Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tasha
5. dec 2012

frankovsky sice ultrazvuk ma, ale nerobi ho on, chodi k nemu dr.Olejar a ten vam morfo zrobi za 20 eur. Podla mna to je vela, na to, ze to ma byt preplacany utz poistovnou, ja som bola zadarmo v nemocnici na ten zakladny a potom som bola este u dr.Palla za 7 eur s fotkou z 3D.

mirka12011
5. dec 2012

@jarhal jaj vaskova presne gynstar ale v 20tt sa plati 30eur u nej

julinkaz
5. dec 2012

ahojte, chcela by som sa opýtať, či niektorá z vás využila možnosť zaplatiť si nadštandardnú izbu po pôrode, či ste boli spokojné, ako to tam vyzerá a či je takáto izba aj v starej pôrodnici (ja budem rodiť v starej, kvôli lekárovi 🙂 Ďakujem pekne všetkým.

tasha
5. dec 2012

@julinkaz ja som mala nadstandardku v novej, vyuzila som ju naplno, manzel mohol byt so mnou kedy chcel a sem-tam aj telka isla, v chladnicke som si drzala domace pudingy, co mi mama doniesla, ale hlavne som ocenila wc na izbe len a len pre mna. Na starej je tiez nadstandardka, ale tusim wc nema, ale nie som si ista. Ide o to, co ktora chceme, ci chceme sukromie, pokoj alebo chceme s ostatnymi mamickami kvakat cele dni. Ja som uprednostnila to prve 🙂

julinkaz
5. dec 2012

@tasha pri prvom synčekovi som to nevyužila a dodnes ľutujem. vôbec som sa nevyspala, bolo nás na izbe 5, žiadne súkromie a možno aj preto, že som bola z toho v strese sa mi nepodarilo rozbehnúť dojčenie tak, ako by som chcela.. teraz určite využijem nadštandardnú izbu, akurát neviem ako si poradím, keď budem mať pri sebe moje krásne bábätko a budem potrebovať ísť na WC (keď hovoríš, že v starej asi nie je). ale to si ešte zistím, veď času mám ešte dosť. Ďakujem ti pekne 🙂

tasha
5. dec 2012

@julinkaz niet zac, ja by som tiez chcela nadstandardku este raz. Babatko ti bude skoro cely cas spinkat, o to by som sa nebala alebo ho mozes odniest na novorodenecke, nech ti ho na chvilku postrazia, keby si sa na wc zdrzala dlhsie 😉

anculala
6. dec 2012

ahojte. Neviete mi nahodou niektora poradit kontakt do monobloku? Mala by som sa objednat na ctg, ale netusim ktora ambulancia to je. Co som zatial skusala volat na niektore cisla, nikto nedviha. Mozno tam nie su, mozno som si zle vybrala 🙂 Vdaka

tigrica182
6. dec 2012

@julinkaz na izbe mas aj taku postielku z plexiskla - alebo niecoho takeho,mozes dat tam - a WC mas hned pri izbe

julinkaz
6. dec 2012

@tigrica182 Ďakujem pekne 🙂

tigrica182
7. dec 2012

@julinkaz nz 🙂 mne sa v starej pacila viac ta nadstandarka ... jedina vyhoda v monobloku je, ze mas to WC na izbe... ale lepsia je v starej

verion
7. dec 2012

@tigrica182 a tu nadstandartku si treba vopred rezervovat alebo ako to funguje?

julinkaz
7. dec 2012

@verion @tigrica182 to by zaujímalo aj mňa 🙂

tigrica182
7. dec 2012

@verion uprimne???toto netusim - treba sa opytat na CTG ked budete chodit lekarov... ja som citala, ze sa to neda rezervovat, ze ked prides a je volna tak si mozes zobrat
@julinkaz

verion
7. dec 2012

@tigrica182 a ty si to takto mala? keď si došla a bola voľná tak ti ju dali?

tigrica182
7. dec 2012

@verion bala som sa ,ze sa opytas - ja som tu izbu dostala preto, ze zamnou prisiel primator na navstevu a bola som na pooperacke, tak aby sme sa mohli porozopravat v klude, prelozili ma na nadstandardku.... ale bolo to viac na ostaru ako na osoh - lebo potom baby, s ktorymi som bola na pooperacke (sekcia) odomna bocili, lebo som na nadstandardke . to boli len reci... :(

verion
7. dec 2012

@tigrica182 jeeemine ta slovenská závisť !!! bože ľudia závidia už aj nos medzi očami... sa stavím že každá jedna bola taká múdra, že keby za každou jednou prišiel primátor, a mala možnosť mať nadštandartku, tak uuurčite by ju neprijali... tak si ju mali zaplatiť a užiť si ju aj ony ak chceli... šak na tom nič nie je 🙂 boože nakakala by som na také reči a mala v pake 🙂

tigrica182
7. dec 2012

@verion akoze ja som o nadstandard vobec neziadala - nemocnica sa chcela ukazat, tak mi ju pridelili... mne by nevadilo s nim pokecat aj niekde v nejakej zasivarni - alebo niekde v miestnosti lekarov alebo tak... a ano zavist je hrozna - aj som na nu kaslala, len to trosku zamrzelo, ze som s nimi 4 dni lezala debata - na dom som bola pozvana k jednej babe na kolaudacku a potom zrazu ani meno mi nevedeli prist a mojou stranou sa nepozreli... a neuzila som si ju dlho - len 2 dni 🙂 potom som sa pytala domov

verion
7. dec 2012

@tigrica182 a čo si s primátorom rozoberala? 🙂 ak sa smiem opýtať teda

tigrica182
8. dec 2012

@verion prisiel na priatelsku navstevu a rozoberali sme byvanie pre mladych

helinkah
9. dec 2012

@tigrica182 Nadštandardná izba sa dá na starej aj objednať na sekretariáte oddelenia dá sa to dopredu len treba ísť keď ideš na CTG asi 2 týždne pred termínom

tigrica182
9. dec 2012

@helinkah jej - tak to je novinka - dakujem - skor ostatnym babam to treba - ja ju uz nevyuzijem urcite 🙂

tasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tigrica182
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tasha
10. dec 2012

@tigrica182 no, aj by som sa ozvala, ale shak my sme spolu nikdy nepisali, ani neviem, ci moj nick evidujes, sem velmi neprispievam.. okrem toho, my sme vychadzali s malou z vytahu a ty si nastupovala s kociarom 🙂

tigrica182
10. dec 2012

@tasha a to si ma taku neupravenu spoznala???? kokso mas dobru predstavivost 🙂 stacilo mi povedat, ze cau - som z MK, ako mas?? 😀 ja pokecam 🙂

tasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tigrica182
10. dec 2012

@tasha no ono prve 4 mesiace boli pohoda - najest, spat, prebalit... pohoda - no potom uz bola aktivna, ale to bol uz starsi mudrejsi, takze sa to dalo nejako... a rezimy? to sa nejako neda - snazim sa ale.. aspon raz za den spia spolu... ale to sa dalo az ked bola starsia... no neboj sa - aj ja nakricim, ci capnem.. neboj sa nie som zaidna super mamina 🙂

tasha
11. dec 2012

@tigrica182 ahoj, prepac, ze som sa vcera uz neozvala, ale zacal mi blbnut konik, nechcelo mi odoslat odpoved a potom mi uz ani stranku nechcelo zobrazit 😕 pytala som sa ta, ci malicka nebudila starsieho v noci, ked plakala.. a ze ako ti spinkaju deticky teraz.. sorry za tolko otazok, len som sa chcela pripravit na marec 😉

tigrica182
11. dec 2012

@tasha - v pohode, nie je problem odpovedat.... no snazim sa, aby ho nebudila, skacem pri kazdom naznaku silnejsie mrcania - az potom zacne plakat... takze len co mrnci uz skacem - kolkokrat pridem a ona spi - tak to ma ide vystriet na fleku, ale tak nejako to ide 🙂 cez den mi spi starsi raz denne - cca 2-3 hodky. a mala rano okolo desiatej, potom okolo jednej, okolo piatej a potom vecer okolo 21.oo spinka... kludne sa pytaj dalej ...

tasha
11. dec 2012

@tigrica182 🙂 🙂 🙂 ako ty stihas okolo deti a este byt v pohotovosti na mk? 😀 maly spinka este v postielke alebo ste mu kupili detsku postel? pocas dennych spankov sa navzajom nebudia? uz vidim, ako moja mala bude chciet ist stale do tej izby, kde bude male spinkat po nieco veeeeeelmi dolezite 🙂 o zvukovych efektoch ani nehovorim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre