Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mamagaga
14. sep 2009

ups oprava - krcek spotrebovany, branka pre dva prsty... 😲

ivkaivka
14. sep 2009

mamagaga, ja som cely cas mala nepravidelne kontrakcie. Zacali rano 04.40-cely den to bolo nepravidelne (raz po 5min, potom po 15, po hodine, po 2, po 10...) preto som neisla, az ked na mna kricali, tak sme z domu vyrazili o 22.00 - lekar ostal v nemom uzase, ze sa trapim od rana a bola som otvorena na 5 prstov. Dali mi klystír a v priebehu niekolkych min.som bola otvorena na 8 prstov a potom do 2hod som porodila. No budem na teba mysliet, drzim palceky 😀 😀 😀 - potom daj vediet

olienka12
14. sep 2009

mamagaga drzim prsty 🙂

smajlicka
14. sep 2009

mamagaga..

Drž sa. Myslíme na teba všetky. Nech ti všetko dobre dopadne a čakáme ťa opäť doma... papa

smejo251
15. sep 2009

no baby uz to mam za sebou....cisarsky strasneeee bolestive ale da sa to vydrzat...bola som na 3 izbovej posteli ale bola som spokojna...sestricky super az na par vynimiek ale to je asi vsade...lekari super priebeh cisarskeho som opisala v teme cisarsky rez...malinky je zdravucky a uplne super puastili nas na 5 den...tak sa baby drzte.....

olienka12
15. sep 2009

smejo blahozelam,nech vam rastie pre radost 😉

smejo251
16. sep 2009

dakujem krasne

petra1985
16. sep 2009

jeej smejo blahozelam je nadherny

olienka12
16. sep 2009

wow smejo krasny je.
inak ty si mala riadne velke brusko v 24tt a to som si ja myslela, ze ho mam obrovske 🙂)ale na teba teda nemam 🙂))

smajlicka
16. sep 2009

smejo 251

Gratulujem a držte sa. Užívajte si ho. 🙂

tanity
17. sep 2009

ahojky babule,

smejko, tak blahozelam k chlapcekovi 😀 super! 😀

tinus, serus aj tu 😀 uz sa naozaj musime stretnut, nielen si na fore pisat 😅 a tini, velmi vela sa zmenilo na starej...ja teda nemam starsiu skusenost, ale po mojom pobyte tam pred 2 mesiacmi som naozaj presvedcena, ze je to dobra nemocnica (aj ked stara), ale personal je tam skvely0a na novorodenecke ja praveze nedam ani dopustit...mne tam jedna pani sestricka doslova a dopismena zachranila dojcenie-bez nej a jej pomoci by som nevedela, ako to prave prso nastartovat na dojcenie-dojcim rada a je to super...a vdacim za to novorodeneckemu odd. ktori ma bez reci vzdy pustili medzi seba na oddelenie, aby som nakojila maleho, ked som mala naliate prsia...jednoducho velka pomoc....a mne ukazali maleho aj mi ho prilozili na prsnik hned po sekcii, ked som sa prebudila a bola schopna vnimat 😉 asi po 2hodinach a to som nemala nijake vynimky, ze niekoho poznam...ja som bola fakt nadmieru spokojna so starou n a jej personalom.. 😉 a je mi luto, ze ty si zazila opak ☹ skoda...ale ninka je krasne babatko a to je hlavne 🙂 tak kedy sa mitneme tinus?

peti, a ako si nakoniec cestovala tou MHD? aj ja planujem coskoro, nechcem, aby ma stale na kontroly vozil manzel..plati sa za listok polovicny? a pomohli ti ludia s kociarikom? mna dorazaju tie bezbarierove ci nizkopodlazne busy, kde sofer zastavi asi meter od chodnika 😠 aku mate skusenost?

pekny dnik a maminkam spokojne deticky, cakatelkam vela stasticka xxx tehulkam este krasne tehulkovanie a snazilkam vela zdaru xxx

tanity
17. sep 2009

smejko, maly zajko je zlaty 😀 a nebojaj, on ti skoro priberie...my sme mali na 38tt 3000g, ked nas prepustali, mal brunko 278o, no za 3 tt na poradni pribral 1400g a mal uz vyse 4kil a vcera po dalsom mesiaci mal 5110 😵 rastie nam krasne a to ho plne dojcim...drzte sa a priberajte do krasy 😀

petra1985
17. sep 2009

ahoj tanity no tak som kupila pre istotu cely listok aj pre malu aj pre mna a uz 🙂 bola som so sestrou tak nemusel pomahat nikto 🙂 ale tak vraj za kociarik, v ktorom je babo sa neplati takze Brunko fici zadara a ty platis cely listok, ja byvam na Svaboch a na kontroly chodim na Sekcov takze si robim take vacsie prechadzky.. akurat ma dost stve, ze na Sekcove su same schody a neda sa tam nikde normalne vyjst.. este aj k pediatricke kym sa vytrepem po schodoch tak.. najlepsie su tie kopce na kociare na schodoch co maju v strede schodiky a su na siroko asi meter od seba.. fakt pre dnesne moderne kociare je to "fantasticka pomoc".... sama nechodim skoro nikde najviac mi pomaha segra ked peso a priatel ked ideme autom.. o chvilu vsak idem na sekcov byvat no tak sa tesim neviem ako budem chodit k lekarke s malou je tam strasny pristup.. a s tymi busmi mas pravdu raz som bola na buse s kociarom a raz sa mi to stalo, ze zastal meter od chodnika.. fakt skvele 😉

tanity
21. sep 2009

peti dakujem krasne 🙂 a so schodami mas pravdu-je to na zufanie..a stavy tych nasich chodnikov 😖 o obrubnikoch ani nehovorim-kociariky a vozickari maju proste smolu 😠

papa xxx

sue250
22. sep 2009

baby viete mi niektora dat kontakt na staru porodnicu v presove. ?dik

sue250
22. sep 2009

olienka to cislo mam ale nik nedviha, ja potrebujem na oddelenie aby ma prepojili ku kyselimu lebo to cislo co je uvedene na stranke je zle.

smejo251
22. sep 2009

joj baby boli sme jeden den doma a opat nemocnica ...vysoka hodnota bilirubinu a vraj z mlieka mojho sa neviem zbavit zltacky
moja rada neponahlajte sa z porodnice domov nech poriadne pozru babo...lepsie v porodnici ako v detskej nemocnici verte mi je to tam hrozne

petra1985
22. sep 2009

sue na tej stranke si najdi normalne aj gynekologiu a porodnictvo oddelenie a tam mas lekarov vypisanych kto ma ake cislo.. ked si nahodou uz to nepozerala 😉

smejo nezavidim ti.. my sme mali zltacku tiez dost dlho a stale mi hovorili, ze radsej ostat ako uz domov a potom sa vracat do detskej.. je tazke sa toho zbavit to je fakt ja som cakala dennodenne a nic.. ale tak furt som sa nejako povzbudila, ze bude dobre, ze sak to tam nie je az take zle, ze vydrzat musim kvoli malej.. neraz som si tam aj poplakala bo na psychiku to je des .. je tazke sa toho zbavit to je fakt.. aj tak nas poslali domov by som povedala na rozhrani.. a v detskej veru byt by som nechcela ............... drzim palce prejde to coskoro neboj🙂

sue250
22. sep 2009

petra pozrela som si volam uz druhy tyzden a nik nedviha mam pocit ze volam do neznama, su tam dobre cisla?

petra1985
22. sep 2009

hmmmmmmmm tak to je divne.. tak skus zavolat na ctg-cko tam to cislo by malo byt spravne a nech ti daju nanho cislo... a hotovo🙂

smejo251
23. sep 2009

petra1985 no takto dufam zeuz na dalsi tyzden budu hodnoty take ako maju byt lebo uz nechcem aby mi ho pichali...cely je omodrinkovany co mu vkuse niekde pichau a beru krvicku...ale uz klesametak snad bude dobre

mamagaga
23. sep 2009

cafte dievky, tak sme uz doma, sonicka sa narodila 17. 09. o 1. 15 po polnoci... porod bol rychly, o desiatej vecer zacali kontrakcie, na vysetrenie som sla kolo polnoci, trochu som este pochodila, kym prisiel manzel a poslednych cca 15- 20 mninut som stravila na stole...

dceru som si ziadala prilozit k prsniku na sale - doniesli mi ju uz oblecenu (ze vraj len ukazat, ale bola mlada sestricka, tak som bola neoblomna...), trosku som im narusila chod oddelenia, lebo som ziadala 24 hod rooming (narazila som na viacerych ludi, reakcie boli tiez rozne), ale nakoniec som stretla empaticku pani doktorku a 24 hodin po porode som mala sonu so sebou, dovtedy bola na pozorovani kvoli streptokokovi, ktoreho mi pri porode nekryli atb 🙄 aj ked som o to ziadala...

pri dokrmovani som prehrala - dokrmuju materskym mliekom prve dni, ale malou vyhrou bolo, ze som si ju dokrmovala sama a striekackou, nie flasou s cumlom... dala som ju na prsnik a do kutika som vlozila striekacku a pustala piest len vtedy, ak tahala 😀 kolostrum/ resp. mlieko - ako to volali sestry - som mala hned, len sonicke sa nechcelo sat, len dudlala a spinkala na prsniku... ale nakoniec sme prikrmovat nemuseli dlho.. s tym dudlanim a zaspavanim zapasime este aj teraz doma, niekedy taha pekne, inokedy ju musim pri prsniku budit... 😖 ale snad bude uz lepsie...

postrihana a postopkana som jedna radost, stosekova mala akurat dovolenku 😀 vdaka bohu... rodil ma robert redford 😀 aspon v tych porodnych bolestiach sa mi nanho dr. dzadik podobal...

teraz lietam medzi zojkou a sonou, tak budem na konovi poskromnejsie, ale o to radsej 😀

petra1985
23. sep 2009

smejo ked klesa tak je len dobre.. no bud rada, ze to nevidis (mozno) nasa pediatricka aby si bola ista, ze isto klesa rubin tak jej brala krv priamo zo zily na ruke ako nam.. mala som dost ked som pri tom bola.. som si povedala, ze uz prezijem asi vsetko ked toto som prezila bolo to hrozostrasne ako plakala a ja som nemohla nic robit..hodnoty sa mozu zmenit zo dna na den.. nezufaj 😉

jee mamagaga blahozelam nech sa vam dari a nech ste zdrave🙂

ivmila
23. sep 2009

ahojte..k tej zltacke. Tiez sme si uzili s mojou Laurou (teraz ma rok a 7mesiacov). Boli sme v Krompachoch rodit a tam sme stravili kvoli tej hnusnej zltacke 9 dni. A po tyzdni sme boli v detskej v PO, bolo to strasneeeeee. Nepriberala mi, tak nas tam dali. Bolo to v januari a slnko velmi nesvietilo a slnkoje vraj najlespi liek na ten hnusny bilirubin.
Ako hovorite, najhorsie bolo to pichanie kazdy druhy den. Neveim ako vasim malym ale mojej pichali do hlavicky a mala dost huste vlasky, viete ako plakala ked jej jedna sestricka davala dole leukoplast bez hocijakeho oleja, proste drela jej to z hlavicky, ze som revala s nou. Hroza!!!! v tej detskej nemocnici to je teda brutal, deti tam revu 24 hodin vkuse, je to strasne. Hrozne.Ale nastastie tam bola jedna doktorka mlada, ktora mi vsetko vysvetlila a ma upokojila.

Smejo:
tiez mi kazali 24 hoidn nedojcit, len som si odstriekavala mlieko a oni ho zohrievali na urcitu teplotua tak jej ho davali. A bola tam jedna hrozna doktorka, - Hanudelova, neprijemna, este ma strasila, ze tak skoro nepojdeme domov, hnusna bola.
Ta mlada doktorka mi vravela ze zaklad je to, aby babetko kakalo, tak sa najrychlejsie ten bilirubin odbura. Lebo on sa dostava do criev, do stolice a ked sa stolica nevyluci, tak sa vstrebava naspet do krvi. A bola to pravda, lebo ked sa vykakala asi na 4.ty den, hned to krasne kleslo. 5dni vkuse infuzia do hlavicky jej kvapkala, no nieco priserne. Na chodbe bolo take okno a poprosila som sestricku poobede, ked tam svietlo slnko, tak ju na chvilku odpojili od infuzie a dali mi ju na chodbu, tam som s nou bola aspon tak na tom slniecku. A myyslim ze aj to pomohlo.
Teraz cakam druhe babo a zase na januar, a ked sa bude scenar opakovat, tak to bude este horsie, nakolko mam doma Lauriku a zblaznim sa bez nej. SOm strasna slaboska. Drzim palce, nech sa tej pliagy rychlo zbavite.

Mamagaga, ty si rodila v starej? prepac necitala som starsie prispevky.

olienka12
23. sep 2009

mamagaga blahozelam a zelam vela sil pri dvoch drobcoch a nech ste zdravi 🙂
rodila si v starej,ci monobloku? ale musela si mat riadne bolesti,ked ti dzadik pripominal redforda 🙂))

olienka12
23. sep 2009

ivmila tiez cakam babo v januari kedy mas termin?

ivmila
23. sep 2009

ahoj olienka, mam termin 26.1 a asi to vyzera ze chcem istdo starej a ty? chodim k Mudr. Mudrej na Sekcov a ty?

olienka12
23. sep 2009

ivmila ja mam 16.1. a asi monoblok 🙂 chodim k Dr.Ligusovi
vies co cakate? my este nie,ale zajtra 4D utz neviem sa dockat

tanity
23. sep 2009

mamagaga velke blahozelam 🙂 🙂 🙂 a je super, ze si si dokazala vydobit svoje a so sonickou ste obe boli v nemocnici spokojne 🙂 drzte sa a pekne priberajte a budte zdravi xxx

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre