Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

bambulka24
7. apr 2012

@tatiana1985 no jasné, všetko treba doniesť, hyg. veci, oblečenie, osušky, papuče a šľapky do sprchy, príbor, hrnček na čaj, polievku, pre bábo plienky, vlhčené obrúsky, oblečko netreba, aspoň v starej nie...no a najlepšie aj nejakú skriňu, keďže si tam človek ani nemá kde veci zložiť 😠
a čo taká ťa zaskočilo na tom zozname od kamošky? 😕

vierka0
7. apr 2012

@tatiana1985 plienky ano, kremik a vlhcene utierky len pre teba na rooming, na novorodeneckom im ritky umyvaju v umyvadle..viac ti pre babatko netreba, az pri odchode potrebujes veci na prezlecenie..vsetko ostatne len pre teba, hygienicke potreby, pribor, hrncek, pyzamo, mast na bradavky, vlozky do podprsenky, poporodne vlozky (tesne po porode dostanes erarne, ale potom uz vlastne, ja som mala libresse classic 🙂 ), no to uz musis vediet sama, co ti treba 🙂 inak, rodila som v monobloku 🙂

jespera
7. apr 2012

@tatiana1985 pre babatko - plienky, vlhcene obrusky, veci na oblecenie ked pojdes domov ale pocas pobytu ti nic ine netreba...No a pre seba - vsetko, tebe daju akurat postel na spanie 🙂

zvonkohra
7. apr 2012

@tatiana1985 vsetko 😀 😀

hviezdickamaria
7. apr 2012

@tigrica182 ahoj, ja som teraz pri dzurillovi rodila a bola fakt SUPER! strasne mily doktor a ani zasivanie ma tak nebolelo, ako minule, a hlavne spravil to straaaaasne ryyyyyychlo 😉 ako so sekciami neviem, bo ja som rodila normalne, ale jeho si celkovo vela zien chvali, co som pocula a videla som, ze sa o svoje pacientky aj aktivne zaujima, pride na izbu a chce vediet co a ako 😉 takze sa nemusis bat 😎

katusik84
8. apr 2012

Ahojte, no opisujete tu Dr. Dzurillu tak idilicky, že som sa musela vyjadriť...ja na neho nemám dobré spomienky...počas celého pôrodu sa na mňa ani nepozrel, až keď som malého tlačila, tak som sa pýtala JA, či už mám tlačiť alebo čo, no on ani slovo a v podstate keby tam neboli pôrodné asistentky, tak asi porodím sama. zašíval ma 45 min. a ked som sa opýtala, či mi nemôže niečo dať od bolesti, tak stroho odpovedal, že nie, že musím vydržať...vnútorné šitie bolo peklo a vonkajšie som už nejak pretrpela...no nesadla som na riť asi 3 týždne...po pôrode za mnou nebol ani raz, ani okom nemihol, že ako sa vôbec mám...to je len moja skúsenosť, možno ak dáte do vrecka, tak vám aj pečené holuby na izbu prinesie, no ja som mu nedala nič, pretože o mna ani nezakopol ☹

dorkaaa
8. apr 2012

@annie6 cena za 3D sa nezmenila...

radoslava25
8. apr 2012

ja len na tému toho doktora dzurillu jedna píše že je spokojná a druhá že nie ale v PO sú dvaja doktorovia dzurilovia obaja jozefovia len jeden je mladší a druhý starší .....

samantha24
9. apr 2012

@radoslava25 akože totálne odveci, na pôrodnici je len jeden

tigrica182
9. apr 2012

@katusik84 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

jolika
10. apr 2012

@katusik84 No veď na sále lekár iba odrodí a na izbe sa o Teba stará iný lekár ten z pôrodnej sály nemá nič spoločné s izbovým a čo sa týka pečené holuby a dávanie do vrecka to vôbec neplatí a nieje pravda,vyskúšané!
@radoslava25 Dr. Dzurilla mladší pracuje na pôrodnici starej, starší Dr. na onko ambulanci

alicalilica
11. apr 2012

Ahojte dievcata,
dnes som prvykrat zavitala do tejto temy a rada by som sa opytala na niekolko pre vas mozno "samozrajmich" otazok ale nemam sa koho na to opytat kedze nas maly uzlicek bude prve male dietatko po 21 rokoch a ani zadna moja blizka kamoska nema dietatko 🙂
Som 37 tt a vybrala som si staru presovsku porodnicu, a zaujimalo by ma teda co somnou bude od chvile ked pridem do porodnice.Kam mam ist a ake vysetrenia ma cakaju a kde a kedy mam nahlasit ze mazel chce byt so mnou pri porode. Uz som sa docitala ze bude so mnou byt az ked pojde do tuheho a co s nim bude dovtedy, ma ist domov alebo bude sediet niekde na chodbe a zavolaju ho alebo budem moct mat so sebou mobil a zavolam si ho sama? Dalej som sa docitala ze mam doniest jednorazove plienocky a vlhcene utierky pre dietatko no nikde nepisali kolko toho mam priniest teda kolko kusove balenie a aj nejaku znacku alebo velkost alebo to ma ist kupit manzel az od velkosti babatka? A ci ste si okrem toho este nejake veci pre miminko vzali ? A este ake oblecenie pre babatko mam nachystat okrem autosedacky na odchod domov, ci je tam nieco povinne alebo to co si myslim ja?
Dakujem za vsetky odpovede 🙂

atreyu
11. apr 2012

tak napíšem aj ja skúsenosť...do teraz som si vás čítala, nikdy som neprispela...

ja som ležala v monobloku...v januári 2 týždne, vo februári týždeň, v marci dva pred pôrodom a týždeň po...sestričky na novorodeneckom a na oddelení sú skvelé (až na jednu z oddelenia, ktorá chodí ako páv)...lekári sú taktiež super, samozrejme sú mladší a starší, ale so žiadnym som nejaký problém nemala...lekárky na novorodeneckom sú maximálne super, vždy vás oboznámia ako dopadlo každučké vyšetrenie...a pôrod by bol super (maximálna spokojnosť s PA aj s lekárom) keby mi nerobili akútnu sekciu...

stále nechápem čo sa vám na monobloku nepáči, ale 100 ľudí 100 chutí...ja som bola maximálne spokojná...

tatiana1985
11. apr 2012

@bambulka24 konkretne ma zaskocilo ze pre babo ma priniest olejcek, krem na zadok, tycinky vatove 🙄 🙄 🙄
no neviem, naco? 😒 🙂

zvonkohra
11. apr 2012

@tatiana1985 olejcek ani vatove tycinky podla mna netreba ved babo kupu sestricky tak naco?a krem na zadocek treba ak mas male na izbe ked si prebalujes nie?ale aj ten bol tusim v kufriku
@alicalilica neporadim ti co ako so starou porodnicou ale plienky je uplne jednu aku znacku nam trebalo tusim 5ks na den,veci som nosila az na odchod s porodnice

bambulka24
11. apr 2012

@tatiana1985 nooo, tak ja som tiež mala iba plienky a vlhčené utierky 😕 sudocrem bol v kufriku čo sme dostávali a oblečko "krásne" erárne 😀 keď som chodila na ctg do starej pôrodnice, sestrička mi dala zoznam, čo treba doniesť. no a tebe všetko okrem postele ako o tu boloo spomenuté 😀

bambulka24
11. apr 2012

@alicalilica normálne si kúp plienky najmenšie newborn...aj tak budú veľké 😀 značku je jedno, odskúšaš a uvidíš 😉

hviezdickamaria
11. apr 2012

@katusik84 ja som dzurillovi nedala ani cent a napriek tomu bol super, ale sak kazdy ma niekedy svoje dni, tak si asi zle natrafila 😉 ja fakt nemozem jedneho zleho slova na neho 😉

dede28
12. apr 2012

@alicalilica ahoj,manzela pri porode nahlasis az na porodnej sale a tam hned zaplati aj 17ecka,ci kolko to je 😉 toho mojho pustili ku mne az na samotne tlacenie,tak neviem,mozno sa da vybavit 😉

anavila
13. apr 2012

@alicalilica ahoj...pre babetko nachystaj doma kopmlet oblecenie aby manzel potom vedel zobrat ked pojde po vas...a inak nijake oblecenie pre male netreba...plienky najmensie, to je jedno aka znacka a asi 10-15ks, oni ti vratia zvyšne, ked budes odchadzat...ja som si zabudla SOBASNY LIST, tak to tiez si zober...a manzel ked ta dovezie tak pocka na chodbe kym ta vysetri lekar a povie ti asi za ako dlho porodis...podla toho sa manzel zariadi...my sme prisli v noci s bolestami (treťorodicka) a doktor povedal ze to su falosne bolesti tak ze mam poslat manzela domov. Isla som si lahnut, bolesti presli a rano mi porod vyvolali a povedali kedy mam zavolat manzela.Oni ho pustia az ked pojde do tuheho, vsetko ti povedia.Do porodnice ked ta priviezie manzel s bolestami pojdete z dvora tam je vchod aj zvoncek(v noci) a vylezies na poschodie a tam ta zoberu a podla stavu tvojich boleesti ti bud budu alebo nebudu robit CTG, napr. jedna pani prisla s bolestami, dali ju na kozu a ona tam hned za 3 minuty porodila ani prezliect sa nestihla do pyžama. Takze su vselijake pripady...ale standardne povypisuju papiere , poslu ta prezliect sa, prip. daju klistir, a cakas kym sa rozbehne porod. Drzim palceky 😉

vierka0
13. apr 2012

@atreyu ktoru sestricku myslis co sa nosi ako pav ? taku s cervenymi vlasmi ?? 😉

nmonika
15. apr 2012

K tomu morfologickemu utz...ja idem 3.5.(v 20tt),mojou gynekologickou je Janina Kosova (3.posch.,Muco) a robi mi ho ona.Doplacat budem 7eur.Akurat,ze jej nevytlaca fotky,ale dovoli mi odfotit si babo z monitoru.

dede28
16. apr 2012

rodil uz niekto teraz na starej,ako to tam vyzera po tej prerabke,zmenilo sa vobec nieco,uz je to dokoncene 😎 😎

maja402
16. apr 2012

@dede28 Minuly tyzden ked som tam bola na CTG, tak mi sestricka hovorila, ze este sa rodi na nejakej provizornej sale aj ked uz je ta povodna prerobena, ale ze sa caka este za nejakym nabytkom..

bambulka24
16. apr 2012

@maja402 a nechystáš sa ešte rodiť? alebo čakáš na novú sáluu? 🙂

dede28
16. apr 2012

@maja402 no chcela by som vediet ako to tam vyzera,ci vobec dajaka zmena,ci len steny premalovali 😀 😀

bambulka24
16. apr 2012

@dede28 tak snáď toho urobili viacej, keď to trvá tak dlho 😀

dede28
16. apr 2012

@bambulka24 no to dufam 😀 mozno aj tie otrhane zavesy v sprchach vymenili 😉 😉

bambulka24
16. apr 2012

@dede28 no v to dúfam, ja očakávam komplet luxus 😀 😀 😀

bambulka24
16. apr 2012

@dede28 keď si spomeniem na tie sprchy, až ma trasie 🤐 🤐 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre