Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

dede28
29. sep 2012

@bambulka24 haha 😀 😀 😀 verim,taky tak 🙂 🙂

dede28
29. sep 2012

@bambulka24 kedy presne mas termin?ja 17.oktobra

bambulka24
29. sep 2012

@dede28 ja 12. 😎 len dúfam, že dovtedy nebudem musieť čakať

miruskac
30. sep 2012

ahojte baby.no aj ja stale cakam a nic.........tiez 12.oktobra ,ale dens som taka chora 😢 boli ma hrdlo zle sa mi prehlta a soplim juuuj to je hrozne a to prislo len tak.

sonair
1. okt 2012

nemozem sa dovolat do starej porodnice na ctg-ko doktor mi dal cislo 051 70 11 277 a nikto to neberie,neviete nahodou,ci tam nie je nejaka zmena?treba sa mi objednat na prve vysetrenie uz som v 36tt,dakujem

kamilkka
1. okt 2012

@sonair prerabaju to tam, teraz sa ctg robi na ambulancii, kde je ultrazvuk, čislo neviem, ale skus cez spojovatelku na 051/701 1111

sonair
2. okt 2012

uz som sa tam dovolala,ale nemali uz volno na ten tyzden,tak idem az na pondelok

dede28
3. okt 2012

@bambulka24 ahoj,ako??este sa drzite pokope 🙂 🙂 ja mala v noci z nedele na pondelok uz asi na male 🙂 🙂 som mala bolesti celu noc aj krize ma nenormalne boleli,ale do rana mi to preslo a teraz uz nic 😕 😕 nechce ist vonku,lenivec jeden 😀 😀 😀

ivkaivka
3. okt 2012

ahoje, tak môžem pridať aj ja skúsenosť so starou a novou pôrodnicou v PO. Prvú dcéru som rodila v starej a bola som nesmierne spokojná. Aj druhé som chcela tam rodiť, no prístup p. Ochtinskej a sestry Martonovej pri príjme bol taký, že sme museli ísť do Monobloku. Takže ak môžem odporučiť, zistite si najprv u spojovateľa, kto má službu, lebo p. Ochtinská je tam ako za trest a svoju prácu zrejme nerobí s láskou a nadšením.

Skúsim tú strašnú skúsenosť opísať v skratke: Voda mi začala odtekať min. nedeľu na obed, vybrali sme sa do starej pôrodnice, tam sa do mna pustila sestrička, že mám blbú vložku, že to neukáže..,kričala na mňa pred mojim manželom, ten už si hrýzol do pier, len som ho upokojovala, že musím tu byť ešte po pôrode, nech to nechá tak.... tak mi doniesla ich vložku, zatiaľ mi urobili CTG, kým som ležala, tak voda netiekla, naliala potom ten roztok a víťazoslávne dvihla vložku, že ju nezafarbilo, že mám výtok, že to neviem rozoznať... a po vyšetrení "Dr."Ochtinskou ísť domov, doktorka tiež pozerala, že na čo som chodila, tak sa vo mne pošprtala, že som nemusela sa unúvať, že som otvorená na 2 cm. Tak sme išli preč, cítila som sa ako debil. Doma mi celý čas tiekol ten "výtok" + bolesti, nejako som to predychávala, no keď ráno o 3.00 som už na vložke zbadala poriadne množstvo krvi, zľakla som sa a budila muža, rozhodli sme sa pre Monoblok v Prešove. Prijali ma mladučké sestričky, ktoré hneď zistili, že je to plodová voda, doktor bol tiež perfektný, vyšetril ma na 4cm som bola otvorená + plodová voda odtečená, pýtali sa, čo som nedošla skôr, vysvetlila som, čo sa stalo a že voda mi odteká už viac ako 12 hodín, hneď mi museli pichnúť ATB do žily, dali 2 glycerínové čípky a čakala som. Po 2 hodinách oxytocín a tak to prišlo, brutálne bolesti, no prijimajúci lekár už odišiel, okolo 8.00 vizity, nemal ma kto vyšetriť, lebo všetci boli "rozlietaní", mala som presne 2 hodiny 2 min. kontrakcie, proste som už takmer revala od zúfalstva (veľmi ma to mrzelo, lebo prijímajúci lekár bol stále prítomný na "čakačke", zatiaľ čo ostaní a bolo ich neúrekom stále len pobehovali, nemali čas...) staršie sestričky len chodili, že to mám predýchať, že nik tu nie je, že musím vydržať. Mám dosť vysoký prach bolesti, ale toto už bolo na mňa veľa... po dvoch hodinách došiel lekár, že urobí ešte sekciu a príde ma pozrieť, no sestrička ho ukecala, nech len ma pozrie, že už mám dosť dlho bolesti... tak som si vyskočila na kozu a on zahlásil: veď vy už rodíte, rýchlo na sál. Prišla som nejako na sál, dali mi infúzku, prvé 2 brutálne kontrakcie a tlaky... a lekár opäť zmizol, to už aj manžel bol na nervy, tretia kontrakcia, sestrička len zúfalo behala naháňala niekoho, nakoniec zavolali nejakú mladú lekárku, tá len dobehla 4tá kontrakcia a malý bol von. Žiadne najprv hlavička a tak porodíme pliecka, proste na jeden šup - počas kontrakcie som 2x zatlačila a bolo to. Poviem Vám, brutálny zážitok, ale stál za to... dnes mi to pripomínajú len stehy, ale paráda. Malý je perfektný, pobyt v nemocnici bol tiež super, personál neskutočne milí... nádhera po tom všetkom. Ale máme to za sebou a čo je najdôležitejšie, Filipko sa prisal k prsníku, tak verím, že tentokrát odsávačku budem potrebovať len na odsatie nadbytočného mliečka, čo sa už aj zopárkrát stalo, ale Olívijka si na ňom hneď pochutnala.
A zabudla som miery - 2830g a 47 cm - taký drobec a tak dal zabrať
A ak by som to mala zhrnúť, tak stará pôrodnica je fajn, len fakt pozor na koho natrafíte a nebáť sa otočiť na podpätku a odísť inde, pretože ide o život bábatka a aj váš. A nová tiež fajn, lekári super, len asi moc zaneprázdnení ☹ behaním a plánovaním... ale po pôrode nemôžem povedať jediné krivé slovo na sestričky na šestonenedlí a sestričky na novorodeneckom - ich práca je bezchybná.

anavila
3. okt 2012

@ivkaivka blahoželám z celeho srdca...ja som bola na starej dva krat a tiez som bola spokojna...o monoblooku neviem, ale som rada, ze vsetko dobre dopadlo a veeeelmi drzim palce aby ste boli zdraví a šťastní celá rodinka 😀

bambulka24
3. okt 2012

@ivkaivka tak teda blahoželám k zdravému synčekovi 😵 no sa čudujem, že si to takto dokázala opísať, ja by som asi mala výpadok pamäte po takom zážitku 😅 takže sa opäť raz potvrdilo to čo je dávno známe o spomínanej "dr." 😒 lekári sú zaneprázdnení asi všade 😒 držím palce, nech odsávačku nebudete potrebovať 🙂

@dede28 držím pokope veru...dnes ctg, všetko ok, tak neviem, kedy to príde 😅

miruskac
3. okt 2012

ahojte 🙂 pocula som ze ,ked budem rodit presne v termine a platila som si dobrovolne poistenie, ze mi nevyplatia celu sumu,ze musim porodit skor,Je to pravda?viete nie co o tom? Mojej malej sa nejako u mamicky paci a nechce sa jej este ist. 😎 este mam cas,len ci ste nie co o tom nepoculi lebo sa mi to nejako nezda

dede28
4. okt 2012

@ivkaivka ahoj,utvrdila si ma v tom,ze som sa dobre rozhodla ist rodit do monobloku 🙂 🙂 prvu dceru som sice rodila na starej,ale teraz som sa rozhodla pre monoblok 🙂 🙂 s dr.Ochtinskou mam osobne skusenosti,pretoze som ju mala ako gynekologicku,takze viem svoje 😝 😝

tinka5
4. okt 2012

Ahojte, tak ja som už rodila v starej pôrodnici 2x, no poviem Vám nič moc, aj ked bolesti si musíte vytrpieť, nech by bolo kdekoľvek a do tretice som rodila teraz v júni v monobloku a musím povedať, že klobúk dole.....

marcovka1
4. okt 2012

@ivkaivka gratulujem k synčekovi 🙂 🙂 🙂 no teraz som zhrozena strasne ze tu ksantipu dali do starej 😝 😝 😝 teraz uuplne pokazi meno starej porodnice fnuk 😠 😠 😠 a to som sa zasa chystala do starej,ked budem mat druhee 😕 😠

ivkaivka
4. okt 2012

@marcovka1 aj ja si myslím, že pacientky to len odradí ísť tam, pôrodnica sa snažila si renomé vylepšiť, všetko prerába a tým že zamestnali tú mrchu ... im to nepomôže. Predstav si, keď som ležala v pôrodnici v Monobloku, tak museli zo starej sťahovať lekárky z detského, čo mali tak veľa... čiže v starej sa zrejme rodí málo. V monobloku v priebehu 3 dní čo som tam bola mali 26 pôrodov.

marcovka1
4. okt 2012

@ivkaivka no ani sa necudujem urcite ich to odradi ☹ a preco ju tam vlastne dali?? 😖 nechapem ja som si myslela,ze skoncila ked odisla s ambulanc.ona sa asi vymenila s dr.Palova,lebo ona bola niekedy v starej a teraz je miesto Ochtinskej brrr 😖 😖

luk25
4. okt 2012

@ivkaivka
@marcovka1 aj napriek tomu že tam robi ta p.doktorka aj tak mate možnost ju odmietnut vzdy tam služia 2-3lekari, a este ide o to že je tam vela personalu tak preto presunuli doktorky a nieje to ani tak davno-co chodili služit do starej lekari z novej lebo bolo kopec pacientok a lekari co tam boli nestihali, tiež je pravda to som pisala prispevok vyssie, že do starej stale chodi viac pacientiek ako do novej, aj minule tam mali komlet vsetko preplnene co museli posielat pacientky na monoblok lebo nebolo miesta-podotýkam neboli to romky lebo tie maju vyhradene myslim iba 2izby,mamka mi tam pracuje tak mam info z prvej ruky 😉

nmonika
6. okt 2012

Ahojte...pridam vlastnu skusenost z Monoblokom.
Hospitalizovali ma v pondelok 24.9.,po vysetreni ctg-cinnosti maternice,krvnej skupine a ze som uz v termine.
V utorok o 23.00 mi zacala odtekat plodova voda.Vzali ma dole na vysetrenie,ale kedze som nebola este otvorena,prespat ma nechali na "vzdycharni".O 4.00 zacali kontrakcie,ktore som uz citila pravidelne.No otvarenie islo pomaly,a k veceru take silne bolesti,ze som si tam riadne zakricala (hanba-nehanba,nedalo sa to vydrzat).Kontrolovala ma na striedacku sestricka a dr.Tam dole ma riadne bolestivo prezerali a uz som nevladala ani lezat.Sedenie na fit lopte mi ako tak pomohlo.Otvorila som sa max. na 5cm a dalej nic...Po polnoci som si povedala " A DOST, idem cisarakom ".
Dobehol lekar,zavolal si nadriadeneho dr. na zhodnotenie a po vysetreni nim odporucil cisarak.Odlahlo mi poriadne,skoro som az utekala na operacku 😀 Od unavy a bolestiach som im tam hned na stole zaspala a malinka bola na svete 🙂
Preberanie trvalo dlhsie ako tych cca 2 hod.,kedze som bola strasne znicena.No bolesti pominuli a citila som sa hned fit a skvelo.
Co ma ale zarazilo (a to mi povedalo viacero mamiciek na oddeleni tiez),ze im pred porodom nerobili UTZ.Ani mne nerobili a to sa malinka narodila riadne velka,4600 g a 55 cm.Ktovie ci by som ju vobec vytlacila,chudinka,musela sa riadne tlacit v tom brusku,hlavne v tych mojich bolestiach cez kontrakcie ☹
Takze,moje rozhodnutie ist cisarskym bolo spravne,urcite nelutujem,hoci prirodzeny porod mozno uz nezazijem.
Co sa tyka personalu : same chvaly odomna, sestricky na oddeleni sestonedelia a novorodeneckom su fakt skvele.Dokladne sa o nas obe starali,zlate to zienky 🙂
A rodiciek-mamiciek spokojnych tam bolo neurekom.September bol v monobloku riadne nabity porodmi 🙂

olienka12
6. okt 2012

@nmonika gratulka riadny macko tvoja malinka 🙂

nmonika
6. okt 2012

@olienka12 poriadna bambulka, geny zdedila po ocinkovej strane 😀

kristina1818
6. okt 2012

@nmonika a ty si mozes urcit ci pojdes na cisarsky ? no co sa tyka sona su tam na to poriadne skupi.. najlepsie len ctg a koniec.. hlavne že to maš už uspešne za sebou.. a že ste obe v poriadku 🙂

nmonika
6. okt 2012

@kristina1818 viem,ze sono robia urcite pred planovanym cisarskym.Moja sestra bola dokonca dvakrat pred operaciou.No ja som uprosikala doktora,ze uz nevladzem,nemam sil,ze to nedam...ved ma videl a pocul v tych bolestiach.Zavolal si nadriadeneho a on po vysetreni schvalil cisarak.V prepustacej sprave je dokonca napisane,porod surnym cisarskym rezom. Uspesne za mnou a citim sa fajn 🙂 Zdravicko nam sluzi,a to je najdolezitejsie.

bambulka24
6. okt 2012

@nmonika jeeeeeeemine, tak to si sa dlho trápila 😒 ani sa nečudujem, že si už nevládala...Blahoželám k malinkej a veľa veľa zdravíčka obom 🙂 a mimochodom si ma taaaaaaaaaaaaaaak vystrašila tou váhou 😅 😅 😅 toto som nemala ani vidieť 😅

dede28
7. okt 2012

@bambulka24 ahoj,skoda ze nerobia ultrazvuk pred porodom,aspon by sme vedeli,ze na com sme,ze kolko drobci vazia 🙂 🙂 ale zqse keby sme popytali tak by zrobili nasi 😉 😉 ako ste na tom??nic nove??nekazali ti prist na prijem,ked do 12.neporodis???

nmonika
7. okt 2012

@bambulka24 dakujeme,malinka nam robi radost... a vaha fakt necakana,ale hlavne ze je zdravucka.Po piatkovom vazeni u pediatricky,nam vazi 4420g.No papka pekne,tak tu porodnu coskoro dobehneme 🙂

bambulka24
7. okt 2012

@dede28 no tak ono je to aj naškodu možno keby povedali váhu dieťaťa pred pôrodom, panika by urobila svoje a už by bol problém 😀 zatiaľ nikto nič nevravel, ešte bud. tt mám ísť na ctg, vo štvrtok som objednaná...len nás akosi doma chytila choroba, takí sme prechladení všetci 😒

vierka0
7. okt 2012

@nmonika a nerobili ti sono ked ta prijali ?? kto ta nakoniec odrodil ?

nmonika
7. okt 2012

@vierka0 nie,nerobili...odrodil ma prednosta Adam,asistoval Marcak.

vierka0
7. okt 2012

@nmonika ja som pred porodom bola pat tyzdnov hospitalizovana, sono mi robili asi 3x do tyzdna, posledny krat pat dni pred porodom a potom prekvapený operatér zistil, ze dieta je krizom a nie hlavickou dole ako bolo na poslednom sone 😉 mozem ja za to, ze sa mi mala dva dni pred porodom otocila ? podla mna by mali robit sono vzdy tesne pred sekciou alebo porodom..pravdupovediac som prekvapena, ze ti nerobili sono pred porodom, lebo ja co som tam tak dlho bola, vela som vysedela na navstevach na chodbe a kazdej co prisla na porod robili sono 😕 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre