Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

smejo251
7. sep 2009

mamagaga-no to hej moja na nu si daj pozor ozaj...mna trapi vytok snad to je v poriadku nie je krvavy ani mi netvrdne brucho tak je to snad ok...no mozno sa stretneme zatial mna nic neboli

smejo251
7. sep 2009

baby tak ja si idem vychutnat posledny vecer doma s bruskom ....drzte palce a ozvem sa hned ako to bude mozne ako som to prezila....

petra1985
7. sep 2009

ja som kojila na novorodeneckom v starej a som presvdcena o tom, ze su tam skvele sestricky az na takych par... 😉

smajlicka
7. sep 2009

smejo

držím palce. Maj sa krásne a ozvi sa.

tina

Ja som to pred rokom a ôsmimi mesiacmi keď som rodila v monobloku vyriešila tak, že hneď ako som bola schopná vstať z postele som si pýtala malú na izbu a to aj v noci na 24 hodín. brali mi ju iba okúpať večer. Lebo som zistila že ju krmia z flaše tak preto som ju hneď brala k sebe. Mamičkám čo boli so mnou na izbe sa to moc nepáčilo lebo sa chceli vyspať aspoň v noci ale mne to bolo jedno. Išlo predsa o moje dieťa a o jeho budúcnosť v kojení. Sestričky na novorodeneckom boli celkom radi, že som si malú zobrala k sebe na 24 hodín lebo mali vtedy veľa detí tak im aspoň odpadla starostlivosť o jedno. A teraz keď pôjdem rodiť tak to urobím rovnako. Akonáhle budem schopná beriem si dieťa k sebe.

mamagaga
7. sep 2009

smajlicka - presne tak, dopredu budem vraviet, ze chcem mat dceru pri sebe, takze dufam, ze s tym nebudu problemy... 😝 a snad trafim podobne "postihnutu" mamku, aby s tym nemal nikto problem na izbe...

smejo, pekny vecer, neboj, prezijes a uz o chvilu si budes vychutnavat drobca... 😀 tak sa mozno stretneme 😀 aj ked ja este furt nic... cakam... cakam...

olienka12
7. sep 2009

smejo drzim prsty 🙂

smajlicka
7. sep 2009

mamagaga

Nerozprávala si ty tej tvojej Soničke že tu nie je až tak dobre? Že v brušku je lepšie? 🙂 Dievčatká sa väčšinou ponáhľajú, to skôr chlapci sú takí lenivší... Aj keď ten náš by už asi chcel vyskočiť von. Možno sa aj my stretneme na desiatke. Ja na čakačke a ty na pôrodnej. Dnes som už bola skoro na odchode do nemocnice ale nemám ešte zbalené veci tak ma to pribrzdilo. Hodinu som mala pravidelné kontrakcie a bolesti tak ako pri malej na predpôrodnej izbe. Ale potom to prešlo. Čo som veľmi veľmi šťastná. V stredu idem do poradne tak uvidím či ma doktor neprekvapí a nevyšle ma do nemocnice. Dúfam, len a pevne verím, že sa to už nebude ten dnešok opakovať najskôr až v novembri.
Možno ťa to chytí pri nejakej zmene počasia, že vraj to má na to vplyv. Neviem len som počula...

mamagaga
8. sep 2009

smajlicka 😀 praveze sa sona ponahlala uz v 35 tyzdni, ale magnezium ju pribrzdilo 😀 uz som ho vysadila, a furt nic... len take smiesne bolesti, jak pri menstruacii, krize pobolievaju, ale ziadne pravidelne kontrakcie... a voda odteka jedine z pracky 😀 a neboj, zojka sonu kazde rano "motivuje" pokrikom - sona, pod von z bruska, nekop mamku, nononoooo 😀

smajlicka
8. sep 2009

mamagaga
Ty si ešte doma? Už hybaj rodiť... šup šup.
🙂 Zojka bude mať doma kino keď donesieš Soničku domov. Tak jak tá naša. Na to sa teším najviac na to súrodenecké prijatie a objavovanie. 🙂
Ináč čítala som že magnézium dosť spomaľuje kontrakcie a hlavne otváranie sa. Aj ja som mala teraz pri malej ísť rodiť normálne lebo voda odtiekla, bolesti už boli každé tri minúty už som myslela že ma roztrhne ale nič. žiadne otváranie, žiadne postupovanie krčka ako to nazvali. takže cisarák. A to preto, lebo do mňa napchali ešte týždeň pred termínom magnéziové infuzky.

mamagaga
8. sep 2009

smajlicka - este doma 🙄 nakoniec to skonci tak, ze namiesto toho ako ma strasili, ze porodim predcasne, tak budem este aj prenasat... 🙄 ved uvidime do zajtrajsieho ctg... skusim sa doktora opytat, ci to nejde nejako urychlit, fakt uz nevladzem...

no, surodenecke prijatie - vcera zojka zaperlila: mamka, nemozem chodit, musis ma nosit (kym sa dalo, tak sa nosila v satke na mne...).. a ja na to, ze kam dame sonicku, ked budem nosit ju a ona hned : no, sonicka pojde do kocika a mna budes nosit... 😝 alebo ( zoja prsnikovy maniak - kojena, kym som neotehotnela) - nie, nebude sonicka dudkat, toto je moja dudka a toto bude sonickina... 😀

smajlicka
8. sep 2009

mamagaga

Tak to budeš mať veselé čo sa súrodeneckej lásky týka. Ono je to zlaté ale občas ťa decká dostanú do takej situácie, že musíš fakt rozmýšľať ako to vyriešiť aby bolo všetko o.k. No tak veď hádam to zvládneme. Šak sme nejaké maminy nie?

petra ako si dopadla s kočíkom v MHD? Trebalo lístok celý alebo polovičný?

tina_
8. sep 2009

smajlicka,
to by bolo super,
no pri prvej, keď som bola po cisárskom a pýtala si dieťa, tak na mňa pozerali ako na "švihnutu", ledaže mi ju doniesli na minútu ukázať (po neviemkoľkých hodinách) a na krmenie mi ju ani nenosili, vraj "načo, keď mlieko dostanete tak na tretí deň najskôr"....Len čo som bola schopná vstať, pýtala som si ju k sebe na rooming-in, aj to nechápajúc pozerali, že to ešte pri cisárskom nezažili, že si nechcem "oddýchnuť"...Akurát, keď sa uvoľnila izba (tá jedna), tak už bol asi 4.deň a bez podpory personálu som mohla chcieť dojčiť aj neprestať...Je pravda, že to bolo pred 8. rokmi...
A teraz som mohla chcieť mať malú pri sebe, žiaľ bola 2 mesiace v inkubátore...tak som mohla ledaže odsávať...
No a vystriedala som dosť izieb v starej pôrodnici za tých 5 týždňov...videla som na vlastné oči, tú "pomoc" sestričiek pri dojčení maminám prvorodičkám...
A v monobloku čo viem, nosili deti v noci preč...

smajlicka
9. sep 2009

tinka

V starej nemocnici som nerodila tak neviem posúdiť ale v monobloku sa to celkom dalo. Je pravdou že keď má žena prvé dieťa a nepomôžu jej tak je to o to ťažšie s tým kojením.
V starej nemocnici aj teraz tuším deti nosia iba na kojenie. Je tam pokiaľ viem iba jedna izba kde ti deti dajú k tebe. No a preto by som tam rodiť nešla. Ja chcem mať svoje dieťa čo najskôr pri sebe ináč by som s kojením veľmi rýchlo skončila pokiaľ by som vôbec začala. To by som radšej išla rodiť niekde inde keby som vedela že mi dieťa na izbu nedajú.

smajlicka
9. sep 2009

mamagaga

Si ešte na príjme alebo už rodíš? Ako dopadla poradňa? Asi si už v monobloku keď si sa tu dnes neukázala. Tak potom sa ozvi že čo a ako.

petra1985
10. sep 2009

v starej pri kazdom doneseni babatka prisla sestricka ku kazdej mamicke ci jej treba pomoct alebo je to v poriadku.. no to samozrejme zaviselo aj od sestricky.. je pravda, ze niektore dali babo a isli prec.. a kym si o pomoc nepoziadala ty sama tak.... oni nam do hlav nevideli🙂

smajlicka neviem nedozvedela som sa 🙂 nakoniec som kupila cely listok zeby nebol pruser a uz 😉

mamagaga
10. sep 2009

smajlicka 😀 kvasim doma.... druhe ctg dopadlo fajn, reakcie dietata boli lepsie, tak sa doktor uzhodol sam so sebou 😝 , ze predtym sona asi spala... dalsiu poradnu mam v pondelok a straaasne dufam, ze na nej uz nebudem, lebo CHCEM RODIT!!!!! uz je to otras, okrem tvrdnutia bruska a bolesti krizov a podbruska (jak pri menzese) sa nic nedeje... ziadne pravidelnosti, ziadne brutal bolesti, tak uz si robim srandu, ze ja pri takom naleze aj odrodim a prestrihnem snuru doma... 😖 dnes som pozabijala muchy na okne - ostali fajne flaky, tak ked sa nerozrodim do soboty, asi pojdem umyvat okna... 😀 vraj to pomaha 😀

olienka12
10. sep 2009

peti pokial viem,tak pokial je v kociariku babatko,tak sa za kociar neplati, pokial tam babatko nie je plati sa ako za batozinu. Ty platis polovicny listok ako doprovod babatka 😉

olienka12
10. sep 2009

Takze oprava 🙂) za seba platis cely listok. niekedy bol len polovicky, ale uz to neplati 🙂 ale za kociar sa neplati pokial je tam babo,pokial nie je tak ako za batozinu 🙂

smajlicka
10. sep 2009

mamagaga

No Sonička bude asi detailistka a má rada presnosť. Tak ako naša. Presne na termín mi odtiekla plodová voda aj začali bolesti a aj presne na termín sa narodila. Tak asi si budeš musieť počkať do 16.teho. 😉

petra1985
11. sep 2009

olienka12 no super to som nevedela dik za info 😉

petra1985
12. sep 2009

a tu uz sa asi rodi lebo je tichucko 😉

mamagaga
12. sep 2009

peti, kiez by tak 😖 nerodi, ale nakupuje, vari 😀 upratuje 😀 okna mi manzel zatrhol, tak vymyslam ine aktivity...

smajlicka
12. sep 2009

mamagaga.

V deviatom mesiaci okná umývať? Ty už by si fakto mala ísť rodiť lebo sa doma nudíš... 🙂
Už sa teším keď nám z domu napíšeš že: "Už som so Soničkou doma... " 🙂

mamagaga
13. sep 2009

smajlicka - aj ja sa na to tesim 😀 motivujem sonu, aby sa uz rozhybala, ale je to potvorka , ma vlastnu hlavu... smejo uz bude cochvila doma aj s drobcom a ja nie a nie porodit 🙄

petra1985
13. sep 2009

mamagaga ja som utierala prach a tak som si dala fajnu sprchu a tak v noci uz bola mala na svete 😀 vela stastia

ivkaivka
13. sep 2009

mamagaga, ja som vela chodila po schodoch, tak mi poradili, ze treba chodit po schodoch bokom a podarilo sa. Neboj, uz to mas o chvilu za sebou. Drzim palce

mamagaga
13. sep 2009

dievcence, ja som dnes z prebytku energie povysavala byt, pozmyvala dlazky, utrety prach - ani nehovorim... a kedze byvame na osmom, tak aj tie schody su.... vysledok - som unavena jak pes 😝 ale na sonu to nezabera... idem okupat zoju a potom sa do vane svacnem asi ja... aj by som si k tomu otvorila nejake vinko, ale potom ta hanba - opita rodicka 😀

smajlicka
13. sep 2009

mamagaga

No čo veď povieš doktorom, že už si toho čakania mala dosť tak si si trochu švacla vínčiska. 😀
Ale ver tomu, že jak na potvoru, lebo zákon schválnosti ešte funguje, by ťa to akurát vtedy chytilo keby si si dala to vínčisko.. 😀

ivkaivka
14. sep 2009

Mamagaga, to by som chcela vidiet toho lekara, akoby sa zatvaril, keby si prisla troska svacnuta 😀 😀 😀 , no mozno by si pri kontrakciach nepocitovala taku bolest 😀

mamagaga
14. sep 2009

tak sme prisli z poradne... lekarovi som povedala, ze uz chcem rodit 😀 ci sa to neda nejako urychllit... jeho verdikt je, ze som na 2 cm otvorena, branka je zajdena... kontrakcie ze su tiez (ved su, len nie pravidelne...), a po zvazeni ctg mi vypisal hospitalizaciu do nemocky, ze tomu trosku pomozu a ze si to odrodim... tak som zvedava... zajtra idem, tak drzte palce 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre