Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
1. mar 2010

cmuky,
ale ja mam krasne videa, neboj! neukazala by som ti nic, co by ta viac vystrasilo. toto ta moze jedine ukludnit... 😉
materialy ti donesiem. ak nie v stredu, tak v sobotu. prides?

katka22r
1. mar 2010

ajoj kocky dakujeme...peti nasa bola tiez tak tichucko my ani klopi klop nevieme ze ju mame 😀 krstili sme v kostole tu na sekcove v rimokatolickom 🙂 foto hodim neskor ked dam do pc

ejasmeja
1. mar 2010

ahoj Kati! a co nocne vstavanie? ako vam to ide?

cmuky82
1. mar 2010

aja pridem v stredu a aj v sobotu zatial je to na sto percent tak dufam, ze sa nic nezmeni.

ejasmeja
1. mar 2010

no dufam aj ja, ze budes moct prist, nachystam ti vsetky materialy 🙂

katka22r
1. mar 2010

nocne vstavanie?eji tak mi vstaneme 2x v noci nakojim malu a spinkame dalej

ejasmeja
1. mar 2010

jej, Kati! tak ty mas doma maleho zlatusika! 🙂

olienka12
1. mar 2010

nas vstava raz okolo pol 2 a potom az rano okolo 5/6

zanna28
1. mar 2010

Katka a Olienka,máte fakt zlatíčka,moja Tami mi nedala vydýchnuť jak v noci tak cez deň ☹ ,až po roku keď skončila dida,začalo sa aj v noci spávať 😀 ,veľmi som zvedavá aké bude druhé bábo.

katka22r
2. mar 2010

zanni drzime palce

janulqa07
2. mar 2010

Ahojte je tu toho vela a nestiham vas citat 😒 Nedavno som sa prestahovala do Presova, tak neviem aka je tu nemocnica, co by ste mi poradili, Presov alebo radsej ine mesto na porod?

zanna28
2. mar 2010

Ahoj janulga, pozerám,že čakáš dvojičky...moja jedna kámoška ktorá má dvojičky bola v KE a druhá tiež už mamička dvojičiek bola v BJ,tak skus si pozisťovať niečo o tých pôrodniciach.....a niektoré dievčatá sa chystajú pozrieť do BJ,tak by si sa mohla pridať,veď keď sa ukáže ejasmeja,určite ti poradí 😉

janulqa07
2. mar 2010

zanna dakujem a presov nie je dobry? ja sa sice chystam ist mimo rodit ale neviem kedy to pride a tak zistujem keby to nahodou na mna prislo

ejasmeja
2. mar 2010

Kati, Oli, mate uzasne deturence! dufam, ze aj moje bude v noci spinkat... ale ked ho teraz tak obcas citim, ako sa v noci hmiri o 106, tak neviem, neviem... 🙂

Janulqa07, ja by som Presov neriskovala... ale oplati sa ist do porodnice pozriet, ako to tam vyzera a aky maju pristup, aby si vedela porovnat... (mna tato "exkurzia" dostatocne odradila od PO porodnic)
ked pojdeme pozriet do BJ alebo do KE, tak ti mozem dat vediet a mozes sa pridat.

janulqa07
2. mar 2010

dakujem budem rada, ja mam vybratu porodnicu odtialto min sto kilometrov, takze ked to na mna nahle pride tak neviem neviem 😒

ejasmeja
2. mar 2010

a ktoru mas vybratu?

zanna28
2. mar 2010

Janulga,ja osobne si myslím,že mamičke čo čaká dvojičky,by venovali dobrú starostlivosť aj tu v PO,predsa nie je to len jedno dieťatko.....ale určite by som išla pozrieť osobne aj tu aj do KE a BJ,tak ako ti radí eja 😉

janulqa07
2. mar 2010

idem dalej na vychod 🙂 do rodneho mesta kde to je vsetko vybavene, aj ked iba porod, doktor nemoze za komplikacie. ale personal su vsetko znami ludia tak aj pristup je iny.
V KE je vraj dobre, ale aj to stoji nieco 😒

ejasmeja
2. mar 2010

zalezi, kde v KE myslis...

janulqa07
2. mar 2010

teraz neviem v ktorej len som pocula ze vraj zalezi od sumy

ejasmeja
2. mar 2010

zalezi, co chces, napr. za nadstandard sa plati vsade. takisto za otca pri porode.

janulqa07
2. mar 2010

to viem a nic z toho len nie kazdy lekar je dobry lekar a vybavit aby som rodila prave pri tom dobrom sa neda 😒

ejasmeja
2. mar 2010

ale ano, samozrejme, ze sa to da! normalne si k porodu zazmluvnis lekara, ktoreho ty chces, s ktorym sa dohodnes. ale za to sa tiez plati. kazda porodnica ma trosku inu taxu. musis sa opytat v konkretnej porodnici a konkretneho lekara

janulqa07
2. mar 2010

no ved to je problem ze tie taxy su u niektorych fakt hrozne 😠
a co sa tyka starostlivosti o novorodenca aky je pristup?

ejasmeja
2. mar 2010

ale ktory je dobry pre jednu, nemusi vyhovovat druhej. kazda sme ina a kazda potrebujeme nieco ine, iny pristup atd. ja si lekara zazmluvnovat nebudem. spolahnem sa radsej na vlastne sily a na babo. ale ty to mas mozno ine v tom, ze cakas dvojicky. tak ak uz mas niekoho vyhliadnuteho, dohodni sa s nim a potom si ho zazmluvni rovno v porodnici dopredu.

ejasmeja
2. mar 2010

v PO otrasny. vobec to nie je BF (babyfriendly - priatelska k detom) porodnica. mas ho pri sebe iba na roamingu aj to nie cez noc, roamingove izby su iba niektore, ak su obsadene, mas smolu, kojit musis kazde 3 hodiny a aj to si neustale vyrusovana (ranajky, obed, vizita a pod.), zbytocne stresy...
v BJ je porodnica BF, v KE som zatial presne nezistovala.

janulqa07
2. mar 2010

no ja uz jedno dieta mam a mam zle skusenosti s tym ako sa mi na novorodeneckom starali o neho a doteraz chodim po lekaroch, takze velmi zalezi aj na tom.
mozno ma niekto stastie a niekto nie a preto sua niekto stazuje a niekto nie

ejasmeja
2. mar 2010

mna PO odradil hlavne koli pristupu lekarov, koli absolutnemu nedostatku sukromia aj na porodnej sale (ak ti hned vedla rodia 2 dalsie zeny a ty vsetko pocujes, tak to jie je ziadna sranda) a koli tomu, aky je pristup k starostlivosti o babo. ja chcem mat dietatko stale pri sebe, kojit, kedy bude potrebovat a nie vtedy, kedy mi ho donesu, odmietam prikrmovanie, ak nan nie su zdravotne dovody atd. preto nechcem PO.

janulqa07
2. mar 2010

v tom mas pravdu a nikdy nevies ked ti zoberu dieta ako je o neho postarane, hoci je to personal vyskoleny pre nich to su kusy ☹

ejasmeja
2. mar 2010

hm... aj tam su ludia, ktori sa staraju, ktorym zalezi... ale... aj tam ich brzdia a hadzu polena pod nohy... vsetko ma byt tabulkove, presne, nalinajkovane... snaha o prirodzeny porod a starostlivost o babo je tym padom stratena... ☹
a niektore veci by sa sice dali, ale stroskotas na neochote... ☹
nechcem hadzat personal do 1 vreca, su tam aj naozaj skveli ludia a odbornici, ale...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre