Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

janie80
9. jún 2013

Stale som si vravela, ze aj ja musim napisat svoju skusenost s porodnicou, v ktorej budem rodit... Ci dobru, alebo zlu... Nstastie mam len dobre skusenosti... 🙂 rodila som na konci marca v monobloku a mozem len chvalit... Do porodnice som prisla o pol osmej vecer s kontrakciami kazdych 7 minut... Otvorena len na 2 prsty... Tak ma "ubytovali" a manzela poslali domov, ze do rana to nebude... Sestricka, ktora ma vzala bola fakt mila, este ma aj po ruke pohladkala a popriala vela stastia, ked som sla na salu... O jednej som uz bola na sale uplne otvorena, ze ideme rodit... Boli tam 2 PA, 2 sestricky a MUDR. Hurnakova... Uplne uzasny personal... Kedze to slo velmi rychlo, tak sme nestihli ani zavolat manzela, ani dohodnuteho doktora, ani pichnut EPI... 😅 rodil sme 2 naraz s 15 minutovym rozdielom, predtym doviezli jednu rodicku, co porodila v sanitke a po nas asi pol hodiny rodila dalsia... Klobuk dole, ako nas tych 5 ludi zvladlo, nikto nebol nervozny ani nevrly... U mna neplatilo, ze lekar pride az na posledne minuty, doktorka bola pri nas stale, kontrolovala, povzbudzovala, rozpravala sa s nami... A personal na sestonedeli tiez super, aj sestricky pri nas aj na novorodeneckom... Az na tu "podporu" dojcenia a dokrmovanie flasou, ale to je uz ina kapitola... 😅
takze ked pojdem rodit druhy krat, vykaslem sa na vsetky hrozostrasne historky z PO porodnice... Ono je to tak, ze kto ma zlu skusenost, vykrici ju do celeho sveta... A kto dobru, akosi sa zabudne o nej zmienit... 🙂

misulka30
9. jún 2013

@janie80 môžem len potvrdiť tvoje slová. Sestričky a PA eňo ňuňo. Klobúk dole pred nimi. Ja som rodila v noci a fakt zlaté boli , za ruku ma držali. Aj mňa rodila dr. Hurňáková. Akurát môj porod nepokračoval tak ako tvoj a skončil sekciou dr. Bil- zo začiatku taký arogantný ale nakoniec bol v pohode. Asi sme ho zobudili 🙂 Chcem takisto odporučiť mamičkám, aby určie absolvovali predporodnú prípravu myslím, že sa tam preberá aj dojčenie, to podľa mojho názoru vobec nie je podchytené v monobloku. Ja som si vela toho o dojčení naštudovala, ale aj tak mi to bolo prd platné. Dokrmuju fľaškami, čo je veeelmi zlé. Celkovo ja mám len dobré spomienky na monoblok a možem odporúčať pri rozhodovaní sa, kam isť rodiť.

janie80
9. jún 2013

@misulka30 tak, tak... My sa s dojcenim trapime doteraz... ☹

misulka30
9. jún 2013

@janie80 ja som to vzdala po dvoch týždňoch, odsavala som mlieko doteraz , ale aj tomu bude o chvilku koniec ☹

janie80
9. jún 2013

@misulka30 ako velmi zavisi, ako ti v tomto pomoze nemocnica... Ta flasa je fakt nestastie... Nas sa chcel po 6 dnoch odstavit... Ale s pomocou laktacnej sme mu flasu zrusili, dokrmovali cievkou, ale stale musime dokrmovat... Ktovie, ci sa UM este niekedy zbavime... 😔

majmik
9. jún 2013

@misulka30 @janie80 ach zeny, tak to mame spolocne. Monoblok bol super, ale s laktacnymi poradkynami fakt pruser. Nastastie som bola pri tom, ako radili dvom mamickam na izbe, ktore zacali dojcit skor, upozornovali ich na chyby (hlavne jednej to tusim velmi neslo) a vsetko som sa snazila zapamatat, tak mi to aj potom velmi pomohlo a celkom dobre islo. Prvy den este pozreli a potom sa uz nestarali 😒 . Mala som vsak stastie v nestasti, ze som mala tak naliate a bolestive prsniky, ze som sa s lekarkou z novorodeneckeho dohodla, ze z malej spravime "odsavacku" a mozem ju mat na roomingu skor ako zvyknu davat a cely cas - cize ziadne bratie na dokrmovanie. Horsie bolo, ked sme prisli domov a dcerka neprospievala, museli sme zacat dokrmovat, stala sa zavisla na flasi, a ja mlieko odstredujem uz len vecer + budem rada, ak potiahnem aspon dva tyzdne, to uz je vsak ina kapitola.

janie80
19. jún 2013

@misulka30
@majmik dievcata, je vobec v monobloku moznost dokrmovat aj nejako inac? Cievka alebo injekcna striekacka? Ci len jednoducho aj keby sme o to poziadali, strcia tym drobcom do pusy flasu? 😕 mna sa laktacna pytala, ako vyzerala podpora dojcenia v nemocnici... Tak som sa len zasmiala a povedala, ze maly sa narodil o 1:45, doniesli mi ho o siestej na kojenie, sestricka povedala, ze mam skusit, ci sa prisaje... A on sa prisal a od tej chvile to bolo vybavene... 😝

vierka0
20. jún 2013

@janie80 este krmia sondou - ale to asi len predcasniatka 😉 my sme skusali aj suplementor (maju ho normalne v mliecnej kuchynke) podla mna sa vsetko da, len sa treba pytat

misulka30
20. jún 2013

@janie80 u nas presne to iste ja som porodila o 2.40 a maleho mi priniesli rano o siestej, ale takym stylom ze polozili ho vedla mna a o pol hodiny pre nho prisli. to bolo cele. potom ked ho previezli na jisku som chodila za nim tam kojit, a sestricky boli pritom, kazda mi radila ine. Sme sa dost aj natrapili, a ked som videla ako " ine" mamicky chodia po chodbe a zaroven koja tak som nechapala. inac moj muz pochodil vsetky porodnice po vychodnom slovensku v ramci prace, a presovska porodnica najhorsia. co sa tyka oddelenia a aj sluzieb. v ovela mensich mestach krasne nove zrekonstruovane porodnice. a dokonca v niektorych z nich fakt flase ani nemaju. dokrmuju cievkami!!!! Ale to je uz o inom. zaver z toho ja mam taky , ze ak niekedy budem rodit druhe opat pojdem do monobloku, ale hned pri prijme poviem ze si neprajem flasu, nech radsej nosia babatko aj kazdu hodinu ked bude chciet.

janie80
20. jún 2013

@misulka30 asi tak... Rodit ano, ale pri druhom uz nebudem vyplasena prvorodicka a flasu odmietnem... Hoc si budem musiet sama zabezpecit cievku alebo striekacku... Ten prvy pristup, ktory je najsolezitejsi nam vlastne pokazil kojenie...
Matusko bol preo na JISke? 😨 😕

misulka30
20. jún 2013
milagrosss20
2. júl 2013

ahojte...ja by som chcela vediet aktualne info medzi starou a novou porodnicou...ak by ste moihli mi poradit bola by som veeelmi raaaada...

bambulka24
2. júl 2013

@milagrosss20 neviem, ako je to v novej, ale v starej majú taký bordel keď tam chodia tehotné na ctg...keď prídeš, kukajú že čo tam chceš, prečo nechodíš k svojmu gyn...potom na zhodnotenie ctg sa čaká, no otras...už som bola rozhodnutá, že idem do monobloku ale mala som známu pôr. asistentku tak som ostala verná starej...
pôrodná sála je zrekonštruovaná, ale to pri pôrode nevnímaš 😀 a tiež sprchy sú nové, hajzle boli min. roku ešte staré...

staankaa9
3. júl 2013

ahojte, kedze som v diskusii nasla info len starsieho data, chcela by som sa informovat aky je aktualny stav... aka je pravdepodobnost, ze budem na izbe spolu s romkou? zaujima ma to vo vztahu k novej i starej porodnici... ci je to uplne jedno? dakujem vam za cerstve informacie...

sona_v
3. júl 2013

@staankaa9 no s romkou na izbe urcite nebudes, to je vacsia pravdepodobnost ze ta daju na nadstandard zadarmo ked bude volny, ak by ta uz nemali kam supnut. ale nase spoluobcianky su na opacnom konci chodby a aj sa tam zdrzuju, teda aspon co som ja bola v monobloku, mi okolo izby ziadna ani nepresla, takisto som ich nemala tu cest stretnut ani v sprche ci v jedalni, asi maju svoj "chlievik"... 😅 😀 a v starej je asi podobne, neviem, tam som nebola. ak by som sa mala rozhodnut za seba, jednoznacne opat monoblok, uz len koli WC na izbe, v starej su na chodbe spolocne. 🙄

bambulka24
3. júl 2013

@staankaa9 ja som v starej "zažila" dve ciganky, čo boli medzi "nami" ale boli na vlastnú žiadosť, čistotné, aj tak vyzerali, nechceli ísť medzi tie smradľavé degešky...

jarka1223
15. júl 2013

Ahojte, chcem sa spýtať či má niektorá z vás z poslednej doby skúsenosť s nadštandarnou izbou. Koľko vlastne stojí? A tiež ma zaujíma, že v tých bežných izbách je koľko postelí? Je lepšie byť sama a mať kľud, priplatiť si tú nadštandardnú izbu alebo skôr byť s viacerými mamičkami? Poraďte mi tie čo s tým máte skúsenosť, lebo sa neviem rozhodnúť?

dariana263
15. júl 2013

@jarka1223 Ahoj,ja som nemala zaplatenu nadstandardku,ale neviem si vynachvalit izbu s viacerymi mamickami,bolo to vazne super,clovek sa ma s kym porozpravat,ma ti kto poradit,ked si clovek nie je v niecom isty,mozes ist kludne do sprchy a dalsia mamicka ti postrazi babo(ked ho uz mas na rooming-u),ked potrebujes ist do sprchy aj viackrat denne,aby si bola cim skor fit....a klud?No neviem klud mas tak ci tak,ked si na izbe aj s mamickami.Ja som lezala s jednou maminkou na jednolozkovej izbe,mali sme tam dve postele,ale to bolo preto,lebo ked som rodila v marci,tak bolo strasne vela porodov.Normalne su mamicky na trojlozkovych izbach....a napriek kadejakym reciam o presovskej nemocnici,ja som bola maximalne spokojna ci uz s pristupom lekarov ako aj s pristupom sestriciek 🙂 🙂 🙂 drz sa a spravne sa rozhodni 😉

jarka1223
15. júl 2013

@dariana263 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A som rada, že aj pozitíva konečne čítam ohladne Prešovskej nemocnici. A s tými izbami máš asi pravdu...Spoločnosť nikdy nemôže uškodiť. Asi nebudem nič vymýšlať, žiadne nomocnice a nadštandarné služby a bude nám aj malinkou určite dobre. Ešte raz ďakujem 🙂

majmik
15. júl 2013

@jarka1223 ahoj, ja sa len tiez pripajam k @dariana263 . Bola som s dvoma mamickami v monobloku a to iste.. okrem toho, ze pred porodom sa navzajom povzbudzujete, tak aj potom.. napr. ked som prvykrat prebalovala malu, v zivote som to predtym nerobila.. ukludnili ma, ukazali. Ta, ktora mala druhe, tak mi ukazovala triky, napr. ako sa hrat, cviky na brusko, ine maminy s odsavanim ... + tie co sme boli uz dlllho v nemocke, tak sme sa aspon chodili navzajom postazovat sa a tak.. urcite ti aj zbehne cas, a aj v jedalni mas s kym pokecat 😀
+ nedam na monoblok dopustit,sice som tiez bola na prelome februara marca a bojove podmienky riadne 😀 ale personal uzasny.. od najzlatsej tety upratovacky (zlata dusa), cez tety sanitarky (koooopec trpezlivosti), sestry (hlavne som ich obdivovala, ze im pri nasej etnickej mensine nepraskli nervy; vzdy pomohli, stacilo sa spytat, a skvele pichali injekcie 🙂), no a samozrejme az po lekarov.. az na jednu dve vynimky, ktore tam aj tak nepracovali na plny uvazok, boli uzasni, povzbudzovali, vysvetlili, no.. nemam slov.. a aj na novorodeneckom boli zlate 🙂

jarhal
15. júl 2013

ja sa pripajam tiez za spolocnu izbu ..som velmi komunikativna a pamaraju si ma hadam vsetci od primara,anesteziologa az po sanitarky a aj mamicky ktore sme boli na izbe sme stale v kontakte a stale sa chceme spolu stretnut stale to nevychadza ale kazda sme z ineho smeru ...ale raz sa nam to podari a dufam ak budu deticky vacsie tak aj castejsie....
bola som sice v starej ale mozem doporucit....sprchy su nove wc sice este stare ale vzdy ciste ....sestricky super a uzasne na porodnej sale....a na novorodeneckom sa fakt staraju lekarky mile a zlate... len co mi vadilo bol prievan na chodbe...ale s tym sa nedalo nic robit...a staraju sa o poriadok ...ciganky boli na opacnej chodbe.. prekvapilo ma ze na nadstandartnej izbe boli ciganky sice len par dni ale dali tam tie cistejsie ale aj tak v sprche sa neumyvali samponom len vodou...boli tam mozno 2-3 dni lebo ich bolo vela na opacnej chodbe uz nemali miesto a preto ich nemali kam dat k bielym nie tak toto bolo mensie zlo... ale aj by som urcite na nadstandart nesla ...sama by som nevydrzala....v tom case zena potrebuje podporit poradit a vidiet porovnat a hlavne ak je prvorodicka....personal nemoze byt stale pri nej co a ako..... a ten nekomfort ze si nepospis v pokoji cez den alebo vydychany vzduch cez noc ale nieje tak zle ako ked najdes spriaznene duse v podobne ubolenych po cisarskom alebo prirodzenom porode ale stastnych mamickach... 🙂

atletkas
27. júl 2013

@jarka1223 ja som ležala na nadštandartnej izbe ale nikdy viac by som tam nešla, mne tam bolo smutno, mala som telku chladničku a sprchu len pre seba ale nemal my kto poradiť ohľadom dojčenia , starostlivosti o malé. bola som v starej porodnici a tam sme jedli na izbách čiže ani pri jedli som nemala spoločnosť bola som stále sama. na druhý pôrod pôjdem na izbe hoci tam bude aj 5 hlavne že my bude mať kto poradiť a pomôcť.

luuckka
1. aug 2013

Ahojte ja mam presne opacnu skusenost musim vynachvalit staru nemocnicu a doktora Olejara a doktora Kubu su to profesionali na urovni s velmi pritelskym pristupom ja mam len tie najlepsie spomienky a sestricky su tiez zlatucke informovali ma o vsetkom same od seba nemusela som sa vypytovat bola som tam tyzden a ani jedno mi nepovedala skaredeho slova a to aj bez rozdavania kaviciek ci obalok a v novej rodila znama ktora je priamo v novej sestricka mala vybaveneho doktora ktory ani k porodu neprisiel a sestricky sa nanu ani neohliadli boli neochotne a cloveka si vobec nevsimali takze asi tak...

castania
2. aug 2013

Ahojtex neviete ako je to s druhym pôrodom ak prvý bol sekcia? Po dvoch rokoch ? Ci berú hneď ns sekciu alebo sa rodí prirodzene?dakujem

mirka12011
2. aug 2013

@castania kuknu ti jazvu velkost plodu a zhodnotia

maryanna
2. aug 2013

@castania ja som teraz rodila v novej po troch rokoch odmsekcie. Povedala som ze inak ako normalne nerodim. Jazvu mi nemerali a porodila som spontanne. Oni to nechavaju na rozhodnuti rodicky. Dva roky je dobra doba ale zavisi aj od lekara.

mirka12011
2. aug 2013

@maryanna tebe fakt nemerali nestiskali jazvu? mne na vyber nedali 😝 a tak ci tak by ma museli rezat 😠

castania
2. aug 2013

@mirka12011 dakujem ...takze Ti robili sekciu? mala si velke babatka? ja by som radsej asi znova sekciou, bojim, aby sa mi neptretrhla jazva ...

castania
2. aug 2013

@maryanna takze sa ta pytali ? sice neviem kolko bude mat druhy maly, ale prvy mal cez styri kg a hlavne velku hlavicku ... a dakujem 🙂

mibi41
2. aug 2013

Maminky kto je teraz primar v starej?A ktoreho lekara by ste mi odporuali?Rodila som v starej a tiez sekciou :(,teraz by som chcela normalne.Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre