulý týžden co som kecala s mamkou tak od začiatku roka sa im tam narodilo 70 detí 😉 a podotýkam rodili "biele", romiek tam bolo minimum 😝

monfat9
21. jan 2012

@lily25 Ako vyzerala vlastne Borecká? nejako si neviem zrazu vybaviť......?? Počkať tá taká vysoká obryňa to bola doktorka Paľová, tá mladá čiernuľa bola Vagaská, a .... rozmýšľam, ale neviem na to prísť..ako vyzerala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre