Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

sofia2008
5. feb 2011

@marcovka 🙂 ako pises, na vsetko sa doma rychle zabudne..inac ja som teraz v Nemecku a jedna znama tu rodila, o dva dni sa tu pusta domov a kazdy den domov tu chodi sestricka na dve hodky, skontroluje babatko, zoberie mu krv atd a ukazuje mamicke, ako sa ma o babo starat, ako ma kojit atd..nehovorim, ze u nas je zle, ale ved staci tak malo, ukazat mamicke, ako ma prikladat, ako ma pri tom sediet, ved to zaberie len par minut a neziadali sme od nich nieco naviac, len aby si robili svoju pracu 🙂

sofia2008
5. feb 2011

@mirka12011 🙂

zvonkohra
6. feb 2011

hmm tak asi som natrafila na super dr a sestricky a praktikantky

juliap
7. feb 2011

@anavila tak co, kde si ... uz cakame spravicky ...

marcovka
7. feb 2011

@anavila 😎 🙂

mirka12011
7. feb 2011

@zvonkohra bud rada hihi

juliap
7. feb 2011

@mirka12011 ja sa tiez nemozem stazovat, az na 1 sestricku na sestonedeli a 1 sestricku mladu na novorodeneckom boli ostatne ze supeeeer ... a to neprehanam, fakt som ich chvalila

mirka12011
8. feb 2011

@juliap no na sestonedeli som sa stretla len s dobrymi sestrickami aj na porodnici-cakatelskom ale tak novorodenecke no tak tam ich bolo par take ze brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

zanna28
8. feb 2011

@mirka12011
@juliap baby, isto máte pravdu, moja Nina bola na patologickom úseku a tam boli úžasné sestričky až na jednu gadžuľu nevystatú, čo mi Tamarku nechcela pustiť pozrieť sa na Ninku, ta čo si nechám decko vonku na chodbe, som ju vzala za ruku, kukla na ňu škaredo a bolo.

mirka12011
8. feb 2011

@zanna28 preco ste boli na patologickom useku? uch tak strasidelne to znie.......

materstvo
8. feb 2011

zanna 28 nič ti nehovorí to, že deti do nemocnice nepatria, myslím návštevy a nieto ešte k novorodencom. Nevieš si predstaviť čo všetko môžeš spôsobiť svojim správaním. Je chrípková "epidémia" a novorodenec je na to citlivejší ako staršie deti. Tvoja Tamarka by to vydržala a sestričku by si pozrela až doma . Aj doma tvojmu dieťaťu hrozia nebezpečenstvá z prvých návštev ale ak to dovolíš je to už tvoj problém.Predstav si , že by to urobil každý. A tá nevystatá gadžuľa ako si ju nazvala si plnila len svoje nariadenia. Niekomu sú dobre a chválime tie sestričky ktoré porušujú pracovné pravidla len preto lebo im urobili dobre ....ukázali dieťa .

anavila
8. feb 2011

ahojte..tak sme doma, narodila sa mi Tatianka, 31.1 o 11.25 na obed, mala 3950g a 50cm. do porodnice som isla uz den predtym teda vecer predtym, s 5min bolestami.prisla som bol tam doktor Stosek apovedal ze niesom vobec otvorena, ze to tak skoro nebude ale domov ma uz nepustil, tak som nadavala...joj. poslal ma na izbu a zaspala som ako babetko samozrejme bolesi prestali. Rano na vizite primar povedal ze to spustia, povedal ze sa pomaly otvaram, dali klistir, osprchovala som sa a okolo 10.00 som prisla na salu pripravena. \bola tam doktorka Hricova, mimochodom ona ma rodila aj pred rokom pri miskovi a pametala si ma, dokonca aj meno maleho. Napichli mi infuziu, prepichla mi vodu a za hodinku bola Tanicka na svete, Sitie bolelo ako slak, ale prezili sme.,..
Tak dlho sme boli kvoli zltacke, Dnes nas pustili. Najlepsie na tom je to, ze Laura a Tanicka maju ten isty den narodenia akurat s trojrocnym odstupom. Dobre ne?tak toto je nas pribeh v skratke. 🙂 🙂 🙂

daniela1974
8. feb 2011

@zanna28 si dostala, ze? Nezodpovedna mater jedna. Doma uz Tamarka moze, doma ju moze nakazit aj kiahnami neboj. Potom ked prides na pohotovost s Ninkou nahodou, ked bude chora a 12 hodin si Ta nebudu vsimat a budes pre nich iba hystericka mater, tak si spomen ako to citujem "si plnila len svoje nariadenia" zrazu bude ignoroavat Teba aj s Tvojim dietatom.

materstvo
8. feb 2011

daniela 1974 o čom vlastne píšeš veď to tu nepatrí ale mali by ste byť zodpovednoé 😵 😵 veď to sú naše deti či nie? Azda preto že tvoja dcéra dostala kiahne môže sestra v nemocnici veď to je od veci. Mne dieťa zomrelo a neobvinila so sestru v nemocnici ani lekára. Nič si asi nezažila . A keď ideš na pohotovosť tak sa tam ozvi a nečakaj 12 hodín. Za čím si čakala.

marcovka
8. feb 2011

@anavila jeeeeeeeeeeeeeej vitaj doma gratulujem ti k malej a ja že kde si tak dlho už si nam tu chýbala 🙂 Tanička asi čakala na ten den,ale chvala Bohu ste ok.to je super,že si natrafila na tu Hricovu ona je celkom v pohode,ale maš to zasebou 😉 držte sa baby 😀

juliap
8. feb 2011

@anavila tak gratulujeme, uz sme ta tu spominali, pekne miery ma Tatianka a ten datum vam fakt vysiel perfektne ... tak sa drzte, pekne nech mala rastie 😉

juliap
8. feb 2011

@materstvo a ty si zas od veci pre@zanna28 napisala, ze je chripkove obdobie, asi ani do pasu nevies pozriet, ze jej mimco ma teraz uz 8 mesiacov ...

olienka12
8. feb 2011

hmm no nevidim dovod preco by nemohla ist mala pozriet sestru,ked mozu chodit dospeli pozerat deti pocas tej polhodinky navstevnej na novorodeneckom ked je chripkove su aj navstevy zakazane... a ta jedna sestricka je uz legendarna nepamatam uz jej meno ale robila mamickam dost peklo ako keby oni chceli aby babatka mali odlozene v inkubatoroch... ale take sa najdu vsade bohuzial

zanna28
9. feb 2011

@daniela1974 moja pozerám do tvojho pasu, že nie si z Prešova, tak neviem prečo tu prispievaš, keď nemáš šajnu ako to chodí v prešovských pôrodniciach.....a len pre informáciu, staršiu dcéru mi ostatné sestričky bez slova k malej pustili, dali jej pláštik, rúško a ani slovo nepadlo o nejakom zákaze....a mimochodom je to niekde vypísané/vyvesené, že deti do nemocnice nepatria, čo žijeme v roku 5??????
@materstvo dúfam, že to nie si ty tá gadžuľa nevystatá 😉

marcovka
9. feb 2011

@zanna28super si to napisala 😀 😀 ja mam taky pocit že niektore tu nevedia čo maju písat tak píšu somariny 😠 aj moj manžel bol pozriet malú a nemocnica nespodla musiš to brat športovo,lebo niekto tu asi zjedol knihu múdrosti mam na mysli tu"materstvo" 😅 😀

zanna28
9. feb 2011

@materstvo keď tak čítam tvoje príspevky spätne do zadu, tak mám pocit, že pracuješ niekde na pôrodnici a chodíš tu sliediť ako nejaký špión, z Prešova tiež nie si a žiadne konkrétne info, o sebe neudávaš......

tinipini
9. feb 2011

@zanna28

to nemôžeš vedieť, či materstvo nie je z po, ved si môžeš vybrať lokalitu akú chceš a veru príde mi to ako ked vyzvedá nejaký špión 😒

tinipini
9. feb 2011

@anavila

ahoj susedka 😅

zanna28
9. feb 2011

@tinipini v podstate máš pravdu s tou lokalitou 😉

tinipini
9. feb 2011

@zanna28

ja som rodila prvého syna v PO a druhého v Krompachoch a teraz sa znova chystám do Krompách, je to bližšie aj bola som oveeeeeľa spokojnejšia so všetkým- prístup ku mne, k malému a pod.

tinipini
9. feb 2011

@zanna28

inak si mi povedomá, nepochádzaš zo Sekčova??

zanna28
9. feb 2011

@tinipini ano zo Sekčova, aj ty?

zvonkohra
9. feb 2011

panecku ked som ja lezala v porodnici tolko inych deticiek chodilo pozerat svojich surodencov...hmmm podla mna zalezi na sestrickach..potom by asi museli surodenci aj oddelene zit ked ten mladsi dojde s porodnice 😀

tinipini
9. feb 2011

@zanna28
ano, svet je malý 😉

materstvo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre