Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mamagaga
5. sep 2009

dakujem 😉 ved som si vcera uzila, ked na mna pozerali stylom "ved ste druhorodicka, tak nejake skusenosti mate" 😀 ale to druhe tehu prebieha uplne inak, aj pocity teraz pred koncom su ine... podla mna je kazdy porod prekvapko, prebieha inak... a na kozu by sa zisiel nejaky ten zeriav 😀

smejo251
6. sep 2009

mamagaga ja sm myslela ze som manzelove deti(10, 6) z prveho manzelstva poslala k babke...ale dnes pridu rano sa ide do skolicky ale neviem ci ja si dnes neodbehnem do nemocky bolia ma krize stale viac a viac......a inak masiruj si vela brucho vcera mi lekar povedal ze si nemam masirovat ani skrabkat bruco vobec sa ho dotykat lebo drazdim maternicu a ze oni takto vyvolavaju bolesti v nemocnici tak skus....inak a ko je tomozne ze ty mas bolesti ja som nemala a tiez som sa otvarala ja tej prirode nerozumiem....

smejo251
6. sep 2009

tak tak ta koza je strasnaaaa a pritom to brusko nemam az take obrpvske ale normalne sa mi hlava zatocila no co uz musime vydrzat...drzte sa a informujte...mamagaga ja si myslim ze mi sa v tej nemocnici stretneme tak ci tak niekde na chodbe... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 vela stastia

smejo251
6. sep 2009

mamagaga uz rodiiiis?

mamagaga
6. sep 2009

smejo, ked som tam bola v noci, tiez mi povedali, aby som si nechytala brusko, ze drazdim maternicu, ale ked si to brucho masirujem, tak su tie bolesti znesitelnejsie... stale je to len take provokovanie - tupa bolest... a stale som doma 😀 zajtra mam poradnu, tak som zvedava, na kolko som sa otvorila od piatka noci...

ozaj, vela stastia zajtra pri nastupe do nemocnice a drzte sa v utorok 😉 budem na vas mysliet 😉

smejo251
6. sep 2009

mamagaga nastupujeme az v utorok a v stredu nas urobia...zajtra idem len na interne a predoperacne vysetrenia ale dnes som tiez mala zrana nejake bolesti ale presli tak ktovie snad vydrzime do stredy....keby ze tam budes ozvi sa drzte sa papapa,myslim na vas

mamagaga
6. sep 2009

jaaaj, tak som sa poplietla 😲 inak ja som tiez kp-cko 😀 mamka ma rodila ako prvorodicka normalne (cely cas sa smeje, ze som vedela, ktoru cast ukazat ako prvu svetu...), ale pri chlapcoch sa to berie inak... a zase to aj bolo pred nejakymi rokmi 😝

smejo251
6. sep 2009

no lekar mi vravel ze u chlapcov a u prvorodiciek zvlast sa robi sekcia lebo by mohli byt neplodny....ale tak to potom ides na sekciu tiez, vsak?u koho budes rodit?

mamagaga
6. sep 2009

juuuj, smejo, sme sa nepochopili, ja som to zle napisala 😀 ja som sa narodila ako kp-cko mojej mamke pred 30timi rokmi 😀 a drobulka v mojom brusku je otocena hlavickou dole 😀 takze ja idem tlacit futbalku 😀 a nemam ziadneho lekara vybrateho... beriem to sportovo, kto pride, bude ma rodit... aj ked si vsetci okolo mna tukaju na celo... 😕

mamagaga
6. sep 2009

no a pri chlapcoch sa presne pre to robi radsej sekcia, lebo by sa mohli poskodit pohl. organy... radsej neriskovat...

smejo251
6. sep 2009

mamagaga no ved preto som sa cudovala lebo minule si pisala ze rodis normalne..vies co ja si tiez myslim ze to je jedno kto ta odrodi a ked nemas ziadne problemy tak nie je co riesit...no primar je manzelov znamy a odrodil mu uz dve deti tak muz chcel aby som sla k nemu....a riesil mi vsetky moje tehu tak uz sme na seba zvyknuti a verim mu velmi -no a je tu v PO prednosta,primar takze pohodicka 🙂 🙂

petra1985
6. sep 2009

baby sorry, ze vam kusa skacem do reci ale mam problem a nemozem sa o tom nikde docitat a tu verim, ze dostanem expresnu odpoved.. chcem ist MHDckou no este som nesla.. plati sa za kociar aj babo, alebo za kociar alebo za babo alebo za nic? A aky listok? Myslim, ze tie co mate kociky tak mate s tymto skusenost.. nie to, ze mame "skvelu" MHD u nas ale aj ich stranka je "vyborna" docitam sa tam v uvodzovkach vsetko.. dik za odpoved 😉

smajlicka
6. sep 2009

Petra 1985
Peti nie som si istá lebo ja väčšinou chodím pešo alebo autom ale za kočiar musíš platiť tiež lístok ale tuším iba polovičný podľa času za aký čas dorazíš tam kam chceš. Celý lístok stojí 40 centov a polovičný 20 ale musíš si pozrieť na automatoch kde budeš kupovať lístok že na aký čas to je a zhodnotíš či sa tam za taký čas dostaneš.
Ja by som to riešila takto až priamo keď budem kupovať lístok. Asi som ti moc nepomohla ale možno aspoň niečo z toho zúžitkuješ.

smajlicka
6. sep 2009

mamagaga

Píšeš že nemáš vybratého žiadného doktora. Nie si sama ani ja nie. A ani sa nechystám do pôrodu nikoho vybavovať. Nikoho z nich čo sú v monobloku nepoznám a 7.000 sa mi platiť za lekára nechce. To radšej kúpim niečo deckám. Ale jedno viem isto. Neviem či sa to dá odmietnuť lekára ktorého si neželáš ale ja to urobím. Môže mi sekciu robiť kto chce ale jedna pani doktorka nech sa ma ani nedotkne lebo jej ruky dolámem. Neviete či sa dá odmietnuť lekára ak ho vyslovene nechceš a máš na neho alergiu? 🙂

smejo 251

Keby sme do utorka nepísali tak držím palce a šťastlivo. Nech všetko dopadne o.k. a nech ste obaja zdraví.

petra1985
7. sep 2009

smajlicka diki moc za odpoved

smejo251
7. sep 2009

smajlicka a na ktoru doktorku mas alergiu?aj ja tam mam z jednej panicky strach 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petra1985
7. sep 2009

smajlicka myslim, ze mas malu sancu ju mat pri porode lebo vraj neviem ci je to pravda ale sa hovori, ze lekari uz pendluju aj zo starej do novej a naopak.. no a v starej su aspon minimalne dvoch co poznam na cisarske rezy fakt odbornici.. tak drzim palce 🙂

suknicka
7. sep 2009

smajlicka, smejo251..myslite milu pani doktorku Stosekovu? :D

ona ma teraz pri druhej dcerke rodila, kedze vsetci lekari robili cisarske a dlho dlho ma nemal kto vysetrit, az sa ona uvolnila a to ma hned po vysetreni uz tahali na porodny sal ze rodime..cize tesne tesne 🙂

porod som mala bolestivy kedze dcerka bola dost velka-ale s tymto ona nic nemala..akurat ked mi dlho dlho nesla porodit placenta tak mi brutalne pichla ruku do podbruska a na 3 trhnutia vybrala placentu ☹ to bolo nieco strasne ☹ no a potom to jej sietie.. 🙄 riadne to bolelo a postopkala ma ako vrece zemiakov 😲

standardne vraj spontanne porody nerobi, robi uz len cisarske a neviem, mozno je v tom dobra..ale nech ju preboha nepustaju na porodny sal 🙄 vraj je tam kazdy den 8 hodin.. nie ako ostatni lekari ze tahaju 12tky a potom volno..

smejo251
7. sep 2009

ako ja s nou nemam ziadny problem len ma raz vysetrovala teda prijimala ma a bola som pred kyretom lebo mi odumrel plod uz v poradi 3krat a tak si viete predstavit ako som sa pred zakrokom citila a ona bola strasne neprijemna...a to vysetrenie bolo ozaj velmi bolestive asi uz kvoli mojmu stavu a ked som jej to povedala tak bola este viac brutalna ☹((( ale zase ked ma prijimala teraz pri tomto tehu do nemocnice a ja som ju uvidela ze to ona ma bude prijimat a vysetrovat sa mi slzy nahrnuli do oci ale na moje pocudovanie bola velmi mila a este ma aj podporovala a vysetrenie bolo nebolestive tak som bola vystrasena ale nakoniec milo prekvapena...
ale rodit pri nej by som teda nechcela to teda radsej nie........este ze mam dohodnuteho primara 🙂 🙂 🙂

mamagaga
7. sep 2009

dievcence, esteze neviem, o kom hovorite, lebo by som aj stresovat zacala... 😀 ja som sa akurat vratila z poradne - lekar bol dnes "optimista" v style - ja by som bol uz rad, keby ste porodila 🙄 no, nie je sam... nepacil sa mu dnes moj cukor v moci, zvyseny tlak (a to mam vacsinou 90/60, dnes som sa dvihla na 135/70 😀 ) a co je horsie reakcie drobca na ctg... tak mam dalsi ctg v stredu a podla vysledku rozhodne, co so mnou...

smejo, drz sa 😀

smejo251
7. sep 2009

mamagaga no ked uvidis starsiu doktorku ktorej slabsie rozumiet a velke okuliare tak utekaaaaj...akoze ako zhorsene reakcie babatka?necitis pohyby ci co?

smajlicka
7. sep 2009

Baby presne doktorku Stošekovú som mala na mysli. Ona sa ani na doktorku nepodobá ja som si najprv myslela že je sanitárka. To je taká malička doktorka s okuliarmi ako Viera Pilarová a s účesom jak kazisvet šestý z boží vúle král.
Robila mi pri malej sekciu. No niečo otras. Keď som rodila na sekciu dvojčatá čo som mala väčšie brucho ako pred rokom tak ma krásne zašili tak, že o pol roka som už bola hviezda. Teraz ma zašila pani doktorka tak, že mi trčal jeden hnusný "žvást"na bachore. Kus necitlivej kože do ktorej môžeš aj pichať špendlíkmi aj tak nič necítim. Povedali mi, že jediná šanca ako to odstrániť je plastika. Samozrejme platená. Takže preto ďakujem pani doktorke veľmi pekne a keď ju tam uvidím tak radšej dám nohy do kopy a malého nevypustím aj keby som mala v bolestiach prečkať kým skončí službu.

mamagaga
a to ťa neposlal do nemocnice keď bolo zhoršené ctg?

petra1985
7. sep 2009

to ctg si myslim, ze uz mal riesit..

suknicka
7. sep 2009

mamagaga.. ak mas vacsinou nizsi tlak a teraz sa dvihol az na tolko, moze to znamenat ze uz je porod blizko..ja som to mala uplne tak ako ty s tlakom pri prvej dcerke..vecer som mala 130/90 asi a rano uz som mala kontrakcie 😵

smejo251
7. sep 2009

mamagaga tak rychlo do nemocky a obsad mi pri sebe postel...aspon mi poradis co s malyyym

tina_
7. sep 2009

dievčatá, všimla som si tému na hlavnej stránke...
Ste absolútne presvedčené, že chcete ísť rodiť sem? Odrodila som tu dve deti, v monobloku som strávila 3 týždne, v starej pôrodnici 5 týždňov s malou na JIS-ke...
Samozrejme, ak máte nejakého známeho (veľmi dobre známeho 😉 lekára a viete si vybaviť (v starej pôrodnici) rooming-in (je tam len jedna izba pre dve maminy, inak smola), pretože to, čo sa deje na novorodeneckom oddelení (kam som chodila niekoľko týždňov každé tri hodiny dojčiť malú) sa ani v snách nepribližuje nejakým Baby Friendly Hospital...(čo Prešov nemá a ani mať nebude...).
Neberte môj príspevok v zlom, ale zažila som si tu svoje a vôkol mňa ďalšie maminy a nechcem, aby ešte niekto musel počas takého krásneho obdobia spomínať na pôrodnicu a naprávať chyby personálu (napr. čo sa týka dojčenia) doma niekoľko mesiacov...
Ja som chcela ísť do Šace, žiaľ,už som to nestihla...

smejo251
7. sep 2009

tina ja som prednostova znama mam sa aj tak obavat co myslis????nastupujem uz zajtra ☹

suknicka
7. sep 2009

smejo251..ja som prvu dcerku rodila pri Adamovi..porod s epiduralkou bez najmensich problemov, ani neviem kedy vysla placenta, pekne mi odobral aj pupocnikovu krv a zasil ma ukazkovo.. az stosekovu zaujimalo ze kto ma prvykrat rodil..tak pekne som zasita bola.. a ked som jej povedala ze Adam..tak hned spozornela a zacala vyzvedat ze ci som jeho rodina/znama/alebo som ho mala vybaveneho..neskutocne zvedava bola v tom momente.. 😀 a asi to ju odradilo pytat odomna "vsimne za porod" 😀

smejo251
7. sep 2009

no aj ja idem k adamovi ale chce ma robit pod celkovou narkozov a zajtra nastupujem tak sa tessimmm myslim ze on je velmi sikovny...

mamagaga
7. sep 2009

to ctg - srdiecko bilo, len ta krivka na papieri sa mu zdala "nevzrusena", hranicna... pohyby citim, aj ked je pravda, ze je ich menej ako kedysi... ctg z piatku z nemocky bolo oka, tak zhodnotil, ze mozno len bejby prespalo vysetrenie, ale radsej ze ma teda objedna na stredu a ak sa podobny zaznam zopakuje, tak to bude riesit... a ze keby boli nejake problemy, nemam cakat do stredy, ale svihat do nemocky... povedal, ze uz som otvorena - ale nie, na kolko" - takze stav pokrocil, tak uvidime... ale stale ziadne pravidelne kontrakcie, ani silne bolesti - len tupa v krizoch...

tina - v monobloku je rooming 24 hodin, nie je to vraj obmedzene na pocet izieb, tak dufam, ze nebudem musiet riesit novorodenecke... a ako "poucena" mama (take maju vsetci najradsej 😀 ) nechcem, aby mi dokrmovali dieta umelo (len ak to lekar medicinsky odovodni - nie, "lebo sestre sa chcelo spat a supla jej flasu") a ak uz, tak pomocou lyzicky a pod... namietku "nemam cas len na vasu" neuznavam, rada si ju "dolyzickujem" sama... ale dufam, ze sa nam to vyhne a budeme v pohode...

a ta dr - budem teda drzat nohy pri sebe 😀 alebo ked dojde na sitie, tak sa postopkam sama, ked tak citam, vysledok bude urcite lepsi, jak keby ma sila ona 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre