Pôrod v Prešove. Máte info z novej a starej pôrodnice?

misiak1983
15. mar 2007

Baby dajte svoj nazor a skusenosti s personalom

eldzina
15. mar 2007

Ahoj. Ja som bola v starej a bola som spokojna. Sestricky boli zvacsa super, az na par vynimiek, mozno mali zly den 😎 , ale to je take asi vsade. A doktori su tiez super, zasa, az na par vynimiek. Sprchy su sice spolocne, ale kolkokrat som tam sla, vzdy som mala volnu, vacsinou tam nikoho nebolo. A ako pozeram, ty mas termin ako som mala ja, a vyhodou starej porodnice bolo, ze je nizsia a stromy robia tien, takze sa dalo v poho vydrzat. Neviem si totiz predstavit byt na izbe, kde vkuse pali slnko a ziadny tien. Maleho som nemala na izbe, ale su tam 2 izby s roomingom, ak by si chcela.

adikasb
15. mar 2007

Ahojte, tak ja som rodila v novej a tiez som bola velmi spokojna, ako so sestrickami, tak aj s doktormi. Sestricky boli vacsinou mladsie, ale naozaj velmi ochotne, niektore az natolko, ze same sa nas chodili pytat, ci nahodou nieco nepotrebujeme... Samozrejme, ze tam boli aj zeny, ktore sa na kadeco stazovali, ale ja sa skutocne stazovat nemozem. A pre novu nemocnicu som sa rozhodla hlavne preto, ze tam mozes mat babetko pri sebe na izbe (rooming) - a to na vsetkych izbach - samozrejme, ak si Ty aj babo v poriadku. A v starej ako uz eldzina pise, su na to vyhradene len 2 izby, no ked su tie obsadene, tak babo pri Tebe byt nemoze, co by teda mne nevyhovovalo. Nasa Sofi sa narodila v nedelu rano o 4.00 a od pondelka uz bola stale pri mne na izbe - cez den aj v noci. Ale samozrejme, ze je to Tvoje rozhodnutie, ci chces mat babo pri sebe - niekto hned nechcel alebo niektore maminy davali babetka na noc k ostatnym babam na novorodenecke oddelenie, kde sa o nich starali sestricky, aby sa mohli lepsie vyspat... Ale ja som bola rada, ze je mala pri mne aj v noci - no kazdy sa moze rozhodnut a zalezi to aj od toho, ako sa citis. A okrem toho nasa Sofi nepapala v 3-hodinovych intervaloch - skor tak v 4-hodinovych a medzitym krasne spinkala, a ked babo nemas pri sebe tak Ti ho nosia kazde 3 hodiny, no nie kazdemu babu vyhovuje taky interval... Ked je pri Tebe, tak papka vtedy, ked mu to vyhovuje a nie vtedy ked musi... Takze asi tak. Ale pocula som aj vela chvaly na staru porodnicu. Tak drz a prijemny a rychly porod 😉

misiak1983
autor
15. mar 2007

A CO POROD.ASISTENTKA CI DR. MALI STE NIEKOHO ZNAMEHO? 😨

janinah
15. mar 2007

píšem ti na IP

adikasb
15. mar 2007

Nie, my sme tam nemali nikoho znameho ani nic vybavene ci zaplatene... Cize ma rodil doktor, ktory mal prave sluzbu a bolo to v pohode. Boli tam aj dve sestricky, ale tie som ani moc nevnimala a hlavne bol pri mne manzel - a to bolo fakt super, tak ak je to mozne, tak vezmi toho svojho tiez so sebou - je to super pomoc a podpora 😉 Ale ja som mala straaasne rychly porod - do porodnice sme dosli nieco pred tristvrte na styri a o stvrtej bola mala na svete, takze som na porodnej sale bola kratucko (sice po porode som este lezala 2 hodinky na sale, ale sestricky pri mne neboli) a teda som ani moc neprisla do kontaktu s tymi sestrickami... A robili mi aj nastrih a musim povedat, ze asi ma doktor (inac rodil ma Dr. Sima) velmi dobre zasil, lebo sa mi to rychlo zahojilo, aj ked to samotne zasivanie teda vobec prijemne nebolo...

andrea.m
18. mar 2007

ja som rodila v novej 2x.v marci 2003 a v januári 2007.za tie 4 roky sa to tam poriadne zmenilo smerom k lepšiemu.rodila som sekciou a hned ako ma doviezli na izbu prišla lekárka z novorodeneckého ktorá mala na starosti tamarku povedať ako sa ma.to pri filipkovi nerobili.narodila sa o 11.25 a o 15.00 už prišla sestrička a priložila mi ju k prsníku.filipko sa narodil 7.30 tiež sekciou a doniesli mi ho až o 18.00 aj to len ukázať.celkovo je to tam dobre čo sa týka podpory dojčenia a na personál nemôžem povedať jediné krivé slovo tak na šestonedelí ako aj na novorodeneckom sú veľmi milé a príjemne sestričky ktoré ochotne poradia a pomôžu.lekára som nemala ani vybaveného ani zaplateného.sekciu mi robil primár,ale ja mám uňho kartu takže k nemu chodím aj na bežne vyšetrenia nielen do poradne.
od 1.januára platia v PO poplatky:ak si vyberieš lekára ktorého budeš chcieť aby ťa odrodil a on príde k pôrodu mimo svojéj služby 5000sk,za podanie EPI 2500sk?tento údaj si nepamätám presne a prítomnosť manžela pri pôrode 500sk.prajem ti rýchly a bezbolestný pôrod a veľa radosti s dieťatkom v náručí.

misiak1983
autor
21. mar 2007

Dakujem dufam ze sa rozhodnem spravne 😉

vikuska
18. apr 2007

Ahoj misiak1983,ja som rodila na starej porodnici,manzel bol taktiez pri celom porode,ale za to sme poplatok neplatili.Lezala som na roomingovej izbe,ale drobca som nemala pri seba a ani kolegyna co sme rodili v jeden den.A zda sa mi,ze ani v druhej roomingovej izbe drobcov nemali pri sebe.Mne to aj vyhovovala,lebo som mala dost tazky porod a prve 2 dni som skoro cele prespala.Co sa tyka personalu tak v pohode,az na to vybavenie izby,WC na chodbe a spolocne sprchy...ale tych par dni sa to da vydrzat.A ked budem cakat dalsie,tak rodit pojdem opat do starej. 🙂

misiak1983
autor
19. apr 2007

no mala som moznost vyskusat staru nemocnicu bola som tam hos.a rozhodla som sa pre nu aj ked tie WC a sprchy si viem predstavit v ovela lepsom stave a co sa tyka zdr.personalu nemozem povedat ani pol kriveho slova vsetci tam boli uzasny .... 😀 😀 😀

misiak1983
autor
6. júl 2007

a rodila som v novej 😢 a som fakt sklamana por.asis. ☹ no dr. a zdr.sest. na novorodeneckom 😵 😅 😀 klobuk dole to su moje skusenosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre