Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

dasaa
27. mar 2014

ahoj @deniska96 ja som mala dr.Simu a som bola velmi spokojna.Pacilo sa mi ako sa prijemne spraval a par krat sa aj zastavil po porode ako sa citim atd.

deniska96
28. mar 2014

@majmik dakujem pekne...🙂 pocula som o Simovi len dobre, ale aj tak som sa chcela uistit... 🙂 a on robi na novej alebo na starej porodnici? nevies aky je tam pristup personalu po porode?

deniska96
28. mar 2014

@dasaa tak dufam, ze urobim dobre ak si vyberiem jeho...🙂 a nevies kolko berie, ak si ho chcem rezervovat?

nmonika
28. mar 2014

@deniska96 ahoj.Ja som sice rodila v monobloku pre rokom a pol,no pristup po porode super.Sestricky,sanitarky,lekari,dokonca aj upratovacka parada 😀 Citila som sa tam pohodlne,relax...A Sima robi v novej,monobloku..a ako pisu mamicky...je fakt fesak.A zajednanie lekara si ja nepamatam kolko bolo alebo je teraz.Nemala som osobne nikoho zajednaneho,ale asi 100 e.

tanity
28. mar 2014

@dankariska dobre, budem sa tesit 😵 tak snad sa vidime 😉 zatial vdaka a pekny vikend 🙂

inak, spominany dr. je prave ten moj byvaly spoluziak a preto som aj dlho zvazovala, ci k nemu zajst, aj ked referencie na neho su naozaj viac nez vyborne. Ale viete, ako je to s byvalym spoluziakom 😅 nuz, spoluziak nespoluziak, ide tu o vela, takze asi sa aj ja rozhodnem nakoniec pre neho. Aspon budem takto spokojnejsia 😉 tak dufam, ze ma aj vezme 😅

@deniska96 k zazmluvneniu si lekara (plus dalsie info, mozno poznate) najdete info aj tu:
stara porodnica http://goo.gl/B5a3LL
monoblok http://goo.gl/zkLLua
(podla toho by to malo byt 212Eur, co si ja spominam, podobne to bolo aj v starej pred skoro 5 rokmi).

@suelynka , pozri, aj tu dokonca pisu (vyssie uvedeny link na hodnotenie starej nemocnice): I mamičky, ktoré sa prípravy nezúčastnia majú možnosť pozrieť si pôrodnú sálu, oddelenie šestonedelia aj novorodenecké oddelenie. Ak sa chystáte rodiť práve v Prešove nemusíte dopredu o tom informovať.
Nemáte ani povinnosť chodiť tu do poradne pre tehotné od 36. týždňa. ( a ja dodam,z e naozaj si nemyslim,z e toto plati len pre PO, plati to vsade, podla mojho nazoru 😉 )

tanity
28. mar 2014

@bleee a to s tym prilozenim po sekcii, ze kvoli liekom sa nesmie, to si mala nejake specialne este lieky alebo ako tomu mam rozumiet? 😕 ved kolko zien rodilo sekciou, aj ja a to dokonca v celkovej som bola, este mi aj museli "prliozit", teda zvysit davku, lebo som sa zacala pocas operacie preberat, cize potom bol obrovsky problem pre mna sa z toho "zobudit" a normalne fungovat - mala som dvojite videnie a pod...ale aj tak mi syna doniesli ukazat a hned, ako soms a citila ako tak schopne som poziadala o prilozenie a bolo mi s radostou vyhovene...to bolo sice na starej, ale aj tak, nikto mi moju prosbu neodmietol kvoli liekom, co som mala v sebe po sekcii 😒 blbe, lebo naozaj, tazko sa to potom rozbieha...a plus, ked je to este sekcia...

tanity
28. mar 2014

@deniska96 inak som pocula vela dobreho nielen na dr. simu, ale aj na dr. vaskovu, takze podla mna, uz pre kt. z nich sa rozhodnes, nebudes sklamana 🙂 vela stastia s babatkom 🙂 🙂 🙂

lala123
28. mar 2014

@suelynka ahoj do šace nemusíš chodit na prípravu , rodinka som tam v januári a nechodili som len od 36 tt som chodila do poradne raz za tyzden tam. Ale ja som mala rizikové tehu tak preto.

bleee
28. mar 2014

@tanity maleho mi ukazali az asi za 2h od prebratia, gyn. JIS je na inom poschodi ako novorodenecke odd a nechceli ho v novembri nosit po studenych chodbach. Aspon tak mi to povedali. Keby mi manzel tesne po porode nepovedal vetu "Je krásny" tak sa celé 2h umáram strachom, ci je vsetko ok. Ja sama, v nemocnici, personal niekde za sklom, dieta nikde, ja na monitoroch, nevladzem sa hybat, kricat, nic.... Az na dalsi den ma prelozili na normalne novorenecke odd. a tam mi uz pravidelne nosili babo. Takmer vzdy spiace a nakrmene. Ale nastastie sme to zvladli a vsetko dobre dopadlo

mirka12011
28. mar 2014

@deniska96 aj si chces zajednat dr zazmluvnit je to nieco cez 200 eur co aj tak vacsina ide nemocnici nie dr 🙄

deniska96
28. mar 2014

@nmonika no tak som aj pocitala, ze kolo 100-200 eur by to mohlo stat, ale vzdy je podla mna lepsie mat zajednaneho doktora, ako ist rodit k hoci komu...🙂 a rodit chcem ist urcite do monobloku...🙂 este rozmyslam aj nad tou VIP izbou, len neviem ci sa to vobec oplati...🙂

deniska96
28. mar 2014

@tanity presne toto som hladala a som nemohla nikde najst, tak dakujem pekne...🙂 Vaskovu trosku poznam lebo k nej chodim na ultrazvuky a je to velmi mila a dobra doktorka, pekne o vsetkom porozprava, co mi ide robit, stale mi povie ako je maly na tom a vsetko povysvetluje, takze viem ze je vpohode...🙂 Simu mi zas odporucala krstna, ale jeho ja nepoznam, tak preto zvazujem, ale asi je to fakt jedno koho z nich si vyberiem... 😉

deniska96
28. mar 2014

@mirka12011 to uz je jedno komu idu tie peniaze, hlavne ze sa o teba bude ten lekar starat.... 😉

mirka12011
28. mar 2014

@deniska96 jj pointa toho ze lekar musi prist odrodit a ide mu minimum....... 😎

deniska96
28. mar 2014

@mirka12011 no vies ze nemocnica z toho musi nieco mat, inak by to podla mna nepovolili...🙂

dasaa
28. mar 2014

@deniska96 ano plati sa 200 eur aspon tak to tam mali napisane .Ja som mala sekciu a hned ked ma prebudili a odniesli na izbu hnd mi doniesli malu na par minut.Potom ju zobrali a nosili mi ju kazde 3 hodky az do 24 hod .Potom az rano mi ju doniesli na kojenie o 6 hod.

deniska96
28. mar 2014

@dasaa tak ja by som chcela rodit normalne, ale uvidime co to este dovtedy bude...🙂 a inak a tesi, ze maju rooming in...🙂 je pekne ak moze mat mamicka pri sebe babatko skoro hned od zaciatku... 🙂

blanockaa
28. mar 2014

To je jedno aký lekar hlavne ze sa o teba a male postara. A vip izba tak znama mala vybavene v bardejove a chvalila si to, sama na izbe telka a sprcha a kazdy den ju to stalo cca 12 eur... tak drzum prsty nech sa ti to narodi zdrave.. 😉

nmonika
28. mar 2014

@mirka12011
@deniska96 mne bolo povedane,ze peniaze idu pol na pol,dr a nemocnica

nmonika
28. mar 2014

@deniska96 v monobloku ta izba nie je nejaka speci,jedna mamicka co tam bola pocas mojho "pobytu",chodila casto k nam na izbu vykecavat,a kade tade.Chcel aju hlavne kvoli tomu,aby jej manzel a starsia dcerka mohli byt s nou na izbe pocas navstevy nerusene.

adky
28. mar 2014

@suelynka Ahoj, na ctg si bola len na ambulancii v starej dole na prizemi? Nic si z toho nerob, na sale, na oddeleniach su sestrickz uplne super, ozaj 😉

adky
28. mar 2014

@mirka12011
@deniska96 Na nastenke v mono mate , ze lekarovi ide nieco cez 100 eur, cize polovica, oplati sa mu za to prist v akomkolvek case 😝

sullka
28. mar 2014

@anka11v monobloku tmavsie zeny maju svoje sprchy, aj jedalen. stretnes sa s nimi akurát na chodbe.

dasaa
29. mar 2014

@deniska96 ja som mala jednolôžkovú izbu. Platílo sa vtedy 15 eur na deň keď si dobre pamätám.No nie je nič moc tá izba ale je pravda že návšteva alebo rodinka môže prísť k tebe na izbu.Ale viem aj o tom že majú buď 1alebo 2 izby ale tie sa platia 20eur alebo 25.Ale už v tých izbách máš vraj televízor, ladnicku a aj gauč. Nebola som v tej izbe bo akurát vtedy bola tam jedna mamička.Neviem či je fakt tak vybavená. Mne stačilo len jednolôžková posiel.Chcela som byť sama a keď som chcela pokecat s babamy tak som išla na chodbu. Čo sa týka sprchy majú tam 3 ks a jedna vaňa. Majú tam malú kuchyňu.Nechcem urážať nikoho ale Cigánky majú izby trošku ďalej od normálnych báb.Čo sa týka sprchy a kuchynky tak to máme spoločné s cigánkmy.

dasaa
29. mar 2014

@deniska96 čo sa týka lekárov tak sú tam v pohode. Najprísnejši je Adam.keď má on službu všetko sa musí dodržiavať čo je aj na jednej strane dobré. Sestricky sú tam perfektne milé radi pomôžu aspoň v mojom prípade to tak bolo. Jasné že aspoň jedna sa musí nájsť čo je taká divna ale ja som ju mala na háku.Ak som chcela nie čo vedieť bez problémov mi povedali alebo poradili. Čo sa týka monoblok ja som nemala žiadny problém.

deniska96
29. mar 2014

@nmonika svagrina tiez mala tu izbu a vravela, ze vpohode...🙂 aspon za tebou moze prist kto chce a kedy chce...🙂

deniska96
29. mar 2014

@dasaa izba s vyssim standardom, to je ta jednolozkova stoji 15e na den a nadstandardna izba stoji 22e na den...ta nadstandardna nevyzera zle a dobre je podla mna to, ze ma vlastnu kupelnu, takze sa o nu nemusis s nikym delit...akurat je asi trosku problem ked mas babo na izbe a chces sa ist osporchovat, ale vtedy vraj mozes odniest babo na novorodenecke...🙂 zasa vtom je vyhoda normalnej izby, ked mas nejaku spolubyvajucu, ze ti babo postrazi...🙂

deniska96
29. mar 2014

@dasaa no u mna vyhrava jednoznacne monoblok...v starej porodnici som bola raz za kamoskou a uz vtedy som si povedala, ze ja v ziadnom pripade do starej nechcem...to vtedy boli este ciganky s bielymi na izbach...teraz uz vraj su oddelene, ale na staru by som tak ci tak neisla...🙂

sona_v
29. mar 2014

dávam info z monobloku: sú tam opravené sprchy, z pôvodných 3 sú 2, ale väčšie a majú zaťahovacie dvere, čo je super 🙂 sestričky sú veľmi milé, aj zo šestonedelia aj z novorodeneckého, pomôžu poradia, je tam síce jedna nepríjemná ale tú som odignorovala, ak chcete niečo vedieť, treba sa stále pýtať, hlavne prvorodičky...Lekári sú dobrí, ale dajte si pozor na sekundárnych, teda tých mladých v " zácviku", hlavne Hricka pri pôrode, má sa ešte čo učiť....ja a ešte asi 4 baby kt. pri ňom rodili, aj keď nad nim mali dozor starší lekári niečo " dobabral, pred, počas alebo po pôrode, ale to tu nebudem rozoberať...okrem Hurňákovej, tá je šikovná a milá a má aj väčšinou službu...a veeeeľmi veeeeľmi chválim pôrodného asistenta Lukáša, taký nižší v okuliaroch, myslela som najprv že je to lekár a pri pôrode mi veľmi pomohol, myslím že by ma lepšie sám odrodil ako spomínané mladé ucho Hricko. Spomínané návštevy na nadštandardných izbách sú tak isto ako pre každého kto nadštandard nemá, nie hocikedy počas dňa, akurát sa môže ísť na izbu. Strava je ok, žiaden interhotel, ale dá sa to v pohode... 🙂

tanity
31. mar 2014

@dankariska ahojky, neviem, ci tu este dnes nakuknes, volala som p. Rosnerovej, tak ze stretnutie dnes o 3pm plati, len na 9tom poschodi, lebo ze sa najprv prezlecieme, az potom sa ide na desiatku do miestnosti, tak aby si zbytocne necakala na tom 10p. 😉 dufam, ze sa vidime 😵
inak, triko, teplaky, prezuvky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre