Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

porodnik
5. jan 2012

prosprosila by som vas o vyplnenie mojho dotaznika, ktory je sucastou mojej bakalarskej prace. urceny je pre zeny ktore navstevovali pocas tehotenstva predporodnu pripravu. za vyplnenie dotaznika vam vopred dakujem. dotaznik najdete tu:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

nercia
5. jan 2012

@porodnik - o kolegyna. Ja som písala diplomovku na tému : Monitorovanie a komparcia sexuálnych postojov u adolescentov vo vybraných vekových skupínách. Za garanta som mala Andraščíkovú a dostala som A-čko. Och to boli stresy, kedže Andraščíková to chcela mať všetko dokonalé. Držím palce.
Dotazník ti nevypíšem lebo na predpôrodné prípravy som nechodila - tie som mala 1000 x lepšie počas štúdia....

kejdii
8. jan 2012

ahojte, velmi uzitocne info od vsetkych mamiciek. Ja mam termin o 2 tyzdne a tiez som sa nevedela rozhodnut medzi monoblokom a starou nemockou, ale nakoniec som sa rozhodla pre staru nemocku. len mam jednu otazocku, moze byt otecko pri porode v starej nemocnici? viem ze v Monobloku moze za poplatok....ako je to v starej? mate niekto skusenost?

radoslava25
9. jan 2012

@kejdii áno otecko môže byť pri pôrode aj v starej nemocke ak nenastanú nejaké komplikácie....môj manžel nechcel byť pri pôrode ale keď som už bola na pôrodnej sále a čakala kedy to príde 🙂 sestrička povedala že pokial nenastane samotný pôrod a nikto iný na sálu rodiť nepríde tak môže tam len tak so mnou čakať (že psychická podpora)

kejdii
9. jan 2012

@radoslava25 dakujem 🙂

anavila
12. jan 2012

@kejdii ano ale tiez za poplatok..my sme platili ked sa nemylim 17eur

katkarv
13. jan 2012

@anavila keby som nahodou musela rodit v Po chcem sa opytat ci musi mat otecko predporodnu pripravu?

samantha24
13. jan 2012

@katkarv nie nemusí mať, ale bolo by vhodné aby vedel ako masirovať kríže a aby ti to bolo príjemne a nie aby stal pri tebe jak fuk a ešte ťa viac stresoval

vikitino
13. jan 2012

ajojte dievctaa cakam prve babtko a tiez uvazujem kam ist... na svet by mal prist vo februari .. chcem sa opytat je lepsie mat nejakeho lekara vybaveneho ? teda zazmluvneneho?a tiez neviem kam stara ci nova?
p. kysekleho poznam osobne ako cloveka ale nie ako lekara poradte mi. neveim keby som za nim sla ze by som ho chcela pri porode kolko sa plati? ja nedavam uplatky som zasadna proti tomu ale neviem ako to v;stane chodi poradte dakujem
😖

vikitino
13. jan 2012

nie je bohvieako sympaticky mate s nim skusenosti?

alla24
13. jan 2012

@vikitino ja mam tiez termin tak ako ty, teda o mesiac. Som sice z PO ale rodit sa tu bohuzial nechystam... Ale ak by som rodila tu tak po referenciach ktore mam od kamaratok ktore tu rodili isla by som asi do starej porodnice a urcite si zazmluvnila (dohodla) lekara. Dost si chvalia pana Dr. Olejara. Mam aj kamaratku ktora bola zastancom ze nikoho netreba ze ju odrodi ten kto bude mat sluzbu ved vseci lekari si predsa musia splnit svoju povinnost a dnes je na tom tak ze uz druhe dieta nechce lebo z porodu ma traumua celkovo sa zotavovala vyse 2 mesiacov tak ju tam "dorobili".... takze je to na tebe ale ja by som to asi nenechavala len na nahodu ze ked to na mna pride tak sluzbu bude mat naozaj kvalifikovany a pristupom ludsky lekar 😖

vierka0
13. jan 2012

@kejdii ahoj 🙂 takze si sa rozhodla pre staru ?? a to preco ?? ja som konecne po 11tich tyzdnoch vypadla aj s malou z nemocnice..som stastna ze sme konecne doma, no kazdopadne ja sa na monoblok stazovat nemozem..rovnako ako na novorodenecke v monobloku..malicka bola na patologickom useku..sestricky tam boli skvele a som im velmi vdacna za to, ako moju malicku vypiplali 🙂

elizabet100
13. jan 2012

Ahojte tehuľky🙂. Tie čo ste rodili alebo ležali v starej pôrodnici, neviete náhodou či Dr, Kyselý sa chystá teraz na dovolenku? Viem, že lekári zvyknú chodiť na lyžovačky a pod. Ďakujem. 🙂

zvonkohra
13. jan 2012

@elizabet100 ta co sa bojis ze ho budes mat pri porode? 😀
@vikitino neviem ci sa ti oplati zazmluvnit ale podla mna nie to radsej dat dajakej porod.asistentke dezert dr len pride ked uz budes rodit...ja som bola v mon.a nemozem sa stazovat

kejdii
13. jan 2012

@vierka0 ahoj Vierka 🙂 to som velmi rada ze ste doma vsetci spolu 🙂 ako sa mate?ty si tam cely ten cas lezala s nou? ja uz sa nemozem dockat kedy sa Danka vypyta na svet.... som sa prave vratila z CTG zo starej sluzi tam moj gyn. tak tam chodim k nemu ked ma sluzbu, ale bola tam taka krava sestricka ze som myslela ze jej kopnem do cela!!!....musela som lezat na chrbte a tlacit si sondu do brucha lebo slabo pocula ozvy az ma mdloby chytali....najprv taka mila ma napojila a sa ma pyta ze 'dvojicky?" som na nu pozrela ze co????? a ona ze nie? tak mate take velke brusko bude to velke babo .... no vies co..... a prave tam aj prebiehal porod dost tazky, aj otecka poslali von, chudak tam sedel na lavicke a netusil co sa deje, ale nakoniec bolo vsetko ok, syncek sa im narodil....chudinka sa tam natrapila.... a dozvedela som sa ze maju rekonstruovat porodnu salu od buduceho tyzdna a ze sa bude kdesi v inych priestoroch rodit....vies co uz som z toho na nervy...neviem kam mam ist rodit :(

vierka0
13. jan 2012

@kejdii tepša - velke brusko vobec nemusi znamenat velke babo a naopak..so mnou lezala jedna baba s dvojickami (obaja mali cez 2,5kg) a pritom brusko mala malicke..ja som v starej nikdy nebola, ale v monobloku som bola spokojna..sestricky su super, lekari tiez v pohode..a hlavne toalety na izbe a nie spolocne ako v starej porodnici..a hej, bola som tam cely cas s nou..po troch tyzdnoch co bola v inkubatore mi ju potom uz davali aj na rooming..

kejdii
13. jan 2012

@vierka0 :D ze tepsa , si ma rozosmiala , no moja mamca tvrdi ze mala vela plodovky ze mala este vacsie brucho ako ja .... to je uz jedno, hlavne ze je mala ok ... a s tymi porodnicami naozaj neviem.... som z toho zufala uz....ale velmi sa s tebou tesim ze ste obe ok a ze ste doma, tvoj manzel musi byt cely bez seba ze vas uz ma doma 🙂 dnes som stretla jednu holku z cvicka, zabudla som jej meno :( ale kym som lezala na ctg ona dosla na prijem s vysokym tlakom ☹ musi lezat v nemocke, dufam ze s nou bude vsetko ok

anavila
13. jan 2012

@katkarv no moj manzel ani ja sme predporodnu pripravu nemali a bol pri mne bez problemov ( za 17 eur) ale len sedel...snazil sa mi pomahat, ale tak mu prislo zle, ze len sedel na stolicke a kukal do zeme :D
@alla24 čitam tvoj prispevok, kde pises, ako dopadla tvoja kamoska. No neviem presne okolnosti,ale ty si myslis, ze keby mala zazmluvneneho doktora tak sa netrapi pri porode? ze ju tam nechali vrešťať a samu tlačit len preto ze nemala vybaveneho lekara? prepac ale to je trochu pritiahnute za vlasy.. Ja som to tu uz niekolkokrat pisala ale nie kazdy cita prispevky dozadu a opakuje sa to tu stale na kazdej zhruba 5tej strane. Ked mala tažky porod tak s tym bihuzial by nikto nic nespravil ani Hipokrates, keby prišiel. Ja som si nikoho neplatila, prisla som, prisla lekarka ( strasne milá a dobrá), videla ma prvý raz v živote a bola velmi milá a NEDALA SOM ANI CENT nikomu! a tu som...peniaze si odlož na dôležitejšie veci. Porodiť musíš sama, či máš lekára alebo nemáš. On do teba nevidí a bude Ti pomáhať len tak, ako aj každý iný. Na starú porodnicu nedám dopustiť !!!

wham
13. jan 2012

ja by som povedala, ze je to ako s bonbonierou a kockovym cukrom, pokial mas len kockovy cukor, tak ti chuti a si spokna s tym comas, ale ako nahle ochutnas dezert, cukor vlastne nema niaku chut, citis iba sladke..... no a v tom momente zistis, ze veci sa daju robit aj inac a lepsie ako v presovskej starej porodnici, iba tolko moj postreh a skusenost so starou porodnicou, pokial nemas na vyber je dobra, ale ked na vyber mas, tak urcite nikdy viac 😉

olienka12
13. jan 2012

@wham ja by som to povedala asi tak, niekomu ani najlepsie belgicke pralinky nestacia....

wham
13. jan 2012

@olienka12 a niekomu staci len cukor 😉 urcite sama uznas, ze stara porodnica ma aj k belgickym pralinkam daleko 😀 , ako kazda sme ina, a kazda si porod predstavuje inac, no moja predstava rodit na starej je nocna mora.... radsej nie, dakujem 😉 , vobec si neviem predstavit aby sa mi tam narodilo babetko..... 😖

alla24
13. jan 2012

@anavila ja som nikde nepisala ze tam vrestala a nikto si ju nevsimal atd. Len som presvedcena ze ak by mala niekoho mohla dopadnut lepsie a za tym si stojim. Mam uz dost kamosiek co rodili v podstate ja som jedna z poslednych ktora ide prvy krat rodit a aj tych informacii mam celkom slusne nazbieranych. A koniec koncov sama som to v nemocnici zazila co je to "mat" lekara a co je to sa spoliehat na kde koho. Ved ani stolar nie je stolar. Kazdy z nich ma inu kvalitu prace, ine skusenosti a aj vysledny produkt je iny. Takze aby ma robil nejaky absolvent alebo neprijemna lekarka tak dakujem pekne, ale neprosim. Tiez netvrdim ze ak mas niekoho vybraneho tak hned mas fasa lahky porod. A tiez ak mas lekara vybraneho je pri tebe cely porod a nie len ta pride kuknut vo finisi - tod skusenosti inych. Tiez aj sestricky su ine jednoducho je to tak. Ja si myslim ze radsej dat lekarovi ako vyhodit peniaze za epidural, tatik pri prorode ci nadstandar a podobne bludy. To su veci bez ktorych sa zaobidem ale vyber lekara ja urcite podscenovat nebudem. 😎

radoslava25
14. jan 2012

@vikitino Ahoj ja som rodila cca pred mesiacom v starej porodnici, celé tehotenstvo som mala bez komplikácii až posledne 2 dni po termíne nastali komplikácie pán primár je vraj odborník ale jednoznačne čaká obálku (mna nechal vytrápiť sa až tak že nakoniec lekár čo prišiel na druhu službu mi robil sekciu a to som už pomaly nebola pri vedomí) za seba a svojej vlastnej skúsenosti môžem odporučiť *Mudr. Pocha a Mudr.olejára (ty su ľudský a dobrý lekári aj bez obálky )

anavila
15. jan 2012

@alla24 mas sčasti pravdu, je to smutné, že niektorí lekári si nerobia svou prácu tak ako by mali, ale ja som žiadnu zlú skúsenosť nemala. Išla by som rodiť do tej nemocnice aj 10 krát. Mrzi ma, že tolko zien ma zle skusenosti, tak ma prosim zaraď do tej skupiny pozitívnych ohlasov, možno sa ti aj tam nazbera zopar 😎 drzim ti palce aby ti vsetko vyslo tak ako si zelas, a aby tvoj porod bol prijemny a co najmenej bolestivy 😵

lenny
15. jan 2012

ahojte, trosku offtopic, ale hadam sa nenahnevate:

prosim, pozrite si tento link, a kliknutim na SYMPATIZUJ a LIKE pomozete centru Svetielko v Presove pomahat chorym detickam. Kliknut na SYMPATIZUJ mozte kazdy den. Prosim Lajkujte aj zdielajte dalej. Dakujem

http://www.ludialudom.sk/vyzvy/461

janinah
15. jan 2012

@lenny prvýkrát pozerám túto stránku,to je neskutočné,toľkým ľuďom treba pomôcť a my sa tu budeme po eure zbierať a goriláci sa topia v peniazoch 😠 nech sa aj utopia,nenažranci 😠

lenny
15. jan 2012

@janinah - tejto vyzve pomoze aj to ze kliknete na Sympatizuj a Like, ked budu do konca januara na prvom mieste, tak vyhraju sutaz, a dostanu dotaciu

janinah
15. jan 2012

@lenny hej,to som klikla 😉

zvonkohra
16. jan 2012

@lenny aj ja

marcovka1
16. jan 2012

@lenny potvrdene 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre