Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mamagaga
24. sep 2009

dievcence, rodila som v monobloku a dakujem za priania 😀 teraz mame 1,5 hodinove intervaly na kojenie, tak je to fuska 😠 este ze ma manzel par dni dovcu a moze vencit zojusku, zaberak zacne potom... aj ked od 10 dna mozme chodit vonku, tak v sobotu nas caka prva prechadzka 🙂 hor sa vycistit kocik 😠

ivmila
24. sep 2009

4D ultrazvuk? kolko to stoji a kde ho robia? my pohlavie nevieme a chceme sa nechat prekvapit. 😀

petra1985
24. sep 2009

Ligus je fajn 😉

mariajana
25. sep 2009

dobre ranko 🙂
ivmila: zda sa mi,ze 4D robia niekde hore pri frantiskanskom kostole v Po,neviem presne. znama bola a vobec sa neobjednavala,len tak tam s manzelom zasli a vzali ich.neviem kolko to stoji,my sme boli na 3D na poziarnikoch a cd stoji 65eur,ak by si chcela..

ivkaivka
25. sep 2009

pri frantiskanskom kostole robi Dr. Pall, on robi asi fakt vsetko.

olienka12
25. sep 2009

u Dr.Palla je to za 32 na 4d sa treba objednat,ak chcete zaznam,robi to piatky.
ked len 3d a fotku,tak staci zajst dopoludnia tam za utz sa plati 6eur za foto 7eur..
Osobne som s nim nebola spokojna, podla mna ten utltrazvuk az tak neovlada. 🙂

vcera som bola na 4D v KE a to stalo za to..

mamagaga
25. sep 2009

olienka - u dr. dankovcika?

smajlicka
25. sep 2009

mamagaga

Dlho som tu nebola až teraz čítam, že už ste doma. Tak mamina gratulujem a užívaj si to doma. Normálne ti závidím že už máš všetko za sebou a už sa môžeš iba tešiť z detičiek. Píšeš, že si mala problém s 24 hodinovým roomingom? Nechceli ti malú dať na 24 hodín alebo som to iba zle pochopila. Lebo to ma moc neteší. Ja sa chystám tiež malého mať pri sebe aj v noci po slúsenostiach s pred poldruha roka s malou keď som rodila. Zmenilo sa tam niečo?

smejo251
26. sep 2009

mamagaga no gratulujem konecne to mas za sebou gratulujem...aky bol porod kto ta nakoniec odrodil?

mamagaga
26. sep 2009

smajlicka - rodila som o jednej v noci a rano, ked prisla lekarka referovat o zdravotnom stave soni, tak som jej povedala, ze chcem 24 hod rooming... bola to akurat ta sympaticka pani dr (neviem zial meno...), ktora ale rozhodla, ze kedze mi pri porode nekryli sonu atb kvoli streptokokovi, tak musim pockat, lebo ju budu pozorovat... ten jeden den mi ju nosili len na kojenie, a o polnoci, ked som im ju doniesla som na tu doktorku narazila zas a spytala sa na ten rooming .... ona ju prezrela este raz a za cca 20 min mi ju doniesli, cize 24 hodin bola na pozorovani a potom som ju uz mala zvysny cas pri sebe...

ale ine detske lekarky (boli dve) sa k tomu stavali negativne - jedna povedala, ze mali len jednu taku ziadost predo mnou a to bola ich kolegyna, zdravotna sestra... (preklad - nie si zdravotna sestra, nie si kompetentna starat sa o svoe dieta...) a druha sa zacala navazat do toho, ze som nechcela dokrmovat.... ze co potom budem robit, ako to chcem riesit... riesila som to samostatne striekackou...

takze myslim, ze ked budes neoblomna 😀 a zdravotny stav to bude dovolovat, ze sa to da vydupat, ten 24 hod rooming...

smejo - rodil ma dr. dzadik... a porod bol super rychly - tri hodiny od prvej kontrakcie do narodenia soni... ale bol tazsi a bolestivejsi, som aj viac strihnuta 😖 - sonka mala predsa len o pol kila viac ako mala zojka... a to sa prejavilo...

olienka12
26. sep 2009

mamagaga ano u dr.dankovcika,ale nerobil mi ho on,ale este jeden co tam je nezapamatala som si meno 🙂

smajlicka
26. sep 2009

mamagaga..

No ja teda budem neoblomná. 🙂 Pôjdem síce predpokladám na plánovanú sekciu, takže malého dostanem určite neskôr ale budem určite žiadať 24 hodinový rooming ako pri malej pred dvomi rokmi. Od toho neupustím. Lebo to tam poznám a keby som sa išla do nemocnice "vyspať" a nechcela malého pri sebe tak to by som veľmi rýchlo s kojením skončila ešte skôr kým by som začala. Lebo keď ti donesú kľudné, spiace a hlavne z flaše nakrmené dieťa tak môžeš sa aj na hlavu postaviť aj tak ti prsník nechytí.
A ako Zojka? Ako reagovala na bábo? Nebudia sa navzájom v noci? Lebo toho sa ja najviac bojím, že sa budú moji dvaja navzájom budiť. Ako to je u vás doma?

mamagaga
27. sep 2009

smajlicka - zojka je sonkou uplne nadsena 😀 len sa hneva, ze stale spi a nehra sa s nou... 😀 zatial fungujeme tak, ze zojku uklada manzel, ja vtedy vacsinou kojim sonku v obyvacke, zoja mi da pusu na dobru noc a ked sona zaspi, potom sa presunieme do spalne... vstavanie v noci je v pohode, sona zamrnci a ide sa prebalovat a kojit - tiez v obyvacke, cize zoja to cele prespi... uvidime, co bude casom...

sarafortuna
27. sep 2009

Ahojte, "zabočila" som k vám z inej témy. Hľadám dobrého doktora v Prešove - 🙂 to je taký, ktorý má záujem žene pomôcť otehotnieť, lebo ja mám PCO a trošku treba mojim vaječníkom pomocť ☹ a ktorý aspoň 1 deň v týždni ordinuje aspon do 16h.
Už som z toho veľmi nešťastná, lebo kvôli zmene práce som zanechala celkom dobrú Dr. v Košiciach... a v prešove som chodila k Dr. Dandárovi, no ten má tolko veľa pacientiek, že som mala pocit na jeho návštevách, že sa má chce rýchlo rýchlo zbaviť.... proste mi za 5 mesiacov s ničím nepomohol, ani ma poriadne "neprelúskal" - horm. profil žiadny, 1 ultrazvuk - to je všetko....
Viete niekoho odporúčiť? uvažujem nad Dr. Pállom alebo Dr. Minárikovú....

Ďakujem...

olienka12
28. sep 2009

sarofortuna Dr.Ligus na sidlisku III. k nemu stvrtky chodi ordinovat Dr.Kascak,kt.ma poradnu pre bezdetne pary. Kamoske pomohol.

ester161
29. sep 2009

Takze holky,,
mala som to stastie aj tak sa to da povedat vyskusat si vopred staru nemocnicu,kedze ma hospitalizovali koli tlaku na 4 dni.
dali ma na sestonedelie,tak som si to pekne uzila s krasnymi babetkami kazde 3 hodiny.) ale nevadi..
ako asi kazda ktore pocula vselico mozne na nasu staru presovsku porodnicu,,aj ja som tam sla s miesanymi pocitmi,,a aj strachom.
ale to co som zazila pocas tych 4 dnoch,,nezabudnem..len pozitivum.
starostlivost so starny sestriciek a mile spravanie lekarov,ustretovost!! klobuk dole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
izby neboli az take zle,niektore postele vymenene,,a vbobec som som tam nevidela 30rocne matrace..!! ako tu niekot pisal!!
hej klimatizacia neexistuje ale na slovensku klimatizaciu nenajdeme ani v potravinach takze no comment.
jedine bohuzial co by naozaj potrebovalo vymenit su wc a sprchy to hej..tam som sa necitila bohvieako,,ale da sa prezit!!
strava bola taka normalna.rano cerstve pecivo.desiata,obed usiel a vecera.co dodat.
Na slovesnku si asi neuvedomujeme, ze nie stare mury nemocnic pomahaju choremu,ale to co je v nej,profesionalnsot a strarostlivost lekarov.
kedze ja mam termin 4 oktobra.,idem do tejto nemocnice naozaj bez strachu bez obav,bola som pod kontrolou od 5.20 rano do pol noci,,,
takze holky toto je moja skusenost,a urcite zavisi aj to ako kto pristupuje k dannej veci,takze skusenosti sa vzdy budu lisit.
a mala by som s cim porovnavat verte mi,zila som 10rokov vonku,,,videla som pocula som zazila som..
takze ziadne do presovskej porodnice chodia rodit len ciganky.)
😠

mariajana
29. sep 2009

ahoj Ester 🙂 ,som rada,ze pocujem pozitiva na staru nemocnicu,lebo aj my sme pre nu rozhodnutí,nikdy som tam ale nebola,poznam to iba z pocutia.bola by som rada kedze sa vam termin blizi,aby si sa potom ozvala ako to vsetko prebiehalo.drzme palce nech to dobre dopadne 😉
ps:my nemame vybrateho porodnika,co vy?

petra1985
29. sep 2009

drzim palce ester161 😉

mariajana dobre ste sa rozhodli 😉

andrea12737
30. sep 2009

Dobre ranko prajem,
mam na vas taku prosbicku, neviete nahodou kto a kolko berie bez zazmluvnenia? samozrejme vsetko IP. Chcem doktora, ale nie na zmluvu, neviem vsak ich taxu, akurat jedneho som si zistila, no toho doktora urcite nechcem. Najlepsie by bolo niekoho zo starej porodnice. Dakujem za kazdu reakciu. 😉 😎

mariajana
30. sep 2009

bre ranko

andrea12737 takze vyber lekara-pôrodnika je 200eur,vyber lekara-operatera 166eur,platne od 1.1.2009.
mozno by ti pri vybere pomohol tvoj lekar alebo sestra.
ja som sa so svojou o tom bavila a ona mi povedala,ze obe deti odrodila bez toho aby mala niekoho vybaveneho,jednoducho ta musia odrodit.ale poznam baenky,ktore maju vybavenu sestru,ze je dolezitejsia.je to ozaj o rozhodnuti..

petra1985 tym dobrym rozhodnutim myslis staru porodnicu alebo ze nemame porodnika? 🙂

andrea12737
30. sep 2009

Mariajana,vies ono ja ta chapem, to ano odrodit ma musi, len ono je to tak ze sami dr.nevedia ako budem rodit a chcem sa vyhnut urgentnej sekcii...uz to samotne nazvoslovie urgentna mi sposobuje stres. Ak tak chcem mat planovanu sekciu a nie zeby ma v poslednej chvili ratovali, zato ze oni sa nevedeli spravne rozhodnut..a o.i. stav sa mi moze natolko kedykolvek zhorsit, ze ma mozu uz pri najblizsej utz kontrole brat pod noz...no uvidime ako to pojde dalej.. 😒 ☹

petra1985
30. sep 2009

mariajana si pisala, ze ste rozhodnuti pre staru tak to som mala na mysli 🙂

mariajana
30. sep 2009

andrea12737 teraz uz chapem,moja znama mala vybavenu lekarku M.Horansku (mozno poznas),chodila k nej aj posledne tyzdne na kontroly no a bola super,bola s nou velmi spokojna.hovorila,ze je dobre niekoho mat vybaveneho,ze sa proste o nic nestarala..rodila tiez v starej
drzime palce nech vam to dobre dopadne a hladky priebeh 🙂

petra1985 🙂

susanita555
14. okt 2009

sarafortuna odporucam doktor Smolko Super pristup,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 🙂

ivmila
14. okt 2009

no teda baby, ja si myslim, ze doktori by si mali robit svoju pracu co najlepsie, a hlavne sa postarat o matku ci ma zaplatene alebo nema. To co je za pristup? neviem, ale pride mi to tak, ze kto nema zaplateneho doktora tak co? trapi sa 12 hodin na stole a az potom si ho vsimnu? nestraste ma teda. Ja som bola v Krompachoch a teraz sa chystam do PO do starej. A nikomu nemienim platit. Alebo som to zle pochopila? 😉
A navyse, kolko poznam maiciek, ktore si vybavovali lekarov a tak..a aj tak to malokedy vyslo vsetko to planovanie a tak..moja mama tam rodila sice pred 13 rokmi ale bola na rizikovom, bola dohodnuta sekcia ale kym prisiel doktor, brat bol na svete...ono si to dietatko aj tak pride samo a vela krat nam nase plany nevyjdu.
Drzim palce vsetkym buducim mamickam. 🙂

petra1985
15. okt 2009

no Dr. Smolko je teraz asi vacsinu casu v Krompachoch kedze tam vyhral primariat tak neviem 🙂 ci ma az tolko casu..

ivmila neni pravda ja som rodila mala som vybaveneho je pravda, ze som sa netrapila velmi rodila som hned ako som prisla ale vedla rodila jedna pani, ktora prisla po mne doktora vybaveneho nemala a hned ju brali na stol a co som si tak vsimala nevidela som medzi tym nejaky zvlastny rozdiel, zeby sa nejak inak spravali alebo zeby ju nechali trapit sa alebo zeby sa nebodaj nevenovali... akurat ked ju doktorka zosivala tak jej to neumrtvila lebo vraj len jeden steh tak to prezije.. ale od tej doktorky mi to prislo normalne................ oni by ta istotne nenechali trapit sa ked tam budes mat po boku svojho muzika.. to uz by bola sila ja si myslim, ze to spravi vela mat pri sebe niekoho.. ja som mala aj priatela a neskor tam sestricka pustila aj moju mamu.. ale to az po..
mamickam podla mna neide o to aby bolo o nich po cely cas tam dobre postarane ked si doktora vybavuju.. ja som skor chcela preto aby som chodila len za jednym do poradne aby som vedela, ze ma vysetri len on nie furt niekto iny, aby mi mal cas aj nieco vysvetlit pripadne aby som sa s nim mohla o urcitiych veciach porozpravat co ako prebieha myslim, ze v normalnej poradni na to velmi cas nemaju.. no a samozrejme aby som mala aj istotu a nebala sa, ze kto pri mne a s akou naladou pri porode bude.. mne to psychicky velmi pomohlo vediet to.. 😉 a duplom som bola radsej ked som zistila kto ma v tu noc sluzbu.........

myslim si, ze nie je potrebne si doktora vybavovat avsak pre psychicku podporu je to velmi dobra vec.. ked ste stresswomenky tak je to dobre.. ak vam to je jedno kto tak naco 😉 a vela zien si vybavuje aj svojho gynekologa ku porodu co je myslim, ze normalne ked mu maximalne doveruju 😉

heidee
15. okt 2009

ahojte, buduce mamky.
ja som rodila v novej porodnici v monobloku a bola som spokojna (v ramci moznosti, lebo som rodila narychlo sekciou). personal je perfektny, nikdy som sa nestretla s neochotou, prave naopak. doktori boli tiez skveli, o ich odbornosti som ani na chvilocku nepochybovala - myslim teraz nielen porodnikov ale aj pediatrov, ktori boli velmi mili a vedeli aj upokojit aj povzbudit (vratane vysvetlovania).
mala som jednotku izbu, ktora je podobna nadstandardke - len bez telky (ale naco telka, ked je babo) a bez sprchy. trochu som mala problem s jedlom, ale tazko nieco vymudrovat, ked musia varit pre tolko pacientov.
tiez som povodne pred porodom pocuvala dost vela negativnych veci, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze ja som sa tam mala velmi dobre - mozno to suvisi aj s narokmi, treba sa uskromnit a chapat, ze tam ti ludia nie su len pre mna, ale staraju sa o vela vela mamiciek a ich deticky.
vsetkym prajem tiez dobre skusenosti a lahke porody! :D

sue250
15. okt 2009

baby dr. smolko vyhral primariat v levoci, chodim k nemu akurat v pondelok idem zas lebo zajtra mam termin, prisiel aj dr.dzurila a hlavak. Myslela som si ze smolko bude starsi) ale je mlady a mily len som ho chcela k porodu ale on dochadza takze nebude to stihat ak to bude v noci ☹

petra1985
15. okt 2009

a nie v Krompachoch? Mne hovorili, ze v Krompachoch 😀

sue250
15. okt 2009

nie v Levoci v krompachoch je Gerzeni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre