Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

donnadomina
24. apr 2013

ahojte , maminy 🙂 mate niektora termin porodu okolo 25. maja, co planjue rodit v starej porodnici v Presove? mate uz vsetko pripravene do porodnice keby to prislo skor?

nercia
26. apr 2013

@olienka12 strach z pôrodu nie je indikáciou na cisársky.... iba ak to má rodička podložené psychiatrom (normálne diagnoza ako fobia, laktačna psychoza...), ... a to pochybujem že tie tisice žien maju... z mojich známych si všetky zaplatili... cisársky je operácia s množstvom komplikácii a je ich viac ako pri normálnom pôrode...

olienka12
26. apr 2013

@nercia to bolo k comu?

nercia
26. apr 2013

@olienka12 že si napisala že strach z pôrodu je tiež indikáciou na cisársky...nie je

olienka12
26. apr 2013

@nercia no pisem co mi bolo povedane dr.... a ked napises k niecomu co sme tu rozoberali davno pradavno tak aspon napis k comu to pises clovek si nepamata par mesiacov stare prispevky

olienka12
26. apr 2013

@donnadomina jej blahozelam k prirastku do rodinky 🙂

mirka12011
26. apr 2013

@olienka12 tiez som kukala a hladala strany dozadu k comu to bolo 🙄 aj tak som to nenasla 😵

donnadomina
28. apr 2013

@olienka12 dakujem 🙂

anna1991
2. máj 2013

dneska som bola v poradni a doktor sa ma anik nepital kam chcem ist rodit a mam chodit k nemu kazde dve tyzdne az do porodu

marryen
2. máj 2013

@anna1991 a na CTG budeš chodiť kam?

donnadomina
3. máj 2013

baby neviete, ci v starej porodnici na ctg maju dovolenku? uz treti den mi nedviha nikto....zvoni ale nikto nedviha, buduci tyzden by som mala uz chodit tam na ctg no pochybujem, ze ma v ten tyzden objednaju.......mate niektora skusenosti s tym?

anna1991
3. máj 2013

@marryen tak do presova do novej porodnici ale to ma tam musi poslat lekar este len ma tam posle

zuzu3743
3. máj 2013

@donnadomina ja som sa objednavala teraz v utorok a hned mi dvihli a objednala ma na nasledujuci utorok 😉

marcovka1
4. máj 2013

@mirka12011 Ahoj no blahozelam k malej Dianke ! tak mas to uz za sebou super 😉 mas i kabelecku ? 😀 drzte sa kocky 😉

donnadomina
4. máj 2013

@zuzu3743

fu ha a mne nedvihaju utorok, stvrtok, piatok....... cislo som si kontrolovala a robia od 7:00 do 12:30.....ked mi nedvihnu v pondelok, tak to budem brat ako znamenie, ze mam ist do novej asi :D

candy23
4. máj 2013

@donnadomina ja idem do novej no aj ked mam TP 8.6. Pojdem asi urcite sc okolo 20.5. Tak ak sa poddas znameniu ist do novej mozno sa stretneme. 🙂 po pondelkovom ctg mozno uz aj zotrvam v nemocke nakolko sa mojmu dokimu nic nepozdava ani poloha, velkost ani rana po SC a prirodzeny porod by mi zrazu uz aj on nedovolil ☹

donnadomina
4. máj 2013

@candy23
ou tak to ti silno drzim prsty, nech bude vsetko ok 🙂 tak radsej nech ta maju pod dozorom ked sa im nieco nezda....aj ked su to iste stresy no ked bude babo tu, tak si asi ani nespomenies na ten stres 🙂 no ja mam termin 25.5 ale uvidim aky datum si drobec vyberie 😀 a kde nakoniec skoncim 😀 kam ma drahy v tom strese odvezie 😀 u nas je vsetko ok musim poklopkat, akurat som si vybrala po ,,prieskume " staru porodnicu a chcela som sa objednat tam na to ctg, no nejak sa mi nepostastilo nikoho zastihnut co nechapem.....volala som svojmu dokimu a ked v pondelok opat v starej nic, idem este ku svojmu, mali by mi ho konecne povazit, ani neviem kolko moze mat kg, i ked podla brucha pocitam, ze bude statny 🙂 . mozno sa fakt nakoniec v novej stretneme 🙂 V pondelok zaciname 38.tyzden tak uz moze kazdu chvilu byt tu 🙂 vsade citam, ze deti nemaju miesto a tak sa velmi nehybu, no ten moj je aktivny az az 🙂 no ja by som chcela rodit prirodzene ale uvidime ako to cele dopadne...som prvorodicka a tak ani neviem co cakat 😀 uvidime , ako ma byt tak bude 😉

kamilkka
5. máj 2013

@donnadomina ahoj, nie je možne, že nedvihaju niekoľko dní... podľa mna maš zle čislo :/
skus cez spojovateľku 051 701 1111

olienka12
5. máj 2013

@mirka12011 blahozelam k malickej 🙂 rychle zotavenie 🙂 ako si rodila?

donnadomina
5. máj 2013

@kamilkka
ahoj, cislo je urcite spravne, toto cislo je aj na stranke aj sestricka u mojho dokiho mi ho dala.......navyse zvoni len nedvihaju.....ale skusim cez tu spojovatelku ako hovoris.......uvidime.....v pondelok

zvonkohra
5. máj 2013

@mirka12011 jeeeeej blahozelam k dianke

anna1991
6. máj 2013

ja musim pockat kim ma moj doktor posle do presova na budduci tyzden idem k nemu tak uz asik ma aj posle

candy23
16. máj 2013

Baby este stale uraduje Kysely ??? Teda v starej nemocke?

marcovka1
16. máj 2013

@candy23 v raj do decembra ostava ze ho ukecali 🙂 ale si racej zisti ci urcite 😉

anna1991
20. máj 2013

zajtra idem na CTG zaznam do monobloku

repelova
24. máj 2013

@donnadomina Ahoj, ja idem za pár dní rodiť do starej pôrodnice a snažím sa malého ukecať, aby to bolo čo najskôr, ale zatiaľ sa mu veľmi nechce 🙂 A ty si na tom ako?

donnadomina
24. máj 2013

@repelova tak my mame zajtra uz treti termin vraj najpresnejsi,no drobcovi sa nechce 🙂, uvidime na kedy sa krpec rozhodne :D ale typujem,ze do stredy by mohol 🙂

flips
3. jún 2013

Ahojte. Chcela by som sa s vami podelit o skusenost s Presovskou porodnicou-monoblok. Rodila som minuly tyzden v pondelok a musim povedat-nakolko som prvorodicka a mala som zmiesane pocity- ze porod bol uplne v pohode. Hlavne sa chcem vyjadrit k personalu. Nemala som nic, nikoho vybaveneho a behali okolo mna,krasne sa starali. Kazdy ma strasil, ze v Presove nie je bohvieaky pristup, ale opak je pravdou. Uz od rana, ked mi odtiekla doma plodova voda a prisla som na prijem, bol personal mily a pristupoval ku mne velmi citlivo a kludne. Porod samogny mi zacal okolo pol druhej a o 14.20 bola uz nasa kocka na svete🙂 Rodil ma pan doktor Kudla a bol velmi pozorny a mily, na zaver mi aj pomohol malicku dostat von, kedze som uz akosi nevladala🙂 Po porode starostlivost perfektna, aj obed mi doniesli🙂 o 16.00 som uz bola na nohach, lebo mi priniesli malicku, aby sa prisala. NA novorodeneckom pracuju tiez uzasne sesticky. Hned ma ucili prikladat si malu a na druhy den sa uz rozbehlo satie a vecer som uz mala mliecko. Od stvrteho dna sme uz zacali proberat.Fakt vdaka sestrickam, kt. mi ukazali , ako spravne dojcit. Taktiez laktacna poradkyna pani Roznerova- ta mi ukazala , ako neprist o krize🙂 Dnes, ked sme uz doma, si uz malu polohujem rozne, podla toho ako sa citim. O Presovskej porodnici sa siria nepeke nazory, ale v mojom pripade, tam bolo vsetko ok. Aj sprchy aj izby, len netreba byt narocni a cakat Hilton. Strava sa tiez dala, hoci nebola najvhodnejsia pre dojciace matky, ale co caka t za stravnu jednotku 6,8e. Tak kazda, kt. ste na pochybach, ci ist alebo neist rodit do Presova, ja som mala vybornu skusenost a vobec z porodu nemam traumu!

olienka12
3. jún 2013

@donnadomina blahozelam k drobcovi je nadherny videla som na fb u segry 🙂)

tasha
7. jún 2013

musim povedat, ze aj ja mam celkom pozitivny zazitok z pobytu v monobloku pred 3 mesiacmi, ale pravda je aj to, ze oproti pobytu spred 2 rokov - teraz je ten pristup ovela lepsi, sestricky su milsie, dokonca aj tie, ktore pred 2 rokmi mile neboli (alebo mali vtedy zle obdobie, ktovie). Teraz je to fajn, da sa. No a strava je pre dojciace matky fakt nevhodna. Za tych par eur by mohli vymysliet nieco ine ako ryzu na hrachu a paradajkovu polievku.. ved samotna ryza je fajn a zemiakova polievka je dobra na mliecko.. hrasok nafukuje, paradajky maju alergeny. Inak ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre