Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ivkaivka
26. júl 2009

Ahojte, myslite ze uz je neskoro na tu predporodnu pripravu v 37 tyzdni. To len tak mozem dojst do starej porodnice na 13.00 a mozem sa toho zucastnit, neposlu ma prec? Napr. pre velky pocet...? Okrem prehliadky porodnej saly co sa este robi na predporodnej priprave, som prvorodicka a nemam ani sajn co ma caka a nechcela by som sa dotrepat vo stvrtok do nemocnice a oni ma poslu domov. Nechysta sa tam niektora 30.7.? By sme sa dohodli, mam obavy som nejaka vyplasena asi to bude tym ze porod je uz blizko.

kiert
27. júl 2009

ahoj ivkaivka, zial predporodna pripravu v starej porodnici uz skoncila, zacne znova az v septembri, kvoli dovolenkam, minuly tyzden bola posledna prednaska.. 😒 , uz som to tu spominala..., ale, ak tam chodis na ctg, skus sa informovat, ci by ti nespravili aspon prehliadku porodnice...
Skus popripade nejaku inu pripravu, viem, ze sa robi na Sekcove v pastoracnom centre stredu tusim okolo 3 ci 4 poobede a ja som este aj predtym chodila do centralu, v stredu od 3 do 5. Do toho centralu nie je potrebne sa nejako vopred hlasit, prva hodinka je prednaska a druha je venovana cviceniu, tam sa vsak plati 3 eura. V kazdom pripade ja hovorim, ze nikdy nie je neskoro..., tak urcite by som sla, mna to velmi upokojilo, ked viem presnejsie, ze co ma caka. Pa 🙂

ivkaivka
27. júl 2009

Kiert dakujem za info. To je skoda. Ctg robi moj gynekolog, tak do nemocky nechodim. Tak hadam sa velmi nezlaknem tej porodnej saly. Na cvicenia som nechodila a velmi sa mi ani nechce, ja sa totiz citim ako taka veleryba a mam velky problem sa ist vobec prejst.

tinika
27. júl 2009

Ahojte, chcela by som sa spýtať, kto z vás chodil na predpôrodnú prípravu, že čo vám to dalo. Neviem sa rozhodnúť, či ísť a vlastne kam a kedy. A platí sa niečo? Kamošky čo som sa pýtali nechodili tak neviem teraz

eldzina
28. júl 2009

Tinika, ja som pri prvom synovi chodila, bolo to v ANT Fitnes na sidl. II, bolo to v sobotu poobede, teraz je to myslim v stredu poobede- inak blby cas pre tie, co pracuju 😠 Boli to 2 hodiny, jednu hodinu prednaska a druhu cvicenie. To cvicenie bolo supeeeeeeeeeer 😉 😉 😉 velmi odporucam. a tie prednasky boli na rozne temy, najviac sa mi pacili o kojeni a o porodnych dobach a co sa deje s novorodencom po porode. tak som mala aspon aku taku predstavu, co mna a maleho caka. takze ako prvorodicke odporucam uz len preto, aby si vedela, do coho ides, ako indikujes, ze uz sa porod zacina a tak. 😵

katusik84
28. júl 2009

Ahojte, ja som od 16 tt chodila v podstate pravidelne do toho centre ANT. Fitness na sidl.II a bolo to super. Teraz som v 38tt takže túto stredu sa mi nechce, ale inak tie prednášky majú vždy 2 lekárky zo starej pôrodnice (Horanská a Paľová) a potom sa cvičí. Teda môžem povedať, že mne to dalo dosť veľa a hlavne nemám strach z pôrodu. Tam ťa tak pripravia na všetko, čo ťa čaká..... Tiež sme tam s manželom absolvovali prednášku o oteckovi pri pôrode a tak dúfam, že to s manbželom zvládneme a hlavne bez stresu a strachu. Ja to odporúčam každej maminke.

ivkaivka
28. júl 2009

Katusik84, ta predporodna priprava na Sidl.II je aj teraz pocas prazdnin? Sice neviem ci uz pre mna nie je neskoro-mam to za par a rozmyslam ci pre mna-co stresujem nie je lepsie byt hodena priamo to centra diania.

tinika
28. júl 2009

kočky a nebolo to naročne cvičenie? Mna dost boli panva. A myslim ze az v septembri to začne zase nie? A to uz budem 7 mesiac nevadi ze tak enskoro?

ivkaivka
28. júl 2009

tinika, ja som vobec nechodila cvicit a vsetko ma boli aj tak. Mozno tie cvicenia pomahaju predchadzat az takym bolestiam, tusim sa pri nich posilnuje panvove svalstvo.

eldzina
29. júl 2009

Tinika, tie cvicenia su v pohode, nie su narocne a ak by si nemohla nieco cvicit pre tu panvu, nevadi, dane cvicenie vynechas a cvicis len dychacie cviky, .... ja tie cvicenia mozem len odporucit, mna pocas tehu bolel chrbat a toto mi pomohlo, skoda, ze som aj teraz nemohla chodit cvicit, no je to v nevhodnom case, ak pracujes...

andrejka77
30. júl 2009

ahojte holky...ako to mate s pohybmi,moj malý ma akesi perne dni bud to pocasie alebo uz neviem.uz som si dnes aj poplakala ci sedim ci stojim no nepretrzite sa hemzi,uz mu je tesno.ale ja uz neviem co mam robit.a v noci o 2 to je jeho cas.a cely den bez oddychu no neviem kedy spinka.ale inac som stastna ale ked to porovnám, z prvým tehotenstvom tak pravy opak.tak sa majte musela som si trosku postazovat 😉 😀

eldzina
30. júl 2009

andrejka, aspon vies, ze je Ok, ked by si pohyby necitila, bolo by horsie, nie? a predpokladam, ze mu je asi teplo, sesterka rodila v septembri a v zime a to septembrove sa tiez ku koncu vkuse hemzilo, az sa cudovala, ze odkial tam ma na konci tolko miesta 😵

ivkaivka
30. júl 2009

andrejka, ja som mala teketo stavy vcera a predvcerom, mne sa to ale paci, je to ako vnútorna masaz. Dnes rano, ked som sa zobudila, som si uvedomila, ze som malu necitila celu noc a strasne som sa zlakla-neprajem nikomu taky strach. No po chvili sa pomrvila, takze je vsetko o.k. Dnes je mala akasi leniva, tak si mozem kludne pospat. 😀

tanity
30. júl 2009

ahojte dievcata,

ja len idem vychvalit staru porodnicu a miznem za mojim krasnym malym pokladom 😀
rosila som v starej nemocnici pred 2tt, je to podla mna uplne super nemocnica s uzasnym personalom-a to myslim rdoslova a dopismena-od upratovaciek, sanitarok, kuchariek, sestriciek, sestriciek na novorodeneckom az po samotnych lekarov...ja som nadmieru spokojna, uz vyse tt sme doma a mne normalne vsetci chybaju 😵
rodila som sekciou-bohuzila-urgentna sekcia-ale vdaka tomu sa nas malinky narodil nadherny a zdravy a krasny....starostlivost dokonala, izby naozaj v poriadku, kazdy sa snazi pomoct, ked poziadate, snazia sa vam vo vsetkom vyhoviet-aj pri kojeni, aj pri radach o starostlivosti, dokonca nam davali baby bagy, robili prednasku o starostlivosti o babatko, velmi mi to pomohlo, ked sme teraz sami s manzelom na to vsetko-ci uz ide o kupanie, obliekanie, atd....naozaj som maximalne spokojna, maleho mi prinielsi ukazat po sekcii ihned, prilozili na prsnik, rozbehla sa krasne laktacia, bola som nemozna v kojeni, tak som stale prosila setsricky, aby mi pomahali ho prisat 😅 a vdaka tomu dnes krasne kojime a priberame...na novorodeneckom uplne super starostlivost, je vidiet, ze tie setsricky deti miluju a zalezi im an nic a tie kompletne vysetrenia, ktore sa robia v nemocnici-ani som netuslias, ze je to az take premyslene a dokladne...ok, tak zachody nie su najluxusnejsie, ale da sa, su ciste, stale tam lietali upratovacky s handrami, aj izby stale vytierali a robili poriadok...len by som vam poradila vziat si so sebou pre pripad potreby odsavacku, poziciavaju ich tam sice (aventky), ale ked ich zapozicaju maminkam na cely pobyt, moze sa stat, ze sa vam uz neujde...inak jedlo sa dalo, dokonca som ho hlatala, taka som bola po kojeni hladna...je tam aj mini chaldnicka na celu chodbu, ale ten jogurt ci mlieko si tam cez noc vzdy mozete nejak uskladnit a na druhy den vam donesu cerstve...proste, moj zazitok z porodu a nemocnice je na jednotku s hviezdickou (porod som chela spontanny, no ako vravim, bolo to uz v rukach lekara a ten rozhodol surna sekcia...)
tak sa vsetky drzte, ktore to caka a prajem taktiez taky dobry zazitok, ako som mala ja 🙂 🙂 🙂

ps: ak mate strach, ze sa mali malo hybu, radsej si zabehnite do nemocnice na ctg...urcite to v tomto stadiu uz nepodcenujte, aj ked, teraz sa zasa mlinki budu menej hybat, len nech sa aspon mrvia...ked nebudete citit pohyby vobec, utekajte...radsej narobit paniku, ako lutovat....drzte sa 😵

andrejka77
30. júl 2009

este som sa chcela spytat ohľadom CTG bola som teraz v pondelok a som znova objednana za tyzden to uz budem chodit pravidelne do konca na CTG?aj do poradne uz mam chodit raz tyzdenne.zabudla som sa spytat doktora. 😀 tak sa drzte v tom teple 😉 😅

petra1985
30. júl 2009

tanity uplne s tebou suhlasim 😉

andrejka77 si v 36. od 36. tyzdna ta prebera nemocnica alebo tvoj porodnik a odteraz sa ctg vykonava kazdy tyzden aj na kontroly sa chodi kazdy tyzden 😉 ja som na ctg sem-tam chodila aj 2krat do tyzdna ;)

ivkaivka
30. júl 2009

andrejka, do poradne uz kazdy tyzden. Ja na ctg chodim ku svojmu gynekologovi, takze porodnicu uvidim az naostro 😀 a mozno sa aj stretneme 😀

kiert
30. júl 2009

Caute,
tak v prvom rade zo srdca blahozelam tanity ku krasnemu drobcekovi 🙂 , drzte sa, nech ti nadalej tak krasne priberka. Som rada, ze si bola v starej poordnici tak spokojna, prijemne si ma naladila 😀...
Ja zial este stale cakam, kym sa moje babo rozhodne prist na svet, zatial sa mu velmi nechce, dokonca v poslednom case akoby este viac ozil 🙂
Tinika a ivkaivka aj ja vrelo odporucam cvicenie v Art kardiofitnese na sidl. 2, okrem cvicenia sme si aj precvicovali relaxaciu a myslim, ze mi to dalo dost vela. Aj tie prednasky boli zaujimave.... 😉
Andrejka, ako uz spominali kocky, tak na na ctg aj do poradne sa chodi uz kazdy tyzden...v podstate do konca tehotenstva
ja som dnes mala poslednu poradnu a na ctg ma objednali este 3.8., a ak sa babatko dovtedy stale nerozhodne ist von, tak 4.8. uz idem na prijem. Juj, uz aby som ho drzala v naruci 🙂

ivkaivka
30. júl 2009

kiert, drzim palce, nech sa babatko do 3.8. narodi, potom daj vediet ci to je dievcatko, alebo chlapcek. Drzim palce 😵

kiert
30. júl 2009

ivkaivka dakujem krasne 🙂
Vidim, ze aj ty po nociach velmi nespis 😀 , ono sa to s tym bruskom ani neda, ze?. No predsa idem skusit zaspat, potom uz na to nebude asi tolko casu 😀
Tak aj ty sa drz, nech ti to cakanie rychle ubehne 😉 Pa

ivkaivka
31. júl 2009

No ja posledne tyzdne po nociach vela nenaspim a cez den deto. Mozno ma uz unava zmori, a to budem potom spat 3 dni v kuse. Kiert, mas pravdu, chod si pospat, potom uz toho vela nenaspis 😅

tinika
31. júl 2009

eldzi no ja som SZCo takze nei problem, akurat ze od septembra uz budem asi PN tak neviem

andrejka77
1. aug 2009

eldzina......ta tvoja sesterka ako si pisala nerodila skor?.podla mojej svokry ak sa mi hemži neprestajne a to v kuse aj cely den tak vraj sa bude tlacit aj skôr von.je na tom nieco pravdy?prvy termin mam uz od 18.8 a to budem tak v 38 tyzdni.tak pa ☹ to je teplo ☹ 🙂

eldzina
1. aug 2009

tinika, ak budes PN, tak s cvicenim v tom pripade asi opatrne. ale tie prednasky boli dobre, len to sa plati za celok, cize aj za cvicenie, aj prednasky, tak by ta to asi vela stalo. ja som sa chcela s tou Dr. dohodnut, ze budem platit len polovicu, kedze prednasky som vobec nestihala, a aj tak som chcela len to cvicenie, no ze sa neda bla bla..., ze len ked si zaplatim celu sumu. este ked som pozerala kedysi, tak aj to rodinne centrum malo nejake veci pre tehule, skus pozriet na ich net, ci nemaju nejake prednasky, alebo im napis. no a potom este mozes chodit od septembra do porodnice na ten kurz.

Andrejka, sesterka rodila skor, ale len 3 dni, takze to podla mna ani velmi skoro nebolo 😉

petra1985
1. aug 2009

andrejka77 ak je velmi akivne moze aj skor.. mne to doktor potvrdil.. velmi casto sa hybala aj v kuse.. a aj sa skor narodila.. teda nie predcasne ale skor ako prvy termin..

ivkaivka
1. aug 2009

peti, ak je to pravda, tak by to bolo super aj pre mna. Mne v pondelok zacina 38.tyzden a mala sa niekedy hybe aj 2 hodiny v kuse. Tusim, ze porodit v 38 tyzdni by bolo celkom normalne, ci nie???

petra1985
2. aug 2009

ivkaivka 38tt je v pohode ale pokojnejsia by som bola keby az v 39tt 😉 neboj sa pride to ked to budes najmenej ocakavat 😀

olienka12
2. aug 2009

ahojte, rada by som sa k Vam pridala ja mam termin az v januari, ale zistovala som si veci ohladom predporodnej pripravy uz teraz. v rodinnom centre hviezdicka maju len brusne tance pre tehotne, mali maly zaujem o predporodnu pripravu. Ale organizuju raz za cas aromaterapiu alebo kurz masaze babatiek 🙂
Na Sekcove robi jedna porodna asistentka pripravu formou prednasok je to vhodne od 20tt. Niekde mam na nu cislo.
Na Sidlisko II by som aj ja rada chodila ale je to v dost nevhodnom case, budem sa musiet porozpravat so sefom asi,aby som ten jeden den chodila skor z prace.
Inak sa stale rozhodujem medzi starou porodnicou a monoblokom to je asi vecna dilema 🙂

ivkaivka
2. aug 2009

olienka, mne moj gynekolog odporucil staru, vraj tam nie je tak horuco, no ked rodis v januari, tak Ti to moze byt jedno. Lekari sa vraj teraz presuvaj zo starej do novej, takze aj v tomto pripade je to asi fuk. Vacsina mojich znamych rodila v starej, vraj celkom o.k.-ze ju aj teraz vymalovali, tak sa tam chystam aj ja + ak ma chytia kontrakcie je blizsie pri vstupnej brane do nemocnice 😀

petra1985
2. aug 2009

stara je teraz fajn.. ja som tam bola sice v case ked malovali, cely den sme fetovali ale v pohode🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre