Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mirka12011
6. okt 2011

@tinika ze nechcela ist na cigansku izbu hahah a kde chcela ist??? hihi

marcovka1
6. okt 2011

@mirka12011 ona chcela standart,ale....asi bola obsadena 😀 😀 😀

olienka12
6. okt 2011

sa jej necudujem tie co su na tej izbe su na okraji spolocnosti v nemocnici pozeraju na nich zvrchu... na jednej strane si zato mozu same ale tiez by sa mohlo rozlisovat kto je slusny a kto brudar z osady a podla toho to tam sortirovat podla inych kriterii a ne,ze si ciganka ta sa delis o postel s dalsou...

mirka12011
6. okt 2011

@marcovka1
@olienka12
no ked uz rozlisovat tak sak aj ja som mala na izbe chrapajuce a co teraz poviem ze do inej izby hahaahahah

lolinkamaminka
6. okt 2011

@zvonkohra sa zapojim ak mozem...ty mas tu kamosku v monobloku? lebo ja som tam bola predvcerom na testy (doktor mal podozrenie ze mi unika plodova voda) a som tam kecala s jednou co tiez je tam na rizikovom a mi hovorila o tej bezdomovkyni, dokonca sme ju tam aj videli, taka chuda, zanedbana, vraj ze zije s dajakym ciganom ci co, ale aj tak si myslim ze to babo skonci v hniezde... 😒

olienka12
6. okt 2011

@mirka12011 pockaj jak ta precitaju ty dostanes teda 😀 😀 😀 😀

tinika
6. okt 2011

@mirka12011 na normalnu a aj ju tam dali :((( a vies jak smrdela? chodila k nam do jedalne, inac vdakabohu ze izby čakateliek boli plne hoci oni chodili k nam jest asi fakt ciganky maju sami jedalen pre seba bo tam aj cigy smrdia aj tak
@olienka12 ale tato bola fest brudna a smradlava, jednu som videla na chodbe ked jej rodičia prisli na navstevu, slušni, čisty a ta bola na ciganskej izbe a nemala s tym problem a tato z chminaskej či z jakej guty fuuuuj des

tinika
6. okt 2011

@lolinkamaminka podla mna to bola ta ciganka bo inu taku som tam nevidela a ona tvrdila ze nezije s ciganom a bola vychudnuta dost a eds hruza sa modlim aby ma nedali na tu izbu po porode bo vraj vydenzifikuju to mi je jedno ked viem ze tam bola a unikal jej aj moč tak je jpodlzoky 4 davali na postel fuuuuj

mirka12011
7. okt 2011

@tinika viem o com hovoris tiez ked som bola na cakat.chodili s nam jest ale asi len 3-4 ostatne na izbe jedli nebolo miesta a tak im sestricky povedali nech nejedia na izbe nech cakaju a oni po svojom....ale komu ma chutit jest ked pride smradlava tam aspon keby nesmrdeli tak v pohode ale ten smrad.............brrrrrrrrrrrrr

@olienka12 myslim ze niesu ani tu ..... teda nechodia sem....a mala som na porodnici aj na sestonedeli take pripady hihi ale na sestonedeli uz som bola zvyknuta hahahahahaha

katkarv
7. okt 2011

baby chcem sa spytat ako je to stymi manzelmi pri porode?To ich vazne pustia dnu uz len na porod?

zvonkohra
7. okt 2011

@tinika noo tak to je ona...a ze v utorok ju mali prepustit a ze prosila prednostu aby este ostala kym dieta nepustia ta neviem jak to skonci
@katkarv nooo myslim ze po 2 porodnej dobe

tinika
7. okt 2011

@zvonkohra no ta skoro ju mali pustit bo dosla asi v nedleu

zvonkohra
7. okt 2011

@tinika ved sa necudujem taku zensku vies ma aj svrab aj vsi vraj tak neviem noooo

marccelina
10. okt 2011

Ahojte, strasne vaham kam ist rodit. staru porodnicu som vylucila ako prvu a nastala dilema: PO-monoblok alebo Bardejov???? Bola by som vam vam nesmierne vdacna podelit sa o skusenosti s kolektivom "lekar-sestra" na porodnici. Lekarov tam uz nepoznam, naposledy ked som tam rodila cca 11 rokov dozadu, bolo vsetko OK, teraz ta vraj nechaju, ked nemas vybaveneho a zaplateneho lekara. Lenze dilema nastala v tom, ze tam ani lekarov nepoznam, tak za kym mam ist????? Cakam dvojcatka, termin mam 6.1., ale u dvojcat sa poklada skorsi termin porodu cca v 37tt. Dalsia vec, ak porod pride skor, Bardejovsku porodnicu nestiham aj keby som velmi chcela, sice som este len v 28tt, ale uz teraz mam z toho strach, ako to vsetko dopadne. dakujem za vsetky prispevky a vase skusenosti 🙂

zvonkohra
10. okt 2011

@marccelina podla mna si kazda bude chvalit svoje ja som rodila v monobloku a mne vsetko vyhovovalo az na prve kojenie dcerky kedy mi nik nepomohol

sasa22122
10. okt 2011

@zvonkohra to iste v starej ,maleho mi len tak hodili na postel ,ja napichnuta na infuziach ,ani som si maleho nemohla poriadne chytit ,tak blbo mi ho polozili a ziadna pomoc ako ho prilozit a podobne

dadda02
10. okt 2011

Baby a neviete ako je to s pritomnostou nejakych studentov, medikov a pod. pri porode v PO (v starej i novej)?

@marccelina Ja v PO takisto nikoho nepoznam, lekara si nezaplatim (jednak neviem ktoreho a jednak nemam na to peniaze a povazujem za samozrejme, aby ma odrodili profesionalne aj bez penazi navyse). Planujem monoblok - kvoli udajne cistejsim a novsim priestorom, sudim podla diskusii, ze iny rozdiel velmi nie je. Sestram asi zoberiem nejaky dezert alebo co, aby boli kludne - ak teda stihnem 🙂

Maminy, ak mate este nejake info a skusenosti, pls, podelte sa s nami, ktore nie sme z PO. dikyy

olienka12
10. okt 2011

@marccelina uz len z toho dovodu,ze cakas dvojicky ti napisem ze PO ak by bol nejaky problem s babatkami,tak ich prevezu do PO,takze tak.. a kedze cakas dvojky nemusis sa bat urcite na nenechaju len tak ale budes pod dozorom... predsalen je to ine ako ked zena caka jedno babo

mirka12011
10. okt 2011

@zvonkohra s tym suhlasim co sa tyka kojenia kaslu na teba....az na moju ex susedu vdaka ktorej kojim doteraz.....ta jedina tam ucila kojit maminky....resp ako spravne prikladat.... 😝

tinav
10. okt 2011

@marccelina Ahoj ja som rodila v marci v monobloku a bola som spokojná najmä so sestričkami na šestonedelí aj doktori sú v pohode a to som nič nikomu nedala 🙂 🙂 🙂 . Rodila som po 15 rokoch a v pohode. Ťažké srdce som mala na sestričky pri bábätkách, malý bol v inkubátore a komunikácia s nimi hrúza, no pomohli dievčatá ktoré tam chodia na prax a veľká pomoc hlavne pri kojení. Nebola som prvorodička ale bola som po sc a ich pomoc som veľmi ocenila.

zvonkohra
10. okt 2011

@mirka2011 noo ja tiez dakujem svagrininej spoluziacke ta mi pomahala

marcovka1
10. okt 2011

@mirka12011 mas pravdu s kojenim ani v starej nam nik nepomohol a ja tiez po sc len polozili malu a zmizli 😠 a bolo mi to dost luto,lebo malu som kratko kojila natrapili sme sa 🙂

mirka12011
10. okt 2011

@marcovka1 presne tak aj ja som bola po sekcii ti ju daju a dovi dopi....no nic uz s tym neurobime asi

lubkasungirl
11. okt 2011

@dadda02 na mna pri kontrakciach, epiduralke a sekciii cumeli "vsade" cca 5 medici, nadherny pocit - odporucam 😉

mirka12011
11. okt 2011

@lubkasungirl pri mne nebol nikto ziaden medik este to tak....ale pokial viem a ti to je neprijemne mas to povedat....teda aspon tak svagrova povedala ze si to nepraje a museli ist prec.....hihi
to ti teda nezavidim to by som nechcela isto neeeee 😔 aj ked ucit sa musia ale nie namne no ne??? 😅

zvonkohra
11. okt 2011

@mirka12011 ja som mala medicku ale na moju ziadost

marcovka1
11. okt 2011

nam na vizity chodilo ludi taky mladasi vraj medici no kym presli vsetky izby to mali zazitok .... 😀 😀 😀

lubkasungirl
11. okt 2011

@mirka12011 ja som mala vtedy take kontrakcie, ze som ani hovorit nemohla... 😉

tinika
11. okt 2011

čafte, dnes osm bola na ctg, boli sme tam tri a vsetky ze na pitonaka čakame hihi a on v blave

mirka12011
11. okt 2011

@lubkasungirl no tak to uz je jasne potom...inak by si ich isto poslala kade tade.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre