Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anavila
19. jan 2011

@olienka12 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
super si to napisala....fakt o tom rozmyslam, mam do nemocnice 30km...ja ma fakt velke obavy

marcovka
19. jan 2011

anavila@ 😅 😅 ešte si doma moja a ja že už si porodila,maš pravdu ta Palova je divna aj mna hodnotila a jej vravim že mi puchnu dost nohy a ona len tak pozrela že čo ju otravujem Horanska bola zlata drž sa a už utekaj do tej porodnice 😀

anavila
20. jan 2011

@marcovka no to hej..tvarila sa ze "miluje" svoju pracu...keby si videla tu spravu co napisala...vsetko v najlepsom poriadku...napisala tam aj take veci, co nemohla vediet, lebo ma vobec nevysetrila...graf na CTG som mala uplne iny ako minule...ja sice tomu prd rozumiem, ale vtedy bola krivka,ktora zobrazuje srdiecko taka husta a vyssia, a teraz to bola taka roztahana, az by som povedala ze takmer rovna...a v poriadku...ja uz som taka zhaluzena, ze si namyslam, co ak moje babo nieje v poriadku a ona to prehliadla. Ked som je psomenula tie bolesti, tak mi povedala, ze to kazdy den mozem take mat, no dakujem pekne, mam v zivej pamati obidva predchadzajuce tehotenstva aj porody ale toto som vtedy nezazila...je to ine teraz, to je fakt....som zvedava ako to vsetko dopadne...niekedy mam pocit, ze uz ani neporodim, ze budem navzdy gulata 😉

atletkas
20. jan 2011

Olienka - v starej pôrodnici je pooperačná izba kde sú ženy, ktoré mali cisarský rez. Sú tam 4 postele a stará sa o nich jedná sestra. Je tam dostupný záchod. Sprcha je spoločná na oddelení, ale 24 hodín po cisárskom reze len ležíš takže sprchu a wc ti netreba nakoľko máš v močovej rúre zavedený katéter cez ktorý ti odteká moč do sáčka. V monobloku po sekcii si na izbe s mamičkami aj po spont. pôrode a jedna sestra sa stará asi o 30 pacientiek. Vieš si predstaviť keď jej v jeden deň urobia 3 sekcie a k tomu ma aj ženy po spont, pôrodoch. Tak nechcem si ani predstaviť tú sestry ktorá sa večer vracia domov ako ledva ťahá nohy za sebou. Stošeková je od januára v monobloku ako už bolo povedane.
Anavila- lekári vedia či to ctg je dobré alebo zle, ak by bolo zle by sa natočilo kontolne alebo by si išla do menocnice. Myslím si, že by bolo zbytočné ležať 3 - 5 dní v nemocnici a čakať na pôrod viac nervózna ako doma. A tak by si sa zlostila, že sa s tebou nič nedeje. Dva pôrody maš už za sebou tak vieš, že aké tie bolesti majú byť, určite stihneš prísť do nemocnice včas.
Tak ako v monobloku aj na starej porodnici je kvalitný personál, ale ako sa vraví koľko ľudí toľko chuti.

dianka12
20. jan 2011

@olienka12 určite som zadala správnu sumu, v utorok idem na 3d ultrazvuk - kvôli podrobnej morfologií a pýtala som sa, stojí to 15 E. potom dám vedieť, a ako to je so záznamom, to neviem - zistím 🙂

olienka12
20. jan 2011

@atletkas som po sekcii v monobloku a ked ti hadicku vyberu a musis prejst na wc viem co to bolo, a tiez viem ako sa o nas sestricky starali... co tu pisem nie je nic zle na staru,len sa mi nepaci ako baby kydaju na monoblok....

olienka12
20. jan 2011

@dianka12 urcite bez zaznamu morfologicky utz je riadne vysetrenie ktoreho cast ti prepala poistovna samozrejme zapnu ti to aj na 3d a urobia fotku ked budes chciet za tu zaplatis zvlast.
ja som pisala o 3D/4D komercnej zalezitosti kde dostanes dvd so zaznamom ultrazvuku,kde su videa a fotky...nie je to vysetrenie je to utz kde ti lekar ukazuje babatko na co som bola aj upozornena 🙂

olienka12
20. jan 2011

@anavila neboj kazda sme boli nervozna pred porodom zvlast,ked tie posledne dni sa tak vlecu.. lekarka si nemoze zobrat na zodpovednost aby nieco zanedbala,keby sa jej na tom ctg nieco nepacilo poslala by ta na utz resp.nechala ta tam

anavila
20. jan 2011

tak fajn..uz budem pokojna..nemozem stresovat len to skodi babetku...ale mala som z tej doktorky taky pocit...

anavila
21. jan 2011

nejako je tu mlkvo...nič sa nedeje???so mnou teda zatial nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ joooooooooooooooooooooooj

palesandra
21. jan 2011

dievcata, tak ja som teraz lezala v monobloku 3 tyzdne a mam fakt zmiesane pocity, ktore radsej neidem rozoberat. 😖 .. za ten cas som videla tie praktiky..kktore pravdupovediac rodicka, ktora tam pride len na porod,nevidi... Od noveho roka su lekari rozdeleni medzi novu a staru nemocniccu, cize sa nestriedaju.. a myslim ze clovek musi mat stastie na lekara a jeho kludny den...fakt je to aj o stasti...ja som teraz uplne mimo z celeho a preto som sa nakoniec rozhodla rodit v KE Saci, nehovorim ze tam je to super...ale dufam ze aspon lekari budu mat iny pristup...
co sa tyka vybaveneho lekarov, je to fakt individualne...ak dobre poznate doktora a je ochotny prist hoci aj o dvanastej v noci, tak sa viete dvaja dohodnut.. ;) ak nie je ochotny, cakate do rana...lebo som mala taky pocit, ze potom sluzbukonajuci lekari ruky prec a cakaju kym nepride ten vas...ale urcite ak by to bolo vazne, tak by vas robili.. zazila som tam aj take ze lekar slubil prist vecer a o dva hodky volal ze nepride , nech rodicka caka do rana..tej sa tak kontrakcie spravidelnili, a to mala dohodnutu sekciu, ze rano ked dosiel..len ju urobil a prisiel so zmluvou a ani sa jej nepytal ako sa ma..zobral peniaze a posiel...cize je to fakt indi=vindi...ale asi to je vsade tak s tym vybavenim lekara...

inak svagrina ma len dobre slovo na novu aj staru porodnicu..cize fakt je to o skusenostiach...

vem158
21. jan 2011

neviete mi niektora z vas poradit v akom kalendary najdem meno EFRAM

olienka12
21. jan 2011

@vem158 http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku tu si mozes pozriet tie,ktore maju meniny na slovensku aj ked nie su v kalendari
s je to hebrejske meno http://babynamesworld.parentsconnect.com/meanin...

kissinqa15
21. jan 2011

Maminy, mam zopár otázok, ako budúca prvorodička...Nečítala som si podrobne každý príspevok, takže to už možno bolo spomenuté...
Takže: Zahliadla som pár krát negatívne ohlasy na dr. Stošekovú. Mne prišla veľmi sympatická, milo sa na vizite usmievala, keď išla okolo, podržala mi dvere, pozdravila, pýtala sa ako sa mám.....
Predpôrodná príprava. Jedna mamina mi dala čislo na Ludmilu Rosnerovú, že jej mám zavolať a objednať sa...Chcela by som sa spýtať, od akého mesiaca sa tam môže chodiť....Teda ja som v 31 tt a rozmýšľam,že by som si chcela omrknúť pôrodnicu a naučiť sa techniky dýchania a podobne. Švagriná je teraz v 12 tt a rozmýšľam,že či by sme nechodili spolu na tú prípravu, je to nejak časovo obmedzené ? Napr. že kurz trvá 3 týždne, alebo je to neobmedzené časovo, stačí prísť aj 2-3x ....Niektorá mamina mi spomenula,že sa platí 3 € na hodinu....
Plus ešte o pôrodnici...Môže návšteva chodiť aj na izbu ? Plus bábatko budem môcť mať pri sebe celý čas ? Alebo len na dojčenie mi ho prinesú ? Chcem rodiť v monobloku, tak ak máte skúsenosti, ako je to tam, s návštevami, či môže návšteva vidieť bábo....Budem rada, ak mi odpoviete na otázky. Ďakujem.

anavila
21. jan 2011

@palesandra no vidim, ze je to sväta pravda o tom ake ma clovek stastie a na koho natrafi. Moja kamoska lezala teraz v monobloku,prisla domov v utorok a rodila este na troch kralov - 6.1, a hovorila, ze ona natrafila na dobry personal...aspon tak zbezne mi povedala, ze bola spokojna. A bola tam dost dlho, myslim ze az 11dni. No ale hlavne je, ze porodila v pohode...to, kvoli comu bola dlho v nemocke bolo to, ze maly mal nejake problemy, takze ju uz nikto neriesil.
Inak ja som mala spolubyvajucu v starej, ktora cakala na den D, kedy mala rano dohodnuteho lekara a sekciu a kym prisiel rano, ona porodila normlane a bola spokojna, a aj usetrila 200evri, fakt je vsetko o stasti...

tatiana1985
21. jan 2011

@kissinqa15 ja som bola v monobloku, na "normalnej" izbe..nie nadstandart a navstevy ku mne nemohli chodit... co sa tyka babatka,,,, prve 2dni ti ho budu nosit kazde 3 hodiny na dojcenie .... a potom ak chces, ti ho daju na izbu-rooming na 3.den od porodu.. 🙂
a na predporodnej priprave som ja osobne bola 3x.... posledne tyzdne pred porodOm....ale ked budes rodit, oni ti povedia co mas robit neboj,nenechaju ta napospas osudu 😉 😉

kissinqa15
21. jan 2011

@tatiana1985 a ked budem ju moct mat na izbe, tak aj na noc ? .....a na tu predporonu pripravu si sa objednala telefonicky, alebo len prisla do monobloku ? tak ja viem,ze by mi hovorili, co mam robit, ale predsa je to mensi stres, ked uz viem aspon nieco dopredu, ja dost stresujem 🙂

tatiana1985
21. jan 2011

@kissinqa15 nie nie, deticky na papanie nosia kazde 3hodiny,,,
to znamena....rano o 6, potom o 9, potom na obed o 12, potom o 3poobede, vecer o 6 a este vecer o 9....a potom ich uz nenosia ...potom zas az rano o 6.....a tak dookola 🙂
a ta predporodna, ja som nechodila do monobloku..ja som k "sukromnicke" chodila, alebo ako to nazvat... 🙂 🙂

nevravim ze to je zle, vraveli nam ako dychat, co sa deje pocas porodu, rozpravali uzasne veci o babatku-ako ono s nami vsetko preziva, ako nam "pomaha" pocas porodu atd atd,,,zaujimave to bolo...
no a ked porod prisel, tam tiez boli por.asistentky kt.ti hovoria co mas robit... rodis s nimi, nie sama s dr. 🙂

kissinqa15
21. jan 2011

@tatiana1985 dakujem za informacie, som o nieco mudrejsia 🙂

olienka12
21. jan 2011

@kissinqa15 ked mas babatko na roomingu,tak si ho mozes aj na noc nechat ked im o tom povies, ved je to tvoje dieta, ale budes rada, ze si ho mozes odlozit 🙂) ked chces mat aj na noc babo odporucam zabezpecit si jednotku izbu /nemusi byt nadstandard/ aby si mala sukromie a povedzme si na rovinu nerusila ostatne mamicky,ktore si deti na noc odkladaju aby sa vyspali.. ja osobne som bola skutocne rada,ze som maleho po poslednom kojeni odovzdala sestrickam a aspon troska si oddychla, aj ked driemes pri babu,tak si stale v strese,ci je ok,aspon u mna to tak bolo az kym sme neprisli domov, to uz bolo ok...
co sa tyka nastev,tak zalezi od sestriciek, ku mne chodil priatel na izbu bola som po sekcii a chodil mimo navstevnych hodin cez vnutorne schodisko 🙂 ked chcel maleho vidiet.. inak pocas navstevnych hodin je polhodinka kedy babo moze otecko vidiet na novorodeneckom.
ked boli prisnejsie sestricky maleho som si zobrala do kuchynky a tatik dosiel tam..ale zas to nebolo na 3 hodiny ...kamoska bola na jednotke a tam jej chodila navsteva na izbu kto za nou prisiel bez problemov nebol to nadstandard.... sestricky boli akurat prisnejsie ked mal sluzbu prednosta,ale aj ten nas nacapal o pol 10tej na chodbe pri vytahoch a len sa usmial... ved ciganky si robia co chcu lietaju hore dole sexuju,kuria a piju na schodisku tak take mini prehresky su ok pokial neobmedzujes alebo neobtazujes spolupacientky 🙂)

olienka12
21. jan 2011

@kissinqa15 co sa tyka predporodnej pripravy chodila som k porodnej asistentke z monobloku a mne osobne to dost dalo, jednala s nami na rovinu a neprikraslovala, bolo to spojene s cvicenim a nacvikom dychania chodila som raz do tyzdna od 24tt a pocas sestonedelia chodila aj k nam domov raz do tyzdna skontrolovat mna aj maleho 🙂 a najviac mi to dalo asi to,ze som sa na porod tesila,aj ked musela byt sekcia, a dala mi pocit istoty,kedze som aspon niekoh v nemocnici poznala 🙂

marcovka
22. jan 2011

@kissinqa15 ahoj je to velmi dobrá vec,ja som sice chodila do starej porod. k p.Lojovej bolo to super všetko nam vysvetlila od porodo až po šestonedelie,boli sme na porod. sále,na izbach poukazovala nám asi všetko čo sa dalo,je tam dobrovolny príspevok a ona je dokonca porod.asistentka,ona vravela že sa má chodiť od 30tt asi tolko čo viem 😉 😉

tatiana1985
22. jan 2011

@kissinqa15 ono pri tych navstevach ...podla mna tam maju chaos..
jedna sestricka povie, ano mozte ukazat babatko oteckovi....dalsia ma upozornovala ze len rychlo, rychlo, babatko sa nesmie nikam vynasat... sa mi stalo ze som mimo navst.hodin (ked muz len odbehol z prace ) 2x na vnutornom schodisku stretla dr. "S" a ta ma vyssim tonom upozornila, ze nech idem na izbu, co tu robim? teraz nesu navstevne na ukazovanie babatka! 😠 😠
proste s tymi navstevami mam skusenost ze je chaos 😒

a ano aj cez noc mozes mat babatko na izbe..ale ziadna matka si nenechavala babo cez noc na izbe 🙂

kissinqa15
22. jan 2011

dakujem maminky, naozaj ste mi velmi pomohli svojimi prispevkami, je to super, ze mam hned informácie od vas, lebo na nete som toho nasla dost, ale nie tak podrobne ako ste mi to vy vysvetlili 🙂
nech uz to bude aj prisnejsie, urcite sa mi podaru malu ukazat navsteve to je hlavne, ked budu prisne sestricky, nejak to tych par dni vydrzim tam, potom uz budem mat malu doma ;) ....teda na tu predporodnu pripravu sa objednam, zajtra tam zavolam tej pani, na ktoru mi dala jedna mamina cislo, od 30 tt by sa malo chodit....no nie je to tak fixne, ci ano ? Nemoze tam ist tehulka v 15-16 tyzdni ? Ci predsa len skoro to je ? :-/

materstvo
22. jan 2011

@olienka12 nikto nikde nezaskakuje.

materstvo
22. jan 2011

@tatiana1985 predstav si, že v pôrodnici by sa prechádzali návštevy ako po Václaváku. Veď to vyrušuje celé oddelenie azda vydržíš s minimálnou návštevou počas päť dní v nemocnici.Predstav si že von je blato a tie návtevy to roznášajú po celom oddelení. A čo sa týka ukazovania bábätiek veď tam môžu prísť na návštevu aj chorí ľudia a to bábo má jeden alebo dva dni a už na neho prskajú bacily veď buďme trochu ohľaduplné aj k svojim deťom. Veď návštev máme doma až veľa.

tatiana1985
22. jan 2011

@materstvo co zle som napisala? 😠
ved som normalne napisala svoj postreh,,,,, ze s ukazovanim babatka je podla mna chaos...jedna sestricka dovoli to, co druha nie, ,,prava ruka nevie co robi lava (alebo ako sa to povie)....

a dalej, odpovedala som na otazku, ci moze prist k zene na izbu navsteva..napisala som: nie, neda sa... (mas pocit ze tym utocim na oddelenie?...mne osobne navstevy na izbe nechybali... bola to len odpoved na otazku buducej mamicke )

mirka12011
22. jan 2011

@tatiana1985 tani ale nosia ich o polnoci naposledy
@kissinqa15 co sa tyka roomingu na noc ho nemas len do 18.30 tak ti ho zoberu na kupel a donesu o 21.00 na kojenie a nechaju ti ho ak mas rooming do 00.30 ked babo zoberu a donesu znova rano o 6.00 tak ho vezmu kvoli vyzite a tak od 9.00 ho mas znova do kupania a ti ho donesu a tak to ide dalej ak mas rooming ...........

kissinqa15
22. jan 2011

@mirka12011 a to na rooming, to prekladaju mamicky, ktore o to poziadaju, alebo ako ? a v com je ina ta rooming izba ? ze je len jednopostelova a moze tam mamina sa podielat na kupani a prebalovani....
jee ty mas dcerku Timeu ? Moje dievcatko sa tak tiez bude volat. Kedy oslavuje meninky, ked nie je Timea meno v slovenskom kalendari ? A nemala si pri krste problem ? Vraj knazi maju problem s tym, ak dieta nema svojho svatca....A sv. Timea nie je....:-/

olienka12
22. jan 2011

@materstvo v monobloku je pol hodina kedy otec moze ist na novorodenecke pozriet babo oficialne... to ze sa nezaskakuje je novinka o ktorej som nemohla vediet ale aj tak,ked budu lekari obsadeni a bude surny pripad asi ju poslu do ke nie? lebo sa nezaskakuju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre